FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 27-09-2013, 21:39   

Działa, działa. Tylko musisz go skopiować i wkleić w nowym okienku, a nie po prostu klikać ;)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 28-09-2013, 19:10   

Servant x Service - zadziwiająco dobre. Myślałem, ze dostaniemy poziom Working!, a jest nawet troszkę lepiej. Przede wszystkim pairingi są oryginalniejsze i bardziej przemyślane. Nawet problemy miłosne nie są takie zupełnie niewiarygodne. Osobiście jestem zadowolony: silne 8/10.

Gatchaman Crowds - fajne postaci, kiepska fabuła. To się zdarza baaaardzo rzadko. Scenarzyści nie bardzo wiedzieli co zrobić z tą serią, nie mieli przede wszystkim pomysłu na oponentów gatchamanów. No i seria po fajnym początku leciała w dół. Nawet finałowa walka nie była jakaś ekscytująca. Wyszedł średniak: 5/10.

--edit--

Uchouten Kazoku 13 - podsumowanie... wow, ależ efektowne zakończenie. Poza tym... hmm... mam problem. Nie wiem czy wystawić temu anime ocenę 9 czy 10. Lubię takie problemy. Na pewno było to najlepsze anime sezonu i chyba najlepsze w tym roku (nie licząc oczywiści Yamato). W zasadzie nie powinienem być szczodry bo takich anime jest mało i zdecydowanie niedługo wszyscy o nim zapomną, bo nie jest wypakowane akcją/komedią/mechami/fantasy i demonami. Jest to lekkie anime z zachowanymi idealnie proporcjami, delikatną nutką fantastyki i wysmakowanym humorem. Nie wpasowuje się w typowe zapytania. Podobny problem ma Planetes. No cóż... 10/10, niech ma.

Mardock Scramble The Third Exhaust - też będzie podsumowanie. Powiem szczerze: średnio mi się filmy podobały. Coś w nich było nie tak. To chyba kwestia niewłaściwej reżyserki. Może niewłaściwego stylu rysunku. A może zwyczajnie scenariusz mi się nie spodobał. Może Boiled był zbyt dziwnym przeciwnikiem, może główna MC była zbyt wielkim płaczkiem. Sam nie wiem. O ile lubię tą hipsterską animację wypakowaną oczojebnymi kolorami, to marne cg już mniej. Pojazdy w tym anime zazwyczaj wychodzą paskudnie. Może warto powiedzieć pięć groszy o drugiej stronie medalu, czyli co było dobre? To anime to cyberpunk z dodatkiem superpowers. Ale mimo wszystko cyberpunk. Rasowy. Lubię ten gatunek w filmach. Sprawdza się w filmach. I tu sprawdził się nieźle. Powiem wprost: trudniej zrobić takie anime niż jeszcze jedną przygodową komedię lub folk-fantasy. Tu udało się nieźle. klimat jest, fabuła jest, postaci są. Tym czasem wystawiam temu anime mocne 7/10. To dobre anime. Warto je obejrzeć. Fani gatunku na pewno będą przynajmniej usatysfakcjonowani. Z drugiej strony dwa lata czekania to overkill. Jak znajdę kiedyś czas i obejrzę to jeszcze raz, to może ocenię to anime inaczej i bardziej sprawiedliwie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2013, 00:07   

vries napisał/a:
Na pewno było to najlepsze anime sezonu i chyba najlepsze w tym roku (nie licząc oczywiści Yamato).


Jeszcze dodałbym Shin Sekai Yori, bo fabularnie było moim zdaniem lepsze. Ale to zupełnie inne kategorie, a Uchouten Kazoku miało bardzo dobrze dopacowane proporcje poszczególnych elementów (komedia, okruch życia itd.), dobre dialogi i tworzyło miłą atmosferę przy oglądaniu. Do tego świetne zakończenie, nie spodziewałem się aż tak dobrego. W pełni się zgadzam, że najlepsze anime sezonu. 9/10

Tytani 25
Ostatni odcinek to pozytyw. Gdyby nie wcześniejsze dłużyzny i powtórki, to nawet pominął bym niezbyt rozsądne założenia świata przedstawionego i dałbym 8. Tak 7/10.

