FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Boży Wojownicy

Który cykl wydaje ci się leprzy?
Wiedźmin
55%
 55%  [ 10 ]
Narrenturm
16%
 16%  [ 3 ]
Nie znam żadnej / jednej z nich i nie mogę porównać
22%
 22%  [ 4 ]
Ogólnie nie znosze Sapkowskiego
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Wersja do druku
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-10-2004, 08:02   Boży Wojownicy

Niedawno ukazał się drugi tom nowego cyklu Andrzeja Sapkowskiego. Czytał ktos już?

Ja niestety - pod naciskiem otoczenia, tak rodziny jak współlokatorów i środowisk fanowskich, w których od czasu do czasu się obracam będę musiał, a po poprzedniej części pełnej bełkotu, chaosu, deus ax machina, wymądrzania się i różniącej tym od wiedźmina tym, że poprzestawiano dekoracje i głównym bohaterem jest teraz Jaskier za bardzo nie mam ochoty...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-10-2004, 12:05   

Na Sapkowski Zone były dostępne prolog i pierwszy rozdział, więc swego czasu czytałem. Teraz strona zbiera się po hakerskim włamie więc kawałki nie są dostępne. Powiem tylko, że jeśli nie lubiłeś perwszej części to wątpię byś drugą polubił:>. Reynevan trochę już dojrzał i miejmy nadzieję, że z czasem zrobi się nawet znośny.

Ja sam zamówiłem w Merlinie, ale przyślą mi dopiero za 20 dni:(.

Dla tych, którzy czytali mam pytanko: jaka jest wasza ulubiona i najmniej lubiana postać? Dla mnie najciekawszy jest Horn, bo jest zimnym typem, a mimo to ma własną misję. Najmniej spodobała mi się Nikoletta bo jest taka jakaś... nieudana. Po prstu mnie nie przekonuje.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 04-10-2004, 16:29   

Coz, mam za soba dwie trzecie ksiazki.
Wnioski? To, samo, co w pierwszym tomie, tylko bardziej. Naciagane wydarzenia, niesamowite zbiegi okolicznosci, stado bab lecace na Reynevana itp. ASowi chyba skonczyly sie pomysly.

Co nie zmienia faktu, ze czyta sie przyjemnie. O dziwo.
ps dwie sprawy w kwestii ankiety: cykl Nerrenturmu sie nie skonczyl, wiec ciezko porownywac cokolwiek.
Dwa: nie ma opcji OBA.
Powrót do góry
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-10-2004, 16:55   

Nie mam jednej najbardziej ulubionej, moim zdaniem żądzi Szarlej (wredny cynik z dobrym sercem, do tego mnich :-)) i Czirne (ale ten drugi to w dużej mierze także z sentymentu dla pierwowzoru historycznego :-)) A najmniej udana faktycznie jest chyba Nikoletta (ja mówię z 1 tomu, na 2 tak samo jak Ysen czekam :-))
I popieram - brakuje mi opcji oba - są (moim zdaniem) inne wbrew twierdzeniom Zega :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-10-2004, 17:00   

Owszem inne. Z tym, że w przypadku Wiedźmina AS rozkręcił się na opowiadaniach, dlatego miał niejako z górki na początku:). Dopiero na Pani Jeziora zaczął zwalniać jeśli chodzi o jakość IMHO. O Reimnarze i reszcie opowiadań nie pisał, więc zrobił niejako skok na głęboką wodę. Czy skok mu wyszedł to już kwestia gustów.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Inai Nerse Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Wrz 2003
Skąd: Cytadela
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 05-10-2004, 12:30   

mi się podoba jedno i drugie, a z głosowaniem się chyba wstrzymam aż się Narrenturm skończy... a moją ulubioną postacią jest... <fanfary> Szarlej :P </fanfary> to chyba u nas rodzinne, nie, Daer? ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-10-2004, 14:24   

offtop: Chyba tak XD :koniec offtopu
Może i nie miał na czm się rozkręcić, ale moim zdaniem dobrze mu poszło :-) Narrenturm mi sie podoba, sporo ciekawych i prawdziwych odwołań historycznych, interesujące postacie (także rzeczywiste), no i tak zwane ,,odbrązawianie" historii... dla mnei to główne zalety :-) A fabuła, fakt, naiwna i nieco niespójna, ale jak na razie ten cykl akurat wyraźnie ma służyć bardziej rozrywce (choć parę rzeczy należałoby przemyśleć.. np. idealny przykład fanatzmu i co on robi z ludzi :-()

