FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 229, 230, 231 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-02-2011, 19:10   

Index II 20


Spoiler: pokaż / ukryj
Tak jak myślałem, Index przydała się niewiele. Gdybym nie wiedział, że jest oficjalną haremetką Toumy, to bym pomyślał, że się zadurzyła w Acceleratorze. Ten się wyraźnie bawi z polującymi na niego Hound Dogs, i patrząc na to co z nimi wyrabia naprawdę ciężko mi uwierzyć w rożne internetowe analizy, że tak naprawdę jest pacyfistą. Taaa, i dlatego znęca się psychicznie nad ofiarami, i zmienia ciała w kałuże krwi. Rozumiem, że jego zdaniem cel uświęca środki i tak dalej, ale jego zachowanie jest po prostu niepokojące. Za to Touma trafia na Vento, która marnuje kilka minut na strzelanie w niego magicznymi pociskami samonaprowadzającymi, po czym zaczyna kaszleć, i ucieka. No, to było randomowe - jest pani, sekunda, nie ma pani. A Tsuchimikado się błąka po mieście, i trafia na biała zjawę.


Byłem bardzo zadowolony, że szykuje się epicki arc na koniec sezonu. A tu z tego co czytałem na pewnej angielskiej stronie wynika, że Vento arc skończy sie na 22 epku, a pozostałe dwa zostaną poświęcone na ten zbiór opowiadań SS1. Szkoda, materiał zapewne będzie tak skondensowany, że znów odeśle wszystkich do nowelek, bo mnóstwo materiału przepadnie...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 26-02-2011, 19:34   

Asthariel napisał/a:
Index II 20


Spoiler: pokaż / ukryj
Tak jak myślałem, Index przydała się niewiele. Gdybym nie wiedział, że jest oficjalną haremetką Toumy, to bym pomyślał, że się zadurzyła w Acceleratorze. Ten się wyraźnie bawi z polującymi na niego Hound Dogs, i patrząc na to co z nimi wyrabia naprawdę ciężko mi uwierzyć w rożne internetowe analizy, że tak naprawdę jest pacyfistą. Taaa, i dlatego znęca się psychicznie nad ofiarami, i zmienia ciała w kałuże krwi. Rozumiem, że jego zdaniem cel uświęca środki i tak dalej, ale jego zachowanie jest po prostu niepokojące. Za to Touma trafia na Vento, która marnuje kilka minut na strzelanie w niego magicznymi pociskami samonaprowadzającymi, po czym zaczyna kaszleć, i ucieka. No, to było randomowe - jest pani, sekunda, nie ma pani. A Tsuchimikado się błąka po mieście, i trafia na biała zjawę.


Byłem bardzo zadowolony, że szykuje się epicki arc na koniec sezonu. A tu z tego co czytałem na pewnej angielskiej stronie wynika, że Vento arc skończy sie na 22 epku, a pozostałe dwa zostaną poświęcone na ten zbiór opowiadań SS1. Szkoda, materiał zapewne będzie tak skondensowany, że znów odeśle wszystkich do nowelek, bo mnóstwo materiału przepadnie...


Masz całkowitą rację. W nowelce poświęcono bardzo dużo miejsca na walkę Acceleratora w fabryce. A tutaj to miało może minutkę. W nowelce poświęcono wiele na rozkminy żołnierzy, analizę rozwoju przeciwnika i przekazania horroru spowodowanego śmiercią innych z oddziału.

Do 22? Szkoda, choć akurat walka finałowa w nowelce nie miała zbyt wiele miejsca -> więcej było o wydarzeniach wokół.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-02-2011, 20:26   

Shans napisał/a:
Masz całkowitą rację. W nowelce poświęcono bardzo dużo miejsca na walkę Acceleratora w fabryce. A tutaj to miało może minutkę. W nowelce poświęcono wiele na rozkminy żołnierzy, analizę rozwoju przeciwnika i przekazania horroru spowodowanego śmiercią innych z oddziału.

