FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Vivian Płeć:Kobieta
La Fleur du mal


Dołączyła: 27 Lip 2009
Skąd: from Darkness
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 20:34   

Easnadh, mam wrażenie, że wywołałam burzę w szklance wody a wcale nie miałam takiego zamiaru, masz prawo do swoich opinii, poza tym lubię czytać Twoje recenzje, aczkolwiek w tym przypadku, co prawda sama się sobie dziwię, ale Uragiri jest JEDYNYM shonen ai, który zdołałam obejrzeć a Ty mi tu z błotem wszystko zmieszałaś...no i muzyka jest przepiękna a i barwy i gra światła i cienia .... Co do Kurobara Alice, Dimitri jest nienormalny i nic nie usprawiedliwia próby gwałtu, pomimo tego, że Agnieszki nie lubię ( jak można było nazwać ją moim imieniem?!) Nie, nie dam rady z Mizushiro, nie zdzierżę, użycie czyjegoś łona do szerzenia wampiryzmu, nie nie .... nie moja bajka.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-04-2010, 20:48   

Rainbow 4

Sama nie wiem, czemu właściwie ja to oglądam dalej? By mieć na co narzekać? ... Ciekawe jako długo jeszcze to wytrzymam. A konkretniej: to się robi coraz głupsze... Po pierwsze: oni przez te wszystkie podniosłe dialogi powinni się usmażyć... Po drugie: o zaczadzeniu nikt nie słyszał? Coś za długo to trwało. Po trzecie: to się ludzi ratuje, czy prowadzi z nimi dialogi w stylu: "Daj spokój, nie ma sensu nas ratować!" "Nie! Nawet tak nie mówcie!" i tak dalej w czasie, gdy ogień się zbliża... Ile razy można też powtarzać, że jest się czyimś przyjacielem? I w momencie krytycznym? Cóż, to pozostanie dla mnie zagadką nierozwiązywalną. I ta stopklatka plus natchniony głos narratorki, opisujący heroiczną decyzję Baremoto... Tak, to było bardzo zabawne, ale do czasu. Jeżeli tak ma wyglądać każdy odcinek to... Nie... Ja chyba potrzebuję jednak jakiejś chały... Pozostaje niewykorzystany potencjał: o ile większy ładunek miałyby te sceny, gdyby zrezygnować z tych patetycznych przemów, skrócić o połowę i skupić się na czynach?

A... Pozostają jeszcze wyznania An-chana, który zaczął gadać oczywiście bez wyraźnej przyczyny i w takim momencie, żeby wszyscy usłyszeli. Ależ to było wzruszające... No zaraz się popłaczę >___<

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
ghostface Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2006
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 21:19   

Enevi napisał/a:
Pozostaje niewykorzystany potencjał: o ile większy ładunek miałyby te sceny, gdyby zrezygnować z tych patetycznych przemów, skrócić o połowę i skupić się na czynach?


Po pierwsze miałyby w ogóle jakiś ładunek. To byłoby całkiem dobre anime, gdyby bez przerwy tak nie kadzili. Tam było parę subtelnych momentów, które niestety topią się w tym bełkocie. Choćby scena z pierwszego odcinka, kiedy Joe wręcza An-chanowi skręta. Wiele mówiące spojrzenia Mario, który poczuł, że wypada z roli lidera. Rozmowa Joe ze Spoonem (a może to Mario był) o planach na przyszłość. Proste sceny, które nie wymagają komentarza, a budują relacje i zdradzają coś na temat charakterów postaci. Ale ja już się tym nie zadręczam. Poczytam wrażenia bardziej wytrwałych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2010, 22:50   

Patrząc na powyższą rozmowę czuję się trochę lepiej. Myślałem, ze mangi dla facetów są chore ale okazuje się, że to norma. Uff...

Wracając do tematu:
FMA 54 - o ile pierwsza część odcinka zawierała niesamowite ilości angstu, to druga była pozbawiona tego narzutu. "łooo łoo łoooo łoooo łoo łooo łoo itd" - Alex dostał fajną melodyjkę.

