FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 531, 532, 533  Następny
  Co w tej chwili oglądacie - edycja druga
Wersja do druku
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 13-09-2008, 12:45   

Gunslinger Girl il teatrino ep. 1 - Gunslinger Girl, tyle że bez klimatu, emocji, głębi, kreski i muzyki. Czyli w zasadzie bez Gunslinger Girl. Podręcznikowy przykład, jak nie należy robić kontynuacji. Z pierwszej serii zostali bohaterowie, ale i to nie do końca, bo zachowują się teraz, wyglądają, a nawet brzmią inaczej. Ze spokojnej historii skupionej na uczuciach zrobiono film sensacyjny napakowany akcją, do tego ze słabą, odrzucająco drewnianą animacją. Zepsute chyba pod każdym możliwym względem.

Detroit metal city ep. 3 - a miaało być tak pięknie... Pierwszy odcinek był naprawdę zabójczy, świetna parodia zarówno szatan-metalu jak i słodkiego, różowego popu, drugi trzymał poziom. Odcinek trzeci powtarza zużyte już dowcipy (teksty piosenek o gwałtach i próby ukrycia tożsamości przed dziewczyną), zabawnych tekstów/sytuacji prawie nie ma. Pozostaje nadzieja, że to tylko jeden słabszy epizod, a ni kierunek, w którym ma zmierzać teraz cała seria.

_________________
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Doreen Płeć:Kobieta
Little Lotte


Dołączyła: 02 Maj 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2008, 17:17   

Gankutsuou 1-4
Zaskakująco dobre jak na razie. Może to i lepiej, że nie pamiętam szczegółów z książki, bo tak mi przynajmniej nic nie zgrzyta. Znaczy, może oprócz tego, że naprawdę mogli sobie darować ten fanserwis yaoi (rumieniący się Albert i nadopiekuńczy Franz...). Mimo wszystkich zagrywek pod publiczkę seria ma mroczny, ponury klimat beznadziei i dekadencji, czyli taki, jaki mieć powinna. A eksperymentalna grafika nawet nie daje po oczach aż tak, jak myślałam. No Hrabia jest dokładnie taki, jaki być powinien (i ma boskiego seiyu).

_________________
"The tiny spark you give,
Also set my heart aflame...
That all the songs you hear me sing,
Are echoes of your name."

Ikonka stąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3149200
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2008, 18:39   

Lupin the 3rd: First Contact - film interesujący o tyle, że przedstawia część historii pominiętą w serii, czyli zawiązanie spółki Lupin & Jigen. Najwyraźniej jednak ktoś pomielił chronologię, bo ten moment powinien być umieszczony jakoś na początku lat 60-tych, a tymczasem na ekranie widzimy technologie z późnych lat 80-tych. Ale cóż, magia najwyraźniej pozostała, skoro chce mi się to oglądać. XD
Gdybym miał to jeszcze w dobrej jakości...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alex Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2008, 20:15   

Lucky Star 1-24 Seria wywarła na mnie spore wrażenie. Pełna dowcipu i komedii z ciekawymi elementami parodii innych anime. Wyrazista główna bohaterka, ciekawy, dynamiczny opening. Kreska i animacja ładna. Według mnie świetny seiyuu jak dla Konaty. Jeśli tak wygląda nauka w liceum w Japonii to ja się pisze. Seria pięknie przedstawia schematy często spotykane w anime. Polecam obejrzenie tej serii. 9/10
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
9658503
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 13-09-2008, 20:59   

Dennou Coil - dooobra seria. Interesująco i logicznie skonstruowany świat, napięcie trzymające aż do końca i strasznie sympatyczne postacie. Nawet niespecjalnie jest się do czego przyczepić - może do maksymalnie dramatycznego i wzruszającego zakończenia, które pewnie może się odbić czkawką. Ja jednak byłem w odpowiednim nastroju, więc nawet mi się spodobało.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
viesiu Płeć:Mężczyzna
Ten tam taki jeden.


Dołączył: 22 Mar 2008
Status: offline
PostWysłany: 13-09-2008, 21:23   

D.Gray-Man 1-15
Właściwie to nie wiem dlaczego zacząłem to oglądac, ponieważ postanowiłem sobie wcześniej, że Bleach to będzie mój jedyny tasiemiec. Może dlatego, że ma całkiem niezłe oceny. Cóż trudno.
Co do serii (a raczej tych 15 odcinków) to jak na razie nic specjalnie ciekawego. Raczej mnie to jeszcze nie wciągnęło. Technicznie (grafika animacja), jak na tasiemca przystało jest średnie na jeża. Nie potrafię się wypowiedziec na temat muzyki, bo wcale nie przyciągnęła mojej uwagi (tak, to jest minus). No cóż, zobaczymy, może jeszcze mi się spodoba. W końcu wypuścili już 100 odcinków (sic!, w co ja się wpakowałem)

_________________
"Go beyond impossible and kick the reason to the curb! That's the way of Gurren-dan!"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1223942
Asthariel Płeć:Mężczyzna
Lis


Dołączył: 10 Kwi 2008
Skąd: Warszawa
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 13-09-2008, 21:49   

Soul Eater 23
Medusa arc się kończy, został już tylko ostatni ep.


