FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
  Halo, halo! Tutaj polskie radio w jenocim gaju!
Wersja do druku
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-06-2010, 21:59   Halo, halo! Tutaj polskie radio w jenocim gaju!

- Wiecie co, są takie chwile w życiu, w których nudzi nam się literatura, telewizja. Co wtedy można zrobić? Ależ wspaniałe pytanie! Moja odpowiedz będzie równie błyskotliwa. Włączyć radio! A co to, sama muzyka nie warta siedzenia przy odbiorniku? Uła... No to pora na trójkowe audycje - wykrzykuje głośno Kora wstając i kręcąc przełącznikiem radia, które wydaje najpierw niewyraźne szumy ale po chwili z jego głośników wydobywa się wycie w początkowo niezidentyfikowanym języku.

Wiem wiem, zostałabym wygoniona do działu literackiego, ale nie chodzi tutaj o pisanie powieści. chodzi o audycje radiowe, których co poniektórzy najwyraźniej nie są świadomi.
Nie obwijając w bawełnę muszę powiedzieć o dwóch, nastepujących po sobie trójkowych audycjach.
Pierwsza to rozpoczynająca się o 22 audycja "Strefa rokendrola wolna od angola", czyli mająca na celu szerzenie wśród słuchaczy nie tylko anglosaskiej muzyki (bo i metalu i innych inności po drodze). Prowadzi ją Michał Owczarek (o zgrozo!), ale muzyka puszczana tam jest fazowa, łapie za uszy, bawi i bulwersuje. Strona: http://www.polskieradio.pl/trojka/wolnastrefa/

Druga to przepięknie kojąca po strefie "Ciemna strona nocy", która prowadzi pani Kaczkowska (młiiii^^). A muzyka puszczana tam to głównie jazz i okołojazzowe, spokojne kawałki. Cud-miód. Strona: http://www.polskieradio.pl/trojka/csm/audycja19714.html

Ponoć interesująca audycja jest w piątek o 18 (albo 20?) w każdym razie też na trójce.

Ode mnie tyle. Teraz pytanie. Czy sami znacie jakieś audycje i co sądzicie o tych przeze mnie wymienionych? Bo radio nie upada, trzeba za to słuchać a nie tylko słyszeć :P

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 12-06-2010, 22:05   

To ja jeszcze dopiszę Siestę, prowadzoną przez Marcina Kydryńskiego, w niedzielę od 15. Bardzo przyjemna, spokojna audycja, w sam raz na leniwe popołudnie. :)

http://www.polskieradio.pl/trojka/siesta/

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-06-2010, 22:11   

Ja dużo słuchałem Trójki, ale kiedyś. Na audycjach Beksińskiego, Kaczkowskiego czy Kosińskiego, podobnie jak na liście przebojów trójki upłynęła spora część mojej młodości. Ale dziś... no cóż, raz, że dzięki internetowi nie jestem już w moich muzycznych poszukiwaniach skazany na błądzenie po omacku (wtedy radio oraz prasa muzyczna typu "Tylko Rock" stanowiła cenny kompas), dwa, że nie ma już tych audycji, które lubiłem a nowe... cóż, słyszałem kiedyś córkę Kaczkowskiego i brzmiała, jakby próbowała udawać ojca, a wychodziło jej to nader przeciętnie.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 13-06-2010, 08:00   

Koranona napisał/a:
są takie chwile w życiu, w których nudzi nam się literatura, telewizja. Co wtedy można zrobić? Ależ wspaniałe pytanie! Moja odpowiedz będzie równie błyskotliwa.

Włączyć komputron.
Odkąd niema nowych "Co w trawie piszczy" nawet nie dotykam się do odbiornika. W radiu nigdy nic ciekawego nie widziałem (słyszałem) i sam z siebie nie słucham, gdyż mało jest audycji trafiających w moje zainteresowania.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-06-2010, 10:39   

Slova napisał/a:
Włączyć komputron.


O nie! Herezja, zło! Wyłączyć komputer?! Fuuuuu :P

A radio nie wiem czy nie ma się lepiej od telewizji, gdzie sensacje robią nawet z Jarosława Kaczyńskiego przechodzącego się peronem stacji kolejowej (palcem wskazywać nie będę ale to takie relacje nadawała ostatnio stacja TVN24, puf zawiodłam się ==)

Temat co prawda mówi "polskie radio w jenocim gaju" ale są zagraniczne stacje tematyczne i tak jak złapie fazę to zdarzy mi się posłuchać jazzradia (praktycznie sama muzyka, minimum reklam, zero prowadzących). Ulubioną podstacją moją tej stacji jest Cool Jazz bo i nawet fletowy jazz się tam ostatnio pojawił. Strona: http://www.jazzradio.com/

A co do trafienia w gusta, audycji czy samej randomowej muzyki to jest wiele takich stacji tematycznych (większości zagranicznych) których może nie posłuchamy w klasycznym odbiorniku ale przy odpowiednim (wspaniałym!) ynternecie będziemy mogli ich zasmakować.

amen

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2010, 10:55   

Przydałaby się rozgłośnia Jazzradia w Polsce (się zwinęli swego czasu) i jeszcze jakaś folkowa, takie o ogólnokrajowym zasięgu. Mógłbym przestać komponowac sobie płyty do jazdy. :D

Bebop!

