FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
  Fate/Zero
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-10-2011, 18:45   Fate/Zero

No i odcinek pierwszy mamy za sobą...
Na dzień dobry walnięto nam podwójny, "godzinny" odcinek bez uprzedzania. Yay! Opening, jak zazwyczaj w takich przypadkach, przeniesiony na koniec - i jest niezły, zwłaszcza na tle tego co było w poprzedniej serii.


"I ask of you, art thou my master?"
Awww Saber, ohisashiburi~~
Why the scary face?
I mina Kiritsugu, PRICELESS.

Do tego dochodzi fakt, że poza Kiritsugu mamy Irisviel... już widzę minę Xenipha :*)

Saber nie narzekająca na brak power-upa, to będzie coś.
Wogóle line-up servantów tym razem jest epicki!


To było jasne, ale... Rin, twój tata jest cool!

A jak jesteśmy przy Rin... Uups, skurczyła się trochę?

RIN DISAPPROVES.
Once a tsundere, tsundere for life~!

Mmmmmry!

Od razu widać różnicę do F/SN... raaaany, same pełnokrwiste postaci, faceci przy których GIL wygląda na szczeniaka. I tylko jeden szczeniak, czyli Waver. Kfik. Biorąc pod uwagę servanta, będzie robił za comic relief najpewniej.


Co tu robi młody Snape?
Eh? W-Waver...? A, gomen, gomen~

Sakura... mmmkay, chociaż nie były to TE robale co w wersji PC.

Ugh... sea of... errm, snails.

Ufotable najwyraźniej się przyłożyło, graficznie całość robi wrażenie... w zasadzie szkoda, ta seria powinna powstać pierwsza, z F/SN jako sequelem. Ale cóż...

A, no i jeszcze taki "mały" drobiazg. Serię można całkowicie legalnie oglądać w Polsce.
Wprawdzie chyba tylko z angielskimi subami, ale zawsze.
Wystarczy założyć konto na niconico, a potem regularnie sprawdzać ten kanał:
http://ch.nicovideo.jp/channel/fate-zero

Odcinki są emitowane co tydzień, poczynając od 1.X, o 23:00 JST i są dostępne na ww. kanale godzinę po zakończeniu emisji TV.

Uwzględniając matematykę stref czasowych, to oznacza nowy odcinek co sobotę o 17:30 (dzisiejszy odcinek był o 18:00 z racji na podwójną długość).

Każdy odcinek można obejrzeć za darmo przez tydzień od pierwszej emisji w TV... przynajmniej w teorii, bo wymaga naprawdę solidnego łącza. Całe szczęście że można sobie spauzować, żeby się porządniej zbuforował.

A teraz, oglądać!

Edit: dodałem parę screenów. Ha!

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 01-10-2011, 21:26, w całości zmieniany 3 razy
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 01-10-2011, 19:26   

Ano, niezły pierwszy odcinek. Niespecjalnie mnie to kręciło w zapowiedziach, nie lubiłem F/SN a jeszcze bardziej niepokoił mnie Urobuchi (koleś od Meduki i Phantoma) na miejscu scenarzysty. Krzywdzenie małych niewinnych dziewczyek mamy już w pierwszym odcinku odhaczone, aż strach pomyśleć, czym będzie próbował mnie wzruszyć w następnych ;) Zapowiada się tona emoangstu.

Niemniej ufotable daje radę, po KnK mają widać wprawę w robieniu takich mrocznych animców. Grafika prezentuje się ładnie, choć chciałbym zobaczyć, jak wygląda w scenach, w których cokolwiek się rusza - pierwszy odcinek to głównie głowy kłapiące szczęką, ciekawe, jak będą wyglądały sceny akcji. Ale mając w pamięci KnK nie mam specjalnych wątpliwości co do tego, czy animatorzy dadzą radę.

O fabule trudno cokolwiek teraz powiedzieć, odcinek mimo tego że podwójny skończył się na wprowadzeniu postaci masterów, servantów pokazali dopiero w ostatnich sekundach. Poprzednie Fate szło trochę szybciej, ale w sumie... Zero JUŻ wydaje się ciekawsze, nawet jeśli później miałoby się dziać równie niewiele (w co wątpię). Najwidoczniej tym razem autorzy adaptacji po prostu lepiej znają się na swojej robocie.

No i oczywiście postaci, chyba największa bolączka F/SN którego głównego bohatera chciało się odstrzelić już po pierwszym odcinku... Tutaj mamy dorosłych magów, żadnego haremowego MC i tylko jednego młodzika - a i on sprawia wrażenie ciekawszego, niż Shiro z wianuszkiem kawaii panienek razem wzięty. Btw, czy tylko mi wygląd Wavera bardzo mocno kojarzy się ze Snapem (w wersji młodzieńczej) z mangowych artów potterowych? :D
wa-totem napisał/a:
Biorąc pod uwagę servanta, będzie robił za comic relief najpewniej.

