FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
  Bakuman [Spoiler]
Wersja do druku
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2010, 20:09   Bakuman [Spoiler]

Krótkie info dotyczące tego tytułu

Adaptacja świetnej mangi autorstwa Tsugumi Ohba'e i rysowanej przez Takeshi Obata'e, którzy wcześniej współpracowali przy Death Note'cie.

Studio: J.C.Staff
Kategoria: Slice-of-life
Ilość ep: 25
OP:

Song: Blue Bird
Artist: Kobukuro

ED:

Song: Bakurock
Artist: YA-KYIM

Ciekawostka dotycząca tytułu:

Baku pochodzi z:
Cytat:

- Bakuhatsu(bomb)
- Bakuchi(gambling)
- Baku(monster which eat drams)

Man natomiast nawiązuje do mangi.


Po wstępie czas na moje wrażenia.

Bardzo czekałem na adaptację tej mangi, gdyż brakowało mi czegoś bardziej ambitnego. Pierwszy odcinek w całości pokrywał pierwszy chapter mangi, przedstawiał nam bohaterów oraz pokazywał o czym będzie cała seria. Jestem zachwycony w szczególności endingiem, bardzo podoba mi się pokazanie wielu innych bohaterów, mam nadzieję, że wszyscy będą mieli swoje miejsce w 25-cio odcinkowej serii. Sądząc po tytułach, 2gi ep będzie pokrywał 2 chaptery, natomiast 3ci ep tylko jeden chapter.


Ostatnio zmieniony przez Shans dnia 04-10-2010, 15:27, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-10-2010, 20:55   

"Ambitnego", khy... Jak na razie wygląda mi to raczej na sympatyczne i nieco głupie, ale co kto lubi. Fajne, choć kilka rzeczy mi się nie podoba - mam nadzieję, że główni bohaterowie będą nieco bardziej wielowymiarowi, niż ci z Zeszyciku śmierci, bo opozycja: rozsądny, myślący realistycznie (momentami wręcz smętny) rysownik vs. entuzjastyczny scenarzysta - trąci banałem. Te retrospekcje z wujkiem zresztą też, generalnie zawiązanie akcji raczej słabe. Niemniej, w końcówce odcinka robi się naprawdę wesoło i zaskakująco (mangi nie czytałem, więc w niektórych momentach kwikałem). Siódmy cud świata to nie jest, ale zapowiada się znośna obyczajówka, którą pewnie będę oglądał do końca. To już coś.

Grafika mogłaby być lepsza, ale fajerwerków po serii o takiej tematyce i tak nie oczekiwałem, więc niech będzie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2010, 21:25   

Na pewno jest bardziej ambitna niż wszelkie robo-echii albo szkoło- echii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Infero93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Wrz 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2010, 22:59   

Shans napisał/a:
Na pewno jest bardziej ambitna niż wszelkie robo-echii albo szkoło- echii.


Znajdą się i takie "szkoło-echii", które nie będą w cale gorsze od "Bakuman'a". Np. "Seitokai Yakuindomo".:)

A co do samego anime. Mangę czytałem do pewnego momentu, zaznaczam, że bardzo mi się podobała, ale potem wpadłem w wir życia szkolnego (co bardzo w sumie żałuje) w liceum i nie miałem czasu czytać mang. Ale kiedy dowiedziałem się, że seria będzie ekranizowana, to bardzo się ucieszyłem. Jak już wspomniałem, mangi nie przeczytałem do końca, ale pamiętam to i owo i przyznaje, że pierwszy odcinek pokrywa się fabularnie z mangą, a dokładnie z pierwszym chapterem, co z resztą bardzo mnie cieszy.

Prezentuje się ciekawie. Od razu przypadła mi do gustu, seria ma szanse zabłysnąć, choć jak powiedział JJ:
JJ napisał/a:
rozsądny, myślący realistycznie (momentami wręcz smętny) rysownik vs. entuzjastyczny scenarzysta - trąci banałem. Te retrospekcje z wujkiem zresztą też, generalnie zawiązanie akcji raczej słabe

Tutaj jest jakaś racja, choć końcówka odcinka była na prawdę udana! Moment

Spoiler: pokaż / ukryj
"wyznania miłości"

był rozbrajający.

