FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Jesień 2008 - nowe serie i kontynuacje
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-08-2008, 14:40   Jesień 2008 - nowe serie i kontynuacje

Lato powoli się kończy (chlip!), więc czas na przegląd jesiennych nowości:
http://that.animeblogger.net/2008/08/18/that-fall-2008-anime-preview/
Moje typy:

Lektura obowiązkowa
Tytania - space opera na podstawie książek autora odpowiedzialnego za Legend of Galactic Heroes.
Clannad ~After Story~ - tym razem trzeba przygotować chusteczki.
Nodame Cantabile Paris-hen - czas na kolejne spotkanie z muzyką klasyczną
Gundam 00 Second Season - kolejna porcja ko(s)micznych perypetii grupy zmechaconych majstrów.

Lektura uzupełniająca
Tales of the Abyss - kolejna ekranizacja gry z serii Tales of.... Tym razem chyba twórcy mają wystarczającą liczbę odcinków, żeby upchnąć całą fabułę i może mój apetyt na porządne fantasy zostanie zaspokojony.
Shikabane Hime: Aka - zombie egzorcystka z dużym gunem. Może nie będzie to najbardziej oryginalne anime pod słońcem, ale Gainax powinien dostarczyć porcję porządnej rozrywki.

W wolnych chwilach:
Ef ~A tale of melodies~ - w poprzedniej części było jak dla mnie za dużo Shaftu, a za mało wzruszeń, ale zamierzam dać serii następną szansę.
Kurogane no Linebarrel - łabędzi śpiew Gonzo. Albo studio odbije się od dna i zrobi porządną serię (tym bardziej, że manga wygląda na niezłą) albo będzie to ich jedno z ostatnich anime. Tak czy owak warto zobaczyć (choć reżyser znany jedynie z Pokemonów nie wróży najlepiej).
Skip Beat - podobno jedno z najlepszych shoujo ostatnich lat. Zobaczę parę odcinków, żeby wiedzieć, czym dziewczęta się zachwycają. Jeśli bohaterka okaże się kolejną mimozą, pewnie rzucę, ale z opisu wynika, że jednak ma pazurki.

Marne szanse:
Rosario to Vampire CAPU2 - jakbym chciał pooglądać majtki, to wybrałbym się do sklepu z bielizną.
Toradora! - Rie Kugumiya powraca w roli kolejnego klona Shany (a ktoś się ostatnio kłócił w komentarzach, że ma bogaty repertuar). Ile można wałkować ten sam schemat?
Kuroshitsuji - powtórka z Hayate Combat Butler, tym razem w wersji shota-yaoi. Dziękuję, postoję.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!


Ostatnio zmieniony przez fm dnia 23-08-2008, 15:14, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2008, 14:55   

Liczyłem na więcej ciekawie zapowiadających się tytułów w tym sezonie (gdzie Haruhi?), a tak pozostają właściwie tylko 2 sequele, które obejrzę na pewno, mianowicie Clannad ~After Story~ i ef ~a tale of melodies~. Może skuszę się na ToraDora, ale w sumie po przeczytaniu 9 rozdziałów mangi mam podobne zdanie jak jeden z autorów bloga - nie wyobrażam sobie tego będącego ciekawym przez więcej niż parę odcinków.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 16:16   

Czuje że to mój sezon ^_^

Obowiązkowo:

Clannad ~After Story~ - Wiem co tam będzie, wiem kto z kim i dlaczego, ale i tak oglądnę, każde anime ze znaczkiem "Kyoto Ani + Key" złe nie może być, największy obowiązek tego sezonu.

Ef ~A tale of melodies~
fm napisał/a:
za dużo Shaftu

Im więcej SHAFTu tym lepiej, nie raz pokazali że potrafią robić śliczne anime. Z racji ze pierwsza część była genialna, oglądniecie drugiej staje się dla mnie obowiązkiem.

Rosario to Vampire CAPU2 - Pierwszy sezon był całkiem dobry, liczę że w drugim zrobi się trochę ciemniej... tak jak to w mandze miało miejsce.
Lucky Star OVA - Czy naprawdę muszę tłumaczyć dlaczego ?
Goku Sayonara Zetsubou Sensei - mówiłem już że im więcej SHAFTu tym lepiej?
Higurashi no Naku Koro ni Rei - Kolejny łuk? Co tym razem pójdzie nie tak, aż mnie świerzbi żeby się dowiedzieć.

