FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
  Tanuki Manga
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 22-03-2008, 22:08   

Zmienione. Na razie zostawiłem "inne" - kiedy ta kategoria się opróżni, będzie można się jej pozbyć.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 15-04-2008, 21:38   

Przypatrzyłem się trochę bliżej, jak wyglądają woluminy na Anime i tomiki na Mangach, i co można z Anime jeszcze zaczerpnąć. I wydaje mi się, że dobrym pomysłem na Anime jest podwójne nazewnictwo w woluminie.

Przykładowo, w recenzji 2 woluminu Daphne - http://anime.tanuki.pl/strony/anime/798-daphne/wol/152/rec/28 - widoczne są dwa tytuły. W lewym górnym rogu "Daphne" (tytuł serii) i "Daphne vol. 2" na prawo od okładki (tytul woluminu). Na Mangach jest inaczej - widoczny jest jedynie tytuł serii, bez tytułu tomu. Uważam, że nie jest to dobre rozwiązanie, sprawia bowiem, że czytelnik nie wie, recenzję którego tomu czyta.

W związku z tym, proponuję wprowadzić na Mangach taki sam "podwójny tytuł", jak na Anime. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 16-04-2008, 12:21   

Ja jestem za. W każdym razie potrzebny jest jakiś wyraźniejszy sposób wskazywania numeru tomiku niż dotychczas.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-09-2008, 12:52   

fm zaproponował, aby w technikaliach rozbić "autora" na scenarzystę i rysownika. Od siebie dodałbym jeszcze tłumacza polskiego wydania. Co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-09-2008, 13:03   

Tłumacz - owszem. Autor i scenarzysta - od biedy można, ale czasem mogą być z tym kłopoty, ot, choćby w przypadku takiego Clampa. Czasem dochodzi jeszcze cyrk "Eva", gdzie mamy:
Idea: Gainax
Autor: Ktoś tam
Powrót do góry
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 06-12-2008, 16:54   

Wykonałem przeskalowanie okładek tomików. Za docelową wysokość przyjmowałem najczęściej występującą wysokość w obrębie danego tytułu, aby możliwie najwięcej okładek nie było przeskalowywanych. Przeskalowane zostało 260 z 753 okładek załadowanych w systemie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2008, 00:24   

Wygląda znakomicie. Teraz będę już tylko pilnował nowych okładek, i nie powinno być problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2009, 15:47   

Znalazłem buga na Tanuki Manga - po kliknięciu na http://manga.tanuki.pl/strony/anime/lista/!addtime/1/ pokazuje się błąd 404.

EDIT:
załatwione
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2009, 13:35   

Znalazłem buga na Tanuki Manga - po kliknięciu na http://manga.tanuki.pl/admin/anime?mid=195 pokazuje się błąd 404. Efekt został wywołany po kliknięciu na "powrót do edycji" z tego miejsca - http://manga.tanuki.pl/admin/techdata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Teukros Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Cze 2006
Status: offline
PostWysłany: 12-01-2009, 19:11   

No to jedziemy dalej.

1) Nie można wprowadzić jednocześnie tytułu w "krzakach" i transliteracji. Dotyczy to zarówno tytułów japońskich, jak i koreańskich. Do bazy zapisywany jest tylko jeden tytuł.

2) Nie można jednocześnie wprowadzić dwóch autorów. Do bazy zapisywany jest tylko jeden autor.

Pojedynczo, "na raty", wpisywać wiele tytułów i autorów można.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 14-09-2010, 14:23   

Yay, w nekromantkę dawno się nie bawiłam... Ale do rzeczy - zauważyłam dzisiaj, że niektóre wydania jednotomowe (chodzi głównie o te od Hanami) na liście Wydano w Polsce widnieją jako ogryzki (czyli bez recenzji) i w zasadzie mają prawo, bo nikt recenzji tomiku nie napisał, ale... Biorąc pod uwagę, że dostajemy tomy od wydawnictwa i to na ich podstawie piszemy teksty, w recenzji głównej praktycznie zawsze uwzględniona jest jakość wydania i tłumaczenia, więc zasadniczo recenzja główna jest równocześnie recenzją tomiku. Czy istnieje możliwość, żeby to jakoś połączyć, zaznaczyć... Bo jednak trochę dziwnie to wygląda. Oczywiście, jest szansa, że ktoś kiedyś przyśle recenzję tomu, ale ponieważ jest on tylko jeden, to równie dobrze będzie ona mogła pełnić funkcję recenzji alterantywnej (jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś w tekście skupi się tylko i wyłącznie na stronie technicznej).

Ja wiem, że to jest strasznie chaotyczne, ale mam nadzieję, że jednak ktoś coś zrozumie z tego bełkotu. Wspomniałam o Hanami, ale niedługo podobna sytuacja będzie miała miejsce z Liberty Liberty! Studia JG (a przynajmniej powinna, chyba nie odwołają wydania na "dzień przed"). Ponieważ nie widzę sensu pisania drugiej recenzji, dogadałam się z Evil, że jak tylko dopadnę tomik w sklepie, dopiszę do aktualnej akapit z opisem wydania.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 18 z 18 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group