FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 02:07   

Vodh napisał/a:
Zobaczymy, czy klątwa studia GONZO dotknie to anime, czy może miłosiernie oszczędzi?

Seria nie jest tragiczna... Udało mi się obejrzeć do końca i nie jest to żadna rewelacja, ale nie było źle (ale i tak nie dorównuje najlepszej moim zdaniem serii od Gonzo, czyli Last Exile)

The Daughter of Twenty Faces ep21 - seria chyli się ku końcowi i pewnie zostawi za sobą parę otwartych wątków. Nie powiem, by to było jakieś wybitnie dobre anime, ale przynajmniej trzymało się kupy (w miarę). W trochę dziwny sposób łączyło anime detektywistyczne, (trochę) obyczajówkę i fantastykę. Twórcy mogli pójść bardziej w jednym kierunku (a resztę zmarginalizować). Wyszłoby to im na zdrowie.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-01-2009, 10:05   

Paweł napisał/a:
Munto Tv odc. 1 - ktoś oglądał?

Mhm. Choć mi bardziej podoba się tytuł "Sora o Miageru Shōjo no Hitomi ni Utsuru Sekai" (właściwie to on przyciągnął moją uwagę). Ale ja już wcześniej sprawdziłem, o co chodzi (swoją drogą, to raczej kontynuacja niż retelling - tyle że przeznaczona też dla widzów, którzy oavki nie widzieli). Oglądane z nastawieniem na rysunek sprzed iluś tam lat nie jest takim wielkim rozczarowaniem, wręcz przeciwnie - nie licząc szpetnego czerwonowłosego faceta było bardzo dobrze. Kreska się pewnie zmieni - trzeba tylko przeczekać pierwsze odcinki, które są po prostu "kopiuj-wklej" z serii OAV (przyjrzyj się screenom przy recenzji, rozpoznasz większość z nich)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 20-01-2009, 10:44   

vries napisał/a:
Seria nie jest tragiczna... Udało mi się obejrzeć do końca i nie jest to żadna rewelacja, ale nie było źle


Kiedy pisałem o klątwie studia GONZO chodziło mi raczej o to, że w okolicach 3/4 anime stwierdzą, że w zasadzie nie ma już co popsuć, więc przestaną płacić scenarzystom, a rozwojem fabuły zajmą się graficy. Czyli o skopanym zakończeniu. Że nie jest to ani rewolucja, ani rewelacja, to się domyślam, ale mam nadzieję, że poziom utrzyma ^^.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Paweł Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Gru 2008
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 11:13   

JJ napisał/a:
Paweł napisał/a:
Munto Tv odc. 1 - ktoś oglądał?

Mhm. Choć mi bardziej podoba się tytuł "Sora o Miageru Shōjo no Hitomi ni Utsuru Sekai" (właściwie to on przyciągnął moją uwagę). Ale ja już wcześniej sprawdziłem, o co chodzi (swoją drogą, to raczej kontynuacja niż retelling - tyle że przeznaczona też dla widzów, którzy oavki nie widzieli). Oglądane z nastawieniem na rysunek sprzed iluś tam lat nie jest takim wielkim rozczarowaniem, wręcz przeciwnie - nie licząc szpetnego czerwonowłosego faceta było bardzo dobrze. Kreska się pewnie zmieni - trzeba tylko przeczekać pierwsze odcinki, które są po prostu "kopiuj-wklej" z serii OAV (przyjrzyj się screenom przy recenzji, rozpoznasz większość z nich)


