FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 485, 486, 487 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 29-06-2015, 17:56   

Nanami napisał/a:
FSN: UBW wraz z epilogiem.
Dojrzalszej Rin.

"najedzony kot po upolowaniu gryzonia" Rin?>D

vries napisał/a:
UBW END - nienajgorsze zakończenie średniej serii.

Spoiler: pokaż / ukryj
Waver + Luvia - YEY!

Koniec dziadowskiego spin-offu, teraz pora na główną serię, czyli Ilię.


Prisma ahoy!

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-07-2015, 01:57   

W sumie nie planowałam oglądać, ale tak jakoś miałam ochotę obejrzeć odcinek czegoś nowego skoro dalej nie ma napisów do Chaos Dragon i padło na

Ranpo Kita 1
Okej, zapowiedzi tego anime próbowały sugerować, że to będzie nastrojowy kryminał o onirycznej atmosferze.

No więc, NOPE.

Ta seria wyraźnie pretenduje do miana trainwrecka sezonu. Powagi i atmosfery innej niż absurdu należy szukać gdzieś indziej. To anime zawiera między innymi protaga tak zniewieściałego, że wygląda jakby go żywcem wzięli z jakiegoś yaoica. Nagisa z Assassination Classroom wygląda przy nim jak męski mężczyzna. Zresztą skojarzenia z yaoicem okazały się bardzo trafne, bo twórcy anime nawet nie próbują udawać, że na planie głównym jest coś innego niż gejowski trójkąt romantyczny. Przyjaciel zniewieściałego protagonisty jest o niego dosłownie zazdrosny, a sam protag niczym zawodowy stalker namierza miejsce zamieszkania genialnego nastoletniego detektywa(TM). Poza tym seria zawiera tanią podróbkę Komoe-sensei z Indexa, czyli 32 letnią nauczycielkę, która wygląda jakby była w wieku swoich uczniów, ubiera się a la lolita i nosi kocie uszka. Nikt nie sądzi, że to dziwne. Tak samo jak nikt nie kwestionuje zdolności bardzo wątłego 13 letniego bohatera do ucięcia przy pomocy piłki rąk dorosłej osoby (bez zachlapania sobie mundurka krwią, dodam). Czy wspomniałam, że nastoletni detektyw ma pozwolenie od rządu by nie chodzić do szkoły? A i jakby ktoś miał wątpliwości zniewieściały protag to wyraźnie socjopata.

Tak więc, jeśli ktoś lubi serie gdzie protag to yandere uke, to zdecydowanie polecam. Tudzież radosną fazę w gejowskich oparach. W innych przypadkach sugeruję trzymać się z daleko.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-07-2015, 02:23   

Tren napisał/a:

Tak więc, jeśli ktoś lubi serie gdzie protag to yandere uke, to zdecydowanie polecam. Tudzież radosną fazę w gejowskich oparach. W innych przypadkach sugeruję trzymać się z daleko.

Naprawdę sądzę, że autor oryginału nie czuje się tym uhonorowany. Raczej przeciwnie, przewraca się chyba w grobie... a miało być tak pięknie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 03-07-2015, 10:48   

Imo z tego mogłoby nawet coś wyjść, gdyby nie studio. Kryminał, wymyślne morderstwa, gejowski romans, w Hannibalu działało, wiec czemu miałoby nie działać w anime :D Ale Lerche robi swoje serie tak na odwal się, że bardziej już chyba się nie da. Danganronpa, AssClass, teraz to - wszystkie wyglądają jak zanimowane po godzinach we flashu i wyreżyserowane przez amatora.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-07-2015, 12:31   

JJ napisał/a:
Imo z tego mogłoby nawet coś wyjść, gdyby nie studio. Kryminał, wymyślne morderstwa, gejowski romans, w Hannibalu działało, wiec czemu miałoby nie działać w anime :D

Potwornie mnie ubawiłeś tym komentarzem. XD

Poza tym ponieważ subów dalej ani widu ani słychu to podejrzałam bez nich Chaos Dragon. Braki w budżecie widać, ale poza tym wyglądało dobrze. Zdziwiłam się o tyle, że przeczytałam to co przetłumaczyli z samego początku tej sesji i wydarzenia są w ogóle inaczej prowadzone, ale w sumie rozumiem decyzję. Sesja jednak rozwijała się dość wolno, żeby gracze mogli się wczuć, a anime to anime to trzeba nadać żwawsze tempo, zwłaszcza, że muszą się zmieścić w tych nastu odcinkach. Cóż, wracam do czekania na napisy.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 03-07-2015, 14:15   

