FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 26-07-2009, 15:57   

Saki 1-16 - czyli uczennice, mahjong, podteksty shoujo-ai i supermoce (mniej więcej w tej kolejności). O dziwo ogląda to się całkiem przyjemnie (zwłaszcza jeśli ktoś lubi zwroty akcji rodem ze sportowych anime), tylko aktualnie przesadzają z piorunami z oczu, ognistymi kulami itp. Dużo bardziej podobał mi się mniej efekciarski mecz, w którym szefowa szkolnego klubu wygrywała dzięki niestandardowej grze połączonej z dziwnie działającym szczęściem.

Touch 1-23 - dosyć już leciwe anime o trójkącie miłosnym z rozgrywkami baseballowymi w tle. Naczytałem się wcześniej opinii, że to jeden z filarów animowanego romansu obok Kimagure Orange Road i Maison Ikkoku, ale oglądam głównie dlatego, że kolejne odcinki Cross Game (mangi mają wspólnego autora) nie wychodzą tak szybko, jak bym chciał. Na początku byłem zawiedziony ze względu na żółwie tempo i antypatyczne postacie drugoplanowe, ale obecnie zdążyło się już rozkręcić i ogląda się całkiem nieźle.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 26-07-2009, 17:03   

fm, szacunek, ja Saki śledzę na bieżąco i od kilku odcinków wgryzam się już w stół marząc o tym, aby to się wreszcie skończyło. Dostajesz ode mnie oficjalnie tytuł Człowieka z Żelaza.

Yoku Wakaru Gendai Mahou ep 3

Stężenie fanserwisu rośnie, poziom humoru spada (choć końcowa sekwencja z wanną pełną wody była faktycznie niezła), chronologia chyba znowu została wywrócona (albo po prostu darowano sobie pewne wyjaśnienia). Ogółem, pomału, ale konsekwentnie od odcinka "zerowego" idzie wszystko w dół...

Taishou Yakyou Musume ep 4

A tu na odwrót. Niby schematy jak w każdej serii o drużynie sportowej, ale w dobrym stylu. Niby padły już standardowe przemówienia, niby wydarzenia nie odbiegają od tego co widzimy zazwyczaj, ale ani nie czuć banału, ani nie zdaje się naciągane. Ogółem, idzie całkiem pozytywnie.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-07-2009, 09:13   

Internet mi odcięło, z nudów oglądałam co mam
Sayonara Zetsubou Sensei- odc 1. Obiektywnie fajne, ale jakoś nie mam na to fazy
Futari Ecchi-fajne, nawet bardzo. , zgadzam się z bardziej entuzjastyczną recenzją na Tanuku
Bartender -chyba jednak nie zostanę alkoholiczką, ale przydałoby się to pokazać w miejscu gdzie zwykłam umawiać się na drinka:) Swoja drogą ciekawe co poleciłby osobie wiecznie niezdecydowanej i żałującej że nie wzięła tego co sąsiad.
Sengoku Basara 1-4-tak głupie, że aż śmieszne. Twórcy chyba odnaleźli dziecięce zapiski na temat wymarzonej serii i doprawli tak, zę nie sposób się nie uśmiać.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!


Ostatnio zmieniony przez Eire dnia 27-07-2009, 12:10, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-07-2009, 09:17   

Cytat:
Legend of Basara


Heh... Pamiętam, że pierwszy raz gdy słyszałem o Sengoku Basara myślałem, że to jakiś remake tego cuda czy co. Okazało się, że niekoniecznieXD.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Frou-Frou Płeć:Kobieta
Herbatomaniaczka


Dołączyła: 26 Lip 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 10:14   

Obecnie została mi ostatnia część Mononoke (czyli pięć odcinków bodajże). Jestem absolutnie zachwycona i aż czekam do wieczora, żeby je obejrzeć (bo na tę chwilę, jedyne co widzę w monitorze, to odbicie swe i mego pokoju). Świetne rysunki, świetna muzyka i cudny Wędrujący Znachor, który zawędrował na jedno z najwyższych miejsc w mym rankingu ulubionych męskich postaci :)

_________________
And in the sea there is a fish,
A fish that has a secret wish,
A wish to be a big cactus
With a pink flower on it.
Tiruriru ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3033429
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-07-2009, 11:00   

Shingu do 23.

