FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 108, 109, 110  Następny
  Obsydianowa Kaplica MAC
Wersja do druku
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-10-2009, 23:28   

Serika napisał/a:
*rozsiada się pod ścianą z wielkim popcornem*

*Zabiera Popcorn młodej i nawet ładnej dziewczynie*

Niewiasto, tu się nie je, poza tym stąpasz po świętej ziemi, więc trochę szacunku dla tego miejsca.


Costly napisał/a:
Chyba będę musiał cię zaprosić na dłuższą rozmowę z Najwyższym Kapłanem

Coś czuje, że będę was musiał obu na taką rozmowę zaprosić. Powspominamy wtedy stare dobre czasy, trochę poteoretyzujemy. Zobaczycie, dobrze wam to zrobi.
Przejdź na dół
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-10-2009, 23:30   

O! Najwyższy Kapłanie, zdradź nam - czy istnieje podwola? :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Altruista
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 14-10-2009, 23:33   

Ależ oczywiście
Powrót do góry
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-10-2009, 23:50   

Teraz liczę na relację córeczki z kłótni :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 14-10-2009, 23:53   

<Sasa groźbą, przemocą i urokiem osobistym wymusiła stosowne pozwolenie by przemawiać otwarcie, bo uważa że pisanie kazań w spoilerach jest zbyt czasochłonne>


Altruista napisał/a:
*Zabiera Popcorn młodej i nawet ładnej dziewczynie*

O Najwyższy, na mocy nadanego mi przez ciebie prawa muszę powiedzieć iż kradzież popcornu jest w mych oczach, czynem wielce niemoralnym.

Edit: O relację? Zaprawdę lepiej zapobiegać niż leczyć. Costlyego należy na wszelki wypadek wyegzorcyzmować i zamknąć w ciemnicy pojąc wyłącznie kompocikiem z aronii. Tatuś zaś powinien odbyć czuwanie całodobowe, modląc się o łaskę Kica nad duszą Kapłana. Takie są moje przemyślenia.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!



Ostatnio zmieniony przez Sasayaki dnia 15-10-2009, 00:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 14-10-2009, 23:59   

Altruista postąpił niemoralnie? Ah, te zarzuty wobec władających - aż się prosi o komentarz typu „nihil novi sub sole” ;)

Edit: o, mam wyjątkowo mądrą córkę! Tak też zrobimy, jak Najwyższy Kapłan pozwoli ;>

_________________


Ostatnio zmieniony przez Velg dnia 15-10-2009, 00:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 15-10-2009, 00:01   

To nie zarzuty, lecz ocena w oczach piewczyni moralnej, do której sam Altruista dał mi prawo.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-10-2009, 00:37   

Najlepsze w tych sporach pseudoreligijnych jest to, że oskarżamy się o dokładnie to samo od początku ;p

Powoli Velg. Czyż nie respektujesz praw nadanych przez Kica? Nie stoisz ponad mną, tak jak ja nie stoję ponad tobą. Zarzuty stawiasz nosicielowi Ducha Kicającego, jednocześnie oburzając się, iż jako takiemu samemu zarzuty postawiono tobie. Zarzucasz mi fałsz objawień, przydanie sobie Ducha Kicającego? Nienaruszalność doktryny na to nie pozwala, łaską Kica obdarzeni zostaliśmy, nijak ci negować wolę Kica.

Podwola jest twierdzeniem jawnie heretyckim. Wola Kica wpływająca jedynie na niektóre nasze działania...? Posiadamy JEDNĄ wolę, każdy krok, spojrzenie i oddech który wykonujemy jest zgodny z wolą Patriarchy. Istnieje tylko Jedna Słuszna Droga, dopuszczanie jakichkolwiek odstępstw od Woli Kica zamyka drogę do stworzenia Raju na Ziemi. Jeden zły krok i opuszczamy Jedyną Słuszną Ścieżkę! Dlatego zgodność woli tych, którym Patriarcha powierzył misje stworzenia Raju na Ziemi i obdarował ich Duchem Kicającym, jak i samego Patriarchy musi być całkowita. Chcesz pogrzebać nadzieje naszych wiernych, sens istnienia Bractwa? Podstawy na których zbudowaliśmy nasz świat?

Wierzę, że zrozumiesz własne grzechy i sam sobie wymierzysz sprawiedliwość w sposób honorowy.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 15-10-2009, 00:50   

Costly napisał/a:
Podwola jest twierdzeniem jawnie heretyckim

Czyż Najwyższy Kapłan nie udowodnił istnienia podwoli? Niemniej jednak z jego wyjaśnień wynika jasno iż to zjawisko ma miejsce wyłącznie w województwie świętokrzyskim.

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-10-2009, 00:55   

Jawnie heretyckim, mówisz? Zważ na to, że albo się ze sobą zgadzamy, albo nie - a jeśli się ze sobą zgadzamy, to zgadzasz się z moim twierdzeniem o podwoli. Ty jednak tego nie czynisz, więc się nie zgadzasz - oznacza to, że Duch Kicający sam ze sobą musiałby się nie zgadzać. Zarzucasz więc Duchowi Kicającemu szaleństwo, co jest jawnie heretyckim przejawem podwoli Twej!

Idąc dalej - wola moja jest wolą Ducha Kicającego, przez co czynię dobrze. Jeśli więc podwola nie istnieje - nie mogę popaść w herezję lub uczynić czegoś złego. Ty zaś nie możesz mi tego zarzucać - bowiem w ten sposób zaprzeczyłbyś Jednej Prawdzie W Kicu, którą mój Duch Kicający reprezentuje. Jeśli zasz to czynisz - to albo robi to Twoja podwola albo robi to ona ORAZ nie masz Ducha Kicającego (wielce prawdopodobne, bowiem fakt jego istnienia u Ciebie znamy tylko z Twego objawienia, o którym kłamać mogleś).