Wygląda na to że niezaspoilerowałem jeszcze wszystkim ostatniego odcinka Kyokai no Rinne. A więc do dzieła......
Ranma Bez Jusenkyo. Jedynie archetypy nieco podkręcone a romans główny niewypowiedziany (jak w Inuyasiu).
Tak to jest autorstwa Rumiko Takahashi i to czuć na każdym stopniu.
A gdzie spoiler?
Kagome:
NO!!! I'm Going HOME!!! Are you happy NOW!!!
Sit Boy!!!
A możne nieco łagodniej.
Niemniej Siostra Agehy i Sabato tworzą niezła parę, natomiast komedia nieporozumień to w tym przypadku łańcuch na szpuli.

Żal mi tylko że to nie jest końcówka Ranmy właśnie
Goronce źródła nad morzem, kupowanie ciuchów z mamusią, Fake Ranma vs Ranma i ten cały chiński łuczek. W tej oprawie świetnie by się to oglądało.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 03-07-2015, 17:16   

Gangsta 1 - cóż... bardzo gangsta... nawet da się oglądać.

Ranpo Kita 1 - przewinąłem... arghhh.... czemu nie przeczytałem wcześniej opinii Tren?

Gatchaman Crowds insight - 00 - :> :> :> :> Gatcha! Znaczy się nadal średnio ale stabilnie. Wygląda na to, ze fajnie zadysponowali Katzem.

Odnośnie starych serii:
DanMachi - fajne panienki, fajne wykonanie i nawet postaci ok. Fabuła za to ssie na całej linii. Całość przez to wychodzi jak zawsze... bardzo średnio. 5/10.

Sidonia s2 - trzyma poziom S1. To dobrze. Niektórzy twierdzą, ze nadal sprzedaje się na tyle dobrze, by doczekać S3.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 03-07-2015, 18:15   

JJ napisał/a:
Imo z tego mogłoby nawet coś wyjść, gdyby nie studio.

Z tego na serio mogło coś wyjść, bo wzorują się w końcu na ojcu kryminały japońskiego, w zasadzie chyba ekranizując jego opowiadania (albo bardzo idąc "na motywach"). Problem w tym, że próbując je "unowocześnić" i "dodać coś od siebie", wyraźnie mordując wszystko co było dobre.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 03-07-2015, 22:18   

Cytat:
Poza tym ponieważ subów dalej ani widu ani słychu to podejrzałam bez nich Chaos Dragon
Jedno słowo: Funi. Jak zwykle.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-07-2015, 01:02   

Nagato Yuki Coś odcinek 14
Ja jestem szczerze ciekawy ilu fanów Haruhi kojarzy o co chodzi z Johnem Smithem (Kyon dlaczego nie Martha Johns od razu?) Seria dryfuje w kierunku głupiego majtkowego romansu? Kyon jest w pozycji Nagato i nawet o tym nie wie a Suzużmijka zaczyna pękać choć skorupę ma twardą.
Krótko mówiąc seria dalej jest wyprana z czegokolwiek ciekawego. Natomiast jedyny interesujący wątek zdaje się właśnie dopalać i gasnąć. I nie będzie stabi stabi? No fu~un!!!~
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Smk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sie 2011
Status: offline

Grupy:
Syndykat
PostWysłany: 04-07-2015, 16:24   

vries napisał/a:
Gangsta 1 - cóż... bardzo gangsta... nawet da się oglądać.

Ranpo Kita 1 - przewinąłem... arghhh.... czemu nie przeczytałem wcześniej opinii Tren?


Odnośnie starych serii:
DanMachi - fajne panienki, fajne wykonanie i nawet postaci ok. Fabuła za to ssie na całej linii. Całość przez to wychodzi jak zawsze... bardzo średnio. 5/10.

Sidonia s2 - trzyma poziom S1. To dobrze. Niektórzy twierdzą, ze nadal sprzedaje się na tyle dobrze, by doczekać S3.


