FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 393, 394, 395 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-02-2013, 19:56   

Proponuje zakończyć wszelkie próby dyskusji na ten temat z powodu dwustronnego braku zrozumienia. W zasadzie moje zrozumienie kończy się na słowie
Cytat:
przepackie
którego nie znam i nie jestem w stanie zinterpretować a poza tym gdzie napisałem, że ten wątek mi się nie podobał albo że anioł nie jest ważny? W pierwszym poście chodziło mi o postać, która aniołem była a nie nawet o anioły. (wątek postaci Sasha, Misha czy jak jej tam a nie wątek aniołów) Proszę zwrócić uwagę na nawias
Cytat:
(znaczy sam anioł tak, ale nie ten)
Więc w moim poście nie chodziło o negowanie Angel Fall, podmiot był inny.

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2013, 20:04   

Madoka - o tytule za dużo się mówiło bym mógł go zignorować. Cóż pochwał zasadniczo zasłużone. Jest to nowe podejście do Mahio Szaodżo. Ale ani postaci nie zachwycają (mają małe pole manewru w krótkiej serii), ani fabuła. Wykonanie jest ciekawe, ale nic ponadto. Dla mnie: 7/10 - warto zobaczyć. Powiem więcej, tak rewolucyjny pomysł mógł być bardziej rozwinięty.

Sailor Moon - skończyłem powtórkę. I muszę powiedzieć, że Stars jest beznadziejne. W SuperS pegazo-jednorożec to poroniony pomysł. W S-ce jest najfajniejszy główny zły. A cała seria powstała tylko po to by pozbawić mózgu nastolatki szybciej niż armia zombi. Ależ to było głuuuuupie!
Poza tym nie bardzo rozumiem po kiego grzyba w ostatniej serii zmienili muzykę w op. Openingi to chyba jedna z niewielu rzeczy, które się udały w SM. Trudno mi to cenić, bo to nie mój target. Subiektywnie 4/10. I to będzie zawyżona ocena.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-02-2013, 22:14   

Unlimited 8
Ogólnie oglądało się ten odcinek dobrze. Jednakże... dalsza część postu to rant o wyższości oryginału. Czujcie się ostrzeżeni.

Podgoniłam mangę do połowy i niestety widzę teraz, że twórcy anime popełnili jeden podstawowy błąd - próbują przedstawiać Hyoubu jako poważną postać. I takoż jego konflikt z BABEL.

W efekcie wycięli to co było najlepsze w mandze, czyli Hyoubu wyciągającego swoich ludzi na absolutnie absurdalne misje, jego interakcje z Fujiko, gdzie oboje zachowują się jak rodzeństwo które wciąż ma do siebie uraz o to, że jedno zjadło pudding należące to tego drugiego, oraz pastwienie się nad Minamoto. Czemu nie ma pastwienia się nad Minamoto, ja się pytam? I fujoshi będzie wprowadzona dopiero w następnym odcinku? Foch z przytupem.

Anime niestety brakuje dystansu do siebie i kontrolowanej absurdalności mangi. Poza tym próbują kreować Hyoubu na osobę odpowiedzialną, równo wbrew jego oryginalnej charakteryzacji, gdzie widać wyraźnie, że ze swoją małostkowością i zdolnością koncentracji typowego kota domowego zwyczajnie nie nadaje się na szefa Zuej Organizacji. Nie pomnę, że sama seria ma duże dziury fabularne i strasznie nadużywa trybu Unlimited (którego do tej pory nie widziałam w mandze i zaczynam się zastanawiać czy nie jest wymysłem twórców anime, bo chcieli dodać jakiś cool element). Właściwie skąd w ogóle wzięła się nazwa Unlimited?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-02-2013, 23:02   

To Aru Majutsu no Index 20-24
Innymi słowy skończyłem. Ostatnia historia w uroczy sposób nie wyjaśnia nic i rzuca garść nowych wątków, do czego przyszło się już mi przyzwyczaić... ba! nawet to polubić.
Touma zbiera kolejny zestaw punktów (10 10 10 10 9,5 - to ostatnie od sędziego holenderskiego, ale przecież wszyscy wiemy, jacy oni są...) za nie cackanie się z kobietą, a solidne obijanie jej gęby przy każdej możliwej okazji. Takiego równouprawnienia nie widziałem chyba jeszcze u żadnego main hiroła.

Spoiler: pokaż / ukryj

A z ładnych puent przychodzi mnie do głowy:
Drama na dachu - Hyouka robi scenę napisał/a:
Skoro nie jestem człowiekiem... to dlaczego... parzycie na mnie jak na przyjaciela?*

Naprawdę... Tak cudnie byłby wskazać na uczepionego Index Sfinksa ze słowami "Przecież on też nie jest".


