FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  108 Dukatów
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 29-06-2010, 18:58   108 Dukatów

Rozdział I - 108 dukatów - na zachętę.

Pierwszy mały kroczek w kierunku dłuższej historii, do której się przymierzam i której plan mi się powoli krystalizuje. Ponieważ znudziły mi się fiki i wyroby fikopodobne tym razem historia całkowicie autorska, z akcją umieszczoną we własnym uniwersum*. Potrzebowałem tej swobody, bo przez lata nazbierałem spory bagaż pomysłów które do niczego fikowego nie pasowały, a które mam wielką ochotę gdzieś wykorzystać. I to właśnie zamierzam robić, zaczynając od tego kawałka:>.

Spodziewajcie się akcji, reakcji i wielkich namiętności. Spodziewajcie się anghstu. I przede wszystkim - spodziewajcie się dobrej zabawy. Zapraszam do lektury:>.


* konstruowanie uniwersum jest przynajmniej dwa razy tyle wciągające co konstruowanie fabuły, ale dołożę wszelkich starań, by opowieść była w pierwszej kolejności o ludziach, dopiero w drugiej o o świecie. Nie zmienia to faktu, że możecie spodziewać się świata złożonego i tak żywego jak to tylko będzie możliwe.

EDIT =

Rozdział II - Ariane
Rozdział III - Sedabros

_________________
I can survive in the vacuum of Space


Ostatnio zmieniony przez Ysengrinn dnia 17-08-2011, 17:10, w całości zmieniany 2 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-06-2010, 11:51   

Uwaga, będę się czepiał ;-P

Jak na mój gust, język, którym posługuję się bohaterowie jest zbyt kwiecisty - chyba, że jest to usprawiedliwione arystokratycznym pochodzeniem bohatera, lub czymś w tym stylu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 30-06-2010, 19:23   

Cytat:
Jak na mój gust, język, którym posługuję się bohaterowie jest zbyt kwiecisty - chyba, że jest to usprawiedliwione arystokratycznym pochodzeniem bohatera, lub czymś w tym stylu.

Jest usprawiedliwione. I na tym na razie zostańmy;p.

Coś jeszcze znalazłeś? Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kiichigo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-06-2010, 21:40   

Ogólnie wszystko zmierza wg mnie w dobrą stronę, ale jedno mi nie pasuje : "głęboki kobiecy głos wyrażał w równych proporcjach rozbawienie, politowanie i pewność siebie. Oraz seksapil." (4 akapit). Oraz seksapil zamieniłabym np. na : głęboki kobiecy głos wyrażał w równych proporcjach rozbawienie, politowanie, pewność siebie oraz seksapil. (połączyłabym to w jedno zdanie)To jest tylko moje skromne zdanie, nie musisz sobie tego brać do serca.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 30-06-2010, 22:46   

Kiichigo - nie, zdecydowanie nie. połączenie tego w jedno zdanie zupełnie zmienia wydźwięk wypowiedzi. Przeczytaj to sobie na głos. Tak żeby słychać było kropki. Ta kropka jest ważna, kładzie akcent na to, co najważniejsze (czyli seksapil :D)

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-07-2010, 10:19   

Chyba też troszkę za szybko bohater zaakceptował "demoniczność" kobiety - wiem, że to zapewne taka gra z jego strony, w stylu "poudawajmy, że ci wierzę", ale później mógłby np. prosić o jakąś demonstrację mocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-07-2010, 21:30   

Cytat:
słyszał wyraźnie szmer przechodniów i stukot kopyt na kocich łbach

Jakoś tak szmer przechodniów mi nie pasuje... szmer może wydawać coś trącego, w moim wyobrażeniu to tak, jakby przechodnie powłóczyli nogami, emitując przy tym dźwięki na dodatek.

Potem... Stukot kopyt... Po pierwsze, to konie po twardym podłożu chadzają podkute, następnie lepszy byłby stukot kół, zwłaszcza, że w mieście jest bardziej charakterystyczny i głośniejszy.

Cytat:
Gwałtownie się podniósł, stawiając nogi na podłodze. Chwilę gapił się bezmyślnie w podłogę

Powtórzenie.

