FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 07-06-2012, 23:54   

Po projekcie A-ko postanowiłem zabrać się za anime podobnej tonacji: Asseble Insert. W Japonii nie brakuje pozornie wątłych panienek obdarzonych nadnaturalną siłą. Motyw ten przetrwał chyba nawet do dziś. Ale mniejsza o to. Fabuła jest prosta. Mamy organizację Demon Seed, z którą policja nie potrafi sobie poradzić. Niedofinansowany wydział specjalny, do ich zwalczania postanawia zrobić kasting na bohatera(decyzja podjęta przez szefa po pijaku), który ich pokona (lub będzie wyglądał lepiej niż policjanci próbując). Standardowy kanoniczny humor lat 80-tych. Czy warto zatem obejrzeć? Niby tak, ale nie każdy lubi tego typu humor i są lepsze pozycje w tym temacie. Dla mnie 6/10.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-06-2012, 00:07   

Smk napisał/a:
fm napisał/a:
Tasogare Otome×Amnesia 09 - Yuuko mogłaby się wreszcie pogodzić z tym, że jej osobowość posiada mniej wymuskane aspekty. Może dzięki temu nauczyłaby się przyzywać własną personę, która pozwoliłaby jej kopać 4 litery różnym prawie wszechmogącym bytom (przynajmniej w Personie 4 tak to działało). Ten wątek staje się dla mnie coraz bardziej męczący, zwłaszcza że rozwiązanie problemu, z którym bohaterowie często radzą sobie w środku serii, tutaj stanowi chyba cel sam w sobie.

Zakładasz happy end. To zapewnie błędne założenie.
Błędna diagnoza ;)

Przy romansie ducha z człowiekiem dużo bardziej prawdopodobne jest zakończenie słodko-gorzkie. Po prostu nie sprawia mi szczególnej przyjemności oglądanie jak ktoś przez przeciągnięty okres czasu nie potrafi wziąć się w garść. W obecnym odcinku już nawet Shadow Yuuko wydawała się dużo bardziej sympatyczna i sensowna (pomimo psychopatycznych zagrywek) niż właściwa (choć coraz bardziej sprawiająca wrażenie mniejszej i mniej ciekawej części całości) bohaterka.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 08-06-2012, 07:12   

fm napisał/a:
Smk napisał/a:
fm napisał/a:
Tasogare Otome×Amnesia 09 - Yuuko mogłaby się wreszcie pogodzić z tym, że jej osobowość posiada mniej wymuskane aspekty. Może dzięki temu nauczyłaby się przyzywać własną personę, która pozwoliłaby jej kopać 4 litery różnym prawie wszechmogącym bytom (przynajmniej w Personie 4 tak to działało). Ten wątek staje się dla mnie coraz bardziej męczący, zwłaszcza że rozwiązanie problemu, z którym bohaterowie często radzą sobie w środku serii, tutaj stanowi chyba cel sam w sobie.

Zakładasz happy end. To zapewnie błędne założenie.
Błędna diagnoza ;)

Przy romansie ducha z człowiekiem dużo bardziej prawdopodobne jest zakończenie słodko-gorzkie. Po prostu nie sprawia mi szczególnej przyjemności oglądanie jak ktoś przez przeciągnięty okres czasu nie potrafi wziąć się w garść. W obecnym odcinku już nawet Shadow Yuuko wydawała się dużo bardziej sympatyczna i sensowna (pomimo psychopatycznych zagrywek) niż właściwa (choć coraz bardziej sprawiająca wrażenie mniejszej i mniej ciekawej części całości) bohaterka.



Spoiler: pokaż / ukryj

Oczywiście, zawsze mogą ukatrupić MC w tym samym rytualne i zapewnić parze alfa wieczne odpoczywanie we własnym towarzystwie....a po endingu pokażą ekipę budowlaną z przykazaniem demolki szkoły. Słodko-gorzkie indeed >P

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-06-2012, 13:25   

fm napisał/a:

Przy romansie ducha z człowiekiem dużo bardziej prawdopodobne jest zakończenie słodko-gorzkie.
* potakująco kiwa głową *
True, true.
A ja właśnie obejrzałem najświeższe SankaRea.
Oh boy, kino europejskie - "wyjmijmy podręcznik do socjopatologii, i wylosujmy numery stron..." - nie, żeby od początku tego nie można było się spodziewać.
I "matka" domostwa Sanków była boleśnie szczera... biorąc pod uwagę, co swego czasu sam bohater powiedział o pewnej rowerowej przejażdżce, tu też koniec będzie, no właśnie. Będzie jaki będzie.
Ktoś czyta mangę i zaspoileruje mi czy się ma ku końcowi, czy nie?
A swoją drogą, zapowiedż następnego odcinka: Mero abuse? To jest zue...

