FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 239, 240, 241 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-04-2011, 12:22   

Tiger&Bunny - 01
To... mi się podoba! Naprawdę dobrze się bawiłam przy tym pierwszym odcinku. Pomysł całkiem ciekawy (superbohaterowie rozprawiają się z rzezimieszkami w ramach telewizyjnego show, dostają punkty za osiągnięcia, przy czym główny bohater jest oczywiście failem), a cały ten dziwaczny pomysł z product placement nabiera nawet sensu. Zdziwił mnie natomiast fakt, że tytułowy Bunny to... facet. Nie czytałam za wiele o tej serii, więc byłam w lekkim, acz pozytywnym szoku. Projekty postaci (autorstwa gościa od Karasa) są świetne, zwłaszcza dwóch głównych bohaterów i Blue Rose. Animacja 2D póki co śliczna, CG wciąż tak samo okropne. Humor zadowalający.

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2011, 20:17   

Star Driver 25 - FINAL

Pełny odcinek na eye candy fight, tego właśnie oczekiwałem i było piękne. Ale zanim nazwę to najlepiej zanimowanym finałem ostatnich lat muszę poczekać aż w końcu (sic!) zobaczę SRWOIGN który jest też z tego powodu zachwalany.

Spodziewałem się:

Spoiler: pokaż / ukryj
Tego że Crux stanie po stronie Takuto
Tego że Sugata przez cały czas chciał dobrze.
Ze Head ma sposób by kontrolować go.
Że pieczęć Wako zostanie złamana.

Podobało mi się:

Spoiler: pokaż / ukryj
Jak Takuto jeszcze bardziej epicko walnął Heada w twarz.
Jak Takuto zrobił „chrzanić Sugatę i jego samo poświęcenie, robię happy ending”
Że trójkąt zostaje trójkątem <D

Nie spodziewałem się:

Spoiler: pokaż / ukryj
Że Wako w końcu stanie do walki.
Że to Takuto złamie pieczęć Wako by uratować Sugatę


Zakończenie jest otwarte i podobnie jak w Heromanie za pięć minut może narosnąć lista problemów jak się nad tym tylko zastanowić, choć Heroman miał klifa dziejącego się z boku bohaterów. Nie wyjaśniono wszystkiego do końca, ale jest to satysfakcjonujące zakończenie które może prowadzić do jeszcze lepszej drugiej serii która się tym zajmie.

Star Driver sam w sobie jest dobrym sympatycznym anime. Obsada jest sympatyczna i choć niekażdy jest tu głęboki to przynajmniej ma wypracowaną osobowość (poza trzema lamerami z Vanishing Age), podobało mi się przedstawienie szkolnego życia i dialogi.
Jeżeli chodzi o główny bohaterów, Takuto jest bardzo nietypowym głównym który jest kimś więcej niż początkowo można się wydawać, choć jego rozwój sprowadzał się głównie do rozwoju związku z Wako i przyjaźni z Sugatą, ważne że był zabawny i sympatyczny. Był jednak za silny, choć dobrze że chociaż intryga Cruxu snuła się dalej pomimo jego wiecznych zwycięstw. Wako zaś, początkowo ją nie lubiłem gdyż była mało aktywna, ale ogólnie była sympatyczną normalną dziewczyną, więc ostatecznie ją zaakceptowałem i się dość odkupiła. Sugata był bro i bardzo się cieszę że był czymś znacznie więcej niż, jak początkowo nieco go o to podejrzewałem, powtórką z Sasuke. Ale jednak trochę szkoda że Takuto wykonał w serii z 80% całej robocizny.
Z Cruxu najlepiej lubiłem ludzi z Adult Bank gdyż oni byli najbardziej zaskakujący. Head był niezłym kawałem sukinkota, świetnie sprawdzał się w roli i aż chciało się zobaczyć by w końcu dostał prosto w gębę.
Choć pewne rzeczy przewidziałem parokrotnie zostałem zaskoczony. Choć nie jest to anime akcji i nawet stosunkowo bardziej przyziemny Heroman był bardziej zróżnicowany w tym, ale po prostu to nie była seria stawiająca na to a eye candy było eye candy.