Tak więc, mam nadzieję, że stawisz Bractwo ponad swoją osobistą ambicję i uznasz swoją wolą istnienie podwoli - i poddasz się karze za nadmierne jej folgowanie. Inaczej bowiem wierni, widząc naszą kłótnie, zwątpią w istnienie Jednej Prawdy, jak również we wszechmoc kica - bowiem co to za Byt Wszechmocny, który MUSI zbawiać czy też MUSI wskazywać drogę do prawdy? Zdaje się, że molinizm przyjęto jako rozstrzygnięcie tego dylematu - takie, że kic zbawiać nie musi i może skazać jednostkę na dążenie do potępienia, jeśli chce...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-10-2009, 01:18   

Błąd twojego rozumowania wynika z arogancji. Choć wolą Kica kierujemy się, to nijak nam ją zrozumieć. Nie mamy możliwości przejrzenia Boskiego Zamysłu, starasz się go zdefiniować, opisać, zamknąć w ramach słów, które są li tylko naszą ułomną ekspresją, która w swojej istocie nie może tego dokonać - tak jak odbicie w lustrze nie może stać się rzeczywistością.

Fakt, że tu, w tym momencie się nie zgadzamy jest efektem działania Woli Kica, która przemawia przez nas, obdarzonych Duchem Kicającym. Wszystko to jest kolejnym krokiem, który musimy postawić, aby mógł powstać Raj na Ziemi. Nawet w tym momencie, choć my, mali, nie możemy zrozumieć znaczenia czynów, które to czynimy dzięki Woli Kica, wszystko to odbywa się, gdyż tak wiedzie Jedyna Słuszna Ścieżka.

Więc nawet jak się wszyscy wyrżniemy w cholerę, to jest cacy ;p

Jeżeli nie chcesz honorowo poddać się każe, to znaczy to, że tak pokierowała tobą Wola Kica, nie mi to oceniać ani zrozumieć. Zostawię to w rękach Patriarchy.

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-10-2009, 08:35   

Coraz większym heretykiem mi się jawisz. Grzech arogancji, prawisz? Otóż - to stwierdzenie jest jawnogrzeszne. Moje działania powodowane są przez Ducha Kicającego - więc, jakkolwiek przy założeniu poprawności Twej doktryny działania Twoje mogłyby być sprzeczne z moimi, to wciąż nie mogłyby być grzeszne. Bowiem grzech rozumiemy jako działanie wbrew woli kica - a moje świadome działanie jest podejmowane z mej woli, która jest wolą Ducha Kicającego! Przeto zgrzeszyć nie mogłem - zgrzeszyć mogła jedynie moja podwola.

Tako i u Ciebie grzeszyć jedynie Twa podwola może - co dowodzi konieczności jej przyjęcia. Bowiem zarzucanie grzechu mi byłoby u człowieka grzechem - przeto i u Ciebie musiał się ten pierwiastek znaleźć. I znalazł się - i za niego odpowiedzialna jest nasza podwola.

Mądre są Twe słowa i przyjąłbym je fideistycznie, lecz grzech Twej podwoli zarzucania mi grzechu dał mi do myślenia. Teoria, przy wykładaniu której o grzech zahaczyła Twa podwola, poprawna być nie może. Jednak mój charyzmat Ducha Kicąjacego pozwolił mi dotrzeć do prawdy: wprawdzie wszystko, jak mówisz, dzieje się z woli kica, to działania rzekomo z nią sprzeczne dokonują się przez podwolę. W ostatecznym rozrachunku jednak, działania podwoli zgodne będą z wolą kica.

Tak jak i teraz, kiedy Twa podwola czyniła wszelkie zabiegi, ażeby swe istnienie zanegować, jednak w ostatecznym rozrachunku pozwoliła mi ona na odkrycie prawdy!

W każdym razie - jeśli Twoja podwola utrzymuje swą tezę o nieistnieniu, to widać jest to wolą kica. A przeciw niej nic nie mogę zrobić, więc przymuszać Cię do zmiany nie będę - mogę tylko o to apelować.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 15-10-2009, 12:48   

*Tak gdyby ktoś nie zauważył - show is over ;p*

Podsumowanie: Jako, że zgody nie osiągnęliśmy, a znając charaktery naszej postaci, obie wersje będą używane zależnie od ich efektywności względem sytuacji. Ciekawostka - gdyby całość uczynić tylko ciut bardziej generalną, to wszelaką miarą zasłużyliśmy na dość potężnego warna z Velgiem z racji regulaminu (z wkładem Seriki w to na dodatek ;p).

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 15-10-2009, 13:45   

A ja CHCĘ warna za np. „Posiadanie ryzykownych tez teologicznych dot. podwoli”! ;)

I chcę też w imieniu Costa, tudzież Alta, Seriki i wszystkich innych, którzy w tej dyskusji mieli jakaś rolę, o! :D

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sasayaki Płeć:Kobieta
Dżabbersmok


Dołączyła: 22 Maj 2009
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
WOM
PostWysłany: 15-10-2009, 13:54   

Tatuś najwyraźniej pretenduje do roli męczennika ;]

_________________
Gdy w czarsmutśleniu cichym stał,
Płomiennooki Dżabbersmok
Zagrzmudnił pośród srożnych skał,
Sapgulcząc poprzez mrok!

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9349483
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 47 z 110 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 46, 47, 48 ... 108, 109, 110  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group