Arakawa 4
- Limit comba dla normalnych ludzi wynosi tylko 3 uderzenia!
- Mistaaake!
Nadal jestem zadowolony przez poziom absurdu tego anime. Aczkolwiek motyw randki był mierny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 29-04-2010, 01:42   

Pierwszy długi odcinek Kara no Kyoukai był po pierwsze dziwny a po drugie , no właśnie długi. W zasadzie był to już film podpięty tuż za poprzednimi odcinkami ovki. I było by bardzo fajnie , gdyby ktoś wziął grabki i taśmę i to pozgarniał do kupy. Generalnie trzeba mieć dość spory bufor we łbie, aby po 20 minutach kontynuować urwaną wcześniej scenę, przeplecioną fragmentami tej samej opowieści z innych pozycji w czasie i przestrzeni. Ale jak już się to poukłada wychodzi całkiem sensowna historia. Niestety przeskoków jest aż ZA dużo. Grafika i muzyka są nadal świetne i bez odchyleń. Fabuła nadal pozytywnie pokręcona. Co prawda w tym odcinku odcięli tylko ze 3 ręce i to wszystkie chyba lewe (albo mi się źle wydaje) ale czerwieni była odpowiednia ilość. Wątek związku dwojga ludzi też się nieco posunął. Rozczarował mnie tylko jeden detal. Przy takiej dbałości o szczegóły, bandaż na czole nie powinien wystarczyć do opatrzenia ucha rozsmarowanego na ścianie. I nawet nie przesiąkł. W sumie nie wyłapałem też motywu przewodniego tego złego. chciał sobie hodować te mrówki to jeszcze rozumiem , ale po co mu była Shiki? Może w ostatnim odcinku jeszcze coś powie :]

Poza tym 5 odcinków Kemono No Souja Erin. Zielonooka w krainie smoków :]. Ludzie to jednak samolubne , egoistyczne wandale i sadyści. Natomiast dzieci dobrych ludzi często mają więcej racji niż świat wokół nich. Taką przynajmniej konkluzję da się wysnuć po pierwszych odcinkach. Poza tym straszni nacjonaliści :P Feudalne zwyczaje były w moim odczuciu zawsze jakieś podejrzane. Zwłaszcza prawa i obowiązki poddanych, kobiet w szczególności. Niemniej jednak seria jest bardzo interesująca, liczę na jednego cichcem chowanego smoka, który ocali świat :3. zielonookie(włose) kobitki zulez.
Natomiast z całej serii najbardziej podobały mi się buty głównej bohaterki.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 29-04-2010, 17:45   

Shin Koihime Musou Otome Tairan 3
Zaskakująco, jak na tę serię, udany odcinek. Może dlatego, że nie występowała w nim żadna z głównych bohaterek? Nieco yuriowy epizod służby ochroniarki u księżnej, która postanawia krzykliwą karateczkę wychować i wyedukować na taktyczkę. Oczywiście, całość kończy się nader romantycznie i słodziutko, jak to w tej serii bywa, o dziwo, bez kretynizmu przesadnego, a to już w tej serii nie takie częste. Gdyby większość odcinków była podobna temu, może i Koihime Musou podobałoby mi się bardziej.

SD Gundam Legend of the Three Three Kingdoms 4
Gundamka? No cóż, okazało się, że w tej serii występować będą także gundamy rodzaju żeńskiego. Nie, żebyt w "Trzech Królestwach" było wiele postaci kobiecych, ale to kolejny dowód na pozytywne wariactwo tej serii.
Powrót do góry
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 29-04-2010, 21:47   

KissXsis 03, 04 - już dużo lepiej w porównaniu do drugiego odcinka. Czas mniej więcej równo podzielony pomiędzy obie kandydatki, zabawne gagi, chociaż gdzieś je już widziałem... [tak, zonk486 czyta KissXsis manga!!]. W 4 odcinku mamy przedstawienie nauczycielki, która zachowuje się podobnie jak w manga. Tak trzymać, twórcy tego tytułu!! Nie chcę kolejnej nudnej szkolnej komedii romantycznej!! Zróbmy to w domu, i opatrzmy jakimiś dobrymi [Jeżeli mówimy o poziomie "ecchi", który przez wielu nie jest uważany za dobry] scenkami i gagami!!

Ladies Vs Butlers! [powtórka] - takie same pozytywne wrażenia, jak po obejrzeniu za pierwszym razem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Chidori Płeć:Kobieta
Mrs. President


Dołączyła: 08 Lut 2010
Skąd: Zielona Góra
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2010, 14:37   

Arakawa Under The Bridge odcinek 03
Kurcze, zawiodłam się. Miała być randka, więc twórcy mieli duże pole do popisu. Mogli stworzyć naprawdę śmieszny odcinek, a tu co? Nic. Nino wykręciła się mówiąc o atmosferze. Szkoda.