Railgun S 25
Ja już nie wiem co oni mają do tej atmosfery. Nie napisze znowu, że przebijają Gudnamy (w tym przypadku przytoczone: beczka i lot okrakiem jednak wygrywają), ale mogli by sobie takie próby podobju kosmosu darowac. Mimo tej głupty ten sezon zasługuje na 8/10.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-09-2013, 01:05   

Podobnie jak powyżej, Jenoty uważam za najlepszy letni serial tego roku. Po zakończeniu brakowało mi tylko ciepłego garnuszka z jenocią potrawką z zarozumiałego wujaszka, ale nie można mieć wszystkiego. Małe zbiegi okoliczności i tak doprowadziły do pięknego zakończenia. A może to było zaplanowane? W sumie brakowało mi tylko trap- transformacji z początku, bo gdzieś znikły a tak poza tym zwyczajnie się rozpłynąłem. Więc daje moje 4+ co można przetłumaczyć na tanukowe 9.

Co do Genshikena. Ostatni odcinek Nadime przyniósł kolejne nawiązania do niezekranizowanej przeszłości, wycieczkę i rozterki wewnętrzne kogo? Jedyny plus to chyba dużo dawnej Suu. Sezon kończy podsumowanie: Otaku niech se robią co chcą, nawet głupie czy społecznie niepoprawne. Mogą być bezrobotni jak chcą i ogólnie ... bla bla bla. Ja kce takie pociągi w polsku. Zdecydowanie gorzej oceniam ten sezon niż poprzednie. Zbyt mało humoru, kontrastów i głębi postaci. A to co było fajne zblakło lub zostało wyolbrzymione. Nie mówiąc już nic o zrujnowanych klimatycznie okładkach i samej szacie graficznej. Blond rzęs wybaczyć nie potrafię.

Poza tym rewatch Mari -samy dotarł do 4-go sezonu, obecnie do 3-go odcinka. No i to jest zagwozdka, który charakter podobał mi się najbardziej? 2 pierwsze sezony na jedno kopyto, trzeci w postaci dłuższych opowieści, czy zdecydowanie żywszy czwarty? Szczerze nie pamiętam jak to się kończy, trzeba będzie dalej pooglądać, ale jak na razie najgorszy jest sezon 2-gi. Niemniej to paskudstwo mimo kompletnego braku strony fabularnej, pozostawiając tylko płaczliwe pamiętniki homoseksualnej gromadki (:P OK przesadziłem), nadal trzyma przy monitorze. I chyba czwarty sezon będzie trzymać najbardziej, bo w sumie role się odwracają a zagubiony szczeniak z kucykami musi sporo w swoim sielankowym życiu pozmieniać i stać się samicą alfa :P Znowu przesada, niemniej tu już od czołówki widać , że będzie wesoło.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-09-2013, 08:26   

kokodin napisał/a:
Blond rzęs wybaczyć nie potrafię.

Ale one były glorious.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2013, 10:00   

Shingeki no Kyojin 25
Zakończenie trochę słabo wyszło, ale da się przeżyć.

_________________
Evil Manga


Ostatnio zmieniony przez Dembol dnia 30-09-2013, 14:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-09-2013, 11:36   

Przypominam znowu, że na forum duże obrazki dajemy jako linki i proszę o zmianę zgodnie z tymi wytycznymi.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2013, 20:08   

SnK 25
Zakończenie było OK i twórcy fundnęli nam jeden z ciekawszych dialogów całej serii i teraz z czystym sumieniem mogę wystawić całości 7/10 i spokojnie czekać na więcej :)

Monogatari S3 13
Jak ja lubię gdy Shinobu zaczyna komuś cisnąć :D A tak poza tym...

No i w ciągu ostatnich tygodni wypełnionych dalekimi podróżami uzbierało się kilka serii:

Darker than Black
No i to lubię. W serii zakochałem się w momencie, gdy wyczułem w słuchawkach Youko Kanno. Tylko martwi mnie, że druga seria ma tak słabe oceny i zastanawiam się czy ją dotykać, czy lepiej nie psuć sobie smaku...

