FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 422, 423, 424 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 06-10-2013, 13:05   

Kill la Kill

Było głośno, szybko, cycato i szpiczaście. Doceniam ogólny zamysł i tę dziką, nieposkromioną fazę, ale nieco się jednak rozczarowałam. Przede wszystkim chyba jakością grafiki...

Muszę także przyznać rację Tren, aż syknęłam, gdy paski mundurka się zacisnęły, brrr...

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-10-2013, 20:24   

One Piece Water 7 Saga
Zakończyłem. Do tej pory najlepsza saga, a wcześniejsze słabe nie były zatem mit o trzymającym (a nawet zwiększającym) poziom shounenie zdaje się potwierdzać. Franky Theme i niewiele gorsze Three Towers (czy też Tower of Three) chwilowo odebrały Overtaken pierwsze miejsce w onepiecowym soundtracku. No i w międzyczasie zaliczyłem półmetek anime, a to już coś.

Zatem ignoruję fillerowe syrenki i zabieram się za Thriller Bark Arc.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-10-2013, 21:48   

To ja też gurren szkoła, o sorki killakilla. Szczerze? Co ja łykam? To jest tak abstarkcyjne, że na głupie pomysły nie patrzy się już jak na głupie pomysły, to jest głupi univers i wszystko w nim ujdzie na sucho. Gotowanie studentów czy mordowanie na serio. Nie bardzo wiem na co patrzę. Dialogów nie nadążam czytać, ale chyba i tak nie trzeba.
Przypomina mi się tylko Ryunosuke z Urusai Yatsury i jej mania sailofków i cały tamten nastrój.
Radosna destrukcja na jesień, czemu nie, mam już dwa lub nawet trzy tytuły o radosnej destrukcji.:P Me like.
Jedna psychopatka morduje bo "No co ci szkodzi , daj sie zabić?" Druga dla rozrywki lata z wielkim młotkiem w grochy a trzecia ma zuhhhuy mundurek i tez morduje dla własnej "przyjemności".
I moja ciekawość formuje pytanie, czy będzie czwarta destrukcyjna dziewczyna na ten sezon?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-10-2013, 23:32   

Kill La Kill - Odjazd. Trylion nawiązań do Fist of the North Star. Chore akcje i absurdy. WIELKIE CZERWONE LITERY! Lubię. Urocze jest, że bohaterka nie przepada za kusością stroju i się czerwieni. Zapowiada się fajnie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-10-2013, 22:39   

Blazblue Alter Memory 1 raw
Stwierdziłam, że przy znajomości gry napisy nie będą mi zapewne przesadnie potrzebne do szczęścia i owszem, później pewnie obejrzę wersję z nimi.

Tak więc po długim oczekiwaniu stwierdzam, że adaptacja wyraźnie cierpi na brak budżetu, pacing jest beznadziejny, bo akcja mknie na złamanie karku, tak że emocjonalne momenty szlag trafia. Poza tym wygląda na to, że już w kolejnym odcinku zaliczymy True end pierwszej gry, a ending wskazuje na to, że owszem przejdziemy od razu do wydarzeń Continuum Shift (ale seriously, tego kalibru spoilery w endingu?).

Nie jestem pod wrażeniem. Z drugiej strony po tym jak straszliwym zawodem były dla mnie ostatnimi czasy adaptacje franchise które lubię to nie jest tak tragicznie. Liczę, że później uzupełnią braki fabularne, bo chwilowo niestety seria wygląda jakby była celowana głównie w fanów gry.

Bo serio, jeśli nie będzie odpowiednio pokazanej sceny
Spoiler: pokaż / ukryj
Jina skaczącego do Kotła
to kogoś pogryzę. To zwykły end kupił moje serce i nie, wepchnięcie go w dwie minuty mnie nie satysfakcjonuje....

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
jardin70 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 08 Paź 2013
Status: offline
PostWysłany: 08-10-2013, 22:54   

Paradise Kiss - dawno nic mnie tak nie wciągnęło
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 10-10-2013, 15:53   

Cytat:
Ale ta seria chyba właśnie ma taka być i wykorzystywać/wyolbrzymiać wszelkie możliwe utarte schematy.