Cóż mogę powiedzieć? Przeczytałem całość w skupieniu i bez odwracania uwagi od tekstu innymi sprawami, a utrzymanie mnie w skupieniu to dość trudna sztuka.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kiichigo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2010, 15:45   

Mai_chan, prawdopodobnie masz rację. Nie będę się z nikim tutaj kłócić , że mam rację, bo to moja opinia, nikogo nie zmuszam do takiego samego myślenia. Z resztą świat był by nudny, gdyby każdy myślał tak samo ;).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-07-2010, 22:01   

Kiichigo, chyba autor wie lepiej od Ciebie, na co chce zwrócić uwagę czytelnika?

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kiichigo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-07-2010, 14:22   

Slova, nie mówię, że autor nie wie na co chce zwrócić uwagę. Jeśli tak odebrałeś moje słowa ( za co w takim razie bardzo przepraszam ), to mnie oświeć gdzie, chętnie wytłumaczę o co mi chodziło :).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 05-07-2010, 16:05   

Dobra, skończcie już to wyrywanie sobie słówek...

Slova napisał/a:
Potem... Stukot kopyt... Po pierwsze, to konie po twardym podłożu chadzają podkute


Znaczy co, podkute kopyta nie wydają stukotu >__>?

Slova napisał/a:

Cóż mogę powiedzieć? Przeczytałem całość w skupieniu i bez odwracania uwagi od tekstu innymi sprawami, a utrzymanie mnie w skupieniu to dość trudna sztuka.


Dzięki!

Kiichiigo napisał/a:
Mai_chan, prawdopodobnie masz rację. Nie będę się z nikim tutaj kłócić , że mam rację, bo to moja opinia, nikogo nie zmuszam do takiego samego myślenia.


Well, sęk w tym, że to nie jest kwestia opinii, tylko fakt - usunięcie kropki zupełnie zmieniłoby wydźwięk całego fragmentu, robiąc z niego suchą wyliczankę cech charakterystycznych, a przecież nie o to chodzi.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-07-2010, 21:40   

Kiichigo, lepiej uważaj, bo taki Sapkowski to wywaliłby ten "seksapil" do stworzonego ino w tym celu osobnego akapitu. Tak więc na dużo drastyczniejsze zabiegi wpaść możesz, przygotuj się mentalnie ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kiichigo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2010, 18:26   

Ysengrinn napisał/a:

Well, sęk w tym, że to nie jest kwestia opinii, tylko fakt - usunięcie kropki zupełnie zmieniłoby wydźwięk całego fragmentu...

O tym, że zmieni wiem. Z opinią chodziło mi o moje własne zdanie na temat Twojego opowiadania (Za nieporozumienie przepraszam. Następnym razem dłużej pomyślę, czy każdy odbierze to tak jak zamierzyłam). Nie zrozumcie mnie źle - nie czepiam się złośliwie bo mój jedyny cel to dogryźć innym Użytkownikom. Nic z tych rzeczy. Jedynie napisałam co MI się nie podoba, nikt inny nie musi mnie popierać. Do tej pory myślałam, że Polska - wolny kraj i każdy może powiedzieć to co myśli, jeśli się jednak myliłam, proszę poinformujcie np. w wiadomości.

Pozdrawiam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 06-07-2010, 18:31   

...jezus, nie uderzaj w taki patetyczny ton. To że wersja aktualna ogółowi bardziej przypadła do gustu to nie powód by wstawiać na tapetę wolność słowa, Polskę i diabli wiedzą co jeszcze.

Stay cool, robisz z igły widły.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-07-2010, 17:20   

Ysengrinn napisał/a:
Znaczy co, podkute kopyta nie wydają stukotu >__>?


Zasadniczo dokładnie tak - wtedy stukot wydają podkowy. W każdym razie tak zinterpretowałem przytyk Slovy, mnie tam ten stukot kopyt nie przeszkadza :D


Kiichigo napisał/a:
Do tej pory myślałam, że Polska - wolny kraj i każdy może powiedzieć to co myśli, jeśli się jednak myliłam, proszę poinformujcie np. w wiadomości.


Mail do ekipy od Wiadomości, Faktów i Kuby Wojewódzkiego poszedł, informacja pojawi się na dniach, ale niewola i delegalizacja zaprzeczania faktom w formie opinii obowiązuje już od przeszło tygodnia więc się dostosuj.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group