FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
  Indie
Wersja do druku
de99ial Płeć:Mężczyzna
Big Bad Wolf


Dołączył: 01 Lip 2008
Skąd: Lublin
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-07-2008, 13:00   

Cytat:
Masz tylko kilka gier w cenie jaką podajesz. Znaczna większość to 100 zł wzwyż.


Hmm... Co kosztuje powyżej 100 zł za jeden podręcznik? Prosze o przykłądy - i o systemy w języku Polskim.

Cytat:
Ano. Nikt nikomu się nie wtrąca w grę, dopóki ten ktoś nie macha swoją grą przed oczami jako przykład czym dokładnie jest rpg.


Hmm... OK a na jakim innym przykładzie jak nie własnym ma opisywać innym czym jest RPG? Kosmitów? Gram w młotka - jak ktoś zapyta czym jest RPG tłumaczę na przykładzie Młotka i tego jak w niego gram. Nie będę opowiadał o tym jak inni grają - bo nie wiem jak inni grają.

A czy słuchający zechce się tym zainteresować czy woli podrążyć czy zostawi - to już od niego zależy.

Cytat:
Zwłaszcza, że jak widzę:

Cytat:
I każdemu polecam to samo - próbować.


Polecasz próbować...

Cytat:
Indii nie znam i jakoś nie mam ochoty poznawać.


...samemu nie próbując ;)

Czego ocenę zostawię innym.


Wiesz arszeniku też nie próbowałem tak samo jak i żab. Gdyby ktos spróbował mnie przekonać - arszenik bym ominął a żabę - może i bym ugryzł. Ja po prostu nie mam ochoty zakopywać się w tonach postów na temat który nie do końca mnie interesuje. Mam inne zajęcia, inne sprawy do załatwienia, pracę na karku - mam co robić. Jak chcesz wytłumacz mi przynajmniej ogólnie czym to sie je - researchu robić nie będę bo nie jest mi to potrzebne ;)

_________________
http://www.defectivebydesign.org/
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
http://www.rebel.pl/x.php/193/Rebel-Times.html
http://de99ial.polter.pl/,blog.html?8301 - co myślę o DRMach
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 15:14   

Cytat:
Jak chcesz wytłumacz mi przynajmniej ogólnie czym to sie je - researchu robić nie będę bo nie jest mi to potrzebne ;)


Nie chcę, mam podobnie jak ty ważniejsze sprawy na karku, niż przekonywanie wiecznych malkontentów, którzy od 16 lat grają w jedną grę. Jeteś duży, potrafisz skorzystać z google.pl. Masz czas zakopywać się w dyskusji, masz więc też na pewno czas uzyskać niezbędne do niej podstawy merytoryczne.

Mogę natomiast pokazać ci "z czym to się je" w praktyce i chętnie to zrobię.

Zapraszam do sesji.

Przecież jeszcze post temu polecałeś każdemu próbować, czyż nie?

Cytat:
Prosze o przykłądy - i o systemy w języku Polskim.


A przypomnij mi, ile systemów jest obecnie wydawanych po Polsku? Bo liczę sobie i zaczyna mi brakować palców...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Darken Płeć:Mężczyzna
Mroczna Choolera


Dołączył: 19 Maj 2007
Skąd: Knurów
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 15:24   

Cytat:
Hmm... Co kosztuje powyżej 100 zł za jeden podręcznik? Prosze o przykłądy - i o systemy w języku Polskim.


Prosisz mnie o poruszanie się w tym temacie tylko w obrębie gier które ukazały się po polsku. Jest to drobny ułamek tego, co zostało wydane za granicą w języku angielskim.
Twoje pytanie zapewne chce wskazać, że szaremu polaczkowi wystarczy podręcznik warhammera albo neuroshimy by sobie grał do końca świata. Jednak istnieją osoby, którym tak bardzo ograniczony wybór tytułów zupełnie nie odpowiada. Przykładem będę ja, oraz Arioch.
Trzeba jednak zagryźć polską dumę i przyznać, że większość rpgowego dorobku nie powstało na ziemi ojczystej i nie stworzyli go Polacy z krwi i kości (chociaż jeden znajomy Izraelczyk, który jest autorem paru gier, przyznaje sie do 5/8 części krwi polskiej, ot taka ciekawostka).