Fantastyczna seria, i potwornie wciąga.


Kfik. Kugyuu.
Aż trudno uwierzyć, że ona potrafiła kiedyś nie miałczeć na jedną modłę.

I do tego Kyon, tutaj jako Kyoichi. Kyon-1? Pre-Kyon? :D Tak czy siak, Tomokazu Sugita jest jak zawsze świetny.

A jeszcze jest Romi Paku! *__*

Mnie jednak bardziej odpowiada klimat hard-sf, więc Stellvię oceniam wyżej, i to mimo technicznych niedociągnięć których w Shingu nie ma - bo animacja sprawna, tła piękne i pełne detalu... Shingu oglądać naprawdę warto. I mimo ryzyka fanserwiśności, aż chciało by się obejrzeć to w wersji uwspółcześnionej przez Bones albo Production I.G.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Eire Płeć:Kobieta
Jeż płci żeńskiej


Dołączyła: 22 Lip 2007
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 27-07-2009, 12:09   

Ysengrinn napisał/a:
Legend of Basara


Heh... Pamiętam, że pierwszy raz gdy słyszałem o Sengoku Basara myślałem, że to jakiś remake tego cuda czy co. Okazało się, że niekoniecznieXD.

Jejku, chyba się wtedy nie obudziłam do końca.
Miało być Sengoku Basara oczywiście.

_________________
Per aspera ad astra, człowieku!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1018596
 
Numer ICQ
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 27-07-2009, 14:20   

Totem napisał/a:
I mimo ryzyka fanserwiśności, aż chciało by się obejrzeć to w wersji uwspółcześnionej przez Bones albo Production I.G.


Khem, bardziej pasowałoby określenie "niearchaizowaną" - Shingu jest z 2001, a graficznie zrobiony wedle wzorów sprzed przynajmniej 20 lat. Ale tak, przez dziwną stylistykę najtrudniej się przegryźć.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Alena Płeć:Kobieta


Dołączyła: 30 Mar 2009
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 14:30   

Spice and Wolf II - to mozna zostawić bez komentarza, z niecierpliwością wyczekiwać będę kolejnych odcinków :)

Lamune - anime moim zdaniem nie najwyższych lotów i zdecydowanie za dużo słodyczy jak dla mnie. Skompane w blasku słońca utopijne miasteczko ( to mnie zawsze zastanawia, przecież tak właściwie mało kiedy można uświadczyć taką pogode w Japonii, tam nawet latem są chmury podobno :P ), muzyczka rodem z gier hentai i harem dziewcząt, którym , patrząć na stopień piskliwości, podkładała głos ta sama Seiyuu xD. Jedynie fakt, że główny bohater nie wygłąda jak zapuszczony geek w okularach, zmienia postać rzeczy ;P.
Mimo wszystko, można sobie na to anime pozwolić jak oczekujemy niczego więcej prócz romantycznej obyczajowej opowieści, bez nagłych zwrotów akcji czy szokujących wydarzeń. I naprawde razi na kilometr swoim pochodzeniem xD ( gra ) .

Darker Then Black - chyba 12sty odcinek już ( troche sie wleke bo oglądam razem z chlopakiem, a on nie potrafi połykać odcinek za odcinkiem tak jak ja Q,Q ).
Oh Ah i tyle na ten temat xD! To anime wciąga, przynajmniej mnie wciągnęło i to bardzo. Podoba mi się to , że niby mamy głównego bohatera a akcja często toczy sie z innej perspektywy. A co do samego Hey'a, poza tym, ze niezle z niego ciacho, to ciężko mi określić czy go lubie czy nie. Po tych odcinkach co do tej pory obejrzałam, dobrze wiem, ze potrafi niezle udawać, by nie zostac zdemaskowanym lub też by osiągnąć jakiś cel i wlasnie... no kurcze, czasami aż prosi się by mu uwierzyć w to co wyraża i często nie mogę się zdecydować - czy to był ON czy tylko jego gra o.o ....
Tak czy inaczej anime wpada do grona moich ulubionych :).