*Tłumaczenie moje, autorskie - wszystkie prawa zastrzeżone.


edit.
Aha i jeszcze jedno - brać się za Index II czy pierwszy Railgun?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-02-2013, 00:11   

Ogólnie zacząłbym od Railguna, jednak:

Niestety, druga seria Indexa jest słabsza od pierwszej, ale nadal warto ją obejrzeć.
Railgun ma bardzo fajne pierwsze 13 odcinków, potem niestety popada w moe fillery - bardziej polecałbym poczytać mangę, jednak seria nadal obejrzenia warta :-)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-02-2013, 20:17   

Daerian napisał/a:
Railgun ma bardzo fajne pierwsze 13 odcinków, potem niestety popada w moe fillery - bardziej polecałbym poczytać mangę, jednak seria nadal obejrzenia warta :-)

Obejrzałem pierwsze dwa odcinki... Jeśli to ma być ciekawe, a dalej są nudne moe fillery to aż się boję oglądać. Moje osobiste wrażenie jest takie, że nic się nie dzieje. Niecałe 40 minut serii i to jest cute girls doing cute things niemal bez przerwy. Na samej Misace nie da się jechać do końca serii! Shirai jest postacią stricte komediową i jej totalna jedno-wymiarowość i monotematyczność przyprawiają o mdłości już czasem w Indexie, a tutaj mamy tę potworę niemal non stop (wyjątkiem są krótkie momenty, gdy zajmuje się pważnie Judgmentowaniem, ale to, dając złudne nadzieje, tylko pogłębia moje rozczarowanie tą postacią). Uiharu jest mebelkiem - nieistotną ozdobą bez żadnej funkcji. A Saten, choć zapowiadała się jako jakaś ostoja rozsądku i ciut silniejszego charakteru zaczyna tracić rezon.

Czyli na początek zostałżem oblany kubłem zimnej wody. Po złowieszczych tajemnicach, epickich walkach i potężnej magii/esperiadzie z Index dostaję wycieczkę do "Gardens of Education", karne mycie basenu i grupowe oglądanie albumów ze zdjęciami z podstawówki (o wizytach w centrum handlowym nie wspomnę). Eee... Czy trafiłem pod właściwy adres?

PS: Jest jeszcze problem ordynarnego fanserwisu na każdym kroku... Czy zdarzają się odcinki bez scen pod prysznicem?

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 26-02-2013, 20:40   

shugohakke napisał/a:
Czy trafiłem pod właściwy adres?

To teraz już wiesz czemu Daer ci sugerował branie się za mangę, a nie anime. ;p I wątek przewodni to głównie odcinki 4, 7-12, a później 20-24, jeśli chcesz sobie oszczędzić fillery.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 26-02-2013, 22:02   

Dla porównania przeczytałem pierwszy rozdział mangi. Na pierwszy rzut oka nie różniły się tak bardzo... dopóki nie dotarłem do przyczyny dla której Misaka demoluje bankonapadacza. Ujmę to tak - znamienne. Anime To Aru Kagaku no Railgun dostaje ode mnie sążnego dropa w ... no w każdym razie niech spada tam, gdzie moe mówi dobranoc.

edit.
Pozwolę sobie jeszcze wbić małą szpilę w Railguna... "girl who controls one bilion volts of electricity"? Przy takich różnicach potencjałów Misaka usmażyłaby siebie, przeciwników i wszystko w promieniu trzystu metrów - trochę realizmu kurka! Miliony, nie miliardy.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-02-2013, 00:16   

shugohakke napisał/a:
Przy takich różnicach potencjałów Misaka usmażyłaby siebie, przeciwników i wszystko w promieniu trzystu metrów - trochę realizmu kurka! Miliony, nie miliardy.

Spoko, w nowelkach light novels Academic City zostało niepostrzeżenie zaatakowane przez pięć tysięcy najemników, którzy musieli wpierw pokonać ten wielki mur i system zabezpieczeń.

Japs can't into numbers.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 27-02-2013, 19:02   

Medaka Box: Abnormal- miejscami zabawna i przyjemna dla oka bijatyka, która zawiera to co Gainaxowi wychodziło najlepiej czyli Gainax Bounce. Czyli coś na poprawę humoru gdy leży się chory w łóżku. Wszystko fajnie tylko co do ***** ***** miał znaczyć ostatni odcinek.


