FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
  Wasze ulubione Anime Fantasy
Wersja do druku
Valvado777 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 03 Gru 2011
Status: offline
PostWysłany: 07-12-2011, 10:16   Wasze ulubione Anime Fantasy

Moje to Berserk, Adeu's Legend, Tales of Phantasia i jeszcze kilka by się znalazło:)

Czekam na wasze typy.

_________________
Klucz do Fantastyki
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 07-12-2011, 10:32   

Valvado, na forum jest trochę tematów o ulubionych anime, ale ponieważ ten skupia się na konkretnym gatunku, jakoś tam się wyróżnia. Mimo to, prosiłabym o uzasadnienie swoich typów i to trochę bardziej rozbudowane niż "bo Guts jest zajedwabisty!", gdyż "wyliczanki" nie są na Kotatsu mile widziane. Dlatego proszę o zedytowanie pierwszego posta, w przeciwnym razie będę musiała temat zamknąć.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2011, 22:06   

Niedługo posty moderacji będą błyszczeć, bo uznacie że normalna forma postu odpowiednio nie przestraszy !~

No więc

1.Berserk - Niepowtarzalna fabuła, wyjątkowi bohaterowie. Cóż więcej można dodać, pamiętam że mimo starej kreski, każdy odcinek był tak mocno namagnesowany, że wiele wiele wiele nowych anime może się przy tym klasyku schować. Wiąże duże nadzieję, z filmem który wychodzi tej zimy.

2. Record of Lodoss War - W sumię, jakby teraz to anime puścili, to pewnie kiepskie noty by zarobiło, ale na tamte czasy było to coś rzadko spotykanego w anime.

3. Serei no Moribito - Oryginalna historia, świetne animecje walk, no i główna bohaterka. Trzy wielkie plusy. Minusem trochę ten dalekowschodni mistycyzm. Osobiście wolę europejskie klimaty fantastyki.

4. Le chevalier D'eon - Anime dwóch biegunów, fascynująca historia z przeciętnymi bohaterami. Mimo to, zapadło mi w pamięć, szczególnie baaardzo klimatyczny opening.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 08-12-2011, 22:49   

cesarz vedry napisał/a:
Niedługo posty moderacji będą błyszczeć, bo uznacie że normalna forma postu odpowiednio nie przestraszy !~

Daruj sobie kąśliwe uwagi, zwłaszcza jakiś rok (jak nie więcej) po wprowadzeniu "ramki"... Dla twojej informacji, ramka jest po to, żeby kolorową czcionkę moderacji było dobrze widać na ciemnym layu, ot cała filozofia.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2011, 01:11   

Jeżeli mówimy o anime to właśnie berserk mnie zawiódł ze względu na to urwanie anime w środku:/

Mój favourite to chyba Claymore. Miłe skojarzenie z Wiedźminem, wciągająca fabuła i ciekawy pomysł na postacie. Szkoda tylko że Raki był taką ciotą... :/ Niemniej podobała mi się fabuła, szczególnie
Spoiler: pokaż / ukryj
motyw z przemianą Claymore w Youma
i sceny akcji.

W sumie to Zero no Tsukaima też się całkiem przyjemnie oglądało, choć momentami było zbyt głupawe nawet jak dla mnie. Ale magia + chłopak z naszych czasów z gadającym mieczem - I like it

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-12-2011, 00:55   

A macie państwo, niech i ja coś napiszę (to temat się zapcha :P)

Po pierwsze i przede wszystkim Kemono no Souja Erin
Dlaczego? To chyba oczywiste 9 na 10 otaku poleca oglądanie tej serii :P (ciągle pamiętam kto to napisał)
Poza tym świat jest powalający, postaci świetne a swoje walory ma i ścieżka dźwiękowa, ale o dokładny opis trzeba by prosić Enevi W każdym razie historia o dorastaniu małej sierotki, w wielkim zaplątanym w konflikt i tragicznie zarządzanym świecie.

Po drugie i zdecydowanie Inuyasha
Wszyscy którzy opisują to anime, używają słów shounen, romans , dramat itd. Ja napiszę, że jest to ekranizacja jednej z najlepszych mang Rumiko Takahashi. Historia losów bardzo zazdrosnej dziewczyny, rzuconej w czasy feudalnych wojen Japonii. Serio, Kagome jest może bardzo miła dla obcych, ale pewien facet doprowadził ją do poziomu demona. Krew się gotuje, w ziemi kształtują się dziwne otwory i słychać przeraźliwe lamenty pokutne. :P Na domiar złego ktoś stale chce ją zabić, w sumie bez sensu. Niemniej jednak tytuł godny polecenia, gdyż zdobywa serca dziewczyn jak i typowych maczo :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2011, 10:42   

Mnie jakoś Inuyasha nie podbiło... oglądnąłem całą serię podstawową ale momentami tak mi się dłużyło że gdyby nie mocne postanowienie nie kończenia serii w środku to rzuciłbym to i zaczął oglądać coś innego. Niektóre fillery doprowadzały do szału i walki ze sobą żeby nie zasnąć oglądając.