Madoka
Nie przepadam za magical girls, ale to spodobało mi się bardzo. Bardzo przypasował mi też styl artystyczny. Jedyne co mnie lekko zraziło to postać głównej bohaterki, która była aż nazbyt sweetaśna i naiwna no i wyjaśnienie całej tajemnicy:

Spoiler: pokaż / ukryj
Energia z emocji potrzebna do przeciwdziałania entropii? Serio?

Rozumiem, że w anime przechodzą różne dziwne pomysły, ale to była lekka przesada...

Poza tym dropnąłem:
Toaru Majutsu no Index
Mam uczulenie na pseudochrześcijański bełkot i intrygi... Wytrwałem 3 odcinki.

FutaKoi Alternative
Po pierwszych trzech odcinkach spodziewałem się komedii bez trzymanki (szczególnie pierwszy odcinek był ekstra), ale wymiękłem przy odcinku na gorących źródłach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-09-2013, 20:14   

fleischman napisał/a:
Tylko martwi mnie, że druga seria ma tak słabe oceny i zastanawiam się czy ją dotykać, czy lepiej nie psuć sobie smaku...

Co najwyżej obejrzyj OAVkę która chronologicznie dzieje się pomiędzy seriami, ale generalnie jeśli chcesz oglądać drugą serię to bądź ostrzeżony, że Hei zostaje w niej żulem, jego pozycja protaga jest zabrana przez różowowłosą dziewczynką, a Mao zostaje wiewiórką.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Easnadh Płeć:Kobieta
a wee fire


Dołączyła: 27 Cze 2008
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 30-09-2013, 20:38   

Tren napisał/a:
fleischman napisał/a:
Tylko martwi mnie, że druga seria ma tak słabe oceny i zastanawiam się czy ją dotykać, czy lepiej nie psuć sobie smaku...

Co najwyżej obejrzyj OAVkę która chronologicznie dzieje się pomiędzy seriami, ale generalnie jeśli chcesz oglądać drugą serię to bądź ostrzeżony, że Hei zostaje w niej żulem, jego pozycja protaga jest zabrana przez różowowłosą dziewczynką, a Mao zostaje wiewiórką.
Tren, zapomniałaś o wątku mahou shoujo xD

Dodam jeszcze, że lepiej odpuść sobie OAVkę, jeśli nie jesteś fanem pairingu Hei x Yin.

_________________

I’m always right and you should listen to whatever I have to say
and never disagree, ever, EVER for the sake of your wolvlihood.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 30-09-2013, 20:47   

Easnadh napisał/a:
Tren, zapomniałaś o wątku mahou shoujo xD

Wymazałam te co bardziej traumatyczne wspomnienia. Moja radośnie wybiórcza pamięć działa na tyle dobrze, że zwykle nie pamiętam, że druga seria w ogóle istnieje i jestem zdecydowanie szczęśliwsza dzięki temu. :D

I owszem, zapomniałam o tym dodać. Jak się nie lubi tego pairingu to OAVka będzie cokolwiek nudna, a przynajmniej ja miałam takie odczucia.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2013, 21:14   

OK, no to chyba mnie przekonałyście, że mam lepsze rzeczy do oglądania ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 30-09-2013, 23:02   

fleischman napisał/a:
ale wymiękłem przy odcinku na gorących źródłach.

uuu, niedobrze, bo potem jest coraz ciekawiej.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 30-09-2013, 23:33   

A w jakim sensie ciekawiej? Bo widok dwóch nagich nastolatek-bliźniaczek tulących się do bohatera ani mnie nie kręci, ani mnie nie bawi, tym bardziej, że cały ten „związek” i temat wydał mi się mocno naciągany... Chyba, że po tym 6. odcinku faktycznie coś się zmienia i poziom serii wchodzi na jakiś wyższy i bardziej... sensowny (?) poziom emocjonalny.

EDIT
OK, przekonałeś mnie :D


Ostatnio zmieniony przez fleischman dnia 01-10-2013, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 01-10-2013, 09:24   


Spoiler: pokaż / ukryj
Powraca wątek kałamarnicy z pierwszego odcinka

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 421 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 420, 421, 422 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group