FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 232, 233, 234 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2011, 18:43   

Maiznkaiser SKL ep2 - Big badass robot are big and badass. And fun. Cóż można powiedzieć, dostajemy kolejną porcję odmóżdżającej sieczki. Pojawiają się co prawda jakieś elementy fabuły, ale kto odgadnie o co w nich chodzi...
Dostajemy tez sporo sieczki bezrobotowej. I trzeba powiedzieć, że sługusy zła nie starały się zbytnio i ginęły w sposób masowy. Trochę mi ich żal nawet...
Było minęło, czekam na kolejny ep.

Level E ep9 - historia fajna, ale brakuje tutaj trochę typowego dla serii wariactwa. Ogólnie moim zdaniem seria to równia pochyła, aczkolwiek niebyt stroma. Zasadniczo widzę dlaczego manga skończyła się tak nagle. Nikt nie jest w stanie generować setek tak genialnych pomysłów.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2011, 21:44   

Aria (pierwsza seria) do 10 odcinka
Podoba mi się. Akcji praktycznie brak, wszystko toczy się powoli niczym ruch gondoli po kanałach Neo-Wenecji, ale spokój i ciepło tego anime trafiają do mnie. Widoczki miasta są tak ładne, że rekompensują za szerokie twarze postaci.

Gosick
- do 9 odcinka
Rozwiązania zagadek w ogóle do mnie nie przemawiają, jakoś nie potrafię się wczuć w motywy postaci. Tajemnica wioski wydawała się mieć potencjał, ale rozwiązanie moim zdaniem skopali
Spoiler: pokaż / ukryj
(jakoś nie przemawia do mnie, że pokojówka musiała zabijać starszego wioski zamiast zabrać pieniądze i zwiać)
. Pewnie obejrzę do końca, ale szału nie ma.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2011, 22:39   

Mazinkaiser SKL 2
Go Nagai bloody awesomeness + Rambo
Widać że to cash in z powtórzeniem części animacji ataków z poprzedniego odcinka, ale w sumie to dobrze że Dynamiczni zgarniają kasę na przyszłe produkcje (może dostaniemy w końcu Shin Mazinger Great Hen), a jest to naprawdę odlotowa ova którą świetnie się pewnie obejrzy na raz.
Szkoda że żeński piekielny mech zobaczymy dopiero w ostatnim odcinku, ale jest całkiem fajnie. Nasz zimny wykalkulowany strzelec się wkurzył i tak się kończy brak współpracy. Fajna krwawa sieczka z destrukcją jest fajna.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2011, 23:57   

To był dobry dzień dla mojej listy anime:
Black Magic M-66 - czyli jeszcze jeden słaby film, który w moich spaczonych oczach taki kompletnie słaby nie jest. Fabuła jest oklepana - cyborgi zwiały i robią zawieruchę (przez przypadek mają za zadanie załatwić córkę ich twórcy). Design cyborgów jest fajny. Takie lalki. Ogólnie design jest bardzo dobry. Inaczej być nie mogło, bo to adaptacja tytułu Shirowa. Bardzo dobre wrażenie zrobiło na mnie mięso armatnie zwane wojskiem. Nie byli to marni amatorzy. Wszytko bylo ładnie skoordynowane, rozplanowane i zrealizowane. Dowódca - blondyn z wąsem - klasyka! I niesamowity styl. Miny, pojazdy szturmowe (takie latające cosie do szybkiego desantu), broń - wszystko bardzo ładne. Mówiłem, ze design był dobry?
Zachwycam się tak, bo dawno nie widziałem porządnej produkcji. A film tak naprawdę dość średni. Brakuje tutaj uczucia zagrożenia, a bohaterom brakuje wielowymiarowości. Wykonanie tego wszystkiego jest dość przeciętne (design jest za to bardzo dobry, ale chyba to mówiłem...). Muzyka też nie powala (niestety na tym się nie znam za bardzo).
ocena: 6/10 - miłośnicy znajda coś dla siebie, reszta pewnie powie: "ale badziew".

PS. Zapomniałbym o najważniejszym: cycki też się znajdą ;)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2011, 08:51   

Zombie 9
Ok... WTF!?!
Tak można by określić odcinek.
Poważnie i Dziwnie (by było fazowo musi być niepoważnie).

Spotkanie na szczycie (prawdopodobnie 3 najpotężniejsze siły na świecie), no i wydaje się, że wszyscy wszystkich znają.
Do tego mhroczny bizonbie...


EDIT: Przy okazji postanowiłem nadrobić
Yumekui 6-9
Różni się od mangi, chyba głównie przez to, że postanowili poszczególne wątki przyspieszyć i wpleść w historię.

Spoiler: pokaż / ukryj
I tak oto ominęliśmy znaczny kawałek z Klaunem i nowe moce main hiroła.
Po drodze wplotła nam się tam jakaś Tereska (co się domyślam, że pojawia się znacznie później (tym bardziej, że manga poza tym zaczyna się w wakacje, a tu już mamy szkołę po wakacjach)).
No i nie muszę mówić, że w mandze nie pojawia się ani nauczyciel, ani czerwonowłosa dziewczyna (chociaż koło literackie już tak).

