FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 380, 381, 382 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 10-11-2012, 12:00   

Daerian napisał/a:
Problem tkwi w tym, że pokazane na razie przypadki

Gdyby nie one, policja zwyczajnie nie byłaby potrzebna, a po ulicach latałyby sobie zautomatyzowane drony i wesoło kasowały niedopasowanych społecznie przechodniów. Weź pod uwagę że akcję oglądamy z perspektywy jednostki, która tak naprawdę istnieje właśnie po to, żeby łatać "dziury" systemu. A to, że taka organizacja daje większe szanse na karierę i szczęśliwe życie we względnym zdrowiu psychicznym tym, którzy akurat nigdy nie kwestionują prawidłowości działania systemu, to już patologia która uwidacznia się dopiero po latach działania i w sumie sensowne jest, że nie została przewidziana przez twórców. Jak na instytucję państwową całkiem (może aż zbyt) realny poziom głupoty i krótkowzroczności.

Cytat:
Sugeruje, że system fatalnie sobie radzi z wykrywaniem potencjalnych przestępców.

No właśnie niezupełnie: pokazane przypadki dotyczą ludzi, którzy już popełnili przestępstwo, czyli zupełnego marginesu. Główną funkcjonalnością systemu jest przecież utrzymanie większości społeczeństwa w takim stanie, żeby nawet o popełnianiu przestępstw nie myśleli. Ta kwestia może nie jest na pierwszym planie, bo [patrz akapit wyżej], ale cały czas wspomina się o rutynowych kontrolach, Akane w zwyczajnej rozmowie z koleżankami schodzi na temat kolorów ich PP, etc. Tu nie chodzi o wyrocznię a'la Raport Mniejszości, "za dwa dni, godzinę i dwadzieścia minut popełnisz takie a takie przestępstwo", ale o to, żeby np. skierować na terapię osoby niestabilne emocjonalnie na długo zanim staną się na tyle niestabilne, żeby popełnić zbrodnię w afekcie, albo wykryć i "skorygować" ludzi, którzy wyrośliby na notorycznych kryminalistów jeszcze na etapie gówniarskich wykroczeń. Statystycznie to jak najbardziej ma prawo działać ("działać" w sensie: całkowita liczba przestępstw z działającą Sybillą staje się niższa, niż przed wdrożeniem systemu).

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 10-11-2012, 13:34   

JJ napisał/a:
Weź pod uwagę że akcję oglądamy z perspektywy jednostki, która tak naprawdę istnieje właśnie po to, żeby łatać "dziury" systemu.

Wydaje mi się, że muszę wyjaśnić znaczenie słowa system w tym przypadku, ponieważ w tym akurat ja siedzę ;-).
"System" nie oznacza wcale oprogramowania Sybill i czytników. Te stanowią tylko podsystemy całości. System to całość rozwiązań mających na celu zapewnienie porządku w tym świecie, wliczając w to siły policyjne przeznaczone do radzenia sobie z przypadkami ekstremalnymi. I w tym sensie nie można oceniać działania systemu jako całości z wyłączeniem podsystemu awaryjnego ;)

JJ napisał/a:
skierować na terapię osoby niestabilne emocjonalnie na długo zanim staną się na tyle niestabilne, żeby popełnić zbrodnię w afekcie, albo wykryć i "skorygować" ludzi, którzy wyrośliby na notorycznych kryminalistów jeszcze na etapie gówniarskich wykroczeń

No właśnie podkreślam któryś raz, że pokazano nam już kilka razy ładnie, że system NIE DZIAŁA i nie wykrywa tych problemów, zaczynając od całej wielkiej fabryki pracowników znęcających się fizycznie i psychicznie nad kolegą, oraz ich szefem promującym takie zachowanie, czyli w zasadzie wprost namawiającym innych do łamania prawa.

JJ napisał/a:

No właśnie niezupełnie: pokazane przypadki dotyczą ludzi, którzy już popełnili przestępstwo, czyli zupełnego marginesu.