Gorąco kibicuje tej serii!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-10-2010, 00:31   

1 odcinek.
Przede wszystkim, Makoto (dobrze zapamiętałem jego imię?) mnie wkurza, za to Akito jest świetny, rozkładały mnie jego teksty jeden po drugim. Wątek pod koniec bardzo naiwny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2010, 19:05   

Pozwolicie że wetnę się na chwilkę, nie widziałem anime, ale Mashiro jest naiwnym idealistą i pozostanie nim przez bardzo, bardzo długo - czytałem(czytam?) mangę - więc pogódźcie się z tą jego strona lub skończcie oglądanie już teraz. Nawiasem cała manga opiera się o naiwny wątek miłosny. cóż, taki background dla opowieści o czymś innym.

Przepraszać za wcinanie się w temat o anime.

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ai-chan Płeć:Kobieta
zaindygowana


Dołączyła: 14 Cze 2010
Skąd: że niby teraz z Krakowa
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2010, 22:52   

Ep 01
Mmm. No ja się rozczarowałam trochę. Nie miałam do czynienia z mangą, i myślałam, że to będzie tak na poważnie. O młodych ludziach, którzy wbrew utartym schematom, oczekiwaniom otoczenia i przeciwnościom losu, realizują swoje marzenia. Brzmi szumnie, ale gdyby dodać do tego trochę dobrego humoru, i taki fajny, pozytywny klimat, mogłoby być całkiem nieźle.
W tym odcinku naiwność, umowność i banał trochę mnie pobolewały.

Spoiler: pokaż / ukryj
Zostanę mangaką, mimo traumy po śmierci wujka, żeby ożenić się z dziewczyną, która chce się ze mną ożenić, ale nie chce się ze mną spotykać.

No litości.
Grafika i muzyka też na kolana nie powalają.
Ale będę łoglądać, co tam. Takagi się mimo wszystko interesująco zapowiada chłopak :)

_________________
winter moon
her cat nudges in
through the closing door

- Marilyn Appl Walker
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
21228093
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-10-2010, 17:57   

Czy tylko mnie się wydaje, czy wszelkie perypetie bohaterów są tylko pretekstem, by pokazać kulisy pracy mangaki? Jak będę chciała sprawdzić jak powstaje manga to odżałuję parę groszy na książkę. Czy ja dobrze rozumie, czy oni nadal nie mają pomysłu? Zostać pisarzem, nie dlatego, że ma się coś do powiedzenia, ale żeby być pisarzem? Fail.
Postacie to jakaś parodia- jak widzę nastolatki zbyt nieśmiałe, by zagadać do siebie to mi się jelita lasują. Romans leży śmiertelnie ranny, a logika odmawia jakichkolwiek związków z tym czymś.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-10-2010, 19:01   

Cytat:
Czy tylko mnie się wydaje, czy wszelkie perypetie bohaterów są tylko pretekstem, by pokazać kulisy pracy mangaki?

Bawiąc uczyć, ucząc bawić.
Cytat:
Czy ja dobrze rozumie, czy oni nadal nie mają pomysłu?

A skąd wiesz że Akito nie ma żadnego pomysłu?
Cytat:
Zostać pisarzem, nie dlatego, że ma się coś do powiedzenia, ale żeby być pisarzem?

A co złego w chęci robienia (i zarabiana) w tym co się chce robić?

A propo potrzeby powiedzenia czegoś, przypomniało mi się jak w ostatnim tomie Hellsinga autor napisał że od początku chciał tylko rysować wielki spluwy, cycki i rzezie.

Cytat:
Postacie to jakaś parodia

A nie o to chodzi w komedii?



Choć w sumie wolny start jest wolny.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 30-10-2010, 19:28   

Chłopie, ja też chciałam zostać pisarką. I oni też zabierają się do tego z niewłaściwej strony. Pismo, rysunek- to warsztat. Pierwsza powinna być potrzeba przekazania treści- tutaj tego nie widać. Jakby miał pomysł, to by go nie szukał w starych tomach.
Od tych postaci niedobrze się robi. Oni są zwyczajnie głupi- wymyślają jakieś cholerne przeszkody, żeby było dramatyczniej, bo nijakiego innego uzasadnienia tutaj nie widzę.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ai-chan Płeć:Kobieta
zaindygowana


Dołączyła: 14 Cze 2010
Skąd: że niby teraz z Krakowa
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2010, 23:17   

Dobrnęłam do 5 odcinka.
No i w zasadzie coś tam się w nim zaczęło dziać i na następny już konkretny zwrot akcji przewiduję.
Ale i tak fabuła leży i kwiczy. Wątki jakoś zupełnie nieskładne, wszystko takie naciągane i nieprzekonujące, charakterów i osobowości to bohaterowie w zasadzie nie mają, poza jakimś ogólnym założeniem, że ten śmiały, a tamten nieśmiały.
Dobrze, że już pomysł na mangę jest, bo myślałam że tak będą ją tylko teoretycznie tworzyć, nie wiedząc czego tak naprawdę chcą. Ale konkurencja się pojawiła i chłopców zmobilizowała. I Saiko się odwrócił, by na swoją ukochaną spojrzeć. Brawo.