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 05-10-2004, 18:44   

Piąty tom Wiedźmina czytałem już trochę na siłę, natomiast pierwsza część Narrenturmu była miłym powiewem świeżości. Skończyłem ją chyba w 2 dni :D Teraz trzeba gdzieś dorwać dwójkę =]

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Misao Płeć:Kobieta
yellow witch


Dołączyła: 30 Sie 2004
Skąd: Rumia
Status: offline
PostWysłany: 13-10-2004, 23:58   

ciężko określić co lepsze Wiedźmin czy Narrenturm, dopuki cały cykl tej ostatniej sie nie ukarze :/ jak narazie u mnie zdecydowanie Wiedźmin stoi na pierwszym miejscu. Przede wszystkim ciekawsi bohaterowie, fabuła itp. Ale nie powiem, Narrenturm pochłonęłam bardzo szybko, chociaż to raczej związane jest ze stylem pisania Sapka ;p
na Bożych bojowników przyjdzie mi troche poczekać (brak kasy ==")

_________________
I cookie you cookie we cookie, and let us milk the cow xDD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 14-10-2004, 22:02   

Ciekawostka: Sapkowski nienawidzi, gdy się mówi na niego Sapek:P. Groził użyciem przemocyXD.

Co do książki: skończyłem. Fajna. Byłaby dużo fajniejsza gdybym na forum Sapkowskiego nie czytał o wszystkich błędach jakie AS popełnił:P. Ostrzeżenie: autor pozwala sobie na wycieczki osobiste względem kościoła, jeszcze ostrzej niż w poprzedniej książce. Jeśli mi wydawało się to trochę niesmaczne to znak, że jest naprawdę źle:P. Kolejne ostrzeżenie: dużo krwi. Baaardzo dużo. Stosowanej głównie po to, by czytelnik nie zapomniał, że mimo iż słuszność jest po stronie husytów, to tak naprawdę ich metody są złe a starania daremne, przynoszące cierpienie i śmierć, nie mające zaś nadziei na odmianę świata.

SPOILER

AS napisał/a:
Sapkowski oczywiście nie mógł wytrzymać bez wtrącenia swojej Wielkiej Bogini. Trochę to ni z gruszki ni z pietruszki i psuje ogólny nastrój pesymizmu. Wbrew pozorom jest to wada:P. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie starania wyznawczyń Bogini okażą się równie daremne jak innych(to się nazywa marzenie:P).

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2004, 07:59   

A tak... Bogini. Sapkowski dogrzebał się jakiś Wiccańskich guseł, które zostały napoły wygrzebane z autentycznych wierzeń, a na poły z wyobraźni ich propagatorów (którzy mają wkurzającą manię grzebania w ziemi i starodawnych tradycjach oraz dostosowywaniu ich na podstawie szczególików do swojej wizji historii i prehistorii) i uważa je za nieodłączny element udanego fantasy czemu dał dowód i w Maladie (gdzie udowadniał, że Święty Gral to w rzeczywistości celtycki garnek ofiarny, a w głębszym sensie kobieta - kapłanka) oraz Rękopisie Znalezionym W Smoczej Jaskini.

Na jego obronę nalezy powiedzieć, że wiele amerykańskich pisarek (oraz troche mniej pisarzy) także uczepiło się tego motywu jak żep psiego ogona. Wicca jest bowiem całkiem modną, New Agowską filozofią, mocno feminizującą, opartą na (co z tego, że wymyślonych) tradycjach, babrającą się w czarach. Fajne i dal sfrustrowanych biznesswoman i dla walniętych fanów historii i dla miłośników ezoteryki.

