FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Patriotyzm
Wersja do druku
slocik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 08 Lis 2005
Skąd: stad
Status: offline
PostWysłany: 14-12-2005, 17:22   

patriotyzm = bravehart

Slowo jak slowo, ja nic z naszym krajem wspolnego nei chcem miec, ani z zadnym innym. To ze sie tu urodzilem to nei moj wybor, ale tak wiekszosc jak by sie zaczela jakas wojna, to bym zlapal za lopate ( ewentualnei inne narzedzie masowej zaglady) i bronil tego co nasze :]
ka_tka napisał/a:
Nie wiem czy ktoś będzie wiedział, co to znaczy pojenić sarmatyzm.

www.gogle.pl ^^
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3943710
Kurosaki Ichigo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Cze 2006
Skąd: Soul Society :)
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2006, 15:12   

Dla mnie osoba może się nazwać patriotą jeżeli jest pełna szacunku do własnej ojczyzny i broni jej za ceną własnego życia. Jest ona związana z nią sentymentalnie jaki i również duchowo. W obecnych czasach bardzo trudno znaleźć patriotę (oczywiście mówię tu tylko o Polsce). Bardzo dużo osób wyjeżdża z kraju w poszukiwaniu lepszej przyszłości. Ludzie zostający w nim, albo nie mają środków aby utrzymać się za granicą, bądź też nie znają języka. Je szczerze mówiąc nie jestem typowym patriotą, ponieważ jeżeli nadarzy mi się okazja to wyjadę z Polski. Wynika to z tego że nie czuję wielkiej więzi z krajem (może przez panujący rząd).

Zaś jeśli się sprawa dotyczy mangi i anime a patriotyzmem. Moje zdanie jest takie niektóre anime nawet uczą takiego postępowania (np. Dragon Ball, Neon Genesis Evangeilon), po przez pokazywanie poświęcenia bohaterów dla szczytnych celów.

_________________
Świat zmienia człowieka, choć człowiek nie zawsze tego chce....
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1601381
Nezumi Płeć:Mężczyzna
Wieczny i Nieskończony


Dołączył: 11 Lut 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-06-2006, 16:42   

patriotyzm to miłość do ojczyzny, szacunek dla jej symboli i bohaterów. nie oznacza to wywyższania swojego kraju nad inne bo to już nacjonalizm, czyli zacofana ideologia bliska nazizmowi. patriota powinien dobrze reprezentować ojczyznę i walczyć ze stereotypami wokół niej narosłymi (np. Polak - pijak, Polak - złodziej itp.). dobry patriota to przede wszystkim dobry człowiek a patriotyzm nie powinien być pustą regułką taką jak wpaja się w szkołach oraz wspomnianych przez kogoś amerykańskich filmach tylko uczuciem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group