Z plusów: dowiedziałam się co nieco o powstawaniu mangi, niewiele ale zawsze.
I refren openingu mi się podoba.

_________________
winter moon
her cat nudges in
through the closing door

- Marilyn Appl Walker
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
21228093
Potwór Latacz Płeć:Mężczyzna
Czajnik w Mroku


Dołączył: 05 Lip 2010
Skąd: Kraków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 03-11-2010, 23:44   

Obejrzałem 5 odcinków, a oglądało mi się całkiem przyjemnie.

Może i całość lekko naiwna itp ale za to bardzo przypominają mi się dawne czasy kiedy też byłem opętany chęcią "tworzenia" (a kto nie był?). W zasadzie czegokolwiek, bez ładu i składu tudzież pomysłu... Przywołuje pozytywne wspomnienia.
Jako podmiot bazgrzący na pewno będę oglądał dalej, w końcu niewiele jest serii o takiej tematyce.

_________________
Jestem wielkim Potworem Lataczem!!! <Ö>

"Dla wszystkich starczy miejsca
Pod wielkim dachem nieba
Na ziemi której ja i ty
Nie zamienimy w bagno krwi "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora
 
Numer Gadu-Gadu
25993346
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-11-2010, 20:28   

Eire napisał/a:
Chłopie, ja też chciałam zostać pisarką. I oni też zabierają się do tego z niewłaściwej strony.


A jaka jest właściwa strona, prócz "ciężkiej pracy"?

Cytat:
Pismo, rysunek- to warsztat. Pierwsza powinna być potrzeba przekazania treści- tutaj tego nie widać.


Nie rozumiem teraz. Przecież oni zamierzają opowiadać historie swoją twórczością.

Cytat:
Jakby miał pomysł, to by go nie szukał w starych tomach.


On nie suzka tam pomysłów tylko raczej przegląda je by znaleźć inspirację i pewnie też analizuje je pod kątem tego jak zostały wykonane. Jak wczoraj nie mogłem spać to zacząłem tak samo analizować "wędrowca z Tundry" i "Skasowałem Adolfa Hitlera" - wgłębiać się w ilość paneli i ich ułożenie na stronie. A po za tym pisarz znajdzie pomysł wszędzie, czasem nawet w pojedynczym obrazku.


Ostatnio zmieniony przez 616 dnia 05-11-2010, 23:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 05-11-2010, 21:39   

Najpierw powinna być potrzeba opowiedzenia historii, przekazania tego co w neuronach gra. Pierwszy powinien być pomysł, dopiero potem wybór formy. To co pokazują to jakby kupować dziecięce ciuchy a potem szukać dziecka.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-11-2010, 23:51   

Eire napisał/a:
Najpierw powinna być potrzeba opowiedzenia historii, przekazania tego co w neuronach gra. Pierwszy powinien być pomysł, dopiero potem wybór formy.
Znaczy wiesz, w trochę zły sposób rozgryzasz motywację głównych bohaterów "Bakumana". Ich podstawowym założeniem nie jest to, że chcą przekazać światu swoją Wizję, ale to, aby ich manga została wydana. Dlatego nie kierują się Natchnieniem, Muzami, Potrzebą i bogowie wiedzą, jaką inną jeszcze wzniosłą ideą, ale tym, co jest aktualnie popularne. A żeby to zbadać, czytanie mang i czerpanie inspiracji z zawartych tam pomysłów wydaje się dość logiczne.

Ich powodów, dla których chcą zostać mangakami (bycie sławnym? małżeństwo?) oraz w ogóle tego, że zależy im przede wszystkim na utrafieniu w to, co jest popularne i wydaniu mangi, nie skomentuję, bo nie o to tutaj chodzi, to ich życie, mało mnie to obchodzi. Po prostu tak sobie chłopcy ułożyli plan i priorytety, i tyle.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group