FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Dlaczego To oglądacie?
Wersja do druku
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 07-05-2006, 19:12   

Cytat:
przede wszytkim dobra rozrywka a nawet przygotowanie do życia (bo tak to traktuja japończycy i dlatego dają oglądać takie rzeczy dzieciom).


Wypluj te słowa! Jeśli ktoś chciałby uczyć swoje dziecko życia na podstawie anime należy go wykastrować toporem jeszcze zanim je pocznie. Najlepiej cięciem szyi do krocza...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 14:17   

TFU TFU TFU może być :P... nie ale tak serio to gdzieś to czytałem... jak poczukam to wam podam linka :P choć teraz zbytnio czasu nie mam heh

_________________
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus- najwięcej dokonamy w tym, do czego będziemy najbardziej uzdolnieni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 14:31   

Krótko mówiąc - uwielbiam kreskówki, a anime to kreskówka... a że dodatkowo anime jest zazwyczaj bardziej poważne niż np. kresków amerykańskiej, to tym bardziej mi się podoba ^^.
Jak zacząłem oglądać anime... cóż pierwsze to zapewne widziałem w TV, ale dowiedziałem się jak to się nazywa i z czym to się je... hmm... w sumei zupełnie przypadkowo, przeglądając net ^^. A bardziej się w to zaangażowałem po znalezieniu pewnej strony z skanlacjami mangi (swoją drogą, z tej strony powstał projekt nad którego stroną techniczną w chwili obecnej trzymam piuecze ^^)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 15:34   

a jest jeszcze jeden powód dlaczego ogladam anime ... dla MUUUUZYYYYYYYYYYYYYYYY bo w większości przypadków jest po prostu Excellent a jeszcze jak jest rockowa to już wogóle :P

_________________
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus- najwięcej dokonamy w tym, do czego będziemy najbardziej uzdolnieni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 15:38   

A mnie się podobają soundtracki typu GITS (chórki na openingu rządzą), czy Mononoke Hime ;-) a z serii bezkonkurencyjnie "Haibane Renmei", "Cowboy Bebop" i "Hellsing" ;)


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 08-05-2006, 16:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 15:54   

Rogas - fakt, OSTy z Anime są zazwyczaj genialne (nie mówię, że z innych filmów nie ^_-), np. u mnie dłuższy już czas gości na liście w inampie kilkanaście kawałków z OSTa z .hack//SIGN i .hack//LIMINALITY.
Ponadto opening do Wolf's Rain też IMO boski ^^.

I jak najbardziej się zgadzam, muzyka również ciągnie ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-05-2006, 16:02   

Wiecie... To "zazwyczaj" jest baaaaardzo mocno przesadzone. Powiedziałabym raczej, że lwia większość ostów do anime to niczym nie wyróżniające się j-popowe kawałki... A to że zdarzają się perły w stylu Kenji'ego Kawai czy boskiej Yoko Kanno - well, w produkcjach "światowych" też się zdarzają...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 17:05   

Mai_chan, nie wiem czy słyszałaś OST z hacków... ale jak dla mnie to ma to z j-popem nie wiele wspólnego (przynajmniej większość kawałków), zaś OP do WR hmm... jeżeli ktoś to nazwie j-popem to się zdziwię ^^.
Ale masz niewątpliwie racje, dlatego napisałem, że w produkcjach innych również są dobre motywy muzyczne, co nie zmienia faktu, że może to być powód dla którego ciągnie do anime ^^.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-05-2006, 17:14   

A kto robił osta z Hacków? Yuki Kaijura, "one of chosen". Kto tworzył muzykę do Wolfs Rain? Boska Yoko Kanno. Gits? Kenji Kawai, kolejny "one of chosen". Ktoś tu nie odrobił pracy domowej i nie czyta uważnie postów...

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 18:36   

Hmmm Mai, ale mi nie chodziło o postacie które uczestniczyły w tworzeniu danych ścieżek, a o styl muzyki... i chyba nim nie jest, chociaż tak naprawdę nigdy nie byłem w Japonii, nie wiem dokładnie czego tam ludzie słuchają, zresztą muzyka filmowa rządzi się trochę innymi prawami z tego co zaobserwowałem (ludzie rzadko klasyfikują ją wedle gatunków ^_-).
Ponadto w przypadku Wolf's Rain OPa (i nie tylko) wykonawcą jest Steve Conte ^_-.

