FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 138, 139, 140  Następny
  Forgotten Realms - komentarze.

Która postać powinna dostać pokojowego Nobla?
Altruista - za głoszenie ideałów zjednoczonego świata i rozwiązanie problemów dla pokoju (np. sprawa Mishtan).
10%
 10%  [ 4 ]
Caladan - za wkład w rozwój technologii, handlu, nauk ekonomicznych oraz dialogu między nacjami (tzw. sojusz caladański).
8%
 8%  [ 3 ]
Costly - jest czarny i jest rzecznikiem pokoju.
48%
 48%  [ 18 ]
Daerian - za gloszenie ideałów zjednoczonego Faerunu i pracę nad zapewnieniem pokoju.
10%
 10%  [ 4 ]
Velg - za pracę nad pokojowym zjednoczeniem Faerunu (sprawa Nimbralu) i zakończenie udziału Bractwa w wojnie.
10%
 10%  [ 4 ]
Lazarus - za pracę na rzecz wolnej Halruy i godności Halruańczyków.
10%
 10%  [ 4 ]
Głosowań: 37
Wszystkich Głosów: 37

Wersja do druku
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-07-2009, 21:36   

Ja w poprzednim poście napisał/a:
o czym świadczyło choćby to, że pierwotnie równinna okolica miasta sprawiała wrażenie górzystej.

To, żeby nie było, że takie ukształtowanie miasta sobie wymyśliłem na potrzeby tylko tego posta ;)

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-07-2009, 21:57   

Nie chciałem przesadzać z falą. 30 metrów to wystarczająca wielkość i bardzo dewastująca. Teraz moge rozpocząć następny etap. Teraz możemy przyjąc że fala wdarła się też na niektóre tereny nie daleko miast, niszcząc zboża i okolice itd.


P.S to nie był magiczny atak. Kopacz wkopał się w ziemię . Plaszcze wrzucili urządzenie i uciekli przez portal, aktywując to urządzenie.
P.S 2 to nie koniec niespodzianek:).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-07-2009, 22:29   

Przy fali mogącej zagrozić miastu to coś takiego (wdarcie się na tereny przybrzeżne)jak najbardziej nastąpi...

A, pamiętając na to, że Mulhorand jest wzorowany bodajże na Egipcie itd., to tereny zamieszkane znajdują się w 90% na wybrzeżu bądź wzdłuż rzek - czyli, przy założeniu że fala może zagrozić też Skuld IMHO np. większość Mulhorandu ucierpiałaby bardzo poważnie. W każdym razie, głównymi ofiarami ataku byliby cywile ;)

I pytanie - jak dobre macie ochrony przed wieszczeniami? Poziom czarującego dwudziesty piąty z naprawdę gigantyczną Int wystarczyłby, aby je przebić? :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-07-2009, 22:40   

Powiem tak te akcje bede ostatnie tego typu chwilowo. Wieszczenie bedzie jak najbardziej możliwe. Akcje są z zaskoczenia.
To nie są super koksy, ale bardzo zgrane i kreatywne zespoły, które szybko potrafią sie przemieszczać przez portale(od nie dawna, bo wcześniej sam musiałem podróżować statkami, gdyż było bezpieczniej). Tym dalej od Turmishu jest większe prawdopodobieństwo złapania kogoś z moich ludzi.

P.S Inna kwestia. Daje wam trochę do popisu. Może sam pobawię się dla odmiany. Wiem jestem okrutny, ale trochę wyznawców straciliście(tego nie wiem,bo mój zamiary dotyczył osłabieniem gospodarki tego regionu xD)

Edit:Muszą być ci wieszcze dobrzy na przyszłość. Draconi maja dużo jednostek specjalnych.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need


Ostatnio zmieniony przez Caladan dnia 15-07-2009, 23:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-07-2009, 23:24   

Ja się tylko spytam co to jest Drax, bo mówiąc szczerze za nic czegoś takiego nie kojarzę...
Część druga: zaczynasz zwracać na siebie uwagę... daj nieco dokładniejszy opis sił i organizacji ;D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 15-07-2009, 23:30   

Wyjasnienie 2 moim poście w sesji
Cytat:
100 Draxów- Specjalny odział Draconów, [Odpowiednik podklasy wojownika zwanego Morituri z Baldursa, ale bez ograniczeń bojowych, a zarazem umiejętnościami czysto magicznymi]

Najsilnejsza bojowo- magiczna jednostka Draconów. Dużo ich nie bede miał. Są rozrzuceni po innych swiatach.
Nazwę wymysliłem. Niestety nie jestem originalny. Trudno w dzisiejszych czasach.