Oglądam też Clannad: After Story. Pierwszy Clannad bardzo mi się podobał i jak na razie After Story także. Przynajmniej nie ma teraz latania dziewczyn za głównym bohaterem, ponieważ jest już zajęty. Hłe, hłe!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5074493
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 30-04-2010, 22:41   

Chidori napisał/a:
Arakawa Under The Bridge odcinek 03
Kurcze, zawiodłam się. Miała być randka, więc twórcy mieli duże pole do popisu. Mogli stworzyć naprawdę śmieszny odcinek, a tu co? Nic.

Obejrzyj czwarty odcinek, to zobaczysz najlepszą randkę ever >3

A poza randką - Stella! Maria! Luv them both~
Cóż, Stella zachowuje się tak, jak na wychowankę Siostry przystało... A Maria is the real queen of beszt. Czekam na więcej scen, w których będzie miała okazję wyrazić słowami swoją sympatię do Rica :D

W skrócie - dobry absurd jest dobry.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 00:43   

Heroman 1-5

A więc główny bohater to taki pretty boy że aż dziewczęco wygląda. Jest też totalnie ciapowaty. Mamy też typowy początek z powstaniem Heromana oraz obcych. Mamy też hamerykanizm.
Ale cholera, przecież to anime dla dzieci o przyjaźni chłopca z robotem walczącymi przeciwko inwazji kosmitów. Radośnie, optymistycznie, żadnych emo, żadnego melodramatycznego rozważania o sens istnienia, po prostu kopanie tyłków obcym.
Czego można chcieć więcej?
Ogólnie czynnik dziewczynkowatości i ciapy miał też główny bohater krechy Robotboya i na początku mi się ze sobą te tytuły skojarzyły, tylko że ta krecha jest idiotyczna i ani trochę awesome jak Heroman w 5 odcinkach.

Bohaterowie są przesympatyczni. Joey, choć wstydliwa ciapa do kwadratu i dziewczynka, nie jest żadnym emo i już w drugim odcinku potrafi się wykazać odwagą. Psy jest typem przyjaciela pełniącego rolę starszego brata i też jest odważny i w porzo. Lina na razie za wielkiej szansy do odegrania roli nie miała, ale też sprawia sympatyczne wrażenia. Ekscentryczny profesorek który ściągnął kosmitów szybko zrozumiał że to jego wina i odpowiedzialność, nawet jeżeli niewiele może sam zrobić i jest awesome.

Czwarty i piąty odcinki są świetne i ogólnie mamy tendencję zwyżkową od pierwszego epa. W czwartym kosmici wypuścili najlepszy możliwy rodzaj mecha jaki można wypuścić – kule którą nic nie jest w stanie powstrzymać. I tutaj właśnie Heroman zalicza swego faila i musieli uciec się do planowania.

Spoiler: pokaż / ukryj
Zawalenie pod kulą metra nie pomogło bo obrosła kolcami i się wyciągnęła.

Pomimo tego że wygląda na to że Heroman otrzymuje moce zgodnie z zapotrzebowaniem plotu, to jednak
Spoiler: pokaż / ukryj
jak urósł i odtworzył energetycznie straconą na kuli dłoń to był w stanie tylko przytrzymać kule by ludzie mogli się ewakuować i dalej musiał ją puścić i się potoczyła. A obcy wypuścili więcej kul.

W piątym odcinku byli ponownie zmuszeni do planowania.

Spoiler: pokaż / ukryj
Postanowili skorzystać z przewagi znajomości terenu by pozbyć się małych oddziałów kosmitów. Ale jednak pojawili się dowódcy którzy znali ich ruchy z wyprzedzeniem oraz teren. I byli w stanie walczyć z Heromanem i zablokować jego najmocniejszy atak. Okazało się że to schwytany przez kosmitów brat Liny i jego przydupas którzy zostali zamienieni w kosmitów.