Ostatecznie show machnął na część skomplikowania i tajemnic, nazwał je ale nie dokładnie wyjaśnił. Mimo wszystko, jest to anime które warto obejrzeć samo dla siebie. Dla grafiki, animacji, sympatyczności, rozbudowanej obsady. To co nie zostało wyjaśnione nie jest dla serii takie ważne, stanowi jedyne punkty zaczepienia dla potencjalnej kontynuacji.

8/10, a podróż życia trwa dalej.

EDIT
Bakuman 25 – FINAL

Seria się skończyła, wiadomo na czym i z czym. Adaptacja wydającej się mangi, więc sezon drugi już zapowiedziany. Mangę specjalnie nie czytałem by móc ocenić anime jako anime wiedząc że TRUfani mangi i tak nigdy nie pozostawią na anime suchej nitki :P
O ile Star Driver jest serią która może mieć kontynuację, SD miało bardziej pasjonujący finał niż Bakuman i większego smaka narobiło na drugi sezon, ale to przecież inny typ serii.

Zdaję sobie sprawę że to nie jest szczególnie pasjonujący tytuł, ale tak to jest z realistycznymi ciepłymi przyziemnymi tytułami. Sięgając po ten tytuł sięgałem po coś co wiedziałem że będzie wolne, więc nie zawiodłem się. Choć wiem że bycie nieco over-the-top bardzo by to tej serii się przysłużyło, jak w mandze Gundam Sousei opowiadającej o powstaniu pierwszej serii anime Gundama i badassowatości Tomino.
O ile wątek romantyczny był dobrze zabawny za każdym razem gdy robili sobie z niego jaja, gdy traktowali go poważnie był denny. Jednakże, mieliśmy świetny BROmans głównych bohaterów, przedstawienie przyjaźni dwóch ludzi z wspólną pasją jest siłą tego anime. Mieliśmy też jeszcze półtora romansu normalniejszych ludzi.
Poza ukochaną Takagiego, polubiłem każdą z ważniejszych postaci. Szkoda że edytorzy i inni twórcy mang pojawili się dopiero w drugiej połowie. Szkoda że tylko Dwie Ziemie były w pełni przedstawioną historią, seria naprawdę straciła na tym.

Wizualnie przedstawiało się to porządnie, muzycznie też choć szli nieco na dwa motywy, openingu i endingu, plus parę innych muz tu i tam.

Nie jest to może seria dla każdego, w tym sensie że ktoś oczekujący wartkiej historii może się znudzić. Mi jednak w żaden sposób to nie przeszkadzało, może poza 2-3 odcinkami.

7/10, lubię tematykę tego anime, bohaterów i myślę, że drugi sezon będzie pozbawiony większości wad sezonu pierwszego. Może ci którzy nie wczuwają się w marzenie bohaterów mogą sobie obniżyć do 6/10.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2011, 22:42   

Dog Days 1 - dobra, zapowiadało się fajnie. Tak gdzieś do połowy... bo kiedy okazało się, że nie chodzi o normalną wojnę tylko o jakiś śmieszny turniej w stylu zabaw dziecięcych, bez cienia żalu wyłączyłem. Szkoda, bo zadatki niewątpliwie miało.

Samurai Girls 1-5 - postanowiłem przyjrzeć się bliżej. Jubei kojarzy się jednoznacznie z bohaterką najgorszego anime, jakie widziałem - "Elfenlied". Całość nawet trudno nazwać anime sensu strcite, to raczej taka przydługa reklama figurek i artbooków.