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-06-2012, 16:32   

Smk napisał/a:
fm napisał/a:
Smk napisał/a:
fm napisał/a:
Tasogare Otome×Amnesia 09 - Yuuko mogłaby się wreszcie pogodzić z tym, że jej osobowość posiada mniej wymuskane aspekty. Może dzięki temu nauczyłaby się przyzywać własną personę, która pozwoliłaby jej kopać 4 litery różnym prawie wszechmogącym bytom (przynajmniej w Personie 4 tak to działało). Ten wątek staje się dla mnie coraz bardziej męczący, zwłaszcza że rozwiązanie problemu, z którym bohaterowie często radzą sobie w środku serii, tutaj stanowi chyba cel sam w sobie.

Zakładasz happy end. To zapewnie błędne założenie.
Błędna diagnoza ;)

Przy romansie ducha z człowiekiem dużo bardziej prawdopodobne jest zakończenie słodko-gorzkie. Po prostu nie sprawia mi szczególnej przyjemności oglądanie jak ktoś przez przeciągnięty okres czasu nie potrafi wziąć się w garść. W obecnym odcinku już nawet Shadow Yuuko wydawała się dużo bardziej sympatyczna i sensowna (pomimo psychopatycznych zagrywek) niż właściwa (choć coraz bardziej sprawiająca wrażenie mniejszej i mniej ciekawej części całości) bohaterka.



Spoiler: pokaż / ukryj

Oczywiście, zawsze mogą ukatrupić MC w tym samym rytualne i zapewnić parze alfa wieczne odpoczywanie we własnym towarzystwie....a po endingu pokażą ekipę budowlaną z przykazaniem demolki szkoły. Słodko-gorzkie indeed >P

Jeśli ktoś (czy to autor mangi, w której wspomniany przeze mnie problem jest podobno jeszcze bardziej wyrazisty, czy to niskoopłacany scenarzysta odpowiedzialny za oryginalne zakończenie anime) postanowi strollować odbiorców i od romansu z elementami (czasem bardziej widocznymi, a czasem mniej) horroru i komedii przejść na koniec do wtf-horroru, to obecne przeciągnięte dylematy Yuuko miałyby jeszcze mniejsze znaczenie. Tak więc koniec końców, nie wiem, o co Ci chodzi i jaki ma to związek z tym, o czym ja piszę.

Sakamichi no Apollon 09 - kolejny udany odcinek, w którym właściwie każde z bohaterów potrafiło zrobić krok naprzód i zmierzyć się z własnymi problemami - zwykle pod wpływem rozmowy z inną postacią. Natomiast moją uwagę zwróciła drobna różnica w podejściu do pewnych spraw chłopców i dziewcząt:
http://img210.imageshack.us/img210/7316/apollonboys.jpg
http://img809.imageshack.us/img809/2142/apollongirls.jpg

Kore wa Zombie Desu ka OF THE DEAD – 10 (END) - odcinkowi udało mnie się zaskoczyć. Nie spodziewałem się, że finałowym bossem będzie
Spoiler: pokaż / ukryj
sam główny bohater.
Ogólnie kontynuacja bardziej przypadła mi do gustu od poprzedniej Zombie deski - poszczególne haremetki miały okazję pokazać swoje mocniejsze strony i twórcy nie starali się tworzyć na siłę drętwo-melancholijnej fabuły w komedii.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yuffi Płeć:Kobieta


Dołączyła: 08 Cze 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2012, 18:20   

Aktualnie zabrałam się za oglądanie Sayonara Zetsubou Sensei. Anime jest dość specyficzne xP Czasami powala mnie swoją jakże ubogą grafiką, ale ogląda się to bardzo przyjemnie :P Jak na razie jestem na 3 odcinku i "psor" mający ciągle czarne myśli mnie rozbraja x3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8206999
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-06-2012, 18:43   

fm napisał/a:
Kore wa Zombie Desu ka OF THE DEAD – 10 (END) - odcinkowi udało mnie się zaskoczyć.
Tak, elegancko pomyślane - i znów jest miejsce na kolejną kontynuację. Jest nieźle.

Zwłaszcza że jak patrzę na sprzedażowe dane, to pierwszy dysk tej serii sprzedał dokładnie 5 sztuk mniej niż pierwszej serii, a jeśli powodzenie będzie podobne, to może i będzie ciąg dalszy. Co ciekawe, mówimy o ledwie nieco ponad 2 tysiącach BD.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 08-06-2012, 19:13   

A ja nareszcie widziałem w Astral Ocean początek ciemnej strony. Czy Truth jest dobry na wskroś swoich poczynań? Czy Blue są źli mimo wszystko? A może jednak jest tak cukierkowo jak od początku. Intryga jednak wyłazi spod podłogi i bardzo mnie to cieszy.
(z nie anime leci obecnie maratonik Star Trek Enterprise)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
cal
Gość
PostWysłany: 09-06-2012, 13:37   

Cytat:
I "matka" domostwa Sanków była boleśnie szczera... biorąc pod uwagę, co swego czasu sam bohater powiedział o pewnej rowerowej przejażdżce, tu też koniec będzie, no właśnie. Będzie jaki będzie.
Ktoś czyta mangę i zaspoileruje mi czy się ma ku końcowi, czy nie?
A swoją drogą, zapowiedż następnego odcinka: Mero abuse? To jest zue...