Ta, tutaj mi się chciało śmiać, że grupa najemników zlała się w gacie, bo ktoś światło wyłączył...

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 26-02-2011, 20:56   

Slova napisał/a:
Ta, tutaj mi się chciało śmiać, że grupa najemników zlała się w gacie, bo ktoś światło wyłączył...

Tia.
Kogoś poniosło pióro ewidentnie :3

A ja co odcinek kfikam radośnie nad Madoką. Cóż za okrutne, piękne, obrazoburcze podejście do tematu Mahou Shoujo... czegoś takiego jeszcze chyba nie było, strasznie mi się to podoba. Nawet oczywiste w tej chwili plottwisty mi aż tak nie przeszkadzają...

Z drugiej strony, sięgnąłem po Banner of the Stars. Jestem pozytywnie zaskoczony jak ta seria wspaniale zniosła upływ czasu - zazwyczaj "stara" kreska mi jednak przeszkadza; tu mogę oglądać (a przecież to już nie pierwszy raz...) i ...nic. Dalej wsiąkam totalnie. Takich serii już chyba nie robią...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-02-2011, 21:15   

wa-totem napisał/a:
Kogoś poniosło pióro ewidentnie :3

Pytanie tylko, czy scenarzystów, czy autora. Bo chwilowo nie mam czasy czytać nowelek i na 9. się zaciąłem.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-02-2011, 00:44   

Nie no nie wierzę. Człowiek, który na anime zmarnował 6 lat swojego życia narzeka (*no nie tym razem) na starą kreskę. Panie moderatorze, czy za starą kreskę zaczynamy uznawać już tytuły z początku tego stulecia? Do czego to doszło, jeszcze niedawno były świeże w porównaniu z tymi starszymi.
Ok koniec oftopa (na wesoło)

Ah My Goddess Itsumo Futari de epizid 1
No i znowu się gubię w tych połączeniach serii. Nie dość, że nadmiernie stuningowali postaci to jeszcze główny bohater znowu przypomina idiotę jeszcze bardziej niż poprzednio. Jeżeli to ma być pilot nowego sezonu, wydaje mi się, że nie będzie on udany tak jak dwa poprzednie, jeżeli taka okolicznościowa ovka ... A zresztą co ja będe głupoty pisać , to trzeba ocenić samemu. Z fabularnej strony jest to od razu ostre wejście typu monster of the weak. Niestety nie mamy kompletu postaci, z demonów jest tylko najbliższa krewna najstarszej anielicy. Czyli jej bezbiustna matka (Nie przesadzili z tą płaskością czasem? Czy demony przechodzą mastektomię profilaktycznie aby nie karmić młodych?) Z drugiej strony odcinek opowiada o tym, że za dużo miziania jest niezdrowe dla świata. Przynajmniej jeśli jest się boginią roznoszącą szczęście na zamówienie. Jakoś nie widzą haczyka do większej fabuły, coś tak doczepionego jak poprzedni Mahoromatic. Ale charadesign mi się nie podoba, mogli by się zdecydować czy idą z duchem pierwszej ovki, serii tv czy tworzą nowy styl hd, bo ten miks jest trudny do ogarnięcia.

Wondering Son epiziod 6
Wyjątkowo epizod mi się podobał, był niemniej nieco chaotyczny. Czołówka jest okropna. Ale pomysł samego przedstawienia i te wrzaski w pownym momęcie były dość ciekawe. Zaczynam nie wiedzieć na kogo patrzę w tej serii. Wszyscy mają podobne twarze i problemy osobowościowe. Dorośli, dzieci, jak leci. Po kiego ja to oglądam? Nic nie poradzę, że seria jest dziwna, bo jest. Slowpokeowata, pastelowa i taka nijka. Niemniej festival szkolny pokazał trochę kolorów.