Dirty Pair OAV 1-10 - to już pełnowymiarowa, animowana wersja "Drużyny A", tylko w realiach science fiction i w ładniejszej obsadzie. Lekkie podejście do tematu służy tej produkcji, nawet jeśli wśród tych dziesięciu epizodów zdarzały się poważniejsze. Szkoda tylko, że nie pokuszono się o jakiś wspólny wątek fabularny.

Devilman Live Action - czułem się, jakby oglądał filmową wersję fanfika do "Shin Megami Tensei". Przede wszystkim - kiepska gra aktorska, szczególnie odtwórca Akiry się nie wykazał. Do tego "japońskie" efekty specjalne, niby dopracowane, kosztowne, a i tak jakieś takie chałupnicze.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2011, 23:00   

Pora zakończyć sezon.

SRWOIGN 26 – FINAL
HELL YEAH AWESOM PAWSOM!

O tak, 200% mecha akcji w mecha akcji, z pełnym budżetem, action action, eksplozje i fanserwis w najlepszym wykonaniu. Wszystko czego oczekiwałem po tym anime, jest w tym anime a kulminacją tego jest właśnie ten ostatni odcinek który razem z finałem Star Drivera stanowi najlepiej zanimowany finał ostatnich lat.
I zdumiewające, nie użyli żadnej deus ex machiny na final bossa! Tego totalnie się nie spodziewałem!! Moje ciało nie było gotowe!!!

Seria jest płyta, postaci jest masa, przepakowali te 26 odcinków że hej, fabuła nie ma przesłania a czasem nawet sensu a dramat tylko nieco pod koniec, ale wiecie co? CHRZANIĆ TO, BYŁO TO:
Dwaj prawdziwi mężczyźni ujeżdżający siebie nawzajem, międzywymiarowego batmana kamen raidera, bujające biusty, miecz który tnie zło, ninja-piratów-androidów-zombie, zagrożenie ludzkie z tego wymiaru, zagrożenie ludzkie z innego wymiaru, zagrożenie obce z tego wymiaru, zagrożenie obce z jeszcze innego wymiaru, maniakalny terrorysta, okrzyki, cichość, kombinacje, real robot, super robot, MAXON, duże biusty, polityczne intrygi, naukowy bełkot, filozoficzny bełkot, małe biusty, pacyfistyczny bełkot, robota samuraja, robotkę z różowymi włosami, statek z wiertłem, gundamy, statek strzelający grawitacją, roboty z biustem, przebijanie pancerza, robota karatekę, funnels, przebijanie czwartej ściany, moe roboty, oraz masę postaci które myślą że są głównymi bohaterami.
A głównym bohaterem jest opanowanym dorosłym żołnierzem.

Tl;dr PRZEMYSŁ ANIME ZOSTAŁ URATOWANY!!!!!!!!!111111111oneonetwo
[/fanboy]

Dla fanów gier jest to seria która z pewnością chcieli dostać, choć były dla mnie dwie sprawy które akurat pod tym względem rozczarowały.

Spoiler: pokaż / ukryj
Liczyłem na lepszą śmierć Daitetsu oraz że to Lamia zdejmie Vindela a nie (sic!) Bullet -.-. Poza tym, Lamia na finał odpaliła jedynie finałowy atak, mogła się dołączyć do ubijania Beowulfa
. Miło że pozmieniali pewne rzeczy, choć dziwię się że zmienili sprawę z Lee. No ale gry same też się retconują a OGs kompletnie udziwnił jego sprawę, więc whatever. Tak czy inaczej, anime jest w pełni produktem fanów dla fanów i poza dwiema sprawi zrobili wszystko najlepiej jak tylko można było.

