FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
  Patriotyzm
Wersja do druku
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 22-08-2005, 15:02   

Ysengrinn napisał/a:
OK, widzę, że odfrunęliśmy w krainę żydów, masonów i cyklistów.
(...)
My name is Laden. Bin Laden.
(...)
Członków organizacji Seele która zamierza zbudować Evangeliony i przeprowadzić
Human Complementation Project.

Przytoczę słowa powiedziane przez rzeczniczkę rosyjskiego rządu po zamachach na WTC. Otóż powiedziała że "istnieje międzynarodowy super-state i super-governement" oraz że "zamachy terrorystryczne są tylko zasłoną dymną dla zupełnie innych działań w które Rosja nie da się wmieszać".
Ysengrinn napisał/a:
, przecież wielcy światowego biznesu SĄ w rządzie amerykańskim!

Nie chodzi mi o płotki kolego tylko o Naprawdę Grube Ryby. Ludzi, od których w ten czy inny sposób zależy jakieś 40-60% wszystkich firm amerykańskich i sporo światowych. Dowodem na istnienie jest chociażby tajemnica Banku Rezerw Federalnych (nikt nie wie kto tam decyduje, jakie decyzje podejmuje i dlaczego) który kontroluje gospodarkę amerykańską...
Ysengrinn napisał/a:
There is only Matrix...

Tiaaa... I dlatego żaden wywiad na świecie nie miał pojęcia o planie garstki szaleńców. I dlatego dokładnie w dniu zamachu na WTC wysiadł amerykańsko-kanadyjski system obrony przeciwlotniczej (jedyny raz w historii!). I dlatego do dziś tajne są rozmowy pilotów boeingów z wieżami kontrolnymi. I dlatego pilotujący podobno samoloty terroryści parę lat wcześniej oblali kurs latania bo nic nie umieli a wykonali nad Waszyngtonem zwrot bojowy jaki potrafi na bieingu wykonać tylko kilku najlepszych pilotów wojskowych. To śmierdzi na odległość robotą tajnych służb! A jeśli tobie nie śmierdzi to sprawdź czy nie masz kataru!

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-08-2005, 16:26   

LunarBird napisał/a:
tajemnica Banku Rezerw Federalnych

Co za bzdura... ROFLMAO! Szaleju się najadłeś? Dawno się tak nie uśmiałem. Nie ma to jak zwolennik teorii spiskowej...
Niby czemu Greenspana słuchają jak proroka, a każdy jego katar wpływa na giełdę?
Wiesz, może poczytaj trochę... wiedziałbyś że coś takiego jak "Bank Rezerw Federalnych" nie istnieje. Istnieje SYSTEM znany jako Federal Reserve, w skład którego wchodzi 12 banków, obok innych agend, a całość stanowi agencję US GOV podległą Prezydentowi. I że dokładnie wiadomo kto zarządza Fed-em, i przed kim on odpowiada oraz kto go powołuje. I nie musisz sięgać po podręczniki ekonomii, wystarczy że poszukasz w wiki - hasła "Alan Greenspan" i "Federal Reserve".
Przyznaję, system amerykański jest trudny do zrozumienia dla kogoś przyzwyczajonego do banalnie prostych struktur europejskich państw unitarnych, ale Fed naprawdę da się zrozumieć. No chyba że zupełnie nie znasz angielskiego... >_>
Ysengrinn napisał/a:
My name is Laden. Bin Laden.

Gott mit uns! Ich bin Laden!!! xD

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2005, 16:37   

moje dwa grosze;
Bush nie jest ultra religijny (ale jeden generał, od łapania Sadadma jest "terroryści chcą zniszczyć nasze chrześcijańskie wojska w Iraku!") jednostki nie pamiętam. Za to fundamentaliści byli cennymi wyborcami, pod rządami Clintona. Wolfowitz i radykałowie z partii Busha są przekonani, że msją dziejową Ameryki jest zaprowadzenie powszechnego pokoju i demokracji i zabija każdego, kto nie [pasuje do tej wizji. taki mają program, a chrześcijanie, których przekonali do głosowania mieli rzekomo przewarzyć szalę zwycięstwa na Busha. Taką opinię spotkałem, sądząc po składzie i działaniach Amerykńskiego rządu, nie mam podstaw by nie wierzyć.

Red, skąd masz liczbe 6 milionów zabitych Irakijczyków? Ja słyszalem o 17 tyś zaginionych, od 100 do 300 tyś zginęło na wojnie z Iranem (nie wiem którym statystyką wierzyć, ale najczęściej mówi się o 100-200 tyś), Kurdowie mówią, że stracili koło 180-250 tyś, ale to na pewno przesadzone dane, potywierdzenia nie znam.