Spoiler: pokaż / ukryj
W odcinku: walka Steina i Medusy z wspaniałym śmiechem tego ostatniego - w ogóle świetna scena po wygranej walce... ten deszcz krwi... A Kid i BS próbują powstrzymać Free i Erukę, co im sie nie udaje. A za tydzień - Asura vs. Shinigami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krew_na_scianie Płeć:Kobieta
kościsty seksapil


Dołączyła: 23 Gru 2007
Skąd: Bełchatów/Łódź
Status: offline

Grupy:
House of Joy
PostWysłany: 14-09-2008, 01:37   

Last Exile odc 14 - przyzaje, że dawniej skończywszy oglądanie Last Exile po 1 odicnku popełniłam błąd. Seria jest niesamowicie wciągająca, ma to coś w sobie, ale jednocześnie dokonała "przefantastycznej" rzeczy - bo anime podoba mi się, ale równocześnie mnie irytuje!! No po prostu pare elementów działa mi wybitnie na nerwy, a mianowicie:
Spoiler: pokaż / ukryj
Ten ciągnący się element tajemniczości!! Wiele haseł jest tylko zasygnaloziwonych, i do tej pory właściwie nic się nie wyjaśniło! A ja nie mam pamięci do takich rzeczy, więc jak widzę, że w trakcie walki nagle znowu jakieś Super Ważne Postacie - oczywiście nie wiadomo kto to - rzucają trzy zdania, z których ja nic nie rozumiem, to mi ręce opadają..I jest tak notorycznie!! No chyba, że ja jestem taką wybitnie tępą osobą i nie umiem posklejać paru watków..Jak dla mnie czas najwyższy pewne rzeczy uczynić jaśniejsze, bo z moimi słabymi nerwami, ja po prostu nie wytrzymam nerwowo..Największe ciarki czuje, gdy bohaterowie mówią nazwiska rodów, które nie wiem w zasadzie czy coś mi mówić powinny!

Kolejny problem!! Walki powietrzne mnie dobijają. Ja to nigdy nie wiem kto jest kim, kto do kogo strzela, statek bohaterów czy też nie. Zwłaszcza jak Silvanna leży w jakiś odmętach, nagle pojawili się kolejni osobnicy itp. No ale u mnie to normalne. Nie pamiętam filmu z walkami w chmurach, które byłyby dla mnie czytelne.

Ostatni problem - pan Dio czy jak mu tam, powiedzmy kolega Cluasa z Gildii. Ja rozumiem iż jest trochę szurnięty, nawet go lubię, ale to że kapitan zgodził się, by był on na pokładzie..No głupota. Że się zgodził na główną parę dzieci - jakoś względnie to przeżyłam, ale na tego młokosa? Niewytłumaczalne to jest dla mnie..

Mam nadzieje, że mój wybuch irytacji będzie uspokojony i w końcu wszystko się jakoś wyjaśni..

_________________
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, skazani są na jej powtarzanie."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9343376
Agon Płeć:Kobieta


Dołączyła: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 14-09-2008, 14:16   

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (całość)

Strzał w dziesiątkę.

Naprawdę świetna seria: realizm, przemyślana i spójna fabuła, ciekawe portrety postaci. Nie brak akcji, elementów humoru, chwili refleksji. Brak jakichkolwiek zbędnych wątków czy postaci wciśniętych na siłę. Mimo iż to tylko 6 odcinków, fabuła – choć niezbyt oryginalna - wciąga wraz z każdym kolejnym odcinkiem; podoba mi się stopniowe budowanie napięcia. Konwersacje prowadzone przez Rikę i Yuuichi'ego, oraz wyrażanie uczuć za pośrednictwem literatury – kolejny strzał w dziesiątkę.

Dostałam wszystko to, co lubię i oczekuję od gatunku: dramat/romans/okruchy życia.

Seria dla romantyków i osób lubiących realne, lecz niebanalne historie ^^

Edit: Ugh, tytuły mi się pochrzaniły 2 razy ^^'
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 15-09-2008, 14:28   

Lupin the 3rd: Return the Treasures. Kto zgadnie, jakie zadanie czeka na najlepszego złodzieja wszechczasów tym razem? I co niby ma z tego mieć? :D

Odkąd wziąłem się za pełnometrażówki Lupina dostrzegam, że część z nich jedzie po prostu na legendzie serii. Na szczęście tutaj tak nie jest - produkcja posiada należyta oprawę audiowizualną oraz odpowiedni nastrój. Już sam początek wprowadza niezłe napięcie, zakończenie natomiast jest całkiem łagodne, co zawsze ładnie wypada w filmach z tej serii. Ogólnie jest to coś w sam raz na nudny wieczór, jak również do obejrzenia w większym gronie.