Jeżeli zaś chodzi o to co z tymi co na grach się nie znają, nie mają się czym przejmować, wystarczy przeczytać moje streszczenie DW i wie się wszystko co trzeba. W anime dzieje się co prawda dużo (ale tak trzeba), pierwsza połowa wprowadza niezrozumiałe elementy, obsada jest tak duża, że na oficjalnej stronie jeszcze jej nie uzupełnili. Ale tak było w grze a wyjaśnienia zaczną padać od połowy, a tych co są najważniejsi (Kyosuke z Excellen i Lamią, Axel, Arado z Latooni, Rai z Ratselem, Zengar, Gilliam), można śledzić a rola reszty jest po to by bohaterowie byli armią która walczy z armiami a nie paroma bohaterami co walczą z armiami (choć nasza armia składa się właśnie z takich co w normalnych seriach solują całe armie, przez co nikt nie jest zestrzelony, ale kogo to obchodzi?). Nie ma się niczym martwić że fabuła nie jest za dobra, po prostu ogląda się walki mechów.

Szkoda że seria nie była dłuższa, jak Vires stwierdził, bez dodatkowych 10 odcinków by pokazać komediową fajność obsady seria sporo na tym traci.

Troszkę sprawa jednak z grafiką. To znaczy, kiedy anime jest dobre, jak np w ostatnim odcinku, jest naprawdę dobre, ale to nie jest produkcja z dużym budżetem, więc kiedy nie jest dobre to jest mocno średnie ;p. Walki są przeważnie na otwartych przestrzeniach, czasami na innych terenach. Ale zawsze walki są przynajmniej dobre, bo jest wiele różnorodnych maszyn (7 głównych projektantów maszyn!) które wykonują różnorodne ataki.
Myślę, że na dość późne wydanie DVD/BD grafika z tego co nie do końca się udało zostanie poprawiona i nie będzie miała już żadnych wad wersji TV. Jeżeli tak się stanie, ocena pójdzie w oczko w górę o jeden.

7/10, dla zwykłych zjadaczy chleba chcących pooglądać tłukące się maszyny. Dla fanów serii 8/10. Super Robot Wars Original Generation: The Inspector jest w pełni tym czym jest i jest w tym super.

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2011, 11:59   

X Men, odcinek 1
Zacznę od tego, co mi się nie podoba - zaczynanie od jakiejś cudacznej wersji "Dark Phoenix Saga", jednej z najlepszych historii w dziejach X-Men to nieporozumienie. Do tego psi pysk Beasta. Skład - jakiś taki dziwny, bo w tym składzie powinien być jeszcze Nightcrawler, a jeśli z kolei chcieli robić skład klasyczny, to brakuje Angela/Archangela i Icemana. Dalej, jak już musieli wplątać w to Japonię, to ciekawe, czy będą pamiętać o Sunfire. I wreszcie, największa sucz w dziejach X-Men, Emma Frost/White Queen - z openingu wynika, że się pojawi.
Co mi się podoba - cała reszta. Zachowano klimat pierwowzoru, z charakterystycznym dla postaci zachowaniem - Wolvie jest awsome jak zwykle, Cyke sprawia wrażenie trochę po "X-Factorowego", choć znowu, X-Factor powstało w końcu po odrodzeniu Jean... Storm przypadła rola fanserwisu, nie żeby mi to przeszkadzało (ale zdecydowanie wolałem ją z długimi włosami). Może być dużo lepsze od Iron Mana, Wolvierine czy Witchblade. Ale poczekajmy...

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-04-2011, 11:59   

Ore no Imouto, odcinek 13 (Tru Route)
Nie da się ukryć, że brak Kirino naprawdę pomaga na przyjemny odbiór tej serii. Tak samo jak zwiększona ilość Kuroneko ;)
I naprawdę mam dziwne deja vu w związku z tym odcinkiem, jako że niedawno oglądałem Genshikena... ten klub gier :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2011, 12:10   

Cytat:
Do tego psi pysk Beasta.

Tygrysi, komiksów nie czytasz, on tak ma już od... 2001? :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2011, 12:26   

Gamer2002 napisał/a:
Cytat:
Do tego psi pysk Beasta.