Kimi ni Todoke 2nd Season epizod 7
Wstawki z pierwszego sezonu... kto to, bo nie ty Kuronuma , prawda? Kreska aż razi, jest inna, głowy są nie od tego kompletu. Ale odcinek zrekompensował nieco braki poprzedniego. Szkoda tylko, że chcą jakoś okrężną drogą wszystko rozwiązać. Było duszenie, szarpanie, straszenie, głośne komentarze i drobne nieścisłości. Chyba dopiero teraz wątki z tych kilku odcinków poschodziły się do kupy. Ale nie daruje, zmienili oczy mamy Sawako, be nieładne. W każdym razie Kuronuma Transform!! Kuronuma Go After Your Prey!! Nie poddawaj się, teraz piłeczka jest po twojej stronie. Tytuł postaci odcinka otrzymują na spółę Ayane i Kurumi. Byle takich scen było więcej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2011, 09:01   

Pierwsze 4 odcinki angielskiego fansuba Haibane Renmei... Jedno małe pytanie - czy "gambare" (czy jakoś tak) oznacza w końcu "wyluzuj" (jak sugerują tłumacze oficjalnej polskiej wersji), czy "postaraj się" (jak mam w angielskim fansubie)? Bo co, jak co, ale synonimy to raczej nie są...

Pewnie w miarę oglądania znajdę więcej takich kwiatków...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 27-02-2011, 14:17   

korsarz napisał/a:
"postaraj się"


Zdecydowanie to.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-02-2011, 15:42   

Beelzebub 8
Mrrry. Wreszcie łuk z Kuniedą, czyli drugą najbardziej badass bohaterką tej serii. Co prawda wszechobecne fillery z wąsatym panem wychodzą mi uszami, ale da się je jakoś przeżyć skoro wreszcie na ekranie pojawiła się Królowa.

A świat po raz kolejny odkrył, że miłość jest ślepa.

I mniam, następny odcinek będzie piękny:
Spoiler: pokaż / ukryj
Kunieda odkrywa istnienie Hildy. I jak widać na zapowiedzi podejmuje działania.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2011, 19:13   

Enevi napisał/a:

korsarz napisał/a:

"postaraj się"


Zdecydowanie to.

Zaczynam się zastanawiać, czy odpalanie starego (dobre 8 lat) fansuba było dobrym pomysłem - część wpadek tłumaczenia (z w/w "wyluzuj" na czele) staje się widoczne. W dodatku jak na fansub zgrywany tak dawno temu jakością obrazu niewiele się różni od tego na DVD...

Dotarłem do 6-tego odcinka... Moje przypuszczenia odnośnie znajomości kierunków Kany według naszych tłumaczy potwierdziło się...

Oprócz tego 2 pierwsze epizody Umineko no Naku Koro ni. Ciekawe, czy będzie równie schizowe, co Higurashi...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2011, 19:16   

SRW OG2:TI ep 21 - Earth Cradle dostanie jeszcze jeden odcinek. Nie wiem, czy to dobrze. Końcówka będzie przez to mocno upakowana. Ale w sumie rozprawienie się z Archibaldem uważam za ważną kwestię, bo ten Pan robił za bardzo złą postać. Anyway, walka na miecze dopiero za tydzień.

Brake Blade ep4 - czyli mechów-golemów walk ciąg dalszy. Nasz bohater przeszedł pozytywnie fazę emocenia się i teraz nie zastanawia się 10 razy, czy warto załatwić wrogiego żołnierza. Nowi bohaterowie mają lekkie problemy z głową. Nie jest to złe, bo czym więcej stukniętych szaleńców, tym lepiej.
Dobra strona:
Narvi - jest fajna. Jest takim trochę narwanym dowódcą naszego najukochańszego oddziału z głównym bohaterem włącznie. Ale nie tak narwanym dowódcą, co postaci w co poniektórych anime. Jej reakcja na wycofanie się wrogów, gdy ona chciała zrobić z nich miazgę, bezcenna. Me like.
Girghe - psycho-man, psycho-man, killing everyone he can! Ten pan jest nieobliczalny. Oprócz tego jest zafajdanym geniuszem. Na razie nie wiadomo, co siedzi w jego głowie. Me like.
Zła strona:
Nike - o lolu. Evil half-loli (do loli jej w sumie daleko, ale takie ma robić wrażenie). Nie ma jak szalona baba na polu walki. Jej mech też jest ciekawy. Me like.
Borcuse - Evil general. Wszystko w temacie. Wredny, okrutny, silny, inteligentny, skuteczny jak mało kto. Not like (niektórych się nie da).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-02-2011, 19:30   