Basquash! - baardzo powoli ogłądam to anime ( razem z chłopakiem znowu Q,Q ), w sumie ostatni odcinek obejrzałam jakiś spory czas temu.
Mecha i koszykówka hmm... dość dziwne połączenie i ja z reguły nie biorę się za takie anime, ale na to dałam się namówić... i nie żałuje :). Jest i Fanserwis jest i reklama butów nike xD, pojawiających się na każdym kroku, ale mimo wszystko anime przyciąga moją uwagę. Bardzo podoba mi się świat w jakim toczy sie akcja ( mmm to miasto, w którym mieszkają nasi główni bohaterowie, jest jedno z najfajniejszych jakie widziałam w anime o.o! ), grafika jest super ( chociaż sami bohaterowie średnio mi się podobają), muzyka również mi się podoba. Ale narazie poszło w mała odstawke na rzecz DTB :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 27-07-2009, 16:37   

No i już po końcówce Shingu.

Ysengrinn napisał/a:
Khem, bardziej pasowałoby określenie "niearchaizowaną" - Shingu jest z 2001, a graficznie zrobiony wedle wzorów sprzed przynajmniej 20 lat. Ale tak, przez dziwną stylistykę najtrudniej się przegryźć.
Zgadza się.

Z drugiej strony, w zasadzie jedyne designy który mnie skrajnie irytowały, to "nerd w hełmie z włosów" i "wesołek z zębami". Cała reszta zupełnie strawna. Niestety, im dalej w las tym więcej bólu, a obcasy i zielone kółko w nosie w ostatnich dwóch odcinkach sprawiły że spadłem ze stołka.

Generalnie, strona "sf" wymaga wiele cierpliwości, bo bliżej tej serii do Sailor Moon niż do prawdziwego sf. Na szczęście jest element obyczajowy, czyli owe wymienione w recenzji okruchy życia, i ten aspekt odkupuje prawie wszystkie pozostałe niedoskonałości.

Jednak w stosunku do stellvii, zdejmuję jeden punkt - ale ze względu na osobiste preferencje, nie staram się być obiektywny.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 18:00   

Guin Saga 16 - fabuła idzie mozolnie do przodu. Guin dostał plusa za w miarę logiczną pogadankę z Remusem (bez gadania o miłości, przyjaźni i tym podobnych bzdurach). Poza tym polityczne zagrywki w Parros zaczynją nabierać tempa.

The Enemy's Pirates! - tym niegramatycznym tytułem okraszony jest całkiem fajny shounen s-f. Jako, ze anime jest stare i nie jest dokończone nie należy spodziewać się po nim zbyt wiele. Fabuła jest niekompletna (wiemy bardzo mało), a szkoda. Grafika jest nawet ładna. Jak dla mnie mocne 6/10. Bardo przyjemne. Ach, zapomniałbym. Wszystko to jest okraszone metalem i rockiem z lat 80-tych (nawet nie czuć engrishu).

i to na co wszyscy czekaliśmy najbardziej...
Hellsing OVA 6 - To jest zabawne, większość serii anime stacza się wraz z czasem. A tu wręcz przeciwnie. Każdy odcinek jest coraz lepszy.
Drobne streszczenie...

Spoiler: pokaż / ukryj
Najpierw dostajemy pogawędkę maleńkiego Maxwella z Andersonem. Później rzut na epicką armię rycerzy Watykanu. Tu trzeba się zatrzymać, bo armia wyszła świetnie. Pancerze, wielkie giwery opatrzone ostrzami z halabard i kaptury ala KKK. Całości dopełniają wyróżniający się trochę mistrzowie zakonni. Maxwell dostaje ceremonialną stułę, wydaje rozkaz i rozpoczyna się nalot na Londyn. A w Londynie rozwałkę zaczyna oddziała Andersona. Tu mammy parę scen SD z bardzo fajną muzyczką (me want OST) i udziałem sióstr, Adersona i Integry. W tym samym czasie Joleen w Zeppelinie 2 wraz z eskadrą samolocików-rakiet nadciągają nad kwaterę organizacji Hellsing. A na dachu już czeka Ceres z nowym VLadimirem Hallkonnenem v2 (engrish...) - szybkostrzelnym działo-karabinem (ach, te odgłosy lecących pocisków!). I zaczyna się początek jatki. Cepelin spada... Wróg jeszcze nie ginie. Wampiry szykują się do ataku. A tu zonk. Pole minowe, bomby rozpryskowe, granatniki i ciągły ostrzał z karabinów. Dzikie Gęsi! Poznajcie siłę ludzi, nieumarli! Tu niestety wchodzi Joleen i jej iluzje. Wampiry dostają się do budynku... THE END.
Ending to fajny rockowy kawałek (me want OST^2), który towarzyszy sentymentalnym scenkom SD z udziałem Dzikich Gęsi (tak, da się zrobić coś takiego). Na koniec Joleen wypalająca papierosem ze zdjęcia całej brygady twarz Victorii...