Edit: Zreszta liczby moich wojsk są ujawnione w moich postach. Aktualniejsza i bardziej rozbudowaną wrzuce niedługo.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 16-07-2009, 02:28   

Mam wprawdzie teoretycznie możliwość fabularnego wieszczenia, ale z powodów fabularnych wolałbym ograniczyć takie rozwiązania ;) Więc... Mam inne pytanie - czy jako postać zdajesz sobie sprawę, że gromadzenie ciał na dużą skalę, wykupywanie dziwnych materiałów wybuchowych, tworzenie zaawansowanych rodzajów broni, skupianie wojsk (elitarnych - patrząc na "elitarne jednostki" to widzę tu namiastkę wojskowości, którą trudno zamaskować) to akcje, które SĄ możliwe do wykrycia przez średnio zorganizowany wywiad (w tym np. lokalną komórkę Kultu Smoka, która mi wyglądałaby raczej na zainteresowaną czymś, co się np. Draconami zwie... - choćby dlatego, że to kreatury mające dużo wspólnego ze smokami / potencjalni smokofile)? I - czy mając taką świadomość - jakoś maskujesz taką działalność?

To tak na przyszłość, bo nie wiem, co właściwie napisać, coby mnie o wszechwiedzę nie oskarżono :P

Z kolei, a propos organizacji - to ze skąpych opisów Twoja organizacja pasuje mi do: związku arystokracji ze zbrojnym ramieniem - elitarnymi najemnikami, kościoła Tchazzara (390 członków według Dragons of Faerun, w tym jeden czerwony smok, 27 półsmoków czerwonych, a reszta - ludzie :P), rebelianckiej/heretyckej komórki Kultu Smoka, jak i do planarnych knujów próbujących z innych sfer egzystencji zdobyć wpływy polityczne ;) I, mając do wyboru takie dane, tak szczerze to nie wiem, jak się z tym obchodzić :P

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 16-07-2009, 09:53   

Ja nie jestem jedyną postacią, która korzysta z trochę wyższej technologi. Daerian opisał że korzysta z Maszyn bojowych i muszkietów. W pierwszy poście napisałem ,że mam inżynierów, Magicznych technologów, nekromantów i genetyków. Nic nie wzieło się z nikąd w bazie. Od roku jestem na Faerunie. To sie zgadza,że po przyspieszeniu prac obecność mojej organizacji staje się jawna. Przez co połowa zamiarów moich sie nie uda. Nie dziwię się ,że nie wiesz jak ich rozgryżć, bo po raz pierwszy raz z nich korzystam w ciągu tych dwóch lat egzystencji na tym forum. Zawsze biegałem sam. Projekt organizacji dawno miałem rozpisane w głowie, ale nie wiedziałem jak te 4 grupy ze sobą powiązać i jaką nazwę dać im wspólną. Przedwczoraj na to wpadłem.W swoim portrecie mam ich wspomnianych od tak sobie. Tak jak wszyscy obecni potrafią wędrować po światach( nie są bierni) i doświadczają, i zdobyłą nową wiedzę , z która dziela sie z innymi. Draconi są smokami, lub półsmokami?. Pewnie jest tam kilku. Tak dogłebnie nie wnikam w to jakiej są rasy. Na pewno humanoidzi. Za dużo pisania. Organizacja jest wielorasowa. Inna sprawa dotyczy tego, że jestem zaopatrywany od zewnątrz, więc potrzebne rzeczy są przysyłane do bazy, co powoli już sie zmienia.

P.S Dzieki za informacje, bo szukam o armiach faerunu, żeby bardziej zorientować się. Ma ktoś dobre żródła, aby dowiedzieć się o takich rzeczy. znajduje wybiórcze dane.
P.S 2 Plan wszelkich działań mam w głowie.
P.S 3 Stawiałem że złapiecie kogoś. Bajarzy bardziej szkoda.
P.S 4 Dotad nawet nie skorzystałem skrawka swoich umiejętności, które dla dobra rozgrywki bedą ograniczone. Wole bawić sie Bractwem.

Edit: Wzorem dla mojej organizacji są ekipy z Sagi Opowieści Malazańskiej Księgi Poległych. Raz nawet w moim poście jest wspomnienia że zrobiłem taki sam rytuał, co w tej książce. Nazwy i umiejętności, oraz ich zastosowanie sam wymyślam.

Edit:2
Aktualne rozdysponowanie moich sił.
1)Jednostki bojowe: Dowodzone przez Atona, który przesyła mi raporty.
990 piechoty Armii Krwawej Pięści(trochę ich pogoniło w górach)
250 Umbrołaków
300 Pyłowych wojowników
5 pyłowych smoków+ 2 czekają na rytuał.(są słabsze od drakoliszy i inych smoków. Jednakże szybko sie odbudowują). To może się w czasie zmienić.
98-100 Draxów- dowodzenie przez ze mnie

Jednostki specjalne:
72 członków Szkarłatnych w 12 drużynach. Dowodzone przez Malhierrę- ja wysyłam ich na zadania
15 Duszoszyderców- Man nad nimi pieczę
11 Bajarzy-jw
4 Metanowce i 4 opiekunowie- Dowodzone przez Atona
1 Wodny Kopacz- kierowany przez opiekuna. dowodzone przez Atona

Jednostki Dodatkowe: Główny zarządca Rast, który przysyła mi swoje raporty.
20 inżynierów
35 nekromantów do rytuałów
10 genetyków
20 Technologów Magicznych
15 Spodków

Sojusznicy:
Krasnale z gór nieopdal Turmish- 500 doświadczonych krasnoludzkich wojowników- Przyjąłem narazie taką liczbę, bo nie wiem ile tam jest tych Krasnali.
O Turmishu i Mieście Arrabar poszukam dokładniejszych danych.