korsarz napisał/a:
Oprócz tego 2 pierwsze epizody Umineko no Naku Koro ni. Ciekawe, czy będzie równie schizowe, co Higurashi...

Anime jest schizowe, ale to głównie dlatego, że popełniono gwałt przy użyciu nożyczek i kokardki na fabule i bohaterach względem gry ==". Gra jest za to pozytywnie schizowa.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2011, 19:51   

Tren napisał/a:
popełniono gwałt przy użyciu nożyczek i kokardki na fabule i bohaterach względem gry =="

Gry nie znam, więc nie sądzę, by mi to robiło jakąś różnicę (pomijam fakt, że żadnych gier, na podstawie których zrobiono anime nie znam). Zobaczymy, może tragicznie nie będzie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2011, 19:58   

W ramach nadrabiania aktualnie emitowanych serii obejrzałam drugi i trzeci odcinek Hourou Musuko, a potem jeszcze raz odcinek pierwszy - i podoba mi się, mimo tego całego emoangstu. Moje pierwsze złe wrażenie było spowodowane głównie tym, że już na samym początku zostaliśmy rzuceni w wir postaci i ich kompletnie niezrozumiałe zachowania. Ale jak już się wie, kto jest kto, i zna się pewne szczegóły z przeszłości bohaterów, to się to całkiem przyjemnie ogląda. Lubię serie traktujące o codziennym życiu zwykłych ludzi, ich zwyczajach i problemach. Poza tym wszystkie niedogodności fabularne (czyli w tym przypadku wysokie stężenie emoangstu i IMO dziecinne kłótnie bohaterów, którzy nie potrafią przeprosić i podać sobie ręki na zgodę) wynagradza oprawa graficzna, mrrru. No i poza paroma irytującymi wyjątkami (Chiiiiba...) postaci nawet dają się lubić. Polubiłam zwłaszcza Chizuru za jej ekscentryzm i pozytywną energię (i jak na razie dziewczyna zdaje się nie przejawiać żadnych oznak emoangstu...).

Na dysku już czekają trzy kolejne odcinki - jak tylko znajdę czas, biorę się za maratowanie :3
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 27-02-2011, 20:28   

korsarz napisał/a:
Tren napisał/a:
popełniono gwałt przy użyciu nożyczek i kokardki na fabule i bohaterach względem gry =="

Gry nie znam, więc nie sądzę, by mi to robiło jakąś różnicę (pomijam fakt, że żadnych gier, na podstawie których zrobiono anime nie znam). Zobaczymy, może tragicznie nie będzie...

Ja oglądałam, gdy jeszcze nie znałam gry, więc mogę śmiało powiedzieć, że bez jej znajomości też jest tragicznie. Tak naprawdę ta seria powinna mieć 52 odcinki lub coś koło tego, by móc sensownie oddać fabułę. Od pewnego momentu widać, że musieli ją na siłę skracać, zwłaszcza finał. Jeśli dotrwasz do końca to radzę znaleźć fanowską animację zakończenia i ją obejrzeć.

A z grą radzę się zapoznać mimo wszystko, bo bez zobaczenia piątej części zapoznawanie się z poprzednimi czterema nie ma sensu. ;p

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 230 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 229, 230, 231 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group