Podsumowując: E-PIC-KIE. Absolutnie wspaniałe. Każdy miłośnik masakry musi to zobaczyć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 27-07-2009, 18:19   

Agent Aika Zero odcinek 1 - wiem, zarzekałem się, że nie będę już tego dziadostwa ruszał, ale jednak, ciekawość przemogła niechęć. Interesowało mnie, w którą stronę pójdzie druga seria "nowej" Aiki. Poza oczywistą panchirą, w której to konkurencji Aika jest wciąż nie do przebicia, cieszy powrót do rozwiązań z pierwszej serii, tej z lat 90. Co to oznacza? Projekty techniczne jak najbardziej rzerczywiste (vide pierwsza scena, gdzie bohaterka lata cywilną wersją niemieckiego MS 162 Volksjager, a towarzyszy jej Mig 29. Do tego spora dawka humoru, niekiedy wręcz absurdalnego i tak głupie pomysły na fabułę, że aż udane. Fanserwis yuri jak najbardziej na miejscu. Co prawda w tej serii Aika ma już 19 lat, ale i tak spora część akcji dzieje się w szkole, w której złociste tentakle porywają uczennice.
Powrót do góry
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2009, 21:08   

Ga-Rei Zero 1 - już po chwili klimat odcinka skojarzył mi się z serią Darker Than Black, a to bardzo miłe skojarzenie. Wizualnie jest przyjemnie, połączono tu kreskę z animacją komputerową i całkiem nieźle to wygląda. Fabularnie jest intrygująco - dużo się dzieje, strzelają, biegają, krzyczą, itd. Wśród tych wszystkich pistoletów, i innych pukawek pojawiła się również uwielbiana przeze mnie broń biała, za co jestem bardzo wdzięczna twórcom. Zakończenie epizodu było dość zaskakujące i niezwłocznie zabieram się za kontynuację ;D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Meido Płeć:Kobieta
Hauuu...!


Dołączyła: 15 Lip 2009
Skąd: z piątego piętra
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2009, 13:07   

Fushigi Boshi no Futago Hime - wzięłam się za to dla rozluźnienia po Sayonara Zetsubou Sensei. Pierwsze wrażenie - CUKIER. W zasadzie to to chyba jest dla dzieci, ale... No, przyjemne jest. Można przy tym pomyśleć (dla przykładu - skąd się wzięły w tytule bliźniacze księżniczki?). I jest słodziutkie. I chyba będzie nawet wątek romantyczny...

_________________
Honestly what will become of me
Don't like reality
It's way too clear to me
But really life is daily
We are what we don't see
Missed everything daydreaming

Nakarm stwora!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
N!xau Płeć:Mężczyzna
wieczny wędrowiec


Dołączył: 04 Maj 2008
Skąd: Biesy i Czady
Status: offline
PostWysłany: 28-07-2009, 16:54   

Umineko no Naku Koro ni - jako fan Higurashi nie mogłem sobie tej pozycji odpuścić, chociaż ostatnio jestem strasznie wybredny. Oglądnąłem dopiero 2 odcinki z 4 i powiem, że coś średnio ta produkcja wyszła twórcom. Chociaż mam nadzieję, że restarty polepszą ogólną jakość tego anime. Na razie nie dorównuje Cykadom do pięt.

_________________
"Mina tabibito nari"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 92 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 91, 92, 93 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group