Tygrysi, komiksów nie czytasz, on tak ma już od... 2001? :P

Skończyłem gdzieś tak pod koniec lat 90, gdy przestano wydawać w Polsce.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
616 Płeć:Mężczyzna
From GARhalla


Dołączył: 21 Kwi 2007
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-04-2011, 13:13   

Star Driver 25

Przede wszystkim, widać, że twórcy oszczędzali budżet na animację tego odcinka, grafika nagle skoczyła o parę poziomów. Co mi się podobało


Spoiler: pokaż / ukryj

Head trolluje wszystkich na sam koniec.
Samekh okazuje się być o wiele straszniejszy niż można by się spodziewać
Final battle
Wako stająca do walki
Crux robi KIRABOSH!
Keito zostaje wykiwana


Jest dalej szansa na sequel, o ile pójdą w stronę mitologii o której swego czasu pomyślałem

Spoiler: pokaż / ukryj
A dokładniej, mitologii Cthulhu. Jeśli Samekh to odpowiednik wielkiego C, to mogą istnieć jeszcze potężniejsze, kosmiczne Cybody.


Ogólnie, świetny odcinek i najlepszy z finałów, sama seria może nie jest dla fanów mecha action, ale jej siła leży w rozwijaniu intrygi i postaci, czego dokonała naprawdę dobrze.

Super Robot Wars Original Generations The Inspector 26

No a to zaś coś dla miłośników mecha action. Tak jak z Gamerem przewidywaliśmy, najlepsze ataki zostawiono na finał i dzięki temu ten był niesamowity. Zaskoczyła mnie też kolejna zmiana względem oryginału, czyli


Spoiler: pokaż / ukryj
BEOWULF!


Koniec końców, seria z może niezbyt odkrywczą fabułą, ale intensywna i trzymająca w napięciu.

Bakuman 25

No, tutaj słabiej jak na zakończenie, ale taka seria - po okruchach życia nie ma co się spodziewać wielu emocji.

Ja tam jestem zadowolony, pokazało mi anime dużo świata mangi od kuchni, pozwoliło spojrzeć bardziej realistycznym okiem na pracę mangaki i twórcy komiksowego, jednocześnie zostawiła nieco nadziei dla idealizmu. Teraz zobaczmy jak wyglądać będzie praca mangaki który jest wydawany.

X-Men 1

No no, nieźle. Podoba mi się pewne mieszanie i czerpanie garściami z różnych er. Odcinek jest nieco powolny, ale służy pokazaniu jaką kto ma tu rolę. No i miodny był ten numer z kałamarnicą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-04-2011, 13:26   

616 napisał/a:
No, tutaj słabiej jak na zakończenie, ale taka seria - po okruchach życia nie ma co się spodziewać wielu emocji.

To akurat wina ekranizacji - manga oprócz tego, że pod prawie każdym względem jest lepsza, potrafi trzymać w napięciu niż niejedno mordobicie.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2011, 19:44   

X-men 1
Podoba mi się. Projekty postaci fajne, Logan taki jak być powinien, a Scott nawet zbizoniał (za to charakter zachował kanoniczny - ten długi przewód myślowy, yeah). Tylko czemu Profesor ma głos staruszka?

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2011, 21:19   

Idiota, test i przywołane stwory OVA
Muzycznie opening i ending dużo słabsze od pierwszej serii.
OVA nie zrobiona jako teaser, przypominający jak to było miło oglądać pierwszą serię (co widzieliśmy między innymi w Durararie, czy Angels Beat), ale jako oficjalny wstęp do sezonu 2 (który ma się ukazać latem).
Właściwie przez cały odcinek nie pojawiła się ani jedna akcja z przywołanymi stworkami. Nie to by była okazja na festiwalu kulturalnym. Chociaż znalazło się dwóch degeneratów, którym trzeba było skopać zadki w bardziej klasyczny sposób.
Hideyoshi jako najbardziej kawai-aśna panienka (chociaż tym razem przyćmiona przez Aki-chan). A class rep oczywiście opracowuje swoje taktyki, które tym razem podziałały. Dziewczyny robią zabójcze dumplingi i ogólnie rzucają się na Akiego.

