FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  Obrazki w podpisie
Wersja do druku
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 22:11   Obrazki w podpisie

Znalazłem dwa błędy:

Błąd

Oraz drugi, znacznie bardziej irytujący... mianowicie nie działa mi bbcode w podpisie (a dokladniej [ img ] [ /img ]).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 08-05-2006, 22:18   

Smoczek,
1) wyglada jak normalny screen....
2) bo jest wylaczony
Powrót do góry
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 22:40   

1)Popatrz dokładniej na datę ^_-, jak na mój gust coś w tym jednak nie gra xP.
2)Hmmm... ale napisane jest, że można bbcode używać w podpisie O_o.
Huh chyba przypadkiem nie w tym temacie co trzeba to dałem xP... ehh, jak cżłowiek zmęczony to tak się dzieje ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 23:15   

Smoczek napisał/a:
1)Popatrz dokładniej na datę ^_-, jak na mój gust coś w tym jednak nie gra xP.
Z tego co pamiętam serwer na którym forum stoi ma regularne problemy ze strefami czasowymi - w efekcie takie kwiatki regularnie pojawiają się przy postach pisanych ok godziny 23:00

Smoczek napisał/a:
2)Hmmm... ale napisane jest, że można bbcode używać w podpisie O_o.
Huh chyba przypadkiem nie w tym temacie co trzeba to dałem xP... ehh, jak cżłowiek zmęczony to tak się dzieje ^^.
nie wiem jak z innymi tagami, ale akurat ten jest w podpisie wyłączony już od dość dawna.

PS: i tak, to powinno być w topicu o errorach na forum

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Avellana Płeć:Kobieta
Lady of Autumn


Dołączyła: 22 Kwi 2003
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 07:44   

Inne działają. Można wytłuszczać, pisać kursywą, powiększać i pomniejszać czcionkę, zmieniać jej kolor. Natomiast img wyłączyłam osobiście, więc jeśli nie działa, to bardzo dobrze.

A przy okazji: widzę, że mr o.m.c. moderator Smoczek lubi wzywać do porządku innych, a sam nie umie trafić we właściwy temat... I to temat, który nietrudno znaleźć.

_________________
Hey, maybe I'll dye my hair, maybe I move somewhere...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 13:40   

Heh, nie rozumiem skąd ta złośliwość, ja TYLKo staram się wam pomóc w odnajdywaniu błędów. Pomyliłem się, sam przyznałem do błędu i bynajmniej nie uważam abym zrobił dobrze pisząc w tym temacie... i co znaczy mr o.m.c. ^^?
A odnośnie błędu z czasem - rozumiem... cóż nie kontrolujecie serwera, macie na to nie wielki wpływ (chociaż mimo wszystko jest to dziwne).
A odnośnie obrazka... skoro nie można wstawiać w bbcode, to chyba równie dobrze można wyłączyć wstawianie przez panel (zastanwia mnie tylko czemu jest to wyłączone O_o).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Serika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Sie 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 09-05-2006, 13:46   

Ponieważ przy wstawianiu przez panel można ustawić limit wielkości obrazka na przykład?...

Smoczek, zostew morderację forum moderatorom i kropka, nie widzisz, jaki sie robi bałagan, kiedy za dużo osób wytyka, że to powinno być tu, to tam... T nie pomaga, to przeszkadza jak diabli. I jest wkurzające.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora
 
Numer Gadu-Gadu
1051667
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 14:22   

Hmmm... ale można ustalić jaki rozmiar, maks może mieć obrazek w podpisie (nawet jeżeli nie z PA, to poprzez modyfikacje skryptu ^_-).
A co do sprawy moderacji, ja nie mówię jak ma być forum moderowane (nie jestem w koncu moderatorem, czy adminem), piszę jedynie propozycje i ew. (tak jak w tym temacie) zgłaszam błedy i usterki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 09-05-2006, 14:32   

Cytat:
Heh, nie rozumiem skąd ta złośliwość, ja TYLKo staram się wam pomóc w odnajdywaniu błędów.


Natychmiast przestań!

