FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 266, 267, 268 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Shans Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2011, 12:20   

W porównaniu do wielu serii poprzednich sezonów ten "odzysk" jest znacznie bardziej ambitny i ciekawy, niż kolejne serie haremowe bądź szkolne-moe. Przynajmniej ma jakąś fabułę i od pierwszych paru odcinków nie wiemy, co tak naprawdę się wydarzy aż do samego końca.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2011, 13:20   

Yuru Yuri 1
Druga część tytułu straszy. Po części wydaje się słusznie, ale chyba na nic bardziej "pikantnego" (na szczęście) nie ma co liczyć.
Czyli kolejne moe gimnazjalistki.

Ot kolejna seria która nie potrzebuje bohaterów płci męskiej. Jasię znudzę (lub zostanie urażona moja psychika) to wyrzucę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NecroMac Płeć:Mężczyzna
Biri biri!


Dołączył: 16 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2011, 14:20   

Piotrek napisał/a:

Shans napisał/a:

Steins;Gate

Ta perła wykonana jest z plastiku z odzysku. Takiego kiczu dawno nie widziałem.

Ma interesujące postacie, bo nawet gdy fabuła idzie naprawdę ślimaczym tempem i tak przyjemnie się je ogląda.
Poza tym w każdym anime znajdziemy coś z odzysku. Sztuką jest by połączyć znane motywy tak by wyglądały jak coś kompletnie innego.

By nie offtopować za dużo.

Jak narazie sezon bez polotu. Dobrze że jeszcze leci Steins;Gate i T&B
A pierwotną selekcje przetrwało:
Kamisama no Memochou
kopia Gosica zaraz po zakończeniu go. Wątpię by wypaliło, bo ile można oglądać ten sam scenariusz w innej reżyseri? Szanse widzę w Ekipie pani detektyw która przypomina mi gang Dotachina z Durarara. Poza tym może główny protagonista, będzie robić więcej niż podaj to, o patrz na to!
Kamisama Dolls
Niby coś się dzieje, podoba mi się szwarc charakter i modle się by nie był bezmózgim "kill them all" i miał jakiś powód dla którego się zachowuje tak a nie inaczej. Ciekawa wydaje się również cała ta afera z świątynią. Zobaczymy pożyjemy.
Ikoku Meiro no Croisee
Sweet girl doing sweet stuff, zawsze na sezon mam takie anime, a to wygląda na w miarę przyzwoite. Plusem jest że dzieje się w XVIII wieku w Paryżu, lubię okresy przed wojenne.
Sacred Seven
Początek ciekawy, środek też(Go go battle buttler), końcówka sprowadziła mnie do parteru... Za wiele się nie spodziewam, ale podobnie było z Ao no Exorcist, więc może coś z tego się wykluje.

Do sprawdzenie zostało mi Blood-C. Zastanawiam się czy warto brać się za to, gdy mam zero wiedzy o poprzednikach.
A Marvela nie tykam (nie chce zabijać swego dzieciństwa).

A tym czasem wracam do Shigofumi, Katanagatari i Bartender'a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
seshiro Płeć:Kobieta


Dołączyła: 20 Paź 2009
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-07-2011, 14:44   

Shans napisał/a:
Eh bez przesady. Wiosenne serie posiadały 3 perełki: Hanasaku Irohe, Tiger&Bunny i Steins;Gate, które będą dalej aż do końca serii letniej ;)

Chodziło mi o serie, które do tej pory wyszły w lipcu ;P

A jeżeli chodzi o Irohe nie mówię, że jest zła, ale traktuję ją raczej jako przeciętną serię, nie perełkę. (ale to tylko moje zdanie)

_________________
Just open your eyes and see that life is beautiful.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-07-2011, 16:58   

NecroMac napisał/a:
Plusem jest że dzieje się w XVIII wieku w Paryżu, lubię okresy przed wojenne.


Gwoli ścisłości: druga połowa XIX wieku xD. W XVIII nikt by ich do Japonii nie wpuścił.