<ok tym razem wrzuciłem to w dobry temat :-P>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2011, 21:33   

Saga napisał/a:
Tylko czemu Profesor ma głos staruszka?

Biorąc pod uwagę, że wedle kanonu urodził się jakoś na przełomie lat 20 i 30, nie powinno to specjalnie dziwić.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 04-04-2011, 23:27   

Po pierwszych odcinkach:
X-men:
Seria zapowiada się interesująco, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich serii na bazie Marvela... Przede wszystkim, sięgnęli po autentycznych wrogów, zamiast wymyślać własnych (mam nadzieję, że się tak utrzyma - i oby się stary dobry Magnus pojawił... outro daje nadzieję).
Postacie projektami bardzo przywodzą na myśl serię Ewolucja (szczególnie Scott). Ororo dostała krótkie włosy, jeszcze nie zdecydowałem w jakiej wersji ja wolę... No i wielka zaleta - Jean utłukli jeszcze przed openingiem, mam nadzieję że wskrzeszanie trochę potrwa ;) Za to dużym minusem jest skład - brakuje trójki z moich ulubionych mutantów, czyli Kitty, Jubilee i Nightcrawlera.
Urawa, bestia ogólnie jest w nowych X-menach bardziej koci, ma zmieniony design.

Tiger and Bunny
Superbohaterowie chroniący miasto przed złoczyńcami w ramach reality show na żywo i rywalizujący o punkty... Są dwie opcje - albo będę oglądać z prawdziwą przyjemnością albo odlecę z gwizdem. Pomysł jest naprawdę fazowy, zobaczymy jak wyjdzie realizacja - chociaż kostiumy średnio mi leżą. Z drugiej strony weteran w stroju przypominającym mi rożne klasyczne Super Sentai i Drużynę G jest prawidłowy.
Moim największym problemem jest to, ze ending nieodmiennie kojarzy mi się z pairingiem yaoi ;)

Nichijou
Dziwna seria. Z jednej strony nie bawi mnie, mimo że to przecież komedia. Z drugiej - ogląda mi się przyjemnie. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Hanasaku Iroha
Zapowiada się niesamowicie wręcz przyjemnie. Wyjątkowo ładna, "ciepła" kreska, sensownie i sympatycznie zapowiadające się postacie - tym główna bohaterka, nie zapowiadająca się przy tym na całkowitą ciamajdę - wygląda na bardzo przyjemny slice of life.
Z drugiej strony muszę przyznać, że jestem złym pragmatykiem - podczas sceny w pociągu nie byłem w stanie się rozczulać, zamiast tego myślałem jedynie o tym, że "W pociągach nigdy nie bierze się jedzenia od obcych!" Może to sprawa kulturowa ;)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 05-04-2011, 00:35   

Jak na razie wiosna zdecydowanie wypada u mnie kiepsko.

Hanasaku Iroha ep01 - zapowiada się na ciepłą serię, przyjemne bohaterki, jedyny problem w tym, że mnie pierwszy epizod nieźle znudził. Będę oglądał, mam nadzieję, iż kolejne odcinki będą ciekawsze, ponieważ materiał jest świetny.
Daerian napisał/a:
Z drugiej strony muszę przyznać, że jestem złym pragmatykiem - podczas sceny w pociągu nie byłem w stanie się rozczulać, zamiast tego myślałem jedynie o tym, że "W pociągach nigdy nie bierze się jedzenia od obcych!" Może to sprawa kulturowa ;)

Miałem to samo odczucie - nie bierz cukierka od obcej kobiety.

Dog Days ep01 - odpadło z przytupem. Stary motyw, tym razem zmarnowano kompletnie potencjał. Jakieś "igrzyska" w kompletnie bezsensownych konkurencjach. Postaci przeciętne, jednak nie odrzuciły mnie. Mogła być niezła seria na odmóżdżenie, ale nie jest. Drop.