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2010, 11:04   

Cytat:
Ale dziś... no cóż, raz, że dzięki internetowi nie jestem już w moich muzycznych poszukiwaniach skazany na błądzenie po omacku (wtedy radio oraz prasa muzyczna typu "Tylko Rock" stanowiła cenny kompas), dwa, że nie ma już tych audycji, które lubiłem a nowe... cóż, słyszałem kiedyś córkę Kaczkowskiego i brzmiała, jakby próbowała udawać ojca, a wychodziło jej to nader przeciętnie.

Święte słowa. Jeszcze brakowało, żeby powiedziała "utwór pierwszy, strona druga"... >_<

Z audycji trójkowych, które nie cierpię: wszystko, co prowadzi Agnieszka Szydłowska, Anna Gacek i taka sobotnia bodajże Piotra Stelmacha. Miło za to słuchało się Kaczkowskiego (szczęście, że tuż przed przymusowym urlopem szpitalnym puszczał dużo starych trzeszczących płyt), Ptaszyna i jeszcze wspomniana Wolna Strefa. Aha, i jeszcze z tych znienawidzonych - te niedzielne o Bitelsach -fuj!

Ogólnie najlepiej spośród naszych stacji radiowych prezentuje się Dwójka. Nokturny są zabombiste.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-06-2010, 11:10   

Dred napisał/a:

Ogólnie najlepiej spośród naszych stacji radiowych prezentuje się Dwójka. Nokturny są zabombiste.


Oh dżiaz, przecież "dwójka" to klasyka. Nam karzą słuchać dwójki, oh well... dobra orkiestrę mają :P

Swoją drogą nie lubię nokturnów, fuuu, forma romantyczna, fuuu wskrzeszona przez Chopina.

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Dred Płeć:Mężczyzna
Policenaut


Dołączył: 07 Lis 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-06-2010, 12:47   

Cytat:
Oh dżiaz, przecież "dwójka" to klasyka. Nam karzą słuchać dwójki, oh well... dobra orkiestrę mają

Dwójka to nie tylko klasyka, bardzo wartościowe są audycje tuż przed i po północy. W piątek są świetne audycje jazzowe(prowadzi je Przemek Psikuta - znany jako redaktor Teraz Rocka), w sobotę rockowo-bluesowe (najlepsze było wtedy, gdy puścili rodowity robotniczy blues z lat 30-40, nagrania pieśniarzy rejestrowane w tym czasie na zlecenie kongresu - nawet w celi więziennej rejestrowali), w niedzielę poezja śpiewana. Choć najlepsze są nokturny z awangardową muzyką elektroniczną i współczesną.

_________________
Znajdźcie sobie świry uczciwą pracę zamiast przebierać się w czyjeś stare łachy i powtarzać w kółko: "Patrzcie jestem głupim średniowiecznym bucem i mam make up i obcisłe rajtuzy"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Koranona Płeć:Kobieta
Morning Glory


Dołączyła: 03 Sty 2010
Skąd: Z północy
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 13-06-2010, 12:51   

O, no to pora się porządnie wziąć za Dwójkę (jak jest jazz ^^)

_________________
"I like my men like I like my tea - weak and green."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
408121
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-06-2010, 01:32   

Ja wiem, że jestem jednym z nielicznych dziwaków, którzy częściej niż rzadziej słyszą jak się kończy Ciemna Strona Mocy, ale co mi tam, dorzucę swoje trzy grosze - jak zwykle po CSM wyłączałem winampa i puszczałem coś swojego, tak dzisiaj trochę zawiedziony końcówką Strony dałem szansę Atelier, które uważałem wcześniej za "prawdopodobnie random wypełniacz z "tym co rozgłośnia akurat katuje w kółko jak nie ma audycji", a zostałem zastrzelony naprawdę świetnym poziomem audycji. Słucham tak już pół godziny i muszę przyznać, że podoba mi się wcale nie mniej niż Ciemna Strona Mocy, a przy tym słyszę tam rzeczy, o których istnieniu nie miałem pojęcia, podczas gdy CSM przeważnie puszcza znane mi zespoły i utwory. Polecam wszystkim, którzy mają dość samozaparcia by zostać choć raz, naprawdę warto.

Muzyka bardzo podobna do tego, co proponuje CSM, choć trochę żywsza i "świeższa". Naprawdę miłe zaskoczenie. Szkoda że padam już trochę z nóg przez trwający u mnie remont dachu, ale twardym trzeba być, a nie miętkim, więc jeszcze nie wyłączam ;)

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wukuwu Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2011
Status: offline
PostWysłany: 22-05-2011, 07:32   

Kolejny kotlecik dla Wuku. ^^
W pracy mam wyłącznie wybór muzyki radiowej. Znane ogromne stacje jakoś nie podchodzą mi na dłuższą metę. Próbowałem słuchać wielu różnych audycji w wielu radiach. Jednak z tego wszystkiego nie mogłem się zdecydować na nic.
Gdyby z dostępnych stacji szukać audycji które nas interesują, musielibyśmy co godzinę zmieniać na daną stację posłuchać trochę i znów zmieniać na następną.
Póki co optuje za radiem czwórką ! Tak tak mamy polskie radio 1, 2, 3, 4.
Czwórka - dawniej Bis przerobiona ramówka dorzucono kilka nowości i po mojemu daje radę. Porcje świeżej muzyki a prowadzący są po prostu młodsi. Stąd może ta inność ?
Co mają czego nie ma inne radio ?
Nie mam pojęcia przykuło mnie ich podejście do pracy w radiu ! Po mojemu oni się tam świetnie bawią, co udziela się również i mnie. Muzyka przez nich puszczana jest tak różna, że nie ma mowy o jakimś kategoryzowaniu czy szufladkowaniu czwórki.
Gorąco polecam Wuku !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group