Cytat:
Mam inne zajęcia, inne sprawy do załatwienia, pracę na karku - mam co robić. Jak chcesz wytłumacz mi przynajmniej ogólnie czym to sie je - researchu robić nie będę bo nie jest mi to potrzebne ;)

To po co marnujesz swoje jakże cenne siły na pisanie w trującym Cię temacie? Zauważ, po co mam marnować siły na wyjaśnianie coś komuś, kto chociaż częściowo nie jest zainteresowany?

_________________
The Shadow of Yesterday
Zgarnij Podręcznik nadchodzącego systemu postapo-fantasy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3286156
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 22-07-2008, 16:29   

Arioch, Darken: znam wasz styl dyskusji z kilku do kilkunastu serwisów, które miałem pecha śledzić. Podejrzewam, że niedługo zaczniecie realizować tu jakiś wariant flame z dnd.pl lub Poltergeista. Prosiłbym o złagodzenie tonu dyskusji i zaprzestanie obrażania wszystkich RPG-owców w tym kraju, dlatego, że lubią grać w Warhammera i Neuroshime a nie w Indie.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Arioch Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Lip 2006
Status: offline
PostWysłany: 22-07-2008, 17:07   

Zegarmistrzu, chyba nie do końca rozumiem Twoje oburzenie. Udzielam się na: the Forge, Story Games oraz rpg.net, a z polskich for wyłącznie tutaj oraz na Indie Explosion (gdzie zresztą proponowałem przenieść się z dyskusją, znajdą się tam użytkownicy gotowi obszerniej omówić problem). Zainteresowani dyskusjami, w jakich biorę w wymienionych miejscach udział mogą je tam przeczytać - i zapewniam, że nie znajdą tam flejmów. Nie wiem natomiast, do czego odnosisz się wspominając o dnd.pl czy Polterze. Od lat praktycznie nie zaglądałem na te strony, a nie przypominam sobie wyraźnie żadnych wcześniejszych dyskusji, jakie mógłbym tam prowadzić.

Czy więc nie przesadzasz trochę ze swoimi podejrzeniami?

Muszę jednak stanowczo sprzeciwić się zarzutowi, że obrażam tutaj w jakikolwiek sposób wszystkich polskich graczy rpg. Bo chyba nie faktem, że sam nie lubię grać w Warhammera i Neuroshimę?

Chyba też nie obrażam nikogo otwarcie oferując praktyczną prezentację gier indie, zapraszając do udziału w sesjach swojej grupy?

Chyba, że odnosisz się konkretnie do Darkena oraz Deggiala. Zgodzę się, że trochę ich w tej dyskusji ponosi, choć mimo wszystko trzymają poziom wyższy, niż panuje na wielu erpegowych serwisach w kraju. Jeśli jednak masz jakieś uwagi do nich, kieruj je proszę bezpośrednio do nich, nie do mnie.

Prosiłbym ogólnie, by tematem, jeśli zgodnie z przyjętymi tutaj standardami dyskusji wymaga moderacji, zajął się moderator nie zaangażowany w dyskusję. Tak, jak zapowiadałeś kilka postów temu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 22-07-2008, 18:01   

Proszę nie sugerować komukolwiek czegokolwiek. Jeszcze jedna tego typu zagrywka, a temat zamknę. Jeśli chcecie podyskutować, proszę bardzo, ale tezy, jakoby "jedno" było lepsze od "drugiego" proszę popierać jakimiś przykładami.

Dotyczy to wszystkich zainteresowanych.

Temat pod obserwacją.

IKa
Zua Biurokratka


EDIT:
Zamknięto wedle życzenia.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group