BTW w którym temacie Ty nie pisałeś kokodin ;)

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2011, 11:10   

1) Records of Lodoss War, zdecydowanie numer 1, piękna muzyka, piękne elfki, do bólu kanoniczne, ale to właśnie jest w tym najpiękniejsze.
2) Slayers - naprawdę muszę tłumaczyć, czemu?
3) Claymore, czyli japońska odpowiedź na Wiedźmina, w typowym dla skośnookich stylu, ze wszystkimi wadami i zaletami tegoż.
4) Magic Knight Rayearth - z sentymentu, ale i za kilka fajnych pomysłów i zakończenie.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-12-2011, 11:11   

Co nie zmienia faktu, że Inujaś jest jedną z ikon gatunku i jest wielbiony na całym świecie. Podobnie jak Code Geass, którego z kolei ja nie cierpię. (mimo to nie neguję jego chwały, no może troszkę)

A i jeszcze jedno, na każdym anime można zasnąć. np Katanagatari fajne było, ale zasypiałem pod koniec każdego odcinka, mimo że nie byłem zmęczony a tytuł mi się podobał.

A w którym tytule nie pisałem... znalazło by się kilka :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2011, 15:59   

Swoją drogą wie ktoś, jak tam drugi sezon Claymore ?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 11-12-2011, 21:19   

A coś takiego ma powstać? Interesujące

Ja też nie kwestionuję (tym razem) chwały Inuyashy... po prostu mi do gustu nie przypadł ale niemniej twierdzę że to dobre (z naciskiem na świetne tylko nie dla mnie) anime

Hmm i żeby nie było OT Those who Hunt Elves było całkiem ciekawe... choć drugi sezon strasznie się stoczył to jedynka była naprawdę przyjemna. No i pomysł zdecydowanie oryginalny niewiele znam anime w którym
Spoiler: pokaż / ukryj
Trójka ludzi jeździ czołgiem w świecei fantasy i rozbiera elfki ;)

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 12-12-2011, 22:20   

Cytat:
A coś takiego ma powstać? Interesujące


Seria kończy się w jednoznaczny sposób, więc można oczekiwać 2 serii. Nie mniej zdaje sobie sprawę, że połowa serii się tak niemiło kończy fabularnie, ale nadzieja matką...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-12-2011, 22:26   

Z fantasy jedynie podobało się Kemono no Souja Erin i Seirei no Moribito. Oglądałoby się anime jakby czytało się książkę. Reszta była bliska chały, albo niedopracowana, za krótka i nieraz za głupia, bądź nie logiczna. Jeszcze może coś wrzuciłbym, ale te dwa tytuły jako jedynie krążą w głowie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Karel Płeć:Mężczyzna
Latveria Ruler


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Who cares?
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 12-12-2011, 23:06   

Zdecydowanym faworytem jest Juuni Kokki. Jaaasne. Na podstawie nowel ale jednak...Co przypomina mi parę rzeczy. To jaki doskonały opening miała ta seria, brak schematów, rozwój bohaterów.... i pytanie czemu nie ma kontynuacji?! Przecież jakby nie patrzeć materiał jest! I to nawet więcej niż tego którego użyto do tej pory (to samo zresztą tyczy się Guin Sagi).

Co do Claymore....gdy przypominam sobie zakończenie serii anime to mam ochotę rzucić czymś ciężkim. Na podstawie mangi widać jaki to jest bull^&*^*(.


Magic Knight Rayearth - mam mieszane uczucia. Fabuła w takim kształcie lepiej sprawdza się w jRPGu ( I sprawdziła się! Chociaż daleko jej do chociażby Lunara cz Wild Arms). Nawet zakończenie pierwszej serii nie było specjalnie zaskakujące. Druga seria też błyszczy od schematów ale IMO robi to wszystko zgrabniej.

Slayers - czy muszę coś dodawać? Może oprócz tego że zamiast Revolution powinna powstać ekranizacja nowel z
Spoiler: pokaż / ukryj
Luckiem, Dynast Grausherrą itp....czyli te od 9 do 14 o ile się nie mylę.

_________________
"So come forth, Avenger. It is time to put our lingering dispute... to an end!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2011, 19:23   

cesarz vedry napisał/a:
Cytat:
A coś takiego ma powstać? Interesujące


Seria kończy się w jednoznaczny sposób, więc można oczekiwać 2 serii. Nie mniej zdaje sobie sprawę, że połowa serii się tak niemiło kończy fabularnie, ale nadzieja matką...
Biorąc pod uwagę jak mocno zmienili zakończenie anime w stosunku do oryginału, nie czekałbym specjalnie na drugą część.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group