Ale to wyolbrzymianie w Kill la Kill nie tworzy nowej jakości tylko powiela schematy, na razie to nie jest poziom absurdu Guren Lagann, no i jeszcze brzydko wygląda.

Coppelion 2
Wytrzymałem 4 pełne minty, sam wątek przewdoni nastolatek w kusych spódniczkach mnie nie przekonuje. Dalej już nie oglądam.

Tokyo Ravens 1 - trudno coś powiedzieć po pierwszym odcinku, hitem to na pewno nie będzie, ale do oglądania nawet się nadaje, no i dla onmyouji.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-10-2013, 19:31   

Kyousougiga 01 Background story , wreszcie to ma ręce i nogi i to ile. Najlepsze jest to, że kolejny odcinek pójdzie jeszcze dalej wstecz :] (z punktu widzenia zakończenia odcinka) Czyli tam gdzie nas jeszcze nie było, bo ten niejako zahaczał o ovki krótkometrażowe. and hell yes
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Piotrek Płeć:Mężczyzna
Nikt niezwykły


Dołączył: 26 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 11-10-2013, 01:26   

Kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik. Chociaż raz bezsenność dała mi trochę rozrywki.

Tak. Kakumeiki Valvrave S2 firsto episodo.

Taaakie oczy O_O się ma podczas oglądania tego odcinka. Warto było czekać te 3 miesiące. Się działo!

Spoiler: pokaż / ukryj
OS-tan: onii-chan~

No i panie yaoistki. Myśl przewodnią można zawrzeć w sformułowaniu:

Spoiler: pokaż / ukryj
Po co mi Saki, skoro mam Elfa? Elfie, będę żywił się tylko i wyłącznie tobą!


A całośc podana w poważnym sosie: "NiepodległeTM państwo uczniów wchodzi w wyższe negocjacje na temat swojej przyszłości". Poza tym ciężko ubrać tę fazę w słowa. To trzeba po prostu zobaczyć. Teraz idę spać, może przyśni mi się kraina Saki i Elfem płynąca.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 11-10-2013, 17:29   

Coppelion 2
Wytrzymałem do końca.
Straszny, naiwny, pełen sztucznej dhramy gniot. Drop jak stąd do Jeniseju.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 12-10-2013, 11:03   

Piotrek napisał/a:
Kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik. Chociaż raz bezsenność dała mi trochę rozrywki.

Tak. Kakumeiki Valvrave S2 firsto episodo.

Taaakie oczy O_O się ma podczas oglądania tego odcinka. Warto było czekać te 3 miesiące. Się działo!

Spoiler: pokaż / ukryj
OS-tan: onii-chan~

No i panie yaoistki. Myśl przewodnią można zawrzeć w sformułowaniu:

Spoiler: pokaż / ukryj
Po co mi Saki, skoro mam Elfa? Elfie, będę żywił się tylko i wyłącznie tobą!


A całośc podana w poważnym sosie: "NiepodległeTM państwo uczniów wchodzi w wyższe negocjacje na temat swojej przyszłości". Poza tym ciężko ubrać tę fazę w słowa. To trzeba po prostu zobaczyć. Teraz idę spać, może przyśni mi się kraina Saki i Elfem płynąca.

Ah, pairingi, pairingi.
I mechy, oczywiście. Się będzie działo.
Naprawdę miło zobaczyć jak rzeczywistość się zakorzenia w serii - mam niejasne wrażenie iż to się raczej nie utrzyma, ale miło sobie popatrzeć jak nastolatki cierpią.

Wracając do meritum, czyli Sa.., mechy znaczy. Pomijając cute AI doing cute things, modularność mechów była czymś niespodziewanym. Zajawka czternastego epizodu tylko to potwierdza. Śię zdecydowanie będzie działo.


Strike the Blood 02

To napewno nie dzieje się w indexverse? Bo MC właśnie odstawił Toumę, kopiując praktycznie kropka w kropkę pewną scenę z Raildex. Na lokalnym ojcu Andersonie.