Kościół ma momentami uzasadnienie dla swych ataków na Fantasy, a ja momentami zastanawiam się, czy nie zacząć pisać książki o Chrystusie i prześladowaniach pierwszych chrześcijan w Mordorze, krainie złego wiccanina Saurona.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-10-2004, 08:39   

A właśnie, Zeg, miałem się spytać, czy nie mógłbyś mi polecić czegoś poważnego o tym kulcie. Bo jak na razie trafiłem tylko na strony samych wiccan, które zresztą zbyt obfite w informacje nie są. Mogą być tak strony jak i książki.

Cytat:
czemu dał dowód i w Maladie


W "Świecie króla Artura". "Maladie" było o czym innym i przez wielu uważane jest za najlepsze dzieło ASa.

Cytat:
(gdzie udowadniał, że Święty Gral to w rzeczywistości celtycki garnek ofiarny, a w głębszym sensie kobieta - kapłanka)


Z tą kobietą to zaznaczył, że jest to jego osobiste zdanie. A co do garnka - jego argumentacja była dość przekonująca, z tym, że myli się, zawężając do Celtów zjawiska ogólnoeuropejskie, takie jak ustrój demokracji wojennej i właśnie symbol kotła.

Cytat:
Kościół ma momentami uzasadnienie dla swych ataków na Fantasy


Może i ma. Promowanie kultu płodności raczej nie pasuje do współczesnych czasów:P.

Cytat:
momentami zastanawiam się, czy nie zacząć pisać książki o Chrystusie i prześladowaniach pierwszych chrześcijan w Mordorze, krainie złego wiccanina Saurona.


To raczej trudne do wyobrażenia, przynajmniej dla mnie. Wiccanizm nie nadaje się na religię mas i władzy, jedynie na religię garstki dziwaków, coś jak masoneria. Poza tym nie zapominaj, że jest niemiłosiernie skłócona i podzielona:P. Łatwiej już by ci było napisać coś jakby Bożych Wojowników, gdzie dwa odłamy Wicci, powiedzmy gardnerianie i alexandrianie, wypruwają sobie wnętrzności:P.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2004, 19:41   

Bożych Wojowników nabyłem parę dni temu, ale z powodu braku czasu jestem dopiero w okolicach 3ciego rozdziału. Na razie mi się podoba, ale byłoby jeszcze lepiej, gdybym pamiętał cokolwiek z poprzedniej części XD

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 15-10-2004, 20:19   

Ysen - wiem o nich raczej niewiele. Nigdy mnie ich tematyka przesadnie nie interesowała. Natykam się jednak na ,,działalność naukowom" zwolenników tej religi czytając prace historyków, archeologów, kulturo i religioznawców.

Generalnie, jeśli ktoś wygrzebie z jakiegoś kurchanu figurkę psa i na tej podstawie dość pokrętnym rozumowaniem (to jest pies, pies wyje do księżyca, księżyc ma cykle tak jak jak kobieta, kobieta to symbol płodności) udowodni, że dana kultura była wyznawcami Bogini - Matki, wzglęnie dojdzie do podobnych wniosków na podstawie liczonych na malowidłach naskalnych strzał z grotami i bez to prawie na pewno jest to Wiccanin. Niektórzy profesorowie oraz autorzy prac mówią wprost o głupocie takich pomysłów... Na podstawie znalezionego symbolu psa można bowiem powiedzieć z całkowitą pewnościa jedno: ,,kultura miała wysoki poziom materialny i potrafiła wyrabiać ceramikę czego dowodzą znalezione wypalone z gliny figurki zwierząt (prawdopodobnie psów), co pozwala wysnuć wniosek, że udomowili te zwierzęta, lub obawiali się drapieżników". Niestety nic więcej nie da się powiedzieć.

Ale może zakończmy temat tego ruchu religijnego...

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 15-10-2004, 22:06   

Cholewa, wychodzi na to, że książka "Herby, legendy, dawne mity" Derwicha i Cetwińskiego pasuje jak ulał do tego schematu:P. A taka fajna była:(. O wiccanach możemy zakończyć, będę musiał widać szukać dalej.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group