FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 266, 267, 268  Następny
  Bardzo kulturalna rozmowa o polityce - Kraj

Masowe manifestacje polityczne to:
Zły znak (Dowód politycznego kryzysu i eskalacji konfliktu)
7%
 7%  [ 1 ]
Dobry znak (świadczą o obywatelskim przebudzeniu)
21%
 21%  [ 3 ]
Obie odpowiedzi są prawidłowe
71%
 71%  [ 10 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 01-11-2011, 21:04   

Caladan napisał/a:
My płacimy krocie od Czechów i Niemców za gaz rosyjski

Bzdura. Cząsteczki gazu nie mają nadrukowanych flag - ta ruska, ta algierska. W niemieckim systemie gazu z rosji jest 38%, a Nabucco może potężnie zmienić proporcje dostaw po czeskiej stronie. Nawet jeśli nie, to interkonektor jest dla nas szansą do sprzedania naszych nadwyżek - to, w którą stronę popłynie gaz, zależy tylko od tego, jakie będą ceny a zatem co się właścicielom interkonektora opłaci. Obecnie rosyjski gaz jest najdroższy na świecie.

Cytat:
Wystarczy, że Rosjanie wyłączą korek Białorusi i jest nam zimno.

Brednie. Przeczytaj uważnie co napisałem?

Sama bieżąca produkcja wystarcza na zaspokojenie całej konsumpcji w gospodarstwach domowych, już teraz, i z zapasem na kilkaset lat - bez łupków.

Problemem jest zaopatrzenie przemysłu, i rosyjskie ceny które czynią ten przemysł niekonkurencyjnym.

A ty nie bierzesz wogóle pod uwagę, czemu rosjanom tak zależy na udziale w rynku, i możliwości dyktowania cen... Rosjanie NIGDY chętnie nie zakręcają kurka, bo wg niektórych szacunków nawet 95% ich budżetu to zyski ze sprzedaży surowców (pośrednie i bezpośrednie). Każda taka akcja ich słono kosztuje, i jeśli się na nią decydują, to tylko z gwarancją, że będą z tego zyski. A ledwie kilka tygodni temu przeliczyli się ze swoją pozycją - źle obstawili, i stracili spory (~3,5 mld m3 rocznie) kontrakt w Turcji na rzecz Iranu.

Millerowi, Kaczorowi i Tuskowi możemy podziękować za zagwarantowanie, że na podwyżkach cen gazu w polsce zarabia przede wszystkim rosyjski budżet... a obniżek nie ma, podczas gdy na zachodzie gaz ostatnio tanieje, także z racji tanich dostaw z USA.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-11-2011, 21:38   

Mai_chan napisał/a:
Panowie, ja bym prosiła o ograniczanie się w kwestii "jakże dowcipnych", a na pewno pogardliwych zdrobnień i przeinaczeń. Urawa w tym przoduje, ale czuje oko moderatorskie łypie na was wszystkich
Bardzo fajnie, że wreszcie ktoś zwrócił na to uwagę. Zabawne, że to zazwyczaj domena ludzi mieniących się konserwatystami, a więc takich, którzy teoretycznie powinni hołdować zasadom dobrego wychowania.

Urawa napisał/a:
Ciekawy tekst. GWno nigdy nie ukrywało swojego wrogiego podejścia do Kościoła, a tu naczelny cyngiel Michnika wali w "Fakty i Mity". Czyżby obawiało się, że Kotliński może im podbierać tych bardziej lewoskrętnych czytelników?

To nie o to chodzi. Normalni ludzie po prostu nie lubią oszołomstwa. Nawet jeśli wyznają podobne poglądy, a nawet zwłaszcza wtedy. Ekstremizm zawsze kompromituje daną idee, więc naturalnym jest, że co bardziej stonowane i rozsądniejsze części danych środowisk próbują z nim walczyć we własnych szeregach.

Co się dzieje gdy jakieś srodowiska próbują się bratać z co bardziej odjechanymi ugrupowaniami czy jednostkami możemy zaobserwować po "prawej stronie". Dlatego, że dopuszczono do głosu o. Rydzyka, Młodzież Wszechpolską, skrajnych nacjonalistów, a ostatnio kiboli "prawica" kojarzy się tak, a nie inaczej (raczej źle). Ruch Poparcia Palikota przy całej swojej fajności zaktywizował ich odpowiedniki z lewa i wprowadza, że są bardziej słyszalni. "NIE" czy "Fakty i mity" czytała głównie stała klientela równie zakręcona co miłośnicy "Gazety Polskiej", a tu nagle mogą dotrzeć do znacznie większego grona słuchaczy. Dziwnym nie jest, że Wyborcza nie chce powtórki z tego co się dzieje po drugiej stronie.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 02-11-2011, 06:29   

Cóż, GW zawsze było zwolennikiem lewicowego odpowiednika PJN - inteligenckiej, umiarkowanej kanapy politycznej bez szans na zdobycie elektoratu, a tym samym potrafiącej zaistnieć w polityce tylko jako suspensorium innej, bardziej życiowo nastawionej formacji.