Nauczyciel zaczął mi śmierdzieć tak od odcinka 6, a odcinek 9 pokazuje już jego pełne oblicze.

Spoiler: pokaż / ukryj
chociaż wydawało mi się, że Tereska jest związana bardziej z czerwonowłosą dziewczyną, a nauczyciel to kolaborant
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-03-2011, 21:13   

Szczerze mówiąc drugi Index zaczyna mi grać na nerwach. Jak tylko robi się ciekawie i rzucają do akcji sporo starych znajomych, udaje im się tak zagmatwać fabułę, że aż zaczyna mnie boleć głowa. Cieszy mnie, że ok 19 odcinka się obudzili i wreszcie zaczęli wykorzystywać kluczowe dla fabuły postaci. (bo ta wyjazdowa wojna Toumy z czarnymi zakonnicami do niczego nie prowadziła) Ale scenarzysta był chyba albo zbyt genialny albo na jakichś prochach. Skrzyżowali za dużo wątków, z miasta zrobili strefę wony w stylu quake-a. Nietoperz w słoiku świetnie się bawi a wszyscy na około się morduję bez podania przyczyny. Nie wiem jaki cel w zniszczeniu świata naukowej magii mają ci "drudzy" i kim oni właściwe są. A już po kiego grzyba im mini Misaka i dla kogo pracuje nietoperz to już wcale nie łapię.
To Aru Majutsu no Index II do epizodu 21
Niech mnie ktoś przytuli.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-03-2011, 22:08   

kokodin napisał/a:
A już po kiego grzyba im mini Misaka

Do stworzenia Fuse=Kazakiri, czyli anioła w wersji naukowej.

kokodin napisał/a:
dla kogo pracuje nietoperz to już wcale nie łapię.

Nietoperz, czyli Aloister Crowley? Dla siebie. I pociąga za wszystkie sznurki po stronie Science.

kokodin napisał/a:
Nie wiem jaki cel w zniszczeniu świata naukowej magii mają ci "drudzy" i kim oni właściwe są.

Mówisz o magii czy o nauce? Bo to właśnie te dwie siły tu występują... "naukowa magia" nie istnieje, to trochę jak "magiczna fizyka" ;-)
A magowie z Watykanu chcą zniszczyć naukę z różnych powodów - m.in. mają ją za herezję, bluźnierstwo oraz przeszkodę w ekspansji.

Ale serio, to wszystko jest dość jasno wyłożone...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-03-2011, 19:56   

kokodin napisał/a:
Niestety jest już za późno. Z połowy drugiego Indeksa powiem tylko tyle, że do trzeciego :P będę się musiał na nowo nastrajać. Kończę to i basta więcej nie zniosę. Zwłaszcza, że moje ulubione bohaterki są masowo tylko w Indexie. A chyba najciekawszą postacią stał się siwek.

Akurat druga połowa Indexa jest lepsza, prawdopodobnie najlepsza z obydwu serii. A mangę Railguna i tak przeczytaj, bo jest zdecydowanie warta uwagi.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zangetsu Płeć:Mężczyzna
Lady of mercy


Dołączył: 13 Maj 2005
Skąd: jenotolandia
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 20:29   

W sumie unikam nowelek jak ognia, coby sobie nie spojlerować <chociaż wydarzenia na dzikim wschodzie i finał znam>, ale jak bardzo anime odbiega od oryginalnej linii? Początkowo chwalono, pamiętam, za dużą zgodność, jak jest teraz? Mangi są osobnym kanonem przy tej okazji, tak?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-03-2011, 21:36   

Był sobie zobaczył kolejny odcinek Kuronymy i powiem, że idzie w miarę w miarę do przodu. Pin robi swoje a Joe robi swoje :P Co to by było gdyby ich nie było, dwa odcinki mniej zapewne. Brakuje mi tylko głupiej komedii absurdu i czekam na Nichijou oraz Kampfera do zrównania z ziemią :P (co jak co ale tam strasznie kaleczą mój ulubiony gatunek)

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2011, 23:34   

kokodin napisał/a:
Szczerze mówiąc drugi Index zaczyna mi grać na nerwach. Jak tylko robi się ciekawie i rzucają do akcji sporo starych znajomych, udaje im się tak zagmatwać fabułę, że aż zaczyna mnie boleć głowa. Cieszy mnie, że ok 19 odcinka się obudzili i wreszcie zaczęli wykorzystywać kluczowe dla fabuły postaci. (bo ta wyjazdowa wojna Toumy z czarnymi zakonnicami do niczego nie prowadziła) Ale scenarzysta był chyba albo zbyt genialny albo na jakichś prochach. Skrzyżowali za dużo wątków, z miasta zrobili strefę wony w stylu quake-a. Nietoperz w słoiku świetnie się bawi a wszyscy na około się morduję bez podania przyczyny. Nie wiem jaki cel w zniszczeniu świata naukowej magii mają ci "drudzy" i kim oni właściwe są. A już po kiego grzyba im mini Misaka i dla kogo pracuje nietoperz to już wcale nie łapię.
To Aru Majutsu no Index II do epizodu 21
Niech mnie ktoś przytuli.


