FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Twój system operacyjny ^^

Jaki masz system?
Windows XP
31%
 31%  [ 29 ]
Windows Vista
14%
 14%  [ 13 ]
Windows 7
31%
 31%  [ 29 ]
Windows (inny)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (Debian i pochodne)
12%
 12%  [ 11 ]
Linux (Red Hat i pochodne)
2%
 2%  [ 2 ]
Linux (SUSE i pochodne)
0%
 0%  [ 0 ]
Linux (Mandriva i pochodne)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (inny)
2%
 2%  [ 2 ]
Mac OS X
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Wersja do druku
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 28-04-2009, 21:57   

Ta.... shitownice rozpisane, a linux to linux ^^ czuje się urażony wrzucaniem debiana i tego czegoś debiano podobnego czyli ubuntu do jednej kategorii ;] Wszakże każdy wie że nawet debian unstabile jest stabilniejszy od stabilnej wersji ubuntu xD
W zasadzie to mam jeszcze xp, ale w tej chwili leży i nie czuje jakoś chęci go ruszać, czas przyjdzie do tego jak będę musiał wsiąść się za pisanie kilku rzeczy (*.docx... coz xD). od grania mam debiana, od netu mam debiana, od filmow mam debiana, ale ja jakos nie czuje potrzeby grania w jakies nowe gry wiec wszytko mi śmiga tutaj...

Co do visty, vista to jak xp, zaczyna działać dopiero po 2 service packu ^^

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-05-2009, 13:38   

a ja tak na zakręcie...
Na laptopie Windows XP Home SP3 (można się domysleć, że 32 bitowa wersja)
na serwerze (VPS) Debian Linux.
a na MC planuję zainstalować GeeXboX linux
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 24-05-2009, 14:20   

Samuel napisał/a:
A ja protestuję przeciwko temu, że wszystkie wersje Windowsów są rozpisane, łącznie z Windows Server, a Linux to tylko Linux :P

A poza tym co jeśli mam dwa systemy operacyjne? :) Do pracy Fedora 8 (czyli właśnie "Linux" :D) a do gier i obcyndalania się Windows Vista Home Basic, czyli tak zwane Wintendo ;)


między innymi dlatego, że wypisanie wszystkich dystrybucji linuksa graniczyłoby z cudem?
(tak na marginesie to Google Android też jest "linuksem") Pomysl, zanim cos napiszesz, ale powinno być kilka "głównych" dystrybucji linuksa oraz *BSD. Kolejną dobrą opcją byłaby możliwosć wskazania na więcej niż jeden systwm operacyjny.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-05-2009, 17:41   

Są jeszcze inne powody - dla Windowsa zwykle numerek wersji dość szczegółowo opisuje z czego się korzysta. Linux to jądro systemu na które mamy nakładki graficzne (KDE/Gnome/inne), funkcjonalność zależną od dystrybucji (co z punktu widzenia przeciętnego użytkownika czyni z nich zupełnie różne systemy).

Prawdopodobnie w następnej wersji tematu wleci kilka dystrybucji, ale z tym poczekamy na Windows 7.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 24-05-2009, 21:12   

Ja mam windowsa XP, bo nie mam (i nie zamierzam mieć) żadnej konsoli, a chcę czasem pograć na kompie, a +3 do szpanu za używanie Linuxa nie jest warte rezygnacji ze swobodnego wyboru gier ;).

_________________
Knights Who Say Ni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 00:34   

W zasadzie należało by podzielić linuxy na rodziny, tzn w zależności od struktury systemu, tzn na te wywodzące się z Debiana, Red Hata itp. Mówiąc prościej jakie rozszerzenia mają pakiety, deb, rpm itp.

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-05-2009, 00:45   

Biorąc pod uwagę, że użytkowników windowsów jest i tak 4 razy więcej i nikt się nie bawi w dzielenie na service packi... Dla mnie 12 przy Linuksie jest znacznie czytelniejsza, niż byłby rząd jedynek obok nazw które widzę po raz pierwszy w życiu :P

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 01:08   

Porównywanie dystrybucji do service Packów to jak porównanie Mody na Sukces do Battlestara, mimo iż są na świecie ludzie którzy klasyfikują to równorzędnie, są to tylko ignoranci którzy nie wiedzą że to herezje ;] Service Pack ma na celu łatanie czegoś co wcześniej microsoft skopał, a dystrybucja dużo mówi o człowieku.