Jednym z zadań systemu jest chronić ludzi przed tym marginesem. Jak widać, nie radzi sobie z tym w najmniejszym stopniu - od samego początku widzimy, że funkcjonuje on jako tako tylko i wyłącznie dzięki osobom z podsystemu, które zgodnie z założeniami powinny być przez całą resztę systemu wcześniej wyeliminowane.

Jeśli zaś chcesz zasugerować,że taki system miał szanse wprowadzenia naprawdę... ciężko mi uwierzyć, aby system według którego większa część policji (w tym najzdolniejsi funkcjonariusze) i polityków zostałaby natychmiast skierowana na terapię/odstrzelona/pozbawiona praw obywatelskich miałby szanse przejść. Chyba że teoria Fm'a jest prawdziwa, bo na serio ciężko mi to sobie inaczej wytłumaczyć.
Podsumowując, zacytuję podpis Bezimiennego "The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense."

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 11-11-2012, 16:06   

Sword Art Online 19 "generowanie traumy na całe życie"

Poważnie, jak ktoś mi powie że magia iluzyjna jest bezużyteczna w walce, użyję klipu z tego odcinka jako przykładu na nie.

Prócz ogólnej zajebistości mamy dyskusje kulinarne, kjutność i fabułę. Nie ma za to Asuny, co można uznać za plus.

"Smakuje jak grilowana wołowina". Ha.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 11-11-2012, 19:12   

Smk napisał/a:
Poważnie, jak ktoś mi powie że magia iluzyjna jest bezużyteczna w walce, użyję klipu z tego odcinka jako przykładu na nie.

Akurat temu co tam pokazano do czystej magii iluzyjnej było bardzo daleko...

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-11-2012, 21:00   

A ja się tam nie przejmuje magią iluzyjną. Po dalszym seansie z Ojamajo dotarłem do kresu napisów angielskich, czyli do 30 odcinka czwartego sezonu. Prawdopodobnie to już kiedyś pisałem, ale napiszę mimo to. Ten serial pokazuje jak powinna wyglądać ewolucja postaci. Mimo, że to nadal takie "dzieci" widać po nich, że przez 4 lata urosły. Poza tym uwielbiam styl serii. Na przykład wiadomość , że walutą obowiązująca w świecie czarownic, są wypierdki białego latającego słonia, była dosyć normalna jak na ten serial. Poza tym "Pretty Wichi Hana-chan-chi" i te mordki na czołówce w trakcie "dokkan". Dwa ostatnie sezony na tle pierwszych, wygladaja też sporo lepiej, co by nie mówić to tak jakby miały bogatszą grafikę ;P mniej jest niedorób typu latajace głowy. Czołówki trzeciego i czwartego sezonu to również moje ulubione czołówki ever. Innymi słowy czarownice są boskie.

Poyo natomiast rozwaliło mnie swoimi kwestiami "miło, chcę tam iść, ale się boję ognia" albo "nie fer ona coś je" to było boskie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2012, 09:35   

Postanowiłem zobaczyć co to jest to Code Geass i czemu jest takie popularne. Dobrnąłem do 22 odcinka i mój mózg nie jest już w stanie wytrzymać takiego natłoku kiczu, absurdów i fabularnych idiotyzmów. Wydarzenia losowo generowane na zasadzie „zróbmy coś żeby było dramatycznie i żeby nikt się tego nie spodziewał” to nie jest coś dla mnie. Próbowałem patrzyć na to z przymrużeniem oka, ale mi nie wychodziło. Może kiedyś dokończę te kilka ostatnich odcinków, ale najpierw musi zniknąć powstały niesmak, bo tu nie ma ani zachwalanej głębi, ani zapowiadanych ciekawych postaci, ani sensownej fabuły. Jest patos, drama i kicz. Uch, ulżyłem sobie :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2012, 09:52   

Witaj w obozie ciemnej strony mocy :P

Ja sobie powtórkuję 12 Królestw, bo pamiętam, że mi się podobało ale nie pamiętam za co.
Teraz powoli zaczynam pamiętać. :] Ale te traumatyczne klimaty "normalnej Japonii" są trochę chyba przesadzone.