Kamisama Dolls 1

Pewne jest jedno: piosenki ma to śliczne. Reszta? Sporo się dzieje i to jest plus, ale przeczytawszy dwa tomy mangi nadal nie wiem, w którym kierunku to zmierza. Ale (II) psychopatyczny Aki jest fajny. Tylko czemu wydaje mi się, że biust Hibino jest większy i dokładniej zarysowany niż w mandze?? Ach, ten fanserwis. Ale (III) do przeżycia.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2011, 17:45   

Kamisama Dolls
Ta laleczka mi się wydaje jakimś połączeniem Portala, z tym pluszowym czymś z Madoki...
Who is more wicked one?

Nie no małe siostrowate coś nie było takei złe (z pewnością ma fajną mimikę).
Narazie pociągniemy.

Aha i fajny opening (graficznie spuer, muzycznie nietypowo dla strefy J) i ending.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 06-07-2011, 18:02   

Jako że oglądając anime bawię się w trochę w pseudo-archeologa - przekopuje sterty mało znanych i kompletnie nieznanych tytułów muszę stwierdzić, że popełniłem w swych dociekaniach wielki błąd. Tak naprawdę to nie przełom lat 80 i 90 (jak zawsze myślałem) jest składowiskiem najmniej znanych tytułów, a dopiero przełom mileniów. To zabawne ile tego nie jest nawet przetłumaczone...

Do rzeczy:
Parasite Dolls - czyli jeszcze jedno OVA z uniwersum Bubblegum Crisis. Bardziej zbliżone do A.D. Police. Parę kryminalnych zagadek w stylu noir z elementami Cyberpunka. Czyli to, co vries zdecydowanie lubi. Czego nie lubo to wykonanie. Czułem że powinienem znać skądś te postaci. Troszkę przypominają bohaterów z A.D Police. Ale nie. Bohaterowie zostali stworzeni na potrzeby OVA. I prawdę powiedziawszy brakuje trochę akcji, dialogów, czy czegokolwiek innego, by przedstawić ich osobowość. Bez tego postaci wydają się płaskie, a ich działania irracjonalne.
Fabuła - jest średnio. Trochę irracjonalnie, ale ujdzie. Końcówka jest do kitu...
Wykonanie. Charadesign jest ok. Naturalizm dla mnie się zawsze sprawdza. Seria ma jeden problem znany zresztą z tego typu tytułów: czerń. Wiemy że to noir, ale praktycznie czerń dominuje na większości kadrów i brakuje szczegółów. Na plus mogę powiedzieć, że graficy bardzo dobrze wykorzystują tu kontrast. Podsumowując est średnio, ale da się oglądać.
A całość? Mówiłem już, że lubię tego typu filmy. O dziwo bardziej mi się to podobało niż GitS 2 (chyba najgorszy film Osheigo). Ocena tym samym adekwatna: 7/10 - nawet nieźle, proszę więcej.


Kamisama Dolls 1
Nadspodziewanie dobre.
Plusy:
1. Chiaki Ishikawa wymiata. Jej Uninstall z Bokurano było dobre i utwory z tego anime również są bardzo dobre. Przede wszystkim brzmią niebanalnie.
2. Grafika jest ok. Fajny charadesign.
3. Linda Linda Linda Linda.
4. Ima Firin Mah Lazer!!!!!1111
5. Faktycznie sporo się dzieje.
6. Mamy złego świra.

Minusy:
1. Główny bohater pije jakąś nędzną rozpuszczalkę zamiast kupić porządną puszkowaną kawę dla prawdziwych mężczyzn - FAIL.

Malice@Doll - um... dwa dobre tytuły i jeden do kitu. Film, horror i nie udało i się go obejrzeć. Powody: CG, nuda i CG. Główny zarzut: nic nie widzę na ekranie. To zabawne, to anie jest tak mroczne i czerni jest w nim tyle, że nie widać prawie nic.
Anime jest o lalkach, dzięki czemu CG nie wygląda tak sztucznie. Liczba klatek animacji wydaje się jednak znikoma. Fabuła nie istnieje (w każdym razie na początku). To jeden z tych filmów artystycznych, gdzie fabuła nie jest konieczna. I w zasadzie by mi to nie przeszkadzało w odbiorze, gdyby nie długość filmu: powyżej godziny. Tyle nie zdzierżę. Zabawne jest to, że komuś chciało się go zsubować po polsku.
Ocena: 2/10 - nie dotykać.