Arcyważne. Burza jest niedaleko Mersemmparri( nie tam gdzie jest Karel, bo jak orientuje sie jest w Skuld. Kopnąć jak sie mylę.) i płynie tam potworek znad rzeki. Do Skuldu mają wpłynąć drobnoustroje. Prosiłbym o przekształcenie postu Karela w sprawie burzy(znajdzie inne rozwiązanie, bo nie bedzie kupy trzymało historia). Drobnoustroje są git.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Echu_17 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 29 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2009, 15:56   

Caladan napisał/a:
Do Skuldu mają wpłynąć drobnoustroje

Kfikkk!!! To jednokomórkowce też zdobywają experience ^^?


Ja mam pytanie. Czy można w tym quescie wcielić się w rolę zwykłego kupca? Bo mie wojaczka średnio interesuje. Druge moje pytanko z questem nie będzie miało za wiele wspoólnego. Kto tak naprawde rządzi u Macantów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-07-2009, 16:28   

Echu_17 napisał/a:
Ja mam pytanie. Czy można w tym quescie wcielić się w rolę zwykłego kupca? Bo mie wojaczka średnio interesuje.

Wcielać się można w kogo się chce. Najwyżej później się lamentuje nad własnym losem :P

Echu_17 napisał/a:
Kto tak naprawde rządzi u Macantów?

Opatrzność, czyli jeden z aspektów kica - co można wygooglować po naszych teologicznych pismach.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 18-07-2009, 16:33   

Małe uzupełnienie od mnie stwórz własny portret. Brak jego powoduje czasem głupie kłotnie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-07-2009, 16:42   

Tak jak napisał Velg możesz grać kim chcesz. Jeśli nie chcesz brać udziału w potyczkach, to po prostu w tym temacie to zaznaczasz. Nikt nie będzie cię na siłę do wojaczki zmuszał. Możesz sobie spokojnie pisać co chcesz ;-)

Odnośnie przywództwa. Jak klikniesz na naszą grupę, to zobaczysz kto jest jej moderatorem i kto w niej rządzi. W ogóle dla wszystkich chyba na tym forum jest oczywiste kto u nas sprawuję władze.
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-07-2009, 17:19   

Post za kilka godzin ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-07-2009, 17:31   

Altruista napisał/a:
W ogóle dla wszystkich chyba na tym forum jest oczywiste kto u nas sprawuję władze.


Oszywiście.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 18-07-2009, 17:59   

Uwaga: Do Untheru ściągnąłem już część sił Kultu Smoka (smoki są szybkie – i znają teleportację :P). Wedle „Dragons of Faerun” Kult liczył (już po tym, jak Tchazzar wybił np. drakolicze Chessenti) 4527 ludzi, smoczydeł 516, 286 draconic creatures, 178 półsmoków, 57 smoków, 51 drakoliczy i 115 innych. Niemniej, mam trochę mniej – niemniej Messempraru pilnują 2 drakolicze i 10 smoków (powinny rozprawić się z kreaturą). Co do burzy ognistej – skoro to czar z Baldura, to bodajże ma mały obszar działania. :P Przez to kilku moich czarodziejów rzuci na siebie sferę antymagii i takowo zniweluje działanie tego czaru.
2 drakolicze i 9 smoków jest w chwili obecnej przy mnie.

UWAGA: większość smoków jest młodych – przez co SW większe od 15 mają właściwie tylko drakolicze.
UWAGA2: W Unthalassie (ludność aktualna – 80k…) aktualnie władzę, po ustąpieniu Mulhorandu, sprawują tymczasowi zastępcy – którzy władzę zawdzięczają poparciu agentów, których wcześniej wysłałem.
UWAGA3: Ściągnięty w trybie specjalnym First Reader Kultu Smoka konstruuje w Mulhorandzie mythal. Przez samą jego obecność miasto jest tymczasowo dobrze chronione przed jakimikolwiek atakami – niemniej, smok ten jest na wpół niezależny… Czyli w sumie wyrządza mi przysługę, konstruując ochronę… Lecz wojna obchodzi go tylko o tyle, o ile atakuje się miasto Unthalass i przeszkadza mu w pracy.

I sorry, że o tym wszystkim tu piszę... Zmęczony jestem, jutro uzupełnię opis tego wszystkiego w postach ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 140 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 138, 139, 140  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group