Nieobowiązkowo:

Hyakko - Komedia szkolna i Aya Hirano jako jedna z Seiyuu, może być ciekawie.
Kannagi - Kolejne Sudden Girlfriend Appearance, pożyjemy zobaczymy.
To Aru Majutsu no Index - I znowu Sudden Girlfriend Appearance.
Toradora! - Tsundere, Rie Kugimiya i J.C Staff... nie żebym był zdziwiony.
Akane Iro ni Somaru Saka - Romans z Rie Kugimiya i Aya Hirano w cast, tego chyba jeszcze nie było.
Kyou no Go no Ni - Po wyczerpaniu materiału z mangi, wymianie studia na XEBEC i całkowitej zmianie Seiyuu nie wróże temu nic dobrego.
KissXsis - OVA o Bliźniaczych siostrzyczkach i braciszku... jak na razie nie widziałem otagowań "18+" więc miejmy nadzieje iż to nie będzie hentai.

Z powyższej listy coś na pewno odpadnie, jest zbyt duża aby oglądać wszystko naraz, nawet ja jestem tylko człowiekiem...

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.


Ostatnio zmieniony przez DiziXagi dnia 23-08-2008, 16:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-08-2008, 16:17   

Hm... Hakushaku to Yousei wygląda całkiem interesująco - pewnie ugryze sobie kawałek do zobaczenia co i jak. Tak samo Tales of the Abyss, ostatnio coś mnie odrobinę wzięło na adaptacje gier, brzmi zakręcenie, ale ciekawie. Z pewnością zerknę na Gundam 00 Second Season - Setsuna F. Seiei i jego życiowe dylematy powracają, fufufu! I pewnie jeszcze Skip Beat zerknę z powodów już wyżej fuma wymienionych. A póki co to ten sezon dla mnie się słabiutko zapowiada.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-08-2008, 17:02   

Hm... Tak jakby mało dla mnie interesujących tytułów. Dużo moe-dziewczynek, mechów jakichś... Ale coś tam wzbudziło moje zainteresowanie.

Hakushaku to Yousei - spróbować można. Ten blondynek wygląda prawie jak Tamaki z "Ourana", więc... Chociaż słodka minka tej dziewczyny mnie niepokoi.
Tales of the Abyss - wygląda ciekawie. Się zobaczy.
Junjou Romantica 2 - jak się zaczęło, trzeba skończyć. Z trzech par dwie mnie trochę denerwują, ale para Hiroki/Nowaki wydaje mi się... taka jakaś urocza w pewnym sensie.
Skip Beat - aaaaaaaa, najbardziej oczekiwane przeze mnie anime tej jesieni! Już się nie mogę doczekać! Chcę zobaczyć demony Kyouko w wersji ruchomej! *^^*
fm napisał/a:
Jeśli bohaterka okaże się kolejną mimozą, pewnie rzucę, ale z opisu wynika, że jednak ma pazurki.
Nie ma pazurków. To mało powiedziane. Ma wewnętrzne demony, a to jest jeszcze lepsze, muahaha. Poza tym jest zdeterminowana, ambitna i w żaden sposób nie można jej nazwać mimozą. Poza tym manga jest naprawdę porządna, jeśli anime będzie niezbyt dobre, to nic się na to nie poradzi. Tym bardziej, że pewnie strasznie skrócą, jako że teraz jest 126 chapterów mangi, a końca na razie nie widać.
Aha, a opis z tamtej strony jest lewy. Brzmi tak, jakby na sekcji Love Me skupiała się cała fabuła. A to nieprawda :/
EDIT: Mam złe przeczucia. Właśnie zobaczyłam, co zrobili z fryzury Sho w wersji anime... x___x Kyouko wygląda za słodko, a Ren ciut za mało ponuro. Oj. Ojoj.
EDIT nr 2: do Nanami - pod Sho podkłada głos Miyano Mamoru. [ja to MUSZĘ usłyszeć! XD]

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yumegari Płeć:Kobieta
Feministka szowiniska


Dołączyła: 05 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 17:42   

Hmmm, zwykle w sezonie oglądałam dwie, maksymalnie trzy serie, zwykle ich w ogóle wcześniej nie planując. Tym razem jednak mam dwie pozycje obowiązkowe i parę takich, co mnie zaciekawiły, więc nie jest źle.