Code:Breaker- 12 odcinkowa reklamówka z mangi, której budżet w większości wydano na zaangażowanie w niej kilku znanych seiyuu.



Tak więc pora na powtórki czyli stary dobry Mobile Suit Gundam SEED w wersji HD Remaster.

_________________
...a poza tym uważam że Toaru Majutsu no Index powinno dostać kolejny sezon.

The goddess of victory is waving her underwear in your faces!
Fritz Josef Bittenfield
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 27-02-2013, 20:52   

Wzięłam się za oglądanie z powrotem już obejrzanych kiedyś serii! Na pierwszy ogień Ghost Hunt. Nadal niesamowicie urocze, miłe, niespecjalnie absorbujące, ale i tak zapewniające dobrą rozrywkę! Ahhh, gdzie się podziały takie anime?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 27-02-2013, 23:58   

Stare dobre J.C. Staff :P

A ja sobie obaczyłem ósmy odcinek Tamako Marketa I tym razem był znowu fajny. Przede wszystkim chodziło o tortury nad papugiem, oraz drobne doswojenie egzotycznej koleżanki. Całe szczęście, że już nie było tych nieudolnych prób tsundrowania wobec miasta. Poza tym Bethowen , jakie to jeszcze krążki zafunduje kawiarz? Nauczyciela nawet zrolowały. A trening był piękny. Szczególnie żarty przed. Ogólnie fajny odcinek.

edit---------------
Obejrzałem kolejne dwa odcinki Zero i przywołanego stwora F Tak wiec jestem po odcinku numer 8 Ciężko idzie. Po pierwsze akcja, która snuła się i rozwijała od 3 sezonów ucięli w 3 odcinkach. Po drugie rozdmuchany harem wreszcie zaczął bawić się w dom i nawet był odcinek z Onsenem. Ale już wyglądało to na kolejny wątek. Wyglądało ale cycki Fify znowu zajęły cały kadr . Tak czy inaczej inkwizycja Elfów była dosyć dziwnym przeżyciem. Bardziej wyewoluowany gatunek o wyższym poziome cywilizacji, bawiący się w porwania i inkwizycję. :]
Co by te Elfy nie mówiły , są żałosne. A te których oczy się otworzyły "paktują z diabłem" :]
Magia zamkniętych społeczności i zakłamanego snobizmu. Kto ma władzę ten ma racje? Ciekawe czy o takie uczucia chodziło autorom serii? A tak poza tym, ciekawe ile tam leżał ten Harier?

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 28-02-2013, 22:25   

Zetsuen no Tempest 20

Hm, wieszałam psy na tej serii chyba zupełnie niepotrzebnie, gdyż biorąc pod uwagę to, że manga ma się bardzo ku końcowi, jak się okazało z rozdziału 43, to ma się szansę skończyć dobrze (jakościowo znaczy się). Mam jednak wrażenie, że i tak będą musieli to nieco poupychać, acz nie wyjdzie z tego raczej słoń w karafce. I haha, cliffhanger na końcu odcinka jest ładny. W mandze to tak jakoś niecała połowa rozdziału. Ciekawe, czy ktoś się domyślał, że
Spoiler: pokaż / ukryj
Aika była poprzednim Magiem hm... Zagłady(?)? I to w dodatku w pełni przebudzonym xD
Biedna Hakaze... Kolejny odcinek będzie dla niej bardzo wredny xD

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lord87 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 21 Mar 2012
Skąd: Chełmno
Status: offline
PostWysłany: 01-03-2013, 19:05   

Tonari no kaibutsu-kun

_________________
http://myanimelist.net/profile/Lord87
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
35145009
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 01-03-2013, 20:45   

Mouretsu Pirates 1-6 - Seria okazuje się nader sympatyczna, klimatem i tematyką bardzo przypominająca Uchuu no Stellvię z którą wiążę miłe wspomnienia. Psuje nieco wrażenie fakt, że tytułowi piraci (a właściwie krosarze, ale "Kosmiczni Piraci" lepiej brzmi, poza tym czasu Kosmicznych niszczycieli nikt nie przejmuje się właściwą nomenklaturą w kosmosie) okazują się w dużej mierze gloryfikowanymi aktorami. Mimo to, serial ogląda się fajnie, a do tego posiada on całkiem fajnego klona Homury.

Lord87 napisał/a:
Tonari no kaibutsu-kun

To wszystko? Żadnych wrażeń? Żadnych przemyśleń? Nawet stwierdzenia, że seria jest na tyle nijaka, że nie da się o niej nic napisać? Kompletna pustka?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 394 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 393, 394, 395 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group