FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 377, 378, 379 ... 397, 398, 399  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-11-2011, 01:10   

Od razu ostrzegę, że moje sugestie mogą być nieco niestandardowe, gdyż czyste romanse są dla mnie mało strawne.

Gość napisał/a:
główną bohaterką / jedną z głównych bohaterek jest tsundere stopniowo odkrywająca swoje uczucia do protagonisty,

Katanagatari, Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi

Gość napisał/a:
występuje 'prawdziwa przyjaźń' pomiędzy bohaterami odmiennych płci, bez wyraźnej miłości z którejkolwiek ze stron (przynajmniej przez sporą część serii),

The World God Only Knows - relacja miedzy Keimą i Elsie ku radości wszystkich zainteresowanych pozostaje czymś na pograniczu przyjaźni i stosunków bratnio-siostrzanych

Gość napisał/a:
związek pomiędzy bohaterami przechodzi kolejne etapy i stabilnie się rozwija, bez utykania w miejscu 'ojej, tak bardzo go / ją kocham ale nie wiem jak wyznać moje uczucie', albo 'och, tak bardzo chciałbym się do niego / niej zbliżyć, ale nie wiem co sobie pomyśli'.

FLCL, Spice and Wolf, Fullmetal Alchemist: Brotherhood (nie widać tego tak na początku, ale seria zawiera dwa naprawdę porządne wątki miłosne)

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-11-2011, 02:20   

Zantax napisał/a:

Tak więc szukam komedii / komedii romantycznej / romansu, z tym że musi zawierać co najmniej jeden z następujących elementów:
-> główną bohaterką / jedną z głównych bohaterek jest tsundere stopniowo odkrywająca swoje uczucia do protagonisty,
-> występuje 'prawdziwa przyjaźń' pomiędzy bohaterami odmiennych płci, bez wyraźnej miłości z którejkolwiek ze stron (przynajmniej przez sporą część serii),
-> związek pomiędzy bohaterami przechodzi kolejne etapy i stabilnie się rozwija, bez utykania w miejscu 'ojej, tak bardzo go / ją kocham ale nie wiem jak wyznać moje uczucie', albo 'och, tak bardzo chciałbym się do niego / niej zbliżyć, ale nie wiem co sobie pomyśli'.

Ponadto seria nie może zawierać żadnego z następujących elementów:
-> posiada elementy horroru, shounen-ai, reverse harem,
-> głównym elementem fabuły jest ecchi,
-> humor polega głównie na eksploatowaniu motywów ecchi.


Gundam 08th MS Team
FLCL
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-11-2011, 11:05   

Zantax napisał/a:

Tak więc szukam komedii / komedii romantycznej / romansu, z tym że musi zawierać co najmniej jeden z następujących elementów:
-> główną bohaterką / jedną z głównych bohaterek jest tsundere stopniowo odkrywająca swoje uczucia do protagonisty,
-> występuje 'prawdziwa przyjaźń' pomiędzy bohaterami odmiennych płci, bez wyraźnej miłości z którejkolwiek ze stron (przynajmniej przez sporą część serii),
-> związek pomiędzy bohaterami przechodzi kolejne etapy i stabilnie się rozwija, bez utykania w miejscu 'ojej, tak bardzo go / ją kocham ale nie wiem jak wyznać moje uczucie', albo 'och, tak bardzo chciałbym się do niego / niej zbliżyć, ale nie wiem co sobie pomyśli'.

Ponadto seria nie może zawierać żadnego z następujących elementów:
-> posiada elementy horroru, shounen-ai, reverse harem,
-> głównym elementem fabuły jest ecchi,
-> humor polega głównie na eksploatowaniu motywów ecchi.