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 15-09-2008, 17:25   

Blade of the Immortal 1-4 - jakie to nierówne! Są sceny piękne i szpetne, muzyka momentami zachwyca, a momentami aż odrzuca. Fabułę znam już z mangi, więc wciąga jakoś trochę mniej. A główny bohater zaczął mi się kojarzyć z Alucardem, ciekawe dlaczego. Ogólnie - nie jest źle. Ale jakoś bardzo dobrze też nie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 15-09-2008, 17:39   

Urufu napisał/a:
Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (całość)

Strzał w dziesiątkę.

Tak, dobre to jest. Swego czasu, gdy byłem dość podłamany, polecił mi to przyjaciel jako odtrutkę. Dobrze się to oglądało; jednak czasem nie ma jak dobra, ciepła historia z happy endem...

A póki co oglądam Monstera. Jestem pozytywnie zaskoczony. Spodziewałem się raczej, że po pewnym czasie zrobi się nudne, ale się nie zrobiło. Wprawdzie zaczęły pojawiać się fillery, jak można było oczekiwać, ale na szczęście są to fillery z sensem. Mimo wszystko wciąż obawiam się, że się zepsuje - jestem na 17 odcinku, a to draństwo ma ich 74! Co on, będzie się w kółko uganiał za tym Johannem przez pozostałe pięćdziesiąt parę?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 16-09-2008, 11:23   

Natsume Yuujinchou od 1 do 10
Gosh, kocham tą serię. Główny bohater jest tak prawdziwy, w ogóle nie przypomina robinych taśmowo bochaterów haremówek, czy innego, że tak to ujmę, shitu. Opowiedziane historie są naprawdę wzruszające, doprawione szczyptą humoru, który trzyma poziom i nie przeszkadza w odbiorze poważniejszej treści.
odc 9 -
Spoiler: pokaż / ukryj
Idol telewizyjny i aspołeczny Natsume! Miodzio!

odc 10 -
Spoiler: pokaż / ukryj
Główny bohater w formie zniewieścienia. O dziwo - nie wypada to beznadziejnie tak jak w większości takich numerów w anime. Epizod ze słownikiem i biednym Tanumą - naprawdę mocny. Te gwiazdeczki...


Birdy the Mighty Decode 1-8
Jej. Średnie. Poprostu średnie. Fabułą taka se, bohaterowie poboczni -tacy se, animacja taka se. Dlaczego oglądam? Czasem można się pośmiać z relacji dwójki głównych bohaterów. Nic więcej, ale też nic mniej.

Biorę się za Soul Eater 23. Już zacieram rączki.
Jakoś nie chce mi się brać za następny odcinek Code Geass r2. Poprzedni był taki średni. Kijowa animacja, Lulu starcił jakąkolwiek racjonalność działania. Nawet mój fangirls, który był moją główną siłą napędową przy oglądaniu tej serii jakoś zdechł. Wszystko wygląda jakby twórcy mieli cięcia w budżecie i zdrowym rozsądku. Przyjemną mieszankę gatunkową dobiła komercja. Mimo wszystko dociągnę do końca bo jeszcze dwa miesiące temu byłam fanką tej serii.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
DarkHaze Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Sie 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-09-2008, 20:43   

Darker Than BLACK - juz koncze to świetne anime, klimatyczne, z ciekawą historią. Jak najbardziej polecam, znajduje sie u mnie w top.

Monster - to samo, o to właśnie chodzi w dobrej serii.

Texhnolyze - co moge napisać, trzeba obejrzeć.

Jak widać tymczasem same dobre serie, pozaczynałem duużo róznych innych ale własnie te kontynułuje, bo najlepsze. Reszta czeka na wznowienia oglądania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 17-09-2008, 14:14   

Lupin the 3rd: Return of Pycal - kolejna oavka spośród wielu. Tym razem jest to dość bezpośrednie odwołanie do bodajże pierwszej serii, w której Lupin zetknął się z tytułowym iluzjonistą Pycalem (notabene tam był chyba Pyker, ale mówi się "trudno"). Fabuła jest zakręcona troszkę nie tak, jak możnaby się spodziewać po Lupinach. Do tego w pewnym momencie baaaaardzo rzuca się w oczy kiepskie komputerowe 3D - ktoś albo nie miał pieniędzy, albo źle je wykrozystał. Przynajmniej muzyka jest dobra, bo tworzył ją ten sam Yuji Ohno co zawsze, ale nawet jemu udało się popsuć własną melodię do napisów końcowych. What a waste...

EDIT: Aha, na film ogromny wpływ miało chyba wszystko to, co na rynku animowanym pojawia się obecnie. W tym przekonaniu utwierdziła mnie spora ilość fanserwisu z Fujiko oraz fakt, że po takiej naprawdę ostatniej scenie na pięć sekund przed końcem pliku rzuciło mi się na usta "WTF?!". Straszne...

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 533 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 531, 532, 533  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group