Gangsta może w pewnym momencie zacząć starać się aż za bardzo. Niemniej, jak Daer mnie przekonał, to jest blacklagoonowe. Rangoon side story? I cieszy fakt iż to jest seria z mocnym R. Miło dla

DanMachi cierpi, jak większość adaptacji nowelek, na kondensacje fabuły kosztem akcji <świetnej akcji, ale jednak>. Nie zmienia to faktu iż z sezonowych shonenów okazało się chyba naj, OST jest miodny, postaci, jak wyżej - a że to w sumie fanserwis dla fanów oryginału/ zachęta do zakupu papierowej opcji? Cóż.. Cieszy iż w finale MC nie zebrał wszystkich laurów na własne barki, biedaczek.


Sidonia Zgadzam się w stu procentach. Szkoda ino że poszli z fabułą nieco w bok <przestawianie chronologiczne wydarzeń mniej boli, ale jednak też tu się kwalifikuje>, za to cliffhanger powieszony w idealnym miejscu. Co do kontynuacji, ponoć, według leża występku i zła, trzeci sezon wykluje się gdy Nihei skończy arc w mandze, by dało się to z animować. Ostatnim razem jak pamiętam anime doganiające materiał źródłowy, skończyło się to wypełniaczem w Wybielaczu..


GATE
Oczekiwanie w sumie dopiero się zaczęło*, ale początek cieszy z dwóch powodów. Raz, zgodność z oryginałem została zachowana, production values są znośne, a na dzień dobry Cobra kontra wywerna daje nadzieję na odpowiednią epickość.
Drugim powodem jest niezgodność z oryginałem. Znaczy, nacjonalizm jakiś taki wyciszony..


Aoharu x Kikanjuu

Reverse trap i airsoft? Reguła trzech odcinków i zobaczymy. Animacja wygląda ładnie, a romansu póki co nie widać. Plus.




*Rory ^^

_________________
There is no "good" or "bad". There is only "fun" and "boring".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 04-07-2015, 19:04   

Little Witch Academia: The Enchanted Parade
50 minut zabawnego filmu z nieco tylko pomniejszoną stawką w porównaniu do pierwszego filmu.
Graficznie jest bardzo podobnie co poprzednio, muzyka jest. Opowieść jest dłuższa i lepiej poskladana. Ale jest to siquel wiec nie można tego oglądać z biegu, znaczy można ale ze stratą dla fabuły.
Niemniej film jest całkiem udany jak na aferę kickstarterową.

hłe hłe hłe*** edit

Working sezon 3 epizod 1
Największą tajemnicą całego odcinka była nowa czołówka, ale chyba udało im się nie popsuć.
Wpadłem bez powtarzania (bo zaginęło w zgliszcach starego dysku) ale wskoczyło się na tory bezboleśnie i prawie pamiętam o czym to było :] Jak na restart to całkiem dobry odcinek chyba.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 04-07-2015, 21:22   

Little Witch Academia: The Enchanted Parade - Anime is saved! Sasuga Trigger! Tia... było kolorowo, trochę zabawnie. Jakby się scenarzysta postarał, to LWA jest dobrym materiałem na tv-kę. Spuście, prosimy!

Charlotte 01 - o dziwo, nie jest to złe. W każdym razie pierwszy ep. Przypomina mi troszkę anime, które stworzył niedawno wcześniej wspomniany Trigger, a którego nazwa była długaśna i sobie jej nie przypomnę. Anime te zaliczyło dropa, a wywarło na mnie z początku równie dobre wrażenie. Innymi słowy anime z potencjałem, ale ryzykowne.
Eee... zapomniałbym. Jest to anime o licealistach supermocami. Nasz MC potrafi zawładnąć ciałem innych osób i przy tym jest dupkiem, który korzysta ze swojej mocy, by oglądać piersi, majtki, podrywać laski i ściągać na testach (aczkolwiek nie jest to anime majtkowe, mimo ww. opisu). Na swoje nieszczęście zostaje złapany przez obdarzonych mocami rówieśników.

Smk napisał/a:
GATE
Oczekiwanie w sumie dopiero się zaczęło*, ale początek cieszy z dwóch powodów. Raz, zgodność z oryginałem została zachowana, production values są znośne, a na dzień dobry Cobra kontra wywerna daje nadzieję na odpowiednią epickość.
Drugim powodem jest niezgodność z oryginałem. Znaczy, nacjonalizm jakiś taki wyciszony..
W pełni się zgadzam. Gate jest dość trudnym tytułem. Próbowałem mangi i odpadłem. To moim zdaniem będzie działać, jeżeli reżyserowi uda się utrzymać odpowiedni dystans do treści materiału. Pierwszy ep był ok.