Tak, tak wiem co to j-pop i zaraz mi ktoś będzie wypominał, że to o czym pisze to włąśnie jest j-pop... ale cóż, człowiek czasem nie umie się pogodzić z faktem (no i nadal się upieram, że muzyki filmowej nie powinno się klasyfikować pod względem gatunków ^^'). W każdym bądź razie... OP do WR nie jest j-popem... przynajmniej tyle xP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-05-2006, 18:43   

Mai chodziło chyba raczej o to, że wymienione tytuły tworzyli bardzo dobrzy twórcy, a nie, że to jest J-Pop. Po prostu nie można ich podawać jako przykład reguły, bo są wyjątkami.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Mai_chan Płeć:Kobieta
Spirit of joy


Dołączyła: 18 Maj 2004
Skąd: Bóg jeden raczy wiedzieć...
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
WIP
PostWysłany: 08-05-2006, 18:49   

Ano, ano, Ysen mądrze prawi. Co do wykonawcy - owszem, to też ważne, ale zawsze pierwszy jest kompozytor. W przypadku Wolf's rain boska Yoko Kanno, niech jej muzy łaskawe będą. Poza tym ja nigdzie nie powiedziałam, że ci twórcy tworzą j-pop... Ba, ja ich podałam jako wyjątki od reguły właśnie.

Tylko że to trochę tak, jakby za "wzorcowy przykład anime" dawać np. "Fantastic Children" - z najlepiej skonstruowaną fabułą jaką kiedykolwiek widziałam ja i jeszcze kilka osób. Za przykłady "wzorcowe" nie daje się rzeczy wybitnych, tylko klasyczną średnią. A klasyczna średnia to z reguły jednak mocno przeciętny j-pop ;P Nie wiem czemu po głowie mi chodzi Love Hina - anime przeciętne zarówno pod względem scenariusza jak i muzyki.

_________________
Na Wielką Encyklopedię Larousse’a w dwudziestu trzech tomach!!!
Jestem Zramolałą Biurokratką i dobrze mi z tym!

O męcę twórczej:
[23] <Mai_chan> Siedzenie poki co skończyło się na tym, że trzy razy napisałam "W ciemności" i skreśliłam i narysowałam kuleczkę XD

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Smoczek Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 17 Kwi 2006
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2006, 20:29   

Hmmm... ale wedle definicji którą znam, to oni tworzą j-pop... <czuje się mocno skołowaciały i zagubiony>, mógłby ktoś tak pokrótce zdefiniować j-pop, albo podać stronkę z definicją, bo moja jest najwidoczniej nie poprawna xD.
Love Hina... heh o ile mange czytało mi się nawet przyjemnie, to szczerze powiem, że na Anime się zawiodłe i to pod każdym względem, niestety.
Ale nie o tym temat ^^, ja tylko prosiłbym o definicje tego j-popu O_o xD.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3256390
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 08-05-2006, 20:32   

A co to ma do dyskusji na Boga?

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Rogas Płeć:Mężczyzna
Lewa !!!!


Dołączył: 25 Kwi 2006
Skąd: ROKE
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2006, 12:16   

wiecie tak naprawde to możemy duskutować o muzyce z anime z inymi ale jak wiecie każdy ma swój gust...np w Full metalu muzyka nie jest oceniona zbyt wysoko (no 8/10) a mnie bardzo się muzyka z niego podoba... można jedynie przekonywać do swojego zdania ale nie można nikogo do niego zmusić ( no byli ludzie w histori którzy jednak tak robili :P)


@Mai-chan- o co Ci chodziło z tym ze
Cytat:
Za przykłady "wzorcowe" nie daje się rzeczy wybitnych, tylko klasyczną średnią
?? Moim zdaniem właśnie za wzorzecz powinny slużyć dzieła wybitne a nie jakieś średniaki hmm

_________________
Ad quas res aptissimi erimus, in iis potissimum elaborabimus- najwięcej dokonamy w tym, do czego będziemy najbardziej uzdolnieni
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
6108214
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group