Hakushaku to Yousei - art reklamowy jest prześliczny, fabuła zapowiada się interesująco, jak na shoujo, oczywiście. Może być niezłe, pod warunkiem, że spodoba mi się główna bohaterka.

Vampire Knight Guilty - mangę czytałam tak mniej więcej do końca pierwszego sezonu anime, a potem już nie mogłam przez nią przebrnąć. Anime oglądałam raczej z musu niż z zainteresowania, ale wierzę, że może wciągnę się w nie bardziej. Prawdopodobnie będę oglądać bez przekonania, dla zabicia nudy.

Michiko To Hatchin - Powiem tyle, że spodobał mi się bardzo art. Ja wiem, że Slayersi zahaczają o jesienny sezon, ale ja chcę czegoś awanturniczego, żeby się zbytnio nie zshoujić.

Bihada Ichizoku - anime o kosmetykach z designem w stylu "Lady Oscar"? Dwa razy proszę!

Pozycje obowiązkowe:

Nodame Cantabile Paris - chyba nie wymaga komentarza oprócz tego, że nie mogę się tej serii doczekać. Martwi mnie tylko ilość odcinków i fakt, że nie dojdą do końca mangi. Będę się modlić o trzecią serię, tak na zaś.

Skip Beat! - jak wyżej. Wprawdzie nie wyobrażam sobie Miyano jako Shou, bo za każdym razem, jak go słyszę, to mam przed oczami Tamakiego i nic nie zmyje tego wrażenia, ale jestem dobrej myśli. Jeżeli twórcy będą na tyle głupi, żeby z gotowego hitu zrobić gniota, to uznam anime za niebyłe. Nie nastawiam się jednak hurraoptymistycznie, bo boję się powtórki z ParaKissa czy innego Lovely Complex.

_________________
Behind every great woman is a man checking out her ass
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2513810
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 17:46   

Tytania na podstawie powieści tego samego autora co LoGH, nie mogło być lepszej zachęty, oglądam.

Nodame Cantabile Paris-hen seria na którą czekałam na 100% będę oglądać, tylko jak mało odcinków na ale podobno autorka mangi zaszła w ciąże i robi sobie przerwę od rysowania, więc może lepiej że nie dojdą daleko w ten sposób byłaby możliwość zrobienia trzeciej seria z porządnym zakończeniem.

Vampire Knight Guilty ah dalsze losy zemoconych bishounenów. Może być tym bardziej że sobie posłucham Mamoru Miyano i Juna Fukuyamy.

Skip Beat wygląda na to że może być ciekawe.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 19:07   

Gundam 00 Second Season - łi, najlepsza komedia sezonu powraca. Starzy emo, nowi emo, starzy emo w nowym wydaniu (wersja zamaskowana plus wersja klon-najprawdopodobniej-innej-płci...) Będzie jazda.

Nodame Cantabile Paris-hen - muzyka klasyczna, bizon-megaloman i szurnięta protagonistka... Czegóż chcieć więcej.

Lucky Star OVA - fakt, to nie wymaga komentarza.

Powoli zaczynam się zastanawiać, czy ta druga seria Haruhi ujrzy światło dzienne w tym tysiącleciu...

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 19:08   

Tytania - Bez dwóch zdań. Grafika promująca serię mnie zachęciła już dawno temu. Informacja o tym, ze fabula jest banowana na pracy tego samego autora, co LoGH tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że będzie to dobry tytuł.

Nodame Cantabile epizod Paryski - Ciekawe jak daleko zabrną z tym anime. Manga jest dość dobra, aczkolwiek początek był lepszy. Tak, czy owak to anime opisane "must see".

Gundam 00 S2 - cóż promo było fajne, a Gundam 00 to chyba jeden z lepszych Gundamów.

Kurozuka - interesujące. Może być to epic fail, ale chyba warto sprawdzić.