Dokładnie, napisałem przecież, że historia będzie kontynuuowana jednak zawiera w sobie materiał z Oave'k, trochę podrasowany graficznie (w niektórych momentach). No ja akurat oglądałem z nastawieniem na coś niezwykłego (tak jak w przypadku Kanona 2006, którego to kreska była prześliczna, jeżeli porównać do wersji wcześniejszej). Najbardziej nurtuje mnie jednak pytanie, czy faktycznie tą kreskę zmienią. Z jednej strony jest to naturalne, że nowy materiał będzie wyglądał lepiej, z drugiej jednak będzie to trochę dziwne, kiedy kilka odcinków prezentuje niezbyt ładną grafikę (dokładnie postać czerwonowłosego Munta jest ohydna, nie wspominając o anorektycznych uwarunkowaniach reszty męskich postaci) i nagle po nich pojawiają się odcinki inne, ładniejsze. Z drugij jednak strony jest to zabieg czysto marketingowy, bo robiąc bezpośrednią kontynuację serii Oav pozbawiali by się części widzów, która tejże nie widziała (nie wszyscy lubią zaczynać coś od środka). Zobaczymy, jak na razie zrobiło na mnie pozytywne wrażenie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 20-01-2009, 11:45   

Vodh napisał/a:
Kiedy pisałem o klątwie studia GONZO chodziło mi raczej o to, że w okolicach 3/4 anime stwierdzą, że w zasadzie nie ma już co popsuć, więc przestaną płacić scenarzystom, a rozwojem fabuły zajmą się graficy. Czyli o skopanym zakończeniu. Że nie jest to ani rewolucja, ani rewelacja, to się domyślam, ale mam nadzieję, że poziom utrzyma ^^.

Nie wiem, czy tu jest co skopywać... No chyba, że irytują cię zbyt przepakowani bohaterowie, bo z tego, co pamiętam tak kończył główny hero.

Regios ep2 - Są przyzwoite pojedynki? Są. To znaczy, że da się oglądać. Problem polega na tym, że jest to strasznie infantylne i głupie. Nie tak głupie jak Index całe szczęście, ale głupie. Osoba, która wymyśliła, że główny bohater powinien w krytycznym momencie dostać power-upa powinna powinna zawisnąć na stosie, albo spłonąć na szubienicy, czy coś. Przynajmniej postaci są dość sympatyczne... Osobiście mam nadzieję, ze doczekam się jakiejś fabuły (niby jest zrobione na podstawie LN'ów).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-01-2009, 12:34   

Vodh napisał/a:
Poza tym Abel jest fajny :D Vashucard taki :D ale nie bez pewnej dozy oryginalności.


Jak najbardziej oryginalny - ma o ile pamiętam czarne, a nie czerwone, wdzianko i białe włoski...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-01-2009, 13:00   

Ale się czepiliście tego Trinity Blood (jestem na 6 odcinku). Fakt, głupie to jak Lato z Radiem, ale przyjemnie się ogląda. Grafika całkiem ładna, bohater przepakowany, ale sympatyczny - zdecydowanie wolę Abela/Abla? od Alucarda. Poza tym opening, BUCK-TICK są świetni, nie mogę się nasłuchać :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Amarth Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 20-01-2009, 13:08   

Skoro już mowa o Trinity Blood.
Ja odpadłam na bodaj 4 czy 5 odcinku. Jakoś do mnie nie przemawia. Grafika rzeczywiście śliczna, ale niektóre chwyty (zakonnice w obcisłych "habitach" i nie zapowiadający się zdyt dobrze wątek romantyczny) mnie odrzucają. Co prawda za czas jakiś zapewne zrobię drugie podejście, ale z powodu głosu pewnego cyborga, albowiem Kazuya Nakai nie ma sobie równych.

Zoku Natsume Yuujinchou 02
Wreszcie dorwałam BSS drugiego odcinka. Mam ochotę mruczeć i już. Tyle skondensowanego ciepła i serdeczności sprawia, że od razu czuję się lepiej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-01-2009, 13:12   

Białe włoski miał już Dante z Devil May Cry, więc tu oryginalności nie ma...
Ale ogólnie seria fazowa jest, widziałem kawałek :D

Ja natomiast oglądam, poza kilkoma bieżącymi seriami, Makai Senki Disgaea i jest... kiepsko. Niestety, anime wyraźnie dla fanów gry, a co gorsza, wyraźnie czuje się olbrzymi kontrast poziomu obydwu...
Dobrze, że w kolejce czekają lepsze rzeczy. m.in. Baccano! :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 20-01-2009, 13:20   

Moshi napisał/a:
Ale się czepiliście tego Trinity Blood (jestem na 6 odcinku). Fakt, głupie to jak Lato z Radiem, ale przyjemnie się ogląda.