Working!!! 01 - pierwszy ep chyba zapowiada uwiąd tej serii. Nie bardzo mnie śmieszył. Wiem, że z tego typu ekranizacjami jest różnie, więc może opinia jest nieco przedwczesna.

Drrr x2 13 - coraz gorsze openingi ma ta seria. Nie mogli dać jakiegoś jazzu lub dynamicznego rocka? Jak to wygląda fabularnie? O dziwo lepiej niż ostatnio. Izaya się cieszy, że ludzkość go tym razem nie olała. Scena z Shinrą była epicka.

Gatchaman Crowds Insight 01 - i tym razem dostajemy więcej tego samego. Tym razem jednak nie jest to dobra wiadomość, bo w pierwszej części dostaliśmy tego aż za dużo. I przydałby się tu jakiś twist, zwrot akcji, nowy motyw. Ale chyba scenarzysta nie jest na tyle kreatywny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 05-07-2015, 20:19   

Dalej zgrzytam zębami, że mojego chaotycznego smoka ani widu ani słychu, ale inne rzeczy wyszły więc było co oglądać. Tak więc:

Rokka no Yuusha 1
Jak tego nie schrzanią to zapowiada się anime sezonu. Walki świetne, a fabuła nie śpieszy się przesadnie wprowadzając widza w świat. Pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że protagonista pomimo swoich bardzo mocnych przechwałek co do powerlevelu NIE MA żadnych supermocy, ma za to osiem lat ciężkiego traningu na karku dzięki któremu jak na razie do tych przechwałek dorasta. Jako że lubię osobniki pragmatyczne seria od razu zyskała w moich oczach. Dodatkowo panienka z króliczymi uszkami jak na razie była całkiem charakterna, pomimo moich obaw że będzie tylko dodatkiem do protaga. Chwilowo seria dostaje duży kredyt zaufania i mam nadzieję że spełni pokładane w niej nadzieje.

Durarara!! Ten 1
Miałam straszną radość przy tym odcinku, bo ten fragment nowelki czytałam i hospitalizowany Izaya nadal pozostaje niezwykle fazowym widowiskiem, nawet gdy wie się co i jak. :D

Gatchaman Crowds insight 0 i 1
Jest odjechanie, jest kolorowo i jest... potwornie wtórnie. Albo twórcy zaserwują jakiś ciekawy zwrot akcji, albo tym razem ocena będzie znacznie niższa. Tym bardziej, że chwilowo wygląda, że dostaniemy dwie mery suły w cenie jednej, a to może już być przekroczenie masy krytycznej.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 05-07-2015, 20:25   

Nowy sezoooon!

Gangsta 1 jest tak bardzo gangsta... Mi się podoba. Muzyka brzmi ciut znajomo, czyżby ta sama ekipa co tworzyła OST do Samurai Champloo? Dwaj główni bohaterowie intrygujący. No i Productions I.G. mrrrrrrrr. I dorosłe podejście do sprawy, to znaczy brak słodzenia mrocznego półświatka i bez nadmierniej bezsensownej cenzury.

Shimoneta 1 w zasadzie miałam tego nie oglądać, ale pierwszy odcinek nadgryzłam. W tym szaleństwie jest metoda... nie takie to głupie. No dobra, dziewczyna latająca z majtkami na głowie, próbująca siać zgorszenie wśród niewynnych wcale a wcale brzmi głupio. Ale seria ma pewien potencjał ha.

Rokka no Yusha 1 ni to złe, ni dobre... Główny bohater został wrzucony do worka z 'idiotami', tylko biega w koło i krzyczy, że jest najsilniejszy. Acz to fantasy, jak na fantasy zapowiada się ciekawie, a obejrzę dalej.

A w międzyczasie nadgryzam Guin Saga 1-11. I w sumie ciężko mi idzie, coś podobnie jak z Utawarerumono, które ostatecznie dropnęłam w połowie... bo ciężko mi się identyfikować z kimkolwiek. Księżniczka tylko wzdycha do głównego bohatera, księcia już dawno bym rzuciła na pożarcie. A Guin jest idealny, nieskazitelny, nieludzki. I te wszystkie bitwy też jakieś takie niemrawe. Ale pewnie będę dalej sobie dłubać...

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 486 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 485, 486, 487 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group