Saddam jest postacią mityczną. Wojna z Iranem to właściwie wojna z terroryzmem (wiem jak to brzmi). Chomeini chciał powstania Szyitów przeciw anty-Islamskiemu rządowi i Saddam kontratakował. Zajął prowincję, ale Chomeini nie upadł i Saddam się cofnął do siebie (wyszkolona przez Amerykanów i wyposarzona w najnowocześniejszy na świecie sprzęt armia Irańska pojawoiła się na polu bitwy z opuźnieniem, a i tak tylko po to by dostać łupnia, dzięki temu upadł lewacki rząd Bani Sadra, o ile pamiętam). Tak więc wojna była totalną klęską Saddama. Ale Saddam nie marzył tylko o podbojach, wszystkie wojny były podyktowane koniecznością.
Saddam dał Irakijczykom szpitale, szkoły i elektryczniość, nie dlatego że ich kochał, ale by zapewnić sobie poparcie społeczne, czyli długie panowanie. Kiedy nie wolno było mu sprzedawać ropy, nie możnabyło kontynuować tej polityki.
Saddam popierał terroryzm, Mudżahedyni Ludowi wciąż są w Iraku, gotowi do walki z Teheranem...
To powie wam każdy zajmujący się tym problemem, chyba że jest propagandzistą Amerykanów.
Co do wojny nie popieram jej, bo jest niesłuszna, nie powiedziano o niej prawdy, a właściwie dlaczego nie obalono Saddama w 1991? Bo wtedy Iran przejąłby kontrolę a dziś nie ma Saddama by go rónoważył.
Na razie tyle, ale to jest temat rzeka.

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2005, 16:40   

I jeszcze dygresja;
Ktoś powiedział, że terroryzm pojawia się tam gdzie są oszołomy, widzę że Józef Piłsudzki nie jest twoim bohaterem. ;P

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2005, 17:22   

I jeszcze na koniec.
Islamski fundamentalizm, po zwycięstwie nad niewiernymi w Afganistanie (wiem, Amerykanie mówią, ze to oni... sukces ma wielu ojców :)) przez niejakiego Ajmana al-Zawahiriego i jego Saudyjskiego sponsora postanowił przeprowadzić rewolucje w innych krajach, rządzonych przez Naserystów, tudzież demokratów (pamiętajcie że wielu mudżahedynów nie było a z Afganistanu, batalion filipiński na pewno nie). Uznali oni że rządy odeszły od islamu i zostały skorumpowane przez wrogi tradycyjnym/islamskim wartościom zachód. Dlatego zaczęli walkę, by za pomocą wielkiej przemocy pobudzić do działania masy (jak komunistyczni terroryści, swoją drogą). Ale akty terroru nie pchnęły mas do rewolucji, wprost przeciwnie. Wtedy islamiści doszli do oczywistego wniosku; masy też są skorumpowane przez zachód! Wszyscty muszą zginąć, by powstało islamskie społeczeństwo.
Równie oczuywistym była klęska ideii rewolucji islamskiej, w 1997 fundamentaliści byli już skończeni, bez poparcia społeczeństw, z reżimami, które z poparciem demokratycznego świata represjami kosiły terrorystów i innych wrogów politycznych. No i wtedy nastąpiła zmiana. Skoro wszyscy są skorumpowani, to trzeba zniszczyć źródło korupcji!
Źródłem była Ameryka... a potem Rosja, pewnie Chiny, Indonezja, Algieria i tak aż do zwycięstwa islamu.
Jeśli myślicie że to teoria spiskowa, to amerykanie i brytyjczycy uważają że Al-Kaida ma "swych ludzi" na całym świecie.

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 22-08-2005, 17:42   

Cytat:
wyszkolona przez Amerykanów i wyposarzona w najnowocześniejszy na świecie sprzęt armia Irańska pojawoiła się na polu bitwy z opuźnieniem, a i tak tylko po to by dostać łupnia, dzięki temu upadł lewacki rząd Bani Sadra, o ile pamiętam


Może się mylę, ale USA stało chyba po stronie Saddama.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 22-08-2005, 18:33   

Ash DeLuxe napisał/a:
wyszkolona przez Amerykanów i wyposarzona w najnowocześniejszy na świecie sprzęt armia Irańska pojawoiła się na polu bitwy z opuźnieniem, a i tak tylko po to by dostać łupnia, dzięki temu upadł lewacki rząd Bani Sadra, o ile pamiętam
Masz chyba na myśli armię Iracką bo armia Irańska raczej nie była szkolona przez Amerykanów. Poza tym sprzęt niekoniecznie był najlepszy na świecie (choć pewnie najlepszy w okolicy, poza Izraelem oczywiście).