Oretachi ni Tsubasa wa Nai ep 01 - to jedna z tych serii, gdy po pierwszym odcinku moja reakcja wygląda tak - WTF?! Nic z tego nie zrozumiałem, jakaś kompletna mieszanina bez ładu i składu. Obejrzę drugi odcinek, ale coś czuję, że odpadnie. Były migawki ze znienawidzonymi przeze mnie typami panienek, do tego zdecydowanie za dużo fanserwisu. Po przeklikaniu odcinka przed jego obejrzeniem odniosłem wrażenie, że to anime o majtkach... Cóż, pożyjemy zobaczymy, ale raczej poleci.

Na razie tyle z sezonu wiosennego, czekam na kolejne serie.
Za to kończą się serie z poprzednich sezonów.

Kimi ni Todoke 2 - no wreszcie koniec! Po 4 odcinkach wyznań, po 12 odcinkach nudy. Taka formuła mogła przejść w pierwszej serii, ale robienie resetu i wszystko od nowa, to jednak nietrafiony pomysł. Odgrzewany kotlet smakuje jednak gorzej, niż świeży. 5/10 i jak najszybciej o tej traumie zapomnieć.

Star Driver - seria mimo mankamentów bardzo dobra. Zakończenie w stylu całości, czyli potrafiło w pewnych elementach zaskoczyć widza. Niby schematyczne, niby wszystko wiadomo, a jednak finał pod pewnymi względami mnie zaskoczył. Niezwykle efektowne, balansujące na cienkiej granicy pomiędzy głupotą, a absurdem, jednak nie przekraczające jej. Jedne z tych anime, które na pewno pozostanie w pamięci na dłużej. 8/10

To Aru Majutsu no Index II - kompletny zawód, niestety słabsze od poprzednika. Zbyt dużo magów, za mało esperów no i Touma wraz z jego przemowami. Gość nie nadaje się na wiodącą postać z jego mocą, zdecydowanie lepiej wypadał jako wsparcie. Oglądało się przyjemnie, ale mankamenty zdecydowanie zbyt wyraźnie waliły po oczach. Wielkim fanem Indexa nigdy nie byłem, więc nie szukam tutaj niczego, aby podwyższyć ocenę za sam tytuł. Naciągane 7/10, za scenki z Misaką.

Hourou Musuko - podchodziłem do tego anime sceptycznie i miałem rację. Historia momentami kompletnie się nie kleiła, a działania bohaterów były bezsensowne. Stwierdzono jeden dobry odcinek, później niestety wszystko wróciło do punktu wyjścia. Dzieciakom potrzebna była pomoc psychologiczna, niestety grono nauczycieli i rodziców widząc całą sprawę ją olało. Zwłaszcza Niitori miał nierówno pod sufitem, nawet pod wpływem alkoholu nikt zdrowo myślący nie postąpiłby jak on, a później dziwił się odbieraniu jego osoby.

Fractale - w pewnym momencie miałem serię rzucić, ale jakoś dotrwałem do końca. Ileż to miało dziur fabularnych, braków logiki, sensu. Główni bohaterowie to rozkapryszone dzieciaki, świat kręcił się wokół dziwnego systemu, którego nikt nie potrafił opanować, a stworzono go w nieprawdopodobny sposób. Ładna kreska niestety temu anime nie wystarczyła, by chociażby było przeciętne. 4/10

Baka to Test to Shoukanjuu Matsuri - utrzymane w klimacie i na poziomie serii TV, toteż i taka sama ocena - 7/10. Nic wybijającego się z tłumu, ale też nic zostającego za nim. Oglądało się przyjemnie, nic większego w serii nie razi. Przyzwoita komedia. Czekam na drugą serię TV, pomysł ma duży potencjał, trzeba go tylko lepiej wykorzystać.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 240 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 239, 240, 241 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group