... Biorąc to wszystko pod uwagę nie sposób nie śmiać się z wiary prawicowców we wszechwładzę tegoż dziennika.

Cytat:
Normalni ludzie po prostu nie lubią oszołomstwa. Nawet jeśli wyznają podobne poglądy, a nawet zwłaszcza wtedy. Ekstremizm zawsze kompromituje daną idee, więc naturalnym jest, że co bardziej stonowane i rozsądniejsze części danych środowisk próbują z nim walczyć we własnych szeregach.


Amen. PiSy, LPRy, ONRy i inne młodzieże zawsze doprowadzały mnie do szału o wiele bardziej niż analogiczne ruchawki po drugiej stronie sceny politycznej - do tego stopnia, że prawicowego oszołomstwa nawet nie chce mi się komentować. Ku niejakiemu zdziwieniu stwierdzam jednak, że jestem w tym dość osamotniony - większość zwolenników prawej strony przejawia solidarność prawników*.
W zasadzie z podobnego powodu nie znoszę Środy et consortes, którzy IMHO do ważnej kwestii równouprawnienia zabierają się zupełnie od dupy strony.

* światopoglądowy odpowiednik solidarności jajników.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Kurt Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 27 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2011, 16:50   

Ysengrinn napisał/a:

Amen. PiSy, LPRy, ONRy i inne młodzieże zawsze doprowadzały mnie do szału o wiele bardziej niż analogiczne ruchawki po drugiej stronie sceny politycznej - do tego stopnia, że prawicowego oszołomstwa nawet nie chce mi się komentować.

U mnie jest na odwrót. O ile ci nieszczęśnicy z prawej strony kojarzą mi się z czystą i czasem groteskowo zapyziałą "reakcyjnością" o tyle w tych lewych (niezależnie czy są w typie lewicowców "kawiorowych" czy "anarcho-rozpierpapier")widzę przede wszystkim naiwność i koszmarnie utopijne, płytkie (czy wręcz głupie) spojrzenie na rzeczywistość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-11-2011, 18:22   

Wa Totem nie obrazisz jak odpisze tobie w weekend. Zmiany pogody mnie dobijają teraz.

P.S A mnie wkurzają obie grupy.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2011, 20:35   

Do wojny wewnątrz PiS:
Akurat Ziobro ma rację, że muszą się zmienić jeśli chcą wygrywać wybory (w normalnych warunkach). PiS próbował się malować jako partia z szerokimi horyzontami, ale na końcówkę wyraźnie wrócili do swojej skrajnie prawej strony (powrót do starej retoryki podczas sprawy z Merkel, oraz nieszczęsna jak już wspomniałem reklamówka PO pokazująca "obrońców krzyża" i kiboli, chociaż tutaj się poprawiam bo wydaje mi się, że jednak kiboli całkowicie nie zagospodarowali (wydaje mi się, że dużą część zagospodarował Palikot i MOŻE znaczącą część zagospodarował "Król Julian", ale nadal zrobili okropny błąd biorąc przywódców pod obronę).
Teraz spójrzmy na wyniki. PO straciło 2 posłów. PiS stracił 9 posłów - jest to wynik bardzo zły dla głównej partii opozycyjnej. Co jest trochę poprzez dziwaczne liczenie głosów bo stracili o 0,11% ilości głosów mniej od PO. Co i tak nie zmienia tego, że podczas wyborów stracili, a nie zyskali w stosunku do poprzednich wyborów.

Oznacza to, że nawet przy sytuacji kiedy nagle wszystko się rozlatuje. Nie koniecznie muszą wtedy przejąć elektorat zawiedziony. Wystarczy, że pojawi się jakaś gadająca głowa, która kiedyś odeszła i nagle wraca w blasku chwały, albo pojawi się nowy charyzmatyczny krzykacz pokroju Lepera, czy Palikota i to oni przejmą głosy niezadowolonych.
Poza tym, czy naprawdę chcieliby rządzić podczas załamania. Nie są w stanie naprawić państwa, bez niszczenia swojego image-u (coś takiego jest w Grecji, gdzie nie ma możliwości by ich premier jakoś się utrzymał). Chyba, że by ostro rozprawili się z całą (nawet nową) opozycją.