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-10-2013, 20:45   

Non Non Biyori - 01 Dlaczego? Szczerze nie wiem.
Wiocha :] Szkoła dla 5 uczniów. Krowy i wiecznie okłamywana pierwszoklasistka , że to Nie jest wiocha, bo w mieście też mają małpy. I jeszcze ta transfer studentka, która o zgrozo zamyka drzwi na klucz.
W sumie fajne, ale widzę, że pomysły mogą się szybko wyczerpać. Poza tym genialny preview.
Jedno mnie tylko zastanawia. Dlaczego piątoklasistka jest większa od siódmoklasistki a dziewiątoklasistka jest większa tylko od pierwszoklasistki?
edit
Drugi odcinek był jeszcze dziwniejszy. W każdym razie dawno nie było płaczu o cukierka w anime jakie oglądałem. A numer z ubraniami. No ciuszki jednak zmieniają dziewczynę albo w dziecko albo w dorosłego. Ciekawe tylko dlaczego "ta mała" ubiera się jak"ta mała" i żeby mieć taki kłopot z poznawaniem osób to chyba trzeba by było być mną.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 15-10-2013, 23:13   

One Piece Thriller Bark Saga
Dość krótka i nie tak dobra, jak Water 7, ale miała była swoje zalety. Choć zdecydowanie One Piece staje się nużący, gdy występuje w nim tak mało postać spoza "załogi". Sytuację uratowali pod koniec Rolling Pirates i Kuma, bo bez nich zanudziłbym się na śmierć. Szczęśliwie nadchodzi War Summit Saga, w której o ile dobrze widzę przewalać się będą istne tabuny postaci na wszystkich planach.

Zatem kierunek Timeskip. Wypływam.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2013, 12:26   

Ostatnio jestem monotematyczna:

"The World God Only Knows" seria pierwsza

Fajna komedia, ale mocno nierówna. Były wątki, które oceniłabym na ósemkę w skali tanukowej, ale ogólną ocenę zaniżył mi wątek Kanon (może to po prostu moja awersja do tego typu bohaterek) oraz przeraźliwie nudny odcinek o ratowaniu dziewczyny z zabugowanej gry.
Za to głównego bohatera uwielbiam. Keima jest przeuroczy w swoim nerdostwie, a jego komentarze powalają. Podoba mi się też formuła serii - on się nie angażuje, one nic nie pamiętają, ale ich życie i tak się poprawia i wszyscy są happy.

"The World God Only Knows" seria druga

Według mnie lepsza niż pierwsza seria. Podboje trzymają równy poziom, jest śmiesznie, Elsie trzyma się w tle i nie przeszkadza, a Keima nadal wymiata.

"The World God Only Knows" OAV

Tenri wymaga pomocy specjalisty albo solidnego kopniaka, Nora i jej głupol trochę irytują, ale dają się znieść, Keima nadal trzyma poziom. Ogólnie ok, choć szału nie ma.

"The World God Only Knows" seria trzecia

I tu mam mieszane uczucia. Poprzednie serie zostawiły mnie odprężoną i zrelaksowaną, a tę skończyłam z lekkim dołem. Główny wątek nie był zły, chociaż spodziewałam się bardziej epickiego pokonania złych demonów, ale martwi mnie przemiana Keimy. To nie jest tak, że nie lubię, gdy postać się rozwija, ale jego ostatnie sceny to prawie balkonowy Romeo i niestety w konwencji poważnej. Pairing w porządku, chociaż nie mój ulubiony, ale nie podoba mi się, ze robi się tu prawdziwy harem, przez co większość dziewczyn zostanie na lodzie. Dobrze, ze chociaż Elsie nie leci na Keimę (dzięki temu udaje jej się utrzymać moją sympatię). W sumie seria nie jest zła, ale wolałam konwencję komediową.

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 16-10-2013, 14:07   

Nie zapominaj o fascynacji Elki wozami strażackimi, bo to było chyba najlepsze :P (nie wiem jak w trzecim sezonie, jak niema wozów strażackich to nie ruszam)

Ja sobie zacząłem opatrywać na nowo Kara no Kyokai i... zasnąłem w najlepszych momentach drugiego filmu. Nie to, że mi się nie podoba, ale jakoś poprzednim razem podobało się bardziej i raczej progresywnie bardziej ku końcowi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 423 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 422, 423, 424 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group