Well, z mojej perspektywy przede wszystkim przeraźliwie nudne. Nawet nie chodzi o nieoryginalność, ale o brak chęci, by stare puzzle ułożyć w jakiś ciekawy sposób, dodać coś od siebie. Oklepany świat, oklepani bohaterowie, oklepana fabuła, wszystko jakieś takie bez ikry i morderczo przewidywalne. Oglądałem to-to przewijając 3/4 czasu a i tak ziewałem z nudy, próżno czekając na cokolwiek, co by mnie zainteresowało.

W skrócie - zieeeeeeew. Lepiej obejrzeć Vampire Hunter D: Bloodlust, krótsze, ładniejsze, osadzone w podobnym świecie i nie zawiera rzeźnika-pacyfisty.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 20-01-2009, 15:02   

Amarth napisał/a:
Mam ochotę mruczeć i już.

Właśnie napadła mnie wizja stadka jenotów siedzących pod ścianą rządkiem, i mRRRrrrRRRRRrrruczączych na różne tony po seansie. LOL.

A ja - wczoraj wieczorem - kolejne, 15 daburuoł.

LOL. Wypowiedź w stosownym wątku.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
moshi_moshi Płeć:Kobieta
Szara Emonencja


Dołączyła: 19 Lis 2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
WOM
PostWysłany: 20-01-2009, 16:28   

Ysengrinn napisał/a:
W skrócie - zieeeeeeew. Lepiej obejrzeć Vampire Hunter D: Bloodlust, krótsze, ładniejsze, osadzone w podobnym świecie i nie zawiera rzeźnika-pacyfisty.

Hm, póki co na razie nie ziewam, chociaż kto wie co będzie za dziesięć odcinków. Może to wynika z tego, że serii z wampirami w roli głównej, aż tak często nie oglądam lub aktualnie mam znacznie gorsze rzeczy na tapecie. Poza tym w moim przypadku, grafika i muzyka zawsze mają duże znaczenie - zdarzało mi się oglądać serie słabe, tylko ze względu na te dwie rzeczy, a w Trinity Blood akurat się postarali.

Co do Vampire Hunter D - oglądałam, faktycznie śliczne audiowizualnie, ale i tu fabuła nie zachwyca...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 20-01-2009, 17:06   

minami ke okaeri ep 03 totalne dno .
Kreska się rozjeżdża haradesign zmienia z ujęcia na ujęcie humor jest zatęchły i przewidywalny.
To już tylko z nazwy jest mnami ke i gdzie jest płaskobiusty krosdreser Mako-chan :P

_________________
kokodin pisze się zawsze z małej litery
Jeżeli mówił bym normalnie , nie było by sensu ze mną rozmawiać.
Miłośnik wszystkiego co czarne, zielone, żółte lub okrągłe.
Jeżeli to czytasz to się nudzisz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
maidou
Gość
PostWysłany: 21-01-2009, 01:21   

Nie masz racji. I i II sezon był słaby, ale III mi się podoba. Kreska jakby prostsza, ale to szczegół bo humor i postacie są fajniejsze.
Powrót do góry
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 21-01-2009, 01:28   

Gość napisał/a:
Nie masz racji. I i II sezon był słaby, ale III mi się podoba. Kreska jakby prostsza, ale to szczegół bo humor i postacie są fajniejsze.

pfff.... fajny był tylko pierwszy sezon. 3 sezon jest beznadziejny. Ale nie jestem pewien, czy lepszy, czy gorszy od drugiego.

Zacząłem oglądać Utenę. Tymczasem ujdzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 43 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 42, 43, 44 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group