PS: Bani Sadr poleciał nie z powodu wojny, ale dlatego, że przegrał wewnętrzną walkę o władzę z Radą Strażników Rewolucji.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 22-08-2005, 22:24   

On ma na myśli armię Irańską i wcale się nie myli.
Armię ajatollahowie przejęli po Szachu i z całym inwentarzem, tak żywym (szkolonym w USA) jak martwym (produkowanym tamże)
W iranie wciąż podstawę parasola powietrznego stanowią F-14 Tomcat z Aim-54 Phoenix, dostarczone Szachowi. Myślisz że skąd Rosjanie wzięli wzór do głównego uzbrojenia swojego Mig25/31?
A M-60 wciąż są w Irańskiej armii bardzo liczne. Niedawno do tego grona dołączyły AH-1 Cobra. A raczej, ich perfekcyjna, bezlicencyjna kopia ^_^

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Redvampire
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 22-08-2005, 22:38   

Ash DeLuxe napisał/a:


Red, skąd masz liczbe 6 milionów zabitych Irakijczyków? Ja słyszalem o 17 tyś zaginionych, od 100 do 300 tyś zginęło na wojnie z Iranem (nie wiem którym statystyką wierzyć, ale najczęściej mówi się o 100-200 tyś), Kurdowie mówią, że stracili koło 180-250 tyś, ale to na pewno przesadzone dane, potywierdzenia nie znam.

Facet 400 tys irackich żołnierzy to zgineło w samej wojnie. Dosaj 600 tys ofiar głodu i chorób i dodatkowo około średnio 35 tys rocznie na karzdy rok panowania naszego satrapy, samych egzekuzji osób uznanych za wrogów parti bas ( dane Amnesty International)

A co do samych muzłumanów to kiedys tez byłem pozytywnie do nich nastawiony , przynajmniej dopuki nie poznałem ich bliżej i nie przekonałem sie na własnej skórze jak im łatwo z żekomych ofiar stac sie oprawczami , i jak łatwo im namieszać we łbach paroma pustymi hasłami co niestety ustawiło mnie po przeciwnej do nich stronie karabinu.
Powrót do góry
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-08-2005, 01:14   

Jedno naiwne pytanie: co to wszystko ma do cholery wspólnego z tematem? Jutro stąd też trzeba wydzielić offtop==.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2005, 09:06   

jeszcze tylko;
Tylko raz spotkałem się z liczbą 300 tyś poległych Irakijczyków. Uważam to za przesadzone i nie uwierze że reszta statystyk się myli... Żydzi twierdzą że zginęło 2,5 milona ludzi, ale nie podają zdajsie ile po której stronie (Jewishlibrary).
Amnesty tak podaje? Te grupy mają tendencję do... hmm "podrasowywania" raportów. Powiedz kiedy wypuścili ten raport, bo jeśli podczas wojny, lub przygotowań do niej to sorki, ale nie jest on dla mnie wiarygodny.

A odnośnie patriotyzmu.
Pamiętam jak w telewizji widziałem wywiad z gościem (byłym żołnierzem), który opowieadał jak do jego jednostki przybył oficer z tymi słowami;
-Potrzebuje tysiąca ochotników, którzy oczyszczą pole minowe dla czołgów.
Zgłosiło się 3 tysiące
Po latach ów żołnierz, mieszkający już na zachodzie rzekł, ciesze się że mnie wtedy nie wybrali.
Patriota, czy zdrajca?

Edit;
wa-totem ma racje, z tym że nie ma pewności czy F-14 zbiegł do ZSRR.
Banio Sadr; to on wydał bitwę pod Susangardem, która była klęską, i miało to wpływ na jego odejście.

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.


Ostatnio zmieniony przez Ash DeLuxe dnia 23-08-2005, 17:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 23-08-2005, 15:05   

Ash DeLuxe napisał/a:
Patriota, czy zdrajca?

Nikt nie ma prawa nadużywać ludzi. Ojczyzna wymaga poświęceń ale ojczyzna ma obowiązek zredukować ryzyko do niezbędnego minimum. To działa w obie strony, nie tylko w stronę obywatela.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Ash DeLuxe Płeć:Mężczyzna
tereferekuku


Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Z innej planety
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2005, 16:54   

Ciekawa myśl.

_________________
Jeśli potrafisz zachować spokój, gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 24-08-2005, 13:32   

Dodam że władza nadużywająca patriotyzmu obywateli szkodzi wizerunkowi ojczyzny w ich oczach a więc to też jest zdrada. Taki Stalin na przykład dbał o siebie nie o Rosję a więc ja bym go uznał za zdrajcę. Podobnie niektórych naszych polityków niezbyt poważnie traktujących swoje obowiązki...

Władza też musi służyć ojczyźnie i jej interesom, nie tylko obywatele. A bezduszne wykorzystywanie obywateli zdecydowanie nie leży w interesie ojczyzny.

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 13-12-2005, 20:44   

Nie wiem czy ktoś będzie wiedział, co to znaczy pojenić sarmatyzm.

Nie mogłam się powstrzymać, niech leci XD
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group