...a mniej więcej w połowie serii kojfnie pewnie w jakiś super-makabryczny i nadzwyczaj dhhhramatyczny sposób.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-10-2011, 19:44   

JJ napisał/a:
Btw, czy tylko mi wygląd Wavera bardzo mocno kojarzy się ze Snapem (w wersji młodzieńczej) z mangowych artów potterowych? :D
Wyjąłeś mi to z głowy... telepato jeden! XD

Btw bumpan for screenshottan, czyli dołożyłem screeny w pierwszym poście.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 01-10-2011, 20:21   

JJ napisał/a:

wa-totem napisał/a:
Biorąc pod uwagę servanta, będzie robił za comic relief najpewniej.

...a mniej więcej w połowie serii kojfnie pewnie w jakiś super-makabryczny i nadzwyczaj dhhhramatyczny sposób.

....
Spoiler: pokaż / ukryj
Nie? >]

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Salva Płeć:Kobieta
Prince Charming


Dołączyła: 29 Paź 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 01-10-2011, 20:27   

Yyy, Totem-sama a ja sobie obiecałam, że tego NIE obejrzę. Ale się teraz zaczęłam łamać, a może jednak...? Warto?

_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 01-10-2011, 20:35   

Warto. Poczym warto obejrzeć kompilację F/SN i UBW. Paro godzinne mniam.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-10-2011, 21:29   

Salva napisał/a:
Ale się teraz zaczęłam łamać, a może jednak...? Warto?

Warto o wiele bardziej niż F/SN... zresztą, sprawdź pierwszy odcinek i sama oceń.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-10-2011, 21:58   

JJ napisał/a:
nie lubiłem F/SN a jeszcze bardziej niepokoił mnie Urobuchi (koleś od Meduki i Phantoma) na miejscu scenarzysty

Scenarzysty jak scenarzysty, autora oryginału ;-)

JJ napisał/a:
Krzywdzenie małych niewinnych dziewczyek mamy już w pierwszym odcinku odhaczone

Za to akurat odpowiada Nasu ;P

JJ napisał/a:
czym będzie próbował mnie wzruszyć w następnych ;) Zapowiada się tona emoangstu.

Znając zwykłe Fate/Stay Night łatwo się domyśleć, że problemów będzie tu pełno... w końcu jak bardzo pogmatwana była sytuacja na początku 5 wojny. Ale to nie jest takie sobie emo i angst, oj nie... to wysokiej klasy angst! A na serio, to cóż... większość postaci to chodzące worki problemów - to jest w definicji zawodu zarówno herosa, jak i maga...

JJ napisał/a:
Zero JUŻ wydaje się ciekawsze, nawet jeśli później miałoby się dziać równie niewiele (w co wątpię)

Oj tak, dzieje się bardzo niewiele ;-) Ja się już nie mogę doczekać niektórych walk... tym razem żaden z Servantów nie ma jakiś dziwnych handicapów ;-)


JJ napisał/a:

...a mniej więcej w połowie serii kojfnie pewnie w jakiś super-makabryczny i nadzwyczaj dhhhramatyczny sposób.


Spoiler: pokaż / ukryj
Tru troll - nie... nawet lepiej - Fate/Stay Night się kłania :P Serio :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-10-2011, 05:01   

Na początek proszę wybaczyć podwójnego posta, teraz wrażenia po samym odcinku :D

Oficjalnie chciałbym zgłosić postulat o nie traktowanie informacji z Fate/Stay Night jako spoilerów przeznaczonych do maskowania w tym temacie - osoby oglądające/czytające dyskusję o prequelu powinny się spodziewać dużych spoilerów... dostarcza ich już pierwszy odcinek wręcz idealnie. Dlatego w tym poście zasłaniam tylko spoilery do Fate/Zero i innych produkcji powiązanych z Fate.

Więc po pierwsze - nie ma to jak poważna ekipa fajnych postaci, czyż nie :D?

Cytat:
Emiya Kiritsugu. The man known as Magus Killer.

Warto zauważyć, że nawet jego motyw muzyczny nosi ten tytuł. Prywatnie nie mogę się doczekać pokazania jego możliwości w anime... Jakby to ująć, jest niemalże całkowita odwrotnością protagonisty z Fate/Stay Night... i idealnym pragmatykiem jeśli chodzi o walkę - chociaż należałoby powiedzieć - zabijanie.
I co naprawdę miłe - w przeciwieństwie do innych magów wcale a wcale nie ignoruje nowoczesnej techniki, dodatkowo łącząc ją z magią.
Spoiler: pokaż / ukryj
Mru, jego specjalna amunicja do tych pistoletów...