Ale dokładnie tak samo masz w nowelce. Dopiero pod koniec arka wyjaśnia się co się tak naprawdę dzieje, czemu ludzie tracą przytomność, kim jest Organizacja z której pochodzi Vento of the Front.

A o Alaisterze to było jak dotąd baaardzo mało informacji.

Jezeli się nie myle, to ostatnie odcinki będą poświęcone wewnętrznym intrygom Academy City i ich mrocznym organizacjom. To dopiero będzie kaszana, czytając trudno było sobie to wyobrazic ;)

Nie ma co się zrażać, anime jest całkiem dobre. A epizod we Włoszech był w celu wprowadzenia postaci, które później będą bardzo ważne zapewne ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-03-2011, 01:24   

Zangetsu napisał/a:
ale jak bardzo anime odbiega od oryginalnej linii?

Nie za bardzo, po prostu niektóre epizody baaaardzo mocno kompresuje i okraja, ale zgodność jest, chociaż w obydwu mangach niektóre sceny zostały przedstawione lepiej. No i w anime Touma rozwiązuje wszystko pięścią (zwłaszcza w drugiej serii), w nowelkach nie ma tak prosto.
Zangetsu napisał/a:
Mangi są osobnym kanonem przy tej okazji, tak

Nie wiem, jak Index, bo z mojego punktu widzenia nie jest wart uwagi, ale Railgun jako manga posiada wiele treści, której w nowelkach nie ma i rozwija wątek Sióstr, dzięki czemu nabiera to nowego sensu i barw. A poza tym kreska jest świetna.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-03-2011, 00:43   

Fraktalek 8

Hmmm... Wikipedia podaje znaczenie "nieskończenie subtelny". No bardzo określenie to pasuje do tego anime. Ależ oni potrafią wytworzyć klimat.... A tak na poważnie: twórcy dalej brną w dosadne szczegóły, które pasują tu jak pięść do nosa i nie czynią tego anime ani trochę bardziej atrakcyjnym. Bardzo łopatologicznie starano się tu pokazać, że świat jest szary: ósmy odcinek to ujęcie kolejne.

Spoiler: pokaż / ukryj
Nieludzkie traktowanie Phryne - opiekun, który wręcz ślini się na jej widok i ma zamiar zafundować swojej podopiecznej badanie ginekologiczne kontrolowane plus przedmiotowe traktowanie klonów bohaterki kontra rebelianci gotowi zniszczyć bazę bez ratowania sprzymierzeńców.
Kto wygra ten "emocjonujący" pojedynek niegodziwości i zepsucia? Subtelności gdzie żeś uciekła? Próbuje się na siłę robić z tego baśń z morałem (bajkowy klimat doprawiony pewnymi okropnościami), w której teoretycznie nie wszystko musi być realistyczne i w ogóle... Ale mam wrażenie, że nie tak to jednak działa. I, och, ależ cliffhanger. Uczą się! Jeszcze bardziej "emocjonujący" moment niż zeszłym razem. Eehhhhh...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2011, 00:59   

Mugen no Ryvius - ech... nie podobało mi się ale zmęczyłem. Przede wszystkim nie podobała mi się muzyka. Chyba gorsza była tylko w Darker than Black 2. Później nie podobali mi się bohaterowie. Wytwarzanie jakichś sztucznych konfliktów między nimi. Dość idiotyczne relacje. Cóż... niektórzy byli fajni i konsekwentni, ale to mniejszość. Nie podobał mi się wątek nadprzyrodzony. Sphixy praktycznie nic nie robiły i mogło by ich nie być. A tak musieliśmy oglądać ciągle tą panienkę i słuchać jej monologów. NIe podobała mi się grafika. Jak ja nie cierpię Smurfów... znaczy designu Clampa-alike. Clamp dla sprawdził się tylko w Code Geas (nie liczę ich autorskich produkcji, w których jest zazwyczaj ok). Wszystkie postaci wyglądają praktycznie tak samo. Nie podobała mi się fabuła. Nasi bohaterowie musieli walczyć, bo armią Ziemi kierują szaleńcy i idioci.
Co mi się podobało to pomysł z cała sytuacją zagrożenia. Po raz pierwszy dzieci miały atut, że są dzieciakami. Studenci i bachory miały prawo sobie nie radzić.
No ale zmęczyłem, nie było tak znowu tragicznie.
Ocena: 4/10 - poniżej średniej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-03-2011, 09:55   

Cytat:
NIe podobała mi się grafika. Jak ja nie cierpię Smurfów... znaczy designu Clampa-alike

Dziwne, ja słyszałem że za designy postaci w IR odpowiadał ten sam gość co w Gundam SEEDzie.
I ponoć było to mniejsze sameface ;p

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 233 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 232, 233, 234 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group