W Ojamajo sezonie 4 dotarłem gdzieś do 42 odcinka i raz, że bez napisów, dwa, że robi się dziwnie psychologiczno-decyzyjno-dramatyczne. Więc troszki sobie od czarownic odpocznę.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2012, 10:08   

fleischman napisał/a:
Dobrnąłem do 22 odcinka i mój mózg nie jest już w stanie wytrzymać takiego natłoku kiczu, absurdów i fabularnych idiotyzmów.

Odpowie ci Evangelion - You Are Not Alone.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2012, 10:15   

No cóż, Evangeliona 2.0 też uważam za zbiór kiczu, absurdów i fabularnych idiotyzmów (chociaż i tak trochę mniejszy niż w przypadku CD, choć może scenarzyści nie mieli wystarczająco dużo czasu na „rozwinięcie” skrzydeł), a przy ekranie trzymała mnie tylko długość filmu i sentyment do oryginalnej serii telewizyjnej. ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2012, 14:12   

Ja w ogóle go nie oglądałem (po EoE mam uraz do Evangelionowych filmów), ale tytuł leżał mi w kontekście.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 14-11-2012, 16:20   

Keii napisał/a:
Smk napisał/a:
Poważnie, jak ktoś mi powie że magia iluzyjna jest bezużyteczna w walce, użyję klipu z tego odcinka jako przykładu na nie.

Akurat temu co tam pokazano do czystej magii iluzyjnej było bardzo daleko...

Do wysoko poziomowych iluzji bardzo blisko*. Aktualna teoria mówi iż zaklęcie z ALO skaluje się do możliwości castującego. Więc zwykły gracz faktycznie co najwyżej miałby zmianę wyglądu. Plus, srsly, Gleam Eyes?
Alternatywna teoria zagłębia się w wątek alicinization i jest materiałem do tematu spojlerującego.

*Przynajmniej dedekowych; istnieje parę innych systemów rpg gdzie iluzje stają się materialne wraz z mocą castującego, ino skleroza mnie dopadła. I o ile pamięć mnie nie myli tricksterowanie lisich demonów, mimo że jest klasycznym shapeshiftingiem, też podpada zwykle pod iluzje.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 14-11-2012, 20:23   

Jormungand 18 - uuuu... ła, to było fajne. Żadnego owijania w bawełnę, czyste draństwo. I dobrze, bo świat piękny być nie może.

Hyouge Mono 15-16 - Myślałem, że się nie doczekam. Plotka głosi, ze poprzedni tłumacz popełnił samobójstwo. Całe szczęście znaleźli się chętni do tłumaczenia. Zresztą wcale się nie dziwię, bo dla mnie jest to AOTY 2011 (a nawet nie widziałem całości!). Nic tak cudownie nie łączy filozoficznej rozprawy z czystej wody komedią wysokich lotów.

Spoiler: pokaż / ukryj
Bo jak tu się nie śmiać, gdy Ieyasu podziwia naszego pupilka nie wiedząc, że ten przed chwilą podpierdzielił mu talerzyk na rybę, który mu się spodobał.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 14-11-2012, 23:17   

Hayate no Penguindrum epizod 7
No to mamy pierwsze w tym serialu uprowadzenie przez istoty pozaziemskie?
Mister czarna kura był dosyć dziwną postacią, ale najwyraźniej chce, aby Nagi miała pecha. Do tego nagła aktywacja Kimono Girl Isumi i jej jedynego zmysłu orientacyjnego (w stronę potworów) Chociaż teletutniej był bez sensu, pytania i prowadząca to już w ogóle kicz. W każdym razie serial coraz mniej przypomina starą dobrą komedię sprzed lat.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-11-2012, 00:33   

kokodin napisał/a:
Hayate no Penguindrum

W zasadzie o czym Ty piszesz z ciekawości?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-11-2012, 09:54   

Dobra sprostowanie, nowe Hayate no Gotoku sezon 3, które z racji jabłuszek w pudełkach i porąbanej fabuły, wygląda bardziej jak Penguindrum niż Hayate no Gotoku. Dodajmy, że jestem chory w domu na zwolnieniu i trochę wieczorami majaczę :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 381 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 380, 381, 382 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group