Jeden odcinek i skończy ten motyw, jezeli go nie przedłużą...... Dalsze perypetie juz nie są takie ciekawe jak początek.
Powrót do góry
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-06-2012, 18:10   

Aquarion Evol 24

E..khem... Pan Kawamori albo nie ma pomysłu, co robić z postaciami -
Spoiler: pokaż / ukryj
"zabić ich wszystkich" - to trzeba robić z głową
albo jest sadystą -
Spoiler: pokaż / ukryj
niezłą z ciebie ofiarę robią, Amata - zostać sierotą w przeciągu 24 (chociaż w sumie kilku) minut po 24 odcinkach szukania rodziców - to wielkie osiągnięcie - i tak, Izumo był jego tatusiem i bardzo kochał Alicję, która razem z nim odeszła w zaświaty subtelnie przygnieciona przez spadający dach.
... pewnie jedno i drugie. No, ale przynajmniej jedna para dostała typowy japoński happy end -
Spoiler: pokaż / ukryj
umierali krótko, prawie szczęśliwie i prawie razem.
To teraz obstawiamy... Zemsta? Eeee, Amata to za duży mięczak. Pościg za Mikono? Oj, to na pewno, w końcu mamusia kazała... Coś jeszcze? To raczej nie będzie dobry finał. Rozgrzebany i napakowany akcją? Tak. Ale NIE dobry.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-06-2012, 23:17   

Nodame Cantabile 4
Muhahaha. Anime jest brzydkie jak noc, ale przecież nie każdy musi być piękny. Choć boli mnie gdy widzę animację tak straszliwie nie nadążającą za jej udźwiękowieniem... Bogiem a Prawdą podobać mnie się musi, co byłem w stanie stwierdzić już po obejrzeniu zakładki Staff na MAL-u ^^ Szczęśliwie się składa, że w pure awesomeness muzyki wpisuje się również jakość, skromnej, bo skromnej, ale zaprawdę zgrabnej historii oraz nie mniej wspaniałe, choć może mniej czyste postaci ^^

W każdy razie mój zachwyt wyrazić może tylko Edvard Grieg...
Taki jestem zachwycony.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Aino Płeć:Kobieta


Dołączyła: 18 Mar 2012
Skąd: Częstochowa
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2012, 00:26   

Aoi Bungaku Series 9,10 odcinek (Run, Melos!)

To jak na razie najlepsza historia z przedstawionych w tej serii.

Spoiler: pokaż / ukryj
Historia jest naprawdę wzruszająca i jak do tej pory jako jedyna ma (choć połowiczne) szczęśliwe zakończenie.
Animacja jest świetna, chociaż muszę przyznać, że pod tym względem wszystkie odcinki trzymają poziom. Z muzyką jest gorzej, bo jedyny utwór, który przykuł moją uwagę, to ten z historii Kokoro.
Chciałabym móc przeczytać kiedyś pierwowzory tych historii...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 14-06-2012, 08:59   

Kingdom 2 - główny bohater jest denerwującym mazgajem, typowym dla shonenów, a tego nie trawię. Mam nadzieję, że w trzecim odcinku przestanie powtarzać "Hyou to, Hyou tamto...", bo nie wiem, czy zdzierżę to dalej. Generalnie, cała seria orbituje w okolicach tego gatunku, co mi się średnio podoba. Dam jej jeszcze szansę ze względu na historyczne podłoże, ale jeśli w kolejnym epizodzie główny bohater nie stanie się sensowniejszy, to raczej podziękuję.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 14-06-2012, 14:54   

Gundam 00, sezon pierwszy za połowę.

Wrażenia mieszane, quality okazjonalnie bije po oczach a MC doprowadza mnie do szału amebowatością*

Niemniej, Ali rekompensuje mi wszystkie braki sesji.
Jest zajebistym skurczybykiem ^^


* i tak, zdaję sobie z jego traum. Still, duh.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 14-06-2012, 18:42   

Tasogare Otome x Amnesia 10 - morał odcinka - nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Spoiler: pokaż / ukryj
O ile trudno przymknąć oko na podłość dorosłych mieszkańców wioski, to koniec końców Yuuko powinna przynajmniej częściowo winić samą siebie za swój los. W końcu sprowadziła na siebie kłopoty, próbując ratować osobę, która akurat nie miała szans być złożona w ofierze.
Jakoś tak cierpienie bohaterki pozostawiło mnie obojętnym, skoro jej szlachetne pobudki były umniejszane przez praworządność w paladyńskim wydaniu (jak ktoś śmie mieć inne zdanie, to trzeba go siłą sprowadzić na właściwą drogę), myślenie życzeniowe i hipokryzję.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 358 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group