Nawiasem mówiąc, fajnie wychodzi porównanie dobrego taty ze wspomnień Shirou z Kiritsugu w Fate/Zero, prawda :D? Ach, ta idea
Spoiler: pokaż / ukryj
zabicia jednego człowieka by ocalić tysiąc innych.
I to jego prawdziwe marzenie...
Hihi, a do tego biedaczek zamiast potężnego umięśnionego bizona w koronie jakiego się spodziewał dostał nagle delikatną krucha panienkę... która co gorsza nie bardzo podziela jego życiową filozofię. No i jego plan jest tak genialny w swojej prostocie :D

Tohsaka zaś popełnia klasyczny błąd, chociaż jest trochę usprawiedliwiony... w końcu on nie ma naszej wiedzy dotyczącej Kirei'ego. A ufanie Kirei to proszenie się o kłopoty. Wystarczy spytać się Bazett (jeśli ktoś jej nie kojarzy -
Spoiler: pokaż / ukryj
Lancer miał w końcu innego Mastera zanim zaczęła się V Wojna
, prawda ;-)?
I tak, już się szykuje starcie między
Spoiler: pokaż / ukryj
Kirei, a Kiritsugu, ludzi tak do siebie podobnych, a przy tym tak diametralnie różnych.


A scena wzywania Servantów... tak. Piękne! Osobiście czekam na Lancera, uwielbiam Lancerów we wszystkich częściach Fate...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-10-2011, 08:52   

Anime wygląda ok. Temat zaś będzie pełen spoilerów popisanych przez ludzi grających w gry jak znam życie. Bleh...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 02-10-2011, 18:24   

On the other news - mieliśmy delfiny i smoka. Co obstawiacie tym razem?


Spoiler: pokaż / ukryj
F-15 >D

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2011, 09:45   

W przeciwieństwie do większości tu obecnych nie grałem w żadną z gier, wobec tego mam 2 pytania dotyczące rodzinnych powiązań bohaterów:

1.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czy Sakura jest "rodzoną" siostrą Rin? Bo jakieś takie niepodobne do siebie.


2.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czy Iliasviel jest przyrodnią siostrą Shirou? :P


A ogólnie co do pierwszego odcinka - podobał mi się, bohaterowie wydają się ciekawsi niż te jęczące dzieciaki z Fate/Stay Night, a już brak Shirou (przynajmniej na razie, bo pewnie się później pojawi w młodszej formie) jest już na starcie ogromnym plusem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-10-2011, 09:56   

Regis napisał/a:
1.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czy Sakura jest "rodzoną" siostrą Rin? Bo jakieś takie niepodobne do siebie.


Spoiler: pokaż / ukryj
Tak. Odeszli jednak najwyraźniej od zmiany koloru włosów. A raczej – IIRC w ogóle nie pokazali Sakury przed rozpoczęciem operacji z robalami, a to te robale odpowiadają za te fiolerowe włosy i dziwne oczy.


Regis napisał/a:
2.
Spoiler: pokaż / ukryj
Czy Iliasviel jest przyrodnią siostrą Shirou? :P


Spoiler: pokaż / ukryj
Shirou jest adoptowanym dzieckiem Kiritsugu. Ilyasviel jest (w zasadzie) rodzonym dzieckiem Kiritsugu i Irisviel.

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Regis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-10-2011, 10:41   

Dzieki za wyjaśnienie.
Morg napisał/a:


Spoiler: pokaż / ukryj
Shirou jest adoptowanym dzieckiem Kiritsugu.




Spoiler: pokaż / ukryj
Była o tym mowa w Fate/Stay Night? Pamiętam, że Shiki z Tsukihime był adoptowany, tego natomiast jakoś nie kojarzę, ale fakt, że oglądałem to dobrych kilka lat temu. Czyżby więc ojcem Shirou był gość, który wiózł przesyłkę dla Archibalda i na którego wpadł Waver (miał taki charakterystyczny kolor włosów) ? :P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-10-2011, 10:54   

Regis napisał/a:

Spoiler: pokaż / ukryj
Była o tym mowa w Fate/Stay Night? Pamiętam, że Shiki z Tsukihime był adoptowany, tego natomiast jakoś nie kojarzę, ale fakt, że oglądałem to dobrych kilka lat temu. Czyżby więc ojcem Shirou był gość, który wiózł przesyłkę dla Archibalda i na którego wpadł Waver (miał taki charakterystyczny kolor włosów) ? :P

Była. :) A rodzice Shirou nie wiadomo kim byli. Znaczy, dwoje zwykłych ludzi, którzy zginęli podczas wielkiego pożaru po Czwartej Wojnie (czyli tej, którą pokazuje Fate/Zero).

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 18 Idź do strony 1, 2, 3 ... 16, 17, 18  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group