Nie wiem jak wy to robicie, ale z mojego punktu widzenia, to jest wypisz wymaluj , jak w mordę strzelił Lovely Complex, Kimi ni Todoke lub w ekstremalnych przypadkach Wallflower
Czyli starczyło przejrzeć 2-3 strony gdziekolwiek w temacie.(pod tsundere można zaliczyć praktycznie wszystkie postaci, wiec ten motyw akurat nie jest podręcznikowym przykładem w nich) Poza tym Nyan Koi!, Hayate no Gotoku a z klasychnych rzechy Maison Ikkoku. (i tu akurat tsundery pełną gębą).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zantax
Gość
PostWysłany: 05-11-2011, 11:34   

Lovely Complex -> Zastanawiałem się nad tym już wcześniej, ale podchodzę do tego trochę jak do jeźa, bo wyczytałem, że po pewnym czasie dochodzi do typowego romansowego pseudodramatyzmu, którego nie lubię.
Kimi no Todoke -> Myślałem o tym już wcześniej. Być może się skuszę...
Wallflower -> Do zastanowienia.
Nyan Koi -> Oglądałem (Gdzie tam niby jest tsundere? Co Ty rozumiesz pod tym pojęciem?)
Hayate na Gotoku -> Oglądałem.
Maison Ikkoku -> Niestety za długie. Nie mam zwyczaju przerywać oglądania serii, która mi się podoba, więc obejrzenie tego zabrałoby mi jednorazowo zbyt duży kawałem życia ;)
Gundam 08th MS Team -> A oglądanie 'środkowych serii' Gundamów, gdy nie nie widziało się żadnej innej serii tego typu nie jest trochę pozbawione sensu?
FLCL -> Z trudnych do wyjaśnienia powodów raczej odpada.
Katanagatari -> Sam nie wiem, co o tym myśleć...
Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi -> Może w przyszłości się skuszę.
The World God Only Knows -> Chyba zdecyduję się na to w pierwszej kolejności.
Spice and Wolf -> Oglądałem.
Fullmetal Alchemist: Brotherhood -> Tasiemcowe Shouneny raczej odpadają, szczególnie, że jest to druga seria.

Dziękuję za udzieloną pomoc :]
Powrót do góry
Nina-Lazur Płeć:Kobieta


Dołączyła: 02 Lis 2010
Status: offline
PostWysłany: 05-11-2011, 12:17   

Nie wiem czy to dobry temat...
Szukam dramy. Czegoś bardzo bishuowatego. Czyli Live Action z dużą ilością przystojnych Japończyków na pierwszym (tudzież drugim) planie.

Widziałam Yamato Nadeshiko Shichi Henge
Fajne i bardzo przystojni

oraz Princess Princess D
Genialne i genialny humor obracający się wokół parodiowania wątków shoune-ai

Ouran raczej nie dam rady oglądnąć, bo anime próbowałam i mnie znudziło kompletnie.

Liczę na waszą pomoc.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4309761
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-11-2011, 12:27   

Cóż, oczywistym wyborem jest chyba Hana Kimi, obie edycje. Nie oglądałam, bo odstraszyła mnie ilość bishounenów, którzy wylali mi się z ekranu. Jest nie do ogarnięcia.

Poza tym osobiście polecam Happy Boys, drama o chłopaczkach pracujących w kawiarni.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 05-11-2011, 12:40   

Ouran jest słabą dramą. Ja kocham mange i anime, ale nie mam siły do live action.

Hanazakari No Kimitachi E: Ikemen Paradise (czyli Hana Kimi) obejrzyj koniecznie. Drama jest trochę głupawa, ale przez to bardzo śmieszna. No i ma stado przystojnych panów. Co do nowej wersji to nie wiem, ale pewnie też.

Dalej - Hana Yori Dango. Wersja japońska, koreańskiej nie widziałam.

Możesz tez spróbować Atashinchi no Danshi. Główną bohaterkę gra ta sama aktorka co w Hana Kimi. Bardzo dobra z resztą. Chisato jest bezdomna i tonie w długach. Pewnego dnia z opresji ratuje ją bogaty koleś. Proponuje jej małżeństwo w zamian za spłatę długów, ale musi zamieszkać w jego zamku i zająć się jego sześcioma adoptowanymi synami i zamienić ich w kochająca rodzinę.