Tentai Senshi Sunred - wygląda na niezłą zajawkę. Jeśli ktoś będzie to tłumaczyć i humor będzie w miarę zrozumiały, to obejrzę.

są jeszcze ze 3-4 tytuły na które warto zerknąć, ale mogą być to totalne porażki.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-08-2008, 19:43   

Gundamy oh yeah~! #1.
Clannad następny highlight sezonu.
Lucky Star whatever. Kagamin~! Może w tegorocznym saimoe wypadnie lepiej...
ef melodies pierwsze oglądało się fajnie, zobaczymy drugie.
Nodame Paris-hen oj boję się, boję się żeby tego nie zepsuli... boję się bardzo :/

Tytania hmmm space opera... no, szansę dam, ale nie wygląda zbyt zachęcająco...
Hakushaku to Yousei do sprawdzenia. Bo producent, i grafika może być śliczna...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2008, 23:16   

Nodame Cantabile Paris-hen już nie mogę się doczekać. Chcę wiedzieć co tam słychać u Nodame.

Skip Beat zapowiada się ciekawie.

Ef ~A tale of melodies~ mobilizuje mnie do zabrania się za pierwszą część. Zrobię sobie seans z 2 serii na raz.

Hakushaku to Yousei sprawdzić warto. Patrząc na bohaterkę domyślam się, że się nie polubimy jednak blondasek wygląda interesująco :3

Bihada Ichizoku coś innego. Fajny art. Na pewno obejrzę pierwszy ep.

Vampire knight mojej męki ciąg dalszy. Obiecałam sobie, że więcej tego nie tknę. Pewnie obejrzę pierwszy ep i na tym się skończy moja "przygoda" z tym anime.

Michiko To Hatchinprzyda mi się trochę akcji.

Yozakura Shijuusou ~Yozakura Quartet~ przynajmniej nadgryzę. Pożyjemy zobaczymy.

Shikabane Hime: Aka od razu skojarzyłam z filmem Constantine, który bardzo lubię. Tu mamy Constantina w wersji nie dość, że kobiecej to jeszcze szkolno-mundurkowej. Z ciekawości rzucę okiem choć kiepsko to widzę.

Junjou Romantica 2 jak już zaczęłam to skończę. Średnio pamiętam o co tam poszło, kto z kim i dlaczego więc odświeżę to sobie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 23-08-2008, 23:24   

Bym zapomniał, oczywiście obejrzę również Lucky Star OVA, jak tylko się pojawi, po zapowiedziach zapowiada się ciekawie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 24-08-2008, 08:35   

Mało ciekawych anime tej jesieni.
Cóż, z pewnością obejrzę nowy sezon Nodame, bo z niecierpliwością na niego czekałam.
Zapewne zerknę też na Tales of the Abyss, choć jak do tej pory jedyna adaptacja Tales'ów, jaką widziałam to był pierwszy odcinek Tales of Phantasia. Na tę jednak mam ochotę rzucić okiem.
A tak, jeszcze Stitch!, głównie z sentymentu do serii.
Dziwi mnie zaś to jak na chwilę obecną prezentuje się Kuroshitsuji. Mangi tak wiele znowu nie czytałam, ale to, co przeczytałam to zdecydowanie nie było shounen-ai, a już z pewnością nie yaoi. Po prostu kolejna seria ze sporą dawką fanserwisu, ale takich ostatnio na pęczki. Manga mnie nie zachwyciła, więc i anime sobie raczej odpuszczę. Może jedynie zerknę na odcinek z wielkim wystąpieniem Grella i jego piły motorowej, ale nawet w to wątpię.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
blitzshuster Płeć:Mężczyzna
nikopol


Dołączył: 09 Maj 2008
Skąd: dokąd
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2008, 11:38   

Keii:

Cytat:
Bym zapomniał, oczywiście obejrzę również Lucky Star OVA, jak tylko się pojawi, po zapowiedziach zapowiada się ciekawie.


O, dobry pomysl. Tez tak zrobie:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DiziXagi Płeć:Mężczyzna
Zettai Ryouiki


Dołączył: 06 Sie 2007
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2008, 12:17   

Przeglądając blogi na MAL-u natknąłem się na dość ciekawy obrazek. Myślę że pomoże w zaplanowaniu co oglądać.
http://img515.imageshack.us/img515/2544/fall2008v7lastupdateforhw2.jpg

_________________
There is a god between the over knee socks and miniskirt.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group