Od czasu CG R2 nie miałem anime które bym oglądał na bieżąco :D

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 08:28   

Bleach 268
Odcinek średni. Czuję, że teraz będzie prowadzone na raz 4 walki i na żadnej nie skupią się tak by nas zadowolić, a 4 na raz to nie jest dobry pomysł.
Świetnym momentem był kontratak Ulquiorry podczas blokowania ataku getsugą. To było genialne.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 12:06   

Black Lagoon Omake - kilka króciutkich odcinków przedstawiających bohaterów serii w sytuacjach... różnych. Podczas seansu należy powstrzymać się od jedzenia i picia. :D

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 21:30   

Tymczasem oglądam dwa pierwsze odcinki "Kamen no Maid Guy". Całkiem niezła parodia meido (z "Mahoromatic" na czele) ^^.

Kukukuku XD


Ostatnio zmieniony przez korsarz dnia 03-05-2010, 12:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 02-05-2010, 02:41   

Kemono No Souja Erin koniec :] Było bardzo dobre mimo zupełnie nie mojego gatunku.
Nie wiem skąd brał się ten magnetyzm ale nawet przywiezienie z serwisu mojej płyty głównej nie oderwało mnie od ekranu do złożenia mojego kompa:]. W sumie skończyło się podobnie jak przewidywałem, ale po drodze były takie rzeczy, których w życiu bym się w anime nie spodziewał (przynajmniej nie o takim dzieciaku) . Chociaż chwilami bałem się zakończenia w stylu filmu o tao-tao
Spoiler: pokaż / ukryj
pada śnieg i misiek umiera
wolałem serialowe. Dobra mniejsza o pandy. Erin jest świetne z kilku względów. Przede wszystkim magnetyczna historia, ciekawe postaci, postęp czasu i tak drobne tragedie.
Spoiler: pokaż / ukryj
W szóstym odcinku kara no kyoukai nie doczekałem się uciętej rączki, to i zrekompensowałem sobie to utratą paru paluszków u Erin właśnie.
Intryga schowana gdzieś za monitorem :] i główny wątek inteligentnej dziewuchy, przeplecione wprost bardzo ładnie i sklejone z kilku rozdziałów. Finałowe sceny .. inaczej. Cała ostatnia część zaskakiwała przynajmniej dwa razy na odcinek a w ostatnim nawet częściej. Chyba nie bez powodu pewne forum wlepiło temu etykietki best of 2009 w kilku kategoriach.

Po drugie ten wspomniany we spoilerku odcinek nr 6 Kara no kyoukai. Rozczarowanie, wyraźnie odstaje od reszty. Kompletnie o niczym,
Spoiler: pokaż / ukryj
żadnej obciętej rączki
a miejscami nielogiczne i bez sensu. Mam drobną nadzieję, że ostatniego , długiego odcinka nie spaprali. Albo nawet nie wrzucali go to miksera jak poprzedniego długiego. Niemniej jednak ganiane za
Spoiler: pokaż / ukryj
wyimaginowanymi wróżkami wewnątrz w sumie zamkniętej przestrzeni
, nie było zbyt wymyślne.

Idę spać , jutro dawka anime jak 6 odcinków w jednym i powrót do poszukiwań. :p
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-05-2010, 03:42   

Rewatching Code Geass ep11-25
Tak jak przypuszczałem, nadal świetnie się oglądało. Luluś ześwirował do końca, ale za to jaka akcja dzięki temu wynikła. Akcja zakończona niestety kretynizmem, wielki wódz porzuca setki wiernych żołnierzy i leci ratować siostrzyczkę, której i tak nic by nie zrobili.
Niesamowite jest to, że anime samo w sobie nie wydawało mi się zdecydowanie gorsze, niż podczas pierwszego oglądania, gdy byłem niesamowicie nim zafascynowany na początku swojej przygody z anime. Ocena z 10 leci w dół, jednak nieznacznie - oceniam teraz je na 9/10.

Naruto Shippuuden ep158
Pochwaliłem twórców jakiś czas temu, że wreszcie grafika trzyma jakiś poziom, a tutaj taki chłam zaserwowali. Ruchy postaci w tym odcinku były niesamowicie sztuczne, Tsunade podczas wykonywania przywołania wyglądała jakby chciała ręką rozwalić cały świat. Większość postaci mówiła jakby wszystkie siły życiowe wkładali w każde słowo.
Zobaczymy jak będzie w kolejnym odcinku, mam nadzieję że to była tylko jednorazowa wpadka.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 164 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 163, 164, 165 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group