FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 34, 35, 36  Następny
  Użytkownicy Forum - pmki, e-maile, uwagi ogólne.
Wersja do druku
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2010, 10:51   

fm napisał/a:
natomiast my w takich sytuacjach, o ile pamięć mnie nie myli, oczekujemy po prostu podania źródła fragmentu (a gdy takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, to zdjęcia go)

Zależy o jakich sytuacjach mówisz. Bo, o ile mnie pamięć nie myli (z pracy paladyna), to standardowe żądanie kiedy ktoś umieścił gdzieś nasz tekst bez naszej zgody (nawet jeśli podał nas jako źródło, czy dał linka) to było żądanie zdjęcia tekstu. Oczywiście Anime-Gate to nie chomikuj.pl, strony fanowskie, warezowe, czy random fora, więc można dla nich zrobić zupełnie uzasadniony wyjątek (choć to co zrobili jest w bardzo złym stylu), ale, przynajmniej póki ja byłem paladynem, co do zasady nie pozwalaliśmy na publikowanie naszych tekstów gdzie indziej (chyba oczywiście, że zrobił to/wyraził na to zgodę sam autor tekstu), a nie zauważyłem, żebyśmy zmieniali ostatnio jakoś szczególnie politykę portalu. Dlatego też, ponieważ nie odniosłem wrażenia, żeby Feiowi użycie przez AG w zapowiedzi fragmentu jego recenzji jakoś szczególnie przeszkadzało, to zaproponowałem, żeby zapytać go czego oczekuje - zresztą, już abstrahując od powyższego, to wyrazić zgody na użycie jego tekstu w celach promocji Anime-Gate po prostu nie możemy, może to zrobić tylko on sam. Oczywiście możliwe, że źle zrozumiałem jego maila i z tego wynika nieporozumienie.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-11-2010, 11:28   

Nie, polityka się nie zmieniła (po prostu skoro się tym nie zajmowałem, to nie muszę znać wszystkich szczegółów). Skoro doszliśmy już do tego, że zamieszczenie informacji o źródle fragmentu po fakcie nas nie satysfakcjonuje, to skłaniałbym się za przyjęciem, że Fei zostawia nam wolną rękę w tej kwestii (gdy napisałem mu, że zajmiemy się tym, nie proponował sam z siebie żadnego rozwiązania, a ew. wybór mało satysfakcjonującej albo mało realistycznej opcji by tylko niepotrzebnie komplikował sprawę). Rzeczywiście lepiej, żeby A-G nauczyło się pytać o zdanie autora tekstu i nasze.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 19-11-2010, 16:19   

Problem leży właśnie w tym, i dlatego standardowo żądamy zdjęcia tekstu, że Tanuki nie posiada praw autorskich do zamieszczonych w nim tekstów, w związku z czym nie możemy udzielać zgody na rozpowszechnianie danego tekstu w jakimkolwiek celu, pozostaje to wyłącznym prawem-upoważnieniem autora (chyba że przekaże takowe komuś innemu). Możemy jedynie, jeśli chodzi o teksty autorów z którymi mamy podpisane umowy, sami rozpowszechniać tekst w celach reklamy i promocji Tanuki oraz występować w obronie ich autorskich praw majątkowych - możemy poprosić o zdjęcie tekstu, czy domagać się dla twórcy wynagrodzenia, jeśli ustawa takowe przewiduje, ale to w zasadzie tyle.

Dlatego proponowałbym, żeby Krwinka wysłała do nich prośbę o zdjęcie tekstu ze względu na naruszenie praw autorskich (na razie chyba lepiej bez straszenia paragrafami) i dodała na końcu informację, że jeśli zależy im na wykorzystaniu tekstu, to powinni poprosić o zgodę Feia (podać jego mail może - i tak ma dostępny w tanuczym profilu?) i z nim uzgodnić zasady na jakich to zrobią, bo my nie mamy prawa do wyrażenia takowej zgody. Jak zaczną robić problemy, to przekazać sprawę Totemowi - może się okazać, że ktoś tam wierzył, że takie użycie ma oparcie w prawie cytatu, czy coś takiego... przypadkiem tego nikt tam przecież nie wkleił.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 19-11-2010, 18:55   

Dobra, tak właśnie zrobimy. Z tego co pisze Morg w mailu ominąłbym tylko wzmiankę
Cytat:
bo my nie mamy prawa do wyrażenia takowej zgody

To co możemy, a czego nie możemy, to już nie ich sprawa (nawet jeśli to w miarę oczywiste). Po prostu dobrze, żeby kontakt w sprawie takich cytatów przechodził przez nas (a umniejszanie naszej roli temu nie sprzyja), bo inaczej moglibyśmy się w przyszłości zajmować fałszywymi zgłoszeniami plagiatów (zatwierdzonymi bez naszej wiedzy przez autora).

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-11-2010, 14:23   

Racja. Jeśli nikt nie ma obiekcji, to dobrze by było już jutro maila wysłać, żeby w poniedziałek go od razu odebrali, bo tekst cały czas tam wisi.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 21-11-2010, 23:50   

Wysłałam więc do nich delikatnie sugestywną wiadomość.