Pewnie dostane warna za polemikę, ale trudno, takiej zniewagi nie można puścić płazem xD

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 29-05-2009, 01:24   

lol :D jeszcze nie zostałem moderatorem i raczej mi to nie grozi, więc Tobie warn też nie grozi (przynajmniej za polemikę ze mną ;D)

Wiesz, ułożenie fusów w filiżance też nam może dużo powiedzieć o człowieku... I tak, zdaję sobie sprawę, że te wszystkie pomioty Linuxa są robione z głową i dużo mniej losowo niż fusy :D Ale nadal obstaję przy swoim - w tej konkretnej ankiecie wystarczy na Linuxa jeden punkt w zupełności, a Linuxowi krzyżowcy niech się swoją prawdą objawioną i antymicro$oftowym jadem przerzucają we własnym kółeczku :P

Edit@down: A godoj zdrów, krzyżowcu. Howgh.

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez Vodh dnia 29-05-2009, 14:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-05-2009, 14:09   

Ułożenie fusów w filiżance nie mówi nic o człowieku, mówi dużo o jego przyszłości :D Więc analogia trochę chybiona moim skromnym zdaniem xD

Skoro na linuxy wystarczy jeden punkt na windowsy też, skoro linuxy są robione z głowa windowsy sa robione bez pomyślunku, zatem nie zasługują na oddzielne pozycje, zmieńmy ankietę na 3 pozycje:
1.Windows,
2. Linux
3. DOS
i tyle, w zupełności wystarczy. A fani cut niech objawiają swoje herezje w innym temacie xD We własnym kołeczku ;d Jedyna zaleta windowsa to jest taka: Działa na nim word xD


Zieef, kolejny paladyn walczący o Jedyną Słuszną Sprawę Dla Zasady...
Zmoderowano. Wyhamuj waść trochę, bo jako żywo, pierwszy raz widzę oblężoną twierdzę w przypadku linuksa, zamiast mangowo/animcowej... Zaiste, ciekawy to widok, zwłaszcza, że Linux broni się sam :>
I przypominam, że ostrzeżenie dostaje się za wchodzenie do tematu, żeby się pokłócić, a nie za tzw. "polemikę". Chyba, że przekracza pewną granicę.
IKa - Zua Biurokratka

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-06-2009, 20:59   

DaHaka napisał/a:
Czyli masz tylko jeden system operacyjny. Szwidows to nie jest system operacyjny. Jest spyware'm.

A jakieś konkretne argumenty, poza niezawodnie uzasadnioną nienawiścią do Microsoftu i pogardą do wszystkiego, do czego Microsoft rękę przyłożył?

Tak, wiem. Nie karmić. Nie mogłem się powstrzymać.

1. UAC w przypadku Windows Vista
2. Uszczęsliwianie na przymus niepotrzebnym oprogramowaniem, z którym nie da się nic zrobić (długo by wymieniać)
3. Windows jest dziurawy jak ser szwajcarski
4. instalacja programów jest bardziej skomplikowania niż w Ubuntu
5. Instalując Windows tracisz czas na sciąganie tego, co w Ubuntu masz w pudełku
6. klikanie 4x na okienko, by usunąć plik (Vista)

jak dla mnie to są wystarczające powody...

Cytat:

W zasadzie należało by podzielić linuxy na rodziny, tzn w zależności od struktury systemu, tzn na te wywodzące się z Debiana, Red Hata itp. Mówiąc prościej jakie rozszerzenia mają pakiety, deb, rpm itp.


tylko sprawa ma się inaczej jak ktos buduje LFS i i tak kompiluje *.tar.gz bądż *.tar.bz2
poza tym wiele dystrybucji ma swoje systemy pakietów np. Pacman.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-06-2009, 21:10   

A propos Linux > Windows, mieszkam z dwoma informatykami z AGH i na forum ich wydziału zaobserwować można było ciekawą tendencję. Otóż przy każdym poście tam wyświetla się przeglądarka i system operacyjny, których używa piszący. Na pierwszym roku znaczna większość korzystała z Linuxa (zwykle ubuntu), ale już na drugim ludzie wrócili do Windowsów. Powód? Windows działa i przy wystąpieniu jakiegoś głupiego błędu nie trzeba czasami parę godzin szukać przyczyn tegