FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Magazyn "Otaku"
Wersja do druku
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2006, 01:21   

Naq napisał/a:
Jeżeli fani domagają się pierwszego numeru nie widzę powodu by nie dawać im możliwości zakupienia go.

Ja też. W cenie w miare adekwatnej do jakości towaru lub chociaż zbliżonej, a nie ok 5 razy większej. Od razu dodam, że twarda okładka i kreda nie jest wyznacznkiem jakości.

Cytat:
Jednakże nie uważam, że nazywanie 'naiwniakami' osób, które chcą zakupić "Otaku SE" jest właściwe.
Nie znajduje innego. Przykro mi. Człowiek, który płaci pięciokrotność ceny za towar, który jest dalej zepsuty tylko w porównaniu do pierwszej edycji da mu się nowe opakowanie nie może być inaczej określony.

Zważywszy, że:
Yanek napisał/a:
Informuje:
Pierwszy numer będzie dostępny w formie pdf'a do ściągnięcia w okresie świątecznym br.
to jest to już zupełne lalalalalala (nie mogę sobie przekląć) ze strony wydawców.
Jesli informacja jest (już) nieaktualna to mogę z drugiej strony tylko pogratulować słowności.

_________________
Evil Manga
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 14-11-2006, 10:12   

Chciałabym mieć pierwszy numer, ale jeszcze nie zwariowałam, żeby poświęcać na to tyle kasy.
Ciekawi mnie, czy redakcja rozważała skorzystanie z usługi JPFu 'drukowanie na żądanie'. Może wyszłoby taniej.
Przeczytałam drugi numer. Najbardziej brakuje mi porządnego felietonu. Dlaczego red.nacz. nic nie napisał? Mógłby mieć stałą rubrykę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2006, 11:53   

Bo rednacz nie jest od pisania - Yanek napisał wstępniak i starczy.
Zas co do felietonów - prawda, nie wykluczam, ze do trójki coś skrobnę (pracuję nad tym).
Powrót do góry
Naq Płeć:Kobieta


Dołączyła: 23 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2006, 14:13   

Grisznak napisał/a:
Bo rednacz nie jest od pisania

Dokładnie. Też chciałam coś napisać [a dokładniej dalszą część felietonu o nauce japońskiego], ale sprawy organizatorskie związane z drugim numerem mnie tak przytłoczyły, że nie miałam czasu spokojnie usiąść i napisać.

Swoją drogą, że ludzie nie chcą [nie lubią?] pisać felietonów i przez to my nie mamy czego publikować na łamach pisma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 14-11-2006, 20:34   

Ja bym raczej obstawiała, że się boją... O ile nie jest szczególnie trudno napisać na przykład recenzję - notatki, schemacik i jedziemy z tym koksem - to przy felietonie już trzeba zabłysnąć pomysłem i mieć na tyle lekkie pióro, żeby ktś naprawdę miał ochotę coś takiego czytać ot tak, dla przyjemności. Trudne...

A w sprawie dodruku - moim zdaniem faktycznie za drogo. jako zabawka dla "krewnych i znajomych królika" przejdzie, ale nie liczyłabym, żeby ktoś spoza fandomowego kółeczka coś takiego kupił...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-11-2006, 21:30   

A i owszem - kiedys publikowałem felietony w pewnym zinie - wyszło tego chyba 10 numerów - i napisanie kazdym razem czegoś oryginalnego a przy tym ciekawego to niełatwa sprawa.
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-11-2006, 10:00   

Serika napisał/a:
A w sprawie dodruku - moim zdaniem faktycznie za drogo. jako zabawka dla "krewnych i znajomych królika" przejdzie, ale nie liczyłabym, żeby ktoś spoza fandomowego kółeczka coś takiego kupił...


Bo ja wiem? Żywotność produktu zapewne już się skończyła, komu bardzo zależało, ten już i tak pewnie nabył na allegro, skserował albo wykonał scany. Reszta zapewne nie jest już tak zainteresowana, a zachęcająca rola reklamy już się w wypadku 1 numeru wyczerpała. Większy dodruk byłby raczej ryzykowny... Drukowanie w małym nakładzie natomiast jest zwykle dość drogie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 16-03-2007, 12:33   

W końcu przeczytałam w całości trzeci numer 'Otaku'. Wydaje mi się, że redakcja tęskni za chomikiem Alfredem. Te jej dopiski w tekstach jakoś nie bardzo przypadły mi do gustu. Nie można się bez tego obejść? Ani to śmieszne, ani potrzebne. Przyadłoby się też trochę więcej tekstów o nowościach i o tytułach mniej znanych. Ile razy można pisać o Ranmie? Błędów jest mniej. Utkwiła mi w pamięci nieścisłość z artykułu o 'Death Note'. Najpierw jest napisane, że manga 'już tej jesieni zostanie wydana w Polsce', a na drugiej stronie, iż 'nadal nie wiemy co postanowi JPF, mamy nadzieję, że na naszym, rodzimym rynku już niedługo ukaże się Zeszyt Śmierci'. (Też na to czekam.) Najbardziej podobał mi się artykuł o j-fashion.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 16-03-2007, 14:16   