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2010, 07:09   

Zastanawiałem się czy nie wrzucić tego raczej do Kącika Humorystycznego, ale daję jednak tutaj bo autentycznie nie mam zielonego pojęcia co panu odpowiedzieć - otóż mamy na Tanuku... nowego Tolkiena! Dostałem od niego dzisiaj następującej treści PM-kę:

Brolly312, 3.12.2010 02:09 napisał/a:
Witam,pomijając zbędne ceregiele przejdę do rzeczy.
Kojarzysz Tolkiena,skubany wymyślił własny język Elfów i wiesz co ja idę w jego ślady, gdy piszę komentarze,to używam tam mojego własnego języka.
Jeśli ktoś nie z rozumie tego co napisałem to ma pecha albo nie jest godzien by mnie zrozumieć.Rozumie że twoją pracą jest moderowanie komentarzy ale proszę Cię bardzo abyś moje zostawił w spokoju(nawet jeśli są nie zrozumiałe) jeśli nie używam w nich wulgaryzmów a staram się tego nie robić.
Pozdrawiam
Ps. Jak czytałem twoją recenzje anime Akane­‑iro ni Somaru Saka to robiło mi się słabo,ja rozumie że są gusta i guściki tobie się nie spodobało to anime jak dla mnie nie było takie złe,dlatego mam taką rade dla Ciebie jak nie jesteś obiektywny nie pisz recenzji anime:P


Po prostu zszedłem...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
GoNik Płeć:Kobieta
歌姫 of the universe


Dołączyła: 04 Sie 2005
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-12-2010, 09:31   

LOL.

Odpisz, że doceniasz jego wspaniały pomysł i ciężką pracę, ale niestety Tanuki jest stroną w języku polskim i od użytkowników wymaga się w ogólnodostępnych częściach strony - czyli np. w komentarzach - porozumiewania się w tymże języku.


Poza tym... Ej, przecież ty mu od miesiąca nic nie kasowałeś, z zimowego letargu się obudził, czy co?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-12-2010, 17:03   

To ja możę wyjaśnię czemu Neostorm zakładał te kolejne tematy. Najlepiej zacytuję to co przesłał mi po zablokowaniu pierwszego.
Cytat:
Pytanie w TEJ ankiecie jest inne iniz w poprzedniej. Rozumiem ze *kazda* nastepna wyslana ankieta bedzie automatycznie zablokowana?


On robi ankietę! >_<"

Wytłumaczyłam jak krowie na granicy, że tego tak się nie robi, ale nim zdążyłam te informacje wysłać dostałam złowróżbną wiadomość...
Cytat:
Poddaje sie. o_o Musze chyba to omowic na irc.

...radzę się wszystkim przygotować psychicznie.

EDIT.
Cytat:
ok. kiedy sporzadzilem ankiete zewnetrzna spotkala sie z brakiem zaintersowanie - odpowiedzilal 1 uzytkownik.
na irc odeslano mnie abym zalatwil to wlasnorecznie na forum. Na forum nie chcialem korzystac z ankiety zewnetrznej, gdyz przyjalem zalozenie ze bardziej zgodne z etykieta forum bedie uzycie wbudowanego modulu, ktory dodatkowo czyni ankiete transparentana dla Was, nie tylko ja znam wyniki. Nie mialem zamiaru prowadzic agresywnego marketingu - jak widac nawet nie podalem nazwy konkretnego studia. Uwazam ze to jest etyczne.

Dlaczego na głupotę nie ma lekarstwa?! ;_;

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 24-12-2010, 15:18   

Pani - http://forum.tanuki.pl/profiles/4186.htm została poproszona o zmianę avka.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-12-2010, 15:33   

...ups? To w takim razie dostanie podwójne, bo też już jej wysłałam...

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 24-12-2010, 15:38   

Moderacja zawsze czujna, zwarta i gotowa? XD

Cóż, może przynajmniej szybko zmieni.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-02-2011, 00:50   

W związku z prośbą Keiia i poparciem na IRCu, witamy nowego moderatora działu Gry komputerowe :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-02-2011, 10:01   

Serdecznie dziękuje :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-02-2011, 10:17   

Przy tej okazji - kiedy banowaliśmy Kica, pojawił się pomysł, żeby o banach bezterminowych gdzieś informować. Rozszerzyłbym ten pomysł na bardziej ogólną tablicę informacyjną - możnaby informować też np. o nowych modach (a mamy teraz okazję) - w tym momencie jak użytkownik nie zobaczy zmiany kolorka nicka (a te też czasami wariują), to tego że pojawił się nowy mod też nie. Niby to nic aż tak ważnego (nie powoduje zmiany panujących zasad), ale jednak IMO powinniśmy jakoś użytkowników poinformować.

Dałoby się tam też wrzucać inne rzeczy - informacje o aktualizacjach regulaminów forum i irca, czy tak naprawdę cokolwiek nam przyjdzie do głowy - nie będzie wtedy konieczności zakładania nowego tematu dla każdej krótkiej informacji o której nie chcemy dyskusji (bo temat powinien być oczywiście zamknięty), a jakieś informacje powinny się pojawiać tam na tyle rzadko, że mimo różności spraw nie zrobi się bałagan. Jakbyśmy potrzebowali opinii userów (vide: ostatnio zmiana nazwy i hasło), to zawsze można założyć temat dedykowany, ale to raczej byłyby odosobnione przypadki.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 36 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 34, 35, 36  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group