Wiemy, jaką propozycję dostał Ziobro, od Kaczyńskiego. Nazywane kompromisowym zostaniesz w PiS, ale oddaj się do mojej dyspozycji (a pewnie i tak stracisz swoją pozycję, oraz nie licz na start do sejmu, bo nie jestem pewien twojej sprawności w unii). Kompromisem tego bym nie nazwał, a jedynym gorszym wyjściem jest wyrzucenie z partii (chyba, że statut PiSu przewiduje wieczne zawieszenie w prawach członka partii). Oczywiście jest to wersja Oficjalna, bo nie wiemy, czy nie dostali czasem nieoficjalnych propozycji. Nic więc dziwnego, że propozycji nie przyjęli (szczególnie jeżeli naprawdę grali na wyrzucenie z partii).

Z drugiej strony gdzie Ziobro by się wtrynił jakby zakładał partię pod swoją wodzą. Jego otoczenie wskazuje na bardziej prawą stronę PiSu, ale tam już zbyt bardzo dużo już nie ma. Może spróbować odbudować się na pozycji PJNu. Albo zrobić nawet twór pokroju light-Korwina, czyli bardziej liberalne podejście do gospodarki, ale bardzo konserwatywne podejście do spraw społecznych. Tutaj zazwyczaj wszelcy obserwatorzy nie dają dużych szans, bo w ten sposób mógłby stracić poparcie o. T. Rydzyka (ponieważ księża muszą być skrajnie socjalni). Ale tutaj chciałem też zauważyć, że o. T. Rydzyk jest też bardzo skutecznie działającym biznesmenem - doprowadzający swoje projekty do skutku, nawet podczas bardzo niechętnej mu władzy i nie zdziwił bym się by był w spawach gospodarczych bardziej liberalny (nawet jak za nic nie nazwałby swojego poglądu liberalnym w swoim radiu).

No i ktoś wskazał, że ktoś właśnie PiS się sam sobą zajmuje, zamiast punktować PO za brak akcji. SLD też nie jest w stanie punktować PO, bo nie wiadomo w którą stronę pójdzie partia. Palikotowi ten wolny start jest na rękę, bo może się sam w sobie zorganizować i może przywalić kilkoma liberalnie socjalnymi, prostymi do sporządzenia ustawami (legalizacja marihuany, związki partnerskie, która przekazał razem z SLD "specjalnej komisji obywatelskiej" do sporządzenia, aborcja).
A PO mało co robi (no ma dużo roboty w sprawie Grecji, chociaż obawiam się, że już niewiele zostało nam do zrobienia).


Ostatnio zmieniony przez NiBl dnia 02-11-2011, 20:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 02-11-2011, 20:43   

Caladan napisał/a:
P.S A mnie wkurzają obie grupy.

Witam w klubie ;3

Umiem liczyć i nie wierzę w równość i inne komunistyczne bzdety, więc zawsze bliżej mi do prawicy, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że polską scenę polityczną właściwie należałoby dzielić na: cwaniaczków, komunistów czerwonych oraz komunistów czarnych.

Z całą pewnością NIE ma żadnej partii centrowej, ani żadnej partii mającej klarowną, logicznie uargumentowaną agendę tego, co należy zrobić na poszczególnych "działkach" (z naciskiem na NALEŻY, a nie "obiecamy że zrobimy bo tak jest sexy, a potem olejemy").

Takie wycinki jak opisana przeze mnie sytuacja geostrategiczna z gazem, gdzie nadstawiamy czterech liter każdemu kto ma na nie ochotę, bardzo dobitnie tego dowodzi.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-11-2011, 22:47   

Ziobro już przegrał. Ani prawica ani lewica nie widzą możliwości powodzenia delfina (wyniki ankiet internetowych). Może gdyby poparł go Rydzyk, ale w to wątpię.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Luik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 22 Sie 2011
Skąd: Pruszków
Status: offline

Grupy:
Omertà
PostWysłany: 02-11-2011, 22:58   

Oj, po sukcesie Palikota, to trzeba być uważnym z takimi stwierdzeniami. Wygląda, jakby taki zdecydowanie przelicytował i wyleciał za margines, a potem wprowadza nową siłę polityczną do sejmu i to w dodatku znaczącą. Aczkolwiek Ziobrze chyba będzie trudniej, bo obecnie celuje w dość specyficzny elektorat, którego chyba za dużo nie ma, a poza tym będzie aktywnie zwalczany przez prezesa, co udowadnia choćby oferta "kompromisowa".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-11-2011, 23:14   

Ysengrinn napisał/a:
Amen. PiSy, LPRy, ONRy i inne młodzieże zawsze doprowadzały mnie do szału o wiele bardziej niż analogiczne ruchawki po drugiej stronie sceny politycznej

Mnie w sumie obie strony tak samo... no dobra, prawicowi ekstremiści może o tyle bardziej, że robią koło pióra normalnej prawicy budując im wizerunek oszołomów...