Co do doboru tytułów, to ja osobiście uważam podobnie, ale niestety, zgodnie ze starą definicją z "Rejsu" - "Ludzie lubią piosenki, które znają". Sam staram się dobierać mniej znane tytuły - stąd w czwórce na cztery moje teksty, trzy będą dotyczyć raczej mniej popularnych pozycji.
Powrót do góry
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 17-03-2007, 11:28   

I bardzo dobrze. Tylko przydałaby się w tekście informacja, czy dany tytuł został wydany poza Japonią i czy można go dostać np. po angielsku albo niemiecku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-03-2007, 18:35   

Mogę tu mówić jedynie za siebie, więc ja staram sie takie informacje dodawać, zwłaszcza, że często piszę np. na podstawie wydań niemieckich. Tak właśnie będzie z "Basilis No Musume" Saito czy "Maria Sama Ga Miteru" w wersji książkowej.
Właśnie sie dowiedziałem, ze w czwórce będą aż cztery moje teksty - rekord absolutny.
Powrót do góry
Dida Płeć:Kobieta
Ostoja zdrowego rozsądku


Dołączyła: 03 Cze 2005
Skąd: Granvania
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 17-03-2007, 18:43   

A co z 'Shiroi'? (Choć wątpię, zeby ta manga ukazała się poza Japonią.) I jak to zrobiłeś, że w Twoich tekstach nie ma żadnych dopisków redakcji? Osobiście z niecierpliwością czekam na konkurs na maskotkę Otaku.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4707314
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 17-03-2007, 19:07   

Jeśli nie wspominam, to znaczy, że się nie ukazała - bo i tak było. Jest dostępna w skanach na [cut].
A niechby spróbowali - choć sam kiedyś, kiedy robiłem wywiady, namiętnie ozdabiałem je dopiskami (i to niekiedy bardzo wesołymi), to jednak w Otaku sytuacja jest inna. Dostaję przed drukiem tekst do autoryzacji i dopiero po moim zatwierdzeniu może on pójść dalej.

Dopiski to rzecz fajna, niekiedy mogą uratować jakiś słaby tekst, ale...W moim przypadku jest tak, że piszę raczej poważne teksty (np. właśnie skończyłem artykuł o "Kobiecie z Wydm") i do nich dopiski zupełnie nie pasują.

Łyp!

IKa
.
Powrót do góry
Seledyn Płeć:Mężczyzna
Carewicz


Dołączył: 25 Lip 2008
Skąd: zachód Polski
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2008, 16:11   

Nieprzyjemnie się czyta tę gazetkę z powodu fatalnej czcionki, podłego formatu i braku jakiejś znaczącej atrakcyjności graficznej wewnątrz. Gazetka wygląda jak skrzyżowanie darmowej ulotki z fanzinem za symboliczną złotówkę i taka tez jest jej treść, nie wiem więc, dlaczego kosztuje już aż 6.90 PLN i czemu ponadto zdarza mi się kupować ten chłam. Chyba tylko z sentymentu za dawnymi czasopismami branżowymi. Ale to tylko mnie zasmuca ;(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 28-10-2008, 19:22   

Otaku max Manga#1
Wreszcie. Juz od jakiegoś czasu było w planach wydanie mangowego numeru specjalnego i wreszcie jest.

Zaczynam. Niezbyt szczęśliwy tytuł - po co to "max". Pewna pani, a raczej jej biust na okładce. Spis treści ograniczony do minimum - dwie strony. Zadziwiająco mało reklam. Poza tym raczej dużo mang w liczbie ośmiu, na średnio-dobrym poziomie. Z wszystkich mang wysoki poziom graficzny ma jedynie "Dusk" dziejący się w świecie przypominającym mi podmrok. Najwyżej oceniam jednak "Caffe de Flore", który pomimo paskudnej kreski wręcz kipi humorem:
"Normalnie bym się nie skarżył, ale trudno gotować w tej sytuacji",
"Czy jesteś kimś tylko moim?"

No i występują tam postacie z mojego ukochanego Clampa, z Chi i Freyą na czele!

Pismo liczy 200 stron. Koszt: 16.90 zł czyli cena tomiku mangi (w którego estetyce pismo jest utrzymane), i w porównaniu do np. reaktywowanego Znakomiksu#13, który kosztuje 30 zł (krztuszę się!, krztuszę!) nie jest źle.

Podsumowując - podobnie jak w przypadku oryginalnego "Otaku" przed redakcją pisma jeszcze długa droga (oby!) i na polski "Shonen Jump" jeszcze trzeba będzie poczekać, ale wszystko wydaje się być na dobrej drodze. Daję plusika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group