PS. O.M.C. pochodzi od starego dowcipu o studentach i studiach. To pierwszy stopień naukowy o. m. c. mgr. (O Mało Co Magister)

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-05-2006, 14:53   

Żyjemy w kraju pełnym malutkich cwaniaczków.
Jak na skrzyżowaniu korek, zaraz znajdzie się mądrala który pojedzie prosto - z "pustego" pasa dla skręcających.
Jak w panelu jest opcja wstawiania .siga o ograniczonych wymiarach i wielkości, z miejsca znajdzie się ktoś kto stwierdzi "a wała, mnie ograniczenia nie dotyczą" i spróbuje je obejść. I tak jest ze wszystkim... ==
Jako nacji, traktowanie wszelkiej władzy jako "okupanta" trochę za bardzo weszło nam w krew.
Sugeruję by pierwszy mulat porwał premiera, staranował bramę ambasady USA, rzucił mołotowem w stróżówkę poczym ogłosił kapitulację przed którymś z marines przy wejściu... Będą nas musieli okupować :> może nawet zorganizować projekt odbudowy infrastruktury, i armii... Tyle że my niestety nie mamy ropy. No, ale mamy Uran w Kowarach...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 22:15   

Wa-totem nie napisałeś do kogo konkretnie się zwracasz, ale wydaje mi się, że chodzi Ci o mnie (jeżeli nie... cóż nie ważne xP).
A teraz mój krótki komentarz - gdzie ja staram się obejść ograniczenia, proszę o wskazanie takiego miejsca, bo naprawdę nie lubię ludzi którzy potrafią tylko pisać rzeczy nieprzychylne na temat innych, bez konkretnych argumentów.
Że niby piszę OT? Cóż nie ja zacząłem, wa-totem mógł wysłać mi PW ew. gg, nauczyłem się, że takie rzeczy robi się właśnie przez to narzędzie (w końcu do czegoś ono służy)... skoro jednak tego nie zrobił, cóż chcę sprawę wyjaśnić, bo najwyraźniej się nie zrozumieliśmy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Bianca
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 10-05-2006, 08:50   

Smoczek, on sie do nikogo konkternie nie zwraca. on podaje powod dla ktorego nie ma obrazkow - zebysmy nie musieli bujac sie z ludzmi ktorzy chca obejsc zakaz na rozmiar. i z ludzmi ktorzy przyleca krzyczec "a ja probuje wstawic obrazek przez img a on sie nie wstawia" - bo o ile z panelu dostaje sie komunikat "chcesz wstawic za duzy obrazek" o tyle z bbcode nie ma miejsca zeby go wyswietlic.
Powrót do góry
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 10-05-2006, 09:41   

Smoczek napisał/a:
gdzie ja staram się obejść ograniczenia

Uderz w stół, nożyce same się odezwą... nie mówiłem o nikim konkretnym, jedynie komentowałem powszechny fenomen.

Ale skoro tak bardzo chcesz... W panelu jest napisane po polsku i wyraźnie:
Cytat:
Umożliwia wstawienia obrazka do twojego podpisu. Tylko jeden obrazek jest dozwolony w podpisie, nie może być szerszy niż 400 pikseli i wyższy niż 50 pikseli. Rozmiar nie może przekraczać 29 Kb.

Jeżeli masz obrazek spełniający te warunki, możesz go wstawić korzystając z przeznaczonej do tego funkcji forum. Każde inne działanie, w tym próba stosowania tagów BBCode, jest obchodzeniem wyżej zacytowanego ograniczenia, bo sposób parsowania BBCode uniemożliwia sprawdzenie ww warunków.

A ty masz jeszcze dość tupetu, by narzekać na to, że ci się nie udało...

I proszę, daruj sobie wyjeżdżanie z kłamstewkami w stylu "ale funkcja wstawiania obrazka jest taka trudna w obsłudze, trzeba się naklikać jak ch***a".

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 10-05-2006, 16:32   

Wydzieliłem posty nie na temat do osobnego tematu. Ponieważ tematy techniczne służą konkretnym celom, dla czytelności powinny być one wolne od offtopicu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 11-05-2006, 15:28   

Wa-totem, a skąd wiesz po co mi ten znacznik bbcode? Zapewniam, że nie po to aby obchodzić jakieś "zabezpieczenia", czy "bo jest to za trudne" (to drugie to już jest śmiesznym pomysłem xP), może chcę wstawić obrazek który się zmienia, np.
A sprawdzić jakie wymiary ma obrazek naprawde nie jest problemem, można też zmodyfikować skrypt tak, by zwyczajnie zwijał zbyt długie podpisy... to wszystko jest wykonalne (sam to robiłem, więc nie mów, że nie) i nie jest problemem. Oczywiście nie oczekuje tego od was, nie chcecie... to nie, przecież nie ja tu jestem moderatorem czy administratorem żeby decydować jak ma wyglądać forum, ja jedynie mogę pisać propozycje... a co wy z nimi zrobicie to już nie moja sprawa xP.
Bianca - nie pisał do nikogo konkretnego... tyle, że napisał pod moim postem który właśnie traktował na temat podpisów, wniosek sam się nasuwa.


wa-totem napisał/a:
[...]nie mówiłem o nikim konkretnym, jedynie komentowałem powszechny fenomen.


Powszechny fenomen w kontekście mojej wypowiedzi xP, ta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group