_________________
Świadka w sądzie należy znienacka pałą przez łeb zdzielić, od czego ów zdziwiony wielce, a i do zeznań skłonniejszy bywa.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Dembol Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 01:07   

NiBl napisał/a:
wydaje mi się, że dużą część zagospodarował Palikot

Nie widzę kiboli głosujących na gejów i transseksualistów. Chyba, że na zasadzie żartu (hohoho to ten gość od wibratora i legalizacji marihuany) zupełnie bez zapoznania się z tym na kogo głosują.
Caladan napisał/a:
P.S A mnie wkurzają obie grupy.

Mnie również. Ekstremizm jest zły w każdej postaci. Zawsze ośmiesza i deformuje daną ideę jakkolwiek słuszna by nie była.

Na miejscu Ziobry albo zostałbym w PE i trzepał kasę albo poszedłbym drogą Cimoszewicza. Poparcie społeczne ma ogromne (wg mnie zupełnie niezasłużenie), więc nie powinien mieć problemów z samodzielnym dostaniem się gdziekolwiek. Z drugiej strony wydaje mi się, że jest to człowiek pokroju Kaczyńskiego. Nadmiernie ambitny, "chory na władzę", który raczej niechętnie dałby się odsunąć w cień. Jak wiadomo tacy ludzie się nie dogadają, więc jedyne co mogłoby doprowadzić do jego powrotu do mainstreamu życia publicznego to odsunięcie się Kaczyńskiego w cień. Na to raczej się nie zanosi.

Czy was też irytują nawiązania do Smoleńska przy okazji niedawnego szczęśliwego lądowania na Okęciu? Zamiast cieszyć się, że nikomu nic się nie stało niektórzy przywołują stare demony. Czytałem kilka mrożących krew w żyłach wpisów na blogach salonu24 (oraz wypowiedź Marty Kaczyńskiej). Nie wiem jak można być tak chorym z nienawiści.

_________________
Evil Manga
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
666666
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 09:28   

Cytat:
Nie wiem jak można być tak chorym z nienawiści.

Mnie osobiście bardziej wkurzają tego rodzaju stwierdzenia.

Cytat:
Nie widzę kiboli głosujących na gejów i transseksualistów

Obawiam się, że kibole to akurat jedna z tych grup społecznych, która wybory i tak olewa. Aczkolwiek dzieciaków, które poszły głosować na Palikota ze względu na narkotyczne postulaty, pewnie trochę było.
Cytat:
Mnie w sumie obie strony tak samo... no dobra, prawicowi ekstremiści może o tyle bardziej, że robią koło pióra normalnej prawicy budując im wizerunek oszołomów..

Same here.

Cytat:
większość zwolenników prawej strony przejawia solidarność prawników

Cóż, to już kwestia historyczna. Ludzie pamiętają lata 90 i prawicę podzieloną na 20 partyjek, walczących ze sobą zacieklej niż z komuchami. Nic więc dziwnego, że wytworzyło to pewien odruch wzajemnej solidarności i niechęć do outsiderów - vide PJN, Polska Plus, a teraz pewnie Ziobro. Na PiS głosuje sporo ludzi, których Kaczyński doprowadza do szału, ale którzy cenią fakt, że w sejmie jest jedna, silna partia prawicowa, a nie 5 maleńkich.
Inna sprawa, że PiS był o wiele silniejszy jako partia wielonurtowa, w której było dość miejsca dla wszystkich odmian konserwatyzmu, poza ekstremą. Dziś to się już skończyło i dlatego w obecnej formule PiS może wygrać tylko wtedy, gdy przeciwnik się skompromituje czymś na miarę numeru węgierskiego czy greckiego.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 10:08   

Urawa napisał/a:
Inna sprawa, że PiS był o wiele silniejszy jako partia wielonurtowa, w której było dość miejsca dla wszystkich odmian konserwatyzmu, poza ekstremą. Dziś to się już skończyło i dlatego w obecnej formule PiS może wygrać tylko wtedy, gdy przeciwnik się skompromituje czymś na miarę numeru węgierskiego czy greckiego.