Z japońskich również gorąco polecam Zettai Kareshi. Główna bohaterka dostaje do przetestowania robota - chłopaka idealnego, a poza tym podkochuje się w swoim szefie. Bardzo przyjemna historia.

Z koreańskich dram - You're beautiful. O zespole muzycznym, do którego dołącza dziewczyna udająca chłopaka. Świetne, zabawne i można się ślinić do ekranu całe 16 odcinków.

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-11-2011, 13:47   

Zantax tsundere jak to mówi definicja to osoba która z początkowo oschłej przeradza się w osobę otwarcie pokazującą swoje uczucie. Tak więc Kanako z Nyan Koi się jak najbardziej kwalifikuje. Oczywiście jeżeli patrzeć na sprawę z punktu widzenia że: a) musi to być główna miłość bohatera, b)postać musi być loli z zadziornym piskliwym głosikiem. To wtedy rzeczywiście trochę nie pasuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zantax
Gość
PostWysłany: 05-11-2011, 14:41   

Hm, nie wiem, może masz rację. W sumie Nyan Koi oglądałem dosyć dawno i prawie nic z tego nie pamiętam. Jednak tsundere nie musi być loli z piskliwym głosikiem co dobrze obrazuje na przykład postać Eri Sawachika z Shool Rumble, czy Naru Narusegawy z Love Hina (z tym, że mam na myśli raczej mangę niż anime).
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 05-11-2011, 23:29   

Cytat:
A oglądanie 'środkowych serii' Gundamów, gdy nie nie widziało się żadnej innej serii tego typu nie jest trochę pozbawione sensu?

Obejrzyj Filmową Trylogię i to wszystko czego ci potrzeba.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-11-2011, 03:59   

Zantax napisał/a:

Gundam 08th MS Team -> A oglądanie 'środkowych serii' Gundamów, gdy nie nie widziało się żadnej innej serii tego typu nie jest trochę pozbawione sensu?


Nie, to jeden z bardziej samodzielnych tytułów, polecany jako dobre miejsce na start dla początkujących Gundamowiczów. Musisz wiedzieć tyle, że walczą ze sobą Federacja i Księstwo Zeon. Nawiązań jest stosunkowo niewiele i możesz je zwyczajnie zignorować. Poleciłbym również Gundam War In The Pocket z tych samych powodów, ale tam romans nie jest tak ważny i nie spełnia jednak żadnego z twoich wymogów.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
nival1 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2011, 11:03   

Zastanawiam się czy istnieje takie anime:

-Miłość między dwoma bohaterami: dziewczyna i chłopak
-spora ilość całusów tzn nie chce by jedynym całusem był ten na końcu serii (tak jestem facetem, a co?)
-Nie omijają one takich spraw, jak te łóżkowe (nie chce hentai, lubię jak to było przedstawione w Rec, czyli wiadomo siedzą na łóżeczku, całują się i budzą się rano..)
-Wyznają sobie miłość nie w ostatnim odcinku, lecz tak jak to było w Lovely Complex, gdzie już od ponad 5 odcinków przed końcem serii chodzili ze sobą)
-Dużo "zawstydzeń"


Wiem, że to dość w duże wymagania, lecz chciałbym chociaż coś podobnego. Przeważnie chodzi o połączenie Rec'a(przedstawienie scen łóżkowych) z Kimi Ni Todoke(przedstawienie miłości) z Lovely Complex (całuuski i randki)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 06-11-2011, 13:02   

Idź na całość , dorzuć punk-rocka i brzydką stronę showbiznesu.... Nana
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
nival1 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2011, 16:22   

No dobra może przesadziłem, po prostu szukam anime gdzie jest miłość, tak jak napisałem byle by były całusy i nie zaczynała się ona dopiero w ostatnim odcinku, miło by było też gdyby była tsundere
Obejrzałem: REC, Timi Ni Todoke, Lovely Complex.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gucia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-11-2011, 20:19   

Zapomnieliście o najważniejszym- KareKano.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 378 z 399 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 377, 378, 379 ... 397, 398, 399  Następny
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group