PS. Obecność "Doll" w tytułach dzisiejszego repertuaru zupełnie przypadkowa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-07-2011, 20:47   

Nyanpire 1
CO TO MIAŁO DO CIĘŻKIEGO NIEUMARLAKA BYĆ?!!

Znaczy początek był w porządku. Durna, kawaii historyjka o kotku wampirze. Nic więcej i nic mniej niż się spodziewałam.

A potem zobaczyłam ending...

Nie wiem kto upadł tak ciężko na głowę, ale uderzył się niewątpliwie mocno. Półtora minuty fetyszów... Kto to wymyślił, ja się pytam?!

Zaczynam wierzyć w klątwę Gonzo.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 06-07-2011, 22:18   

Natsume Yuujinchou San 01
Mmrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrry.
Och jak mi tego brakowało... ta mruczność, ten nastrój.
Błogo~~

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 06-07-2011, 22:51   

Kamisama Dolls ep01
Na razie nie jest źle, oczekiwania miałem niższe. Historia nie odrzuca, jest nawet nieco intrygująca i ma potencjał. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Postaci przyzwoite, fajny design. Nawet siostrzyczka mnie nieszczególnie denerwowała. Całość oprawiona w niezłą grafikę, animację z bardzo dobrym openingiem w wykonaniu Chiaki Ishikawy.
Czekam na więcej, na razie mam pozytywne wrażenia.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 06-07-2011, 23:11   

Ja to może przykleję, bo wątku "Lato 2011" jakoś chyba nikt nie czyta :P

Yuru Yuri
Okej... trzy (potem podobno 4) panny ze szkoły średniej... w ciągu pierwszych 5 minut (licząc opening) trzy żarty na temat pseudo "yuri" stosunków (wyjątkowo niskich lotów), w tym wyraźnie sugerowane "yuri incestowe" zainteresowanie starszej siostry młodszą... Nie żebym miał cokolwiek do oglądania yuri, ale są pewne granice gdzie wszystko robi się niesmaczne...
Aha, Theron Martin ośmiela się to porównywać do Azumangi... przypomnijcie mi, abym więcej się w życiu nie sugerował jego/jej opiniami.
Hm, przyznam że nie dokończyłem odcinka. Dropped.

Kamisama Dolls
Pomijając młodszą siostrzyczkę, seria zapowiada się ciekawe... Mamy tajemnicę, śmierć i nadprzyrodzone moce. Jeśli siostrzyczki nie będzie za dużo, seria ma potencjał. Mam tylko wrażenie, że projektanci graficzni... dośc mocno wzorowali się na innych seriach. Albo to tylko moje dziwne wrażenie, że zły pan przypomina Acceleratora, a "coś" (bożek? mech? choroba wie co) młodszej siostrzyczki kojarzy mi się z Kuebeiem...
Do sprawdzenia dalej (żeby tylko nie ta irytująca muzyczka towarzysząca wzywaniu "czegoś").

Ikoku Meiro no Croisee
Do klasycznych problemów "oni mówią w innym, ale tak naprawdę w tym samym języku" jestem przyzwyczajony, ale tutaj nie ma w zasadzie żadnej konsekwencji - a to mówi, a to nie... fakt. Muszę się też zgodzić z Enevi - seria nie trzyma się kupy... Co więcej zaś - prawdę mówiąc, nie bardzo w ogóle mnie interesuje co będzie się dziać dalej z postaciami. Nastrój jest przyjemny, ale to nie dość aby mnie zachęcić do dalszego oglądania, więc raczej sobie odpuszczę.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
pestis Płeć:Kobieta
żuk w mrowisku


Dołączyła: 26 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 07-07-2011, 11:21   

Natsume ep 1

'Stary, dobry Natsume'. Nie bardzo wiem co więcej można by tu napisać.

Kamisama Dolls ep 1

Całkiem dobry opening i ending, dość interesujące, choć miejscami koślawe projekty postaci.
Poza tym podoba mi się Aki, a i sprawa ze świątynią może być ciekawa.
Młodsza siostra do odstrzału.

_________________
SteamwillriseEsteemwillrise.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-07-2011, 14:29   

Nadrabiając lekkie zaległości:

Tiger & Bunny 14
Panowie w końcu się przyjaźnią... ciekawe jak długo się to utrzyma? Tiger zaś dostał dopalacz... interesujące.

Hanasaku Iroha 14
Koleżanka z sąsiedniego ośrodka (jak jej jest? skleroza) do odstrzału. Na serio, nie mogła sobie po prostu wybrać lepszego momentu żeby rozbić marzenia i nadzieje zdawałoby się jej wieloletniego przyjaciela (dla którego jest kimś więcej).

Nichijou 14
Jej, spotkanie obu światów :D
A poza tym nie ma to jak przyjaciółki...


z nowych rzeczy:
Nyampire the Amimation: słodkie, fazowe... ale ja jednak podziękuję ;-) A ending przerażający...

Morita-san wa Mukuchi
Cute girl doing cute things... w 3 minutowym wydaniu. Ogólnie nie wygląda źle, ale... no powiedzmy, że jakoś mnie nie ciągnie do oglądania (pewnie dlatego, że co dopiero skończyłem jedną serię z życia szkolnego, drugą zaś (mocno fazową) akurat oglądam... No i niewiele tego typu serii może się równać z Azumangą ;-)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-07-2011, 21:25   

Paskudny do granic możliwości, czyli prawdopodobnie najpiękniejszy serial obyczajowy sezonu.
Usagi Drop epizod 01 (może bardziej jak 00)
Kreska jest do prawdy paskudna, taki odwrotny kicz. Mimo to bardzo przyjemna.
Postaci ... ToradoraXKoi Kaze? Są tak paskudne, że aż śliczne, resztę rodziny zabić i pogrzebać pod stertą kamieni.
Okładki? Psychodelirka, bardzo fajne i chyba szybko się nie znudzą.
Pierwszy odcinek to w zasadzie prolog do opowieści, smutny początek relacji ciotki i siostrzeńca :P Prawdopodobnie ten ponury mruk jest najżyczliwszym członkiem zakompleksionej i samolubnej rodzinki, w której tylko dziadek zaszalał.
Tak na prawdę dopiero za tydzień dowiemy się co seria ma do zaproponowania, ale szykuje się bardzo ciepła opowieść o codziennym życiu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 07-07-2011, 21:56   

Kamisama Dolls 1 - niezły OP. Jest tajemniczo i w ogóle, fabuła może być sensowna... No i wreszcie jakaś normalna (czytaj: pijąca) młodzież w anime! Szkoda tylko, że pairing dla głównego bohatera jest dość miałki - ilość charakteru odwrotnie proporcjonalna do zawartości stanika, jak przypuszczam. No i loli-imouto, tutaj też szału nie ma. Dajcie więcej tej kumpeli głównej bohaterki, ona mi się spodobała :D

Usagi Drop 1 - no fajne. Niestety zaspoilerowałem sobie zakończenie mangi, co do którego mogę rzec tylko jedno: O_o Nie mam pojęcia jak to uzasadnią, brzmi cholernie dziwnie.

Samo anime ma przede wszystkim uroczą dziewczynkę która zachowuje się bardziej jak dziecko niż moe-kawaii-loli i normalnego faceta (SZOK!) w roli głównej. Biorąc pod uwagę że seria będzie się skupiać na rozwoju charakterów postaci, interakcjach między nimi itd. wróży to dobrze.

Ciekawe jak uda im się upchnąć w anime fabułę mangi, biorąc pod uwagę ilość odcinków.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 267 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 266, 267, 268 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group