No właśnie PiS się coraz bardziej muruje. Nie jestem pewny czy akurat byliby w stanie przejąć władzę nawet po tym kiedy PO skompromitowało się na skalę Grecji czy Węgier. Wystarczy, że pojawi się nowy charyzmatyczny krzykacz i to on przejmie niezadowolonych, bo PiS już będzie na tyle zamurowany, że nie będzie w stanie przejąć tych głosów.
Akurat Prawica w Polsce miałaby całkiem niezłe możliwości, ale jak Polska Prawica = Kaczyński (Polska Prawica to PiS, PiS to Kaczyński) to akurat nie jest najbardziej pozytywny wizerunek.

Z drugiej strony taka zamurowana prawica pewnie pasuje PO. PO rządzi, a niezadowoleni z rządzenia PO nie mają realnego wyboru, bo główna partia opozycyjna jest zamurowana i wydaje się jeszcze gorszym wyborem.
Akurat gdyby PO nie wyciągnęło z PJNu Kluzik Rostkowskiej, to byłaby szansa żeby PJN zdobyło ten 1% więcej i by przeszli przez ten próg, tworząc realną nową alternatywę dla PiSu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tabris Płeć:Mężczyzna
Snowflake


Dołączył: 19 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 10:12   

Cytat:
P.S A mnie wkurzają obie grupy.

Mnie tylko ci z prawa.


Dembol napisał/a:
Na miejscu Ziobry albo zostałbym w PE i trzepał kasę albo poszedłbym drogą Cimoszewicza. Poparcie społeczne ma ogromne (wg mnie zupełnie niezasłużenie), więc nie powinien mieć problemów z samodzielnym dostaniem się gdziekolwiek.

Cimoszewicz to mam wrażenie, że to polityk już spełniony. Ziobro natomiast od kilku lat nic prawie nie znaczy w polskiej polityce. Podejrzewam, że musi to boleć jego pragmatyczny umysł. Kaczyński dodatkowo mu tego nie ułatwia marginalizując go coraz bardziej. Ale w sumie ci co teraz krytykują Ziobrę to i tak pewnie później polecą do niego na kolanach, gdy Kaczyńskiego zabraknie na tym świecie.

Urawa napisał/a:
Cóż, to już kwestia historyczna. Ludzie pamiętają lata 90 i prawicę podzieloną na 20 partyjek, walczących ze sobą zacieklej niż z komuchami.

Tak było i dzięki temu postkomuniści wygrali. Ja właśnie głównie przez te spory z lat 90 nie przepadam za partiami wywodzącymi się z solidarności. Niby nosili wtedy piękne hasła i wyznawali prawdziwe wartości, a tak naprawdę prześcigali się tylko w podkładaniu sobie nawzajem świni.

Zawsze mądrego się uwali.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Urawa Płeć:Mężczyzna
Keszysta


Dołączył: 16 Paź 2010
Status: offline
PostWysłany: 03-11-2011, 10:13   

Po wyciągnęło Guzik Rostkowską dopiero wtedy, gdy już jasnym było, że PJoNki do sejmu nie wejdą. Wcześniej wspierało to ugrupowanie (nawet pożyczyło mu posła). Nietrudno zgadnąć, że PO, wzorem PZPR, chciało stworzyć sobie kilka bratnich partyjek, które przejmowałyby tą część elektoratu, której sama Partia nie jest w stanie przejąć. Tak było z Palikotem, który osłabił znacząco SLD.
Problem w tym, że wyborca prawicowy, z przyczyn podanych wyżej, nie da się na taki numer nabrać równie łatwo, co zafiksowane na punkcie marihuany i gejów małolaty.
PO ma jeszcze w zanadrzu Giertycha, kto wie, może kiedyś postanowi zbudować jakiś PAX, PRON czy inny Grunwald.
Cytat:

Ale w sumie ci co teraz krytykują Ziobrę to i tak pewnie później polecą do niego na kolanach, gdy Kaczyńskiego zabraknie na tym świecie.

Wcześniej Prezes wywali ich (wszystkie te Hofmany, Płaszczaki et tutti quanti) po kolejnych przegranych wyborach.

Cytat:
Zawsze mądrego się uwali.

Ostatnimi czasy już tak bełkotał, że w sumie nic dziwnego, bo niektórzy żartowali, że zostanie kapelanem Palikota.

_________________
http://www.nationstates.net/nation=leslau
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 55 z 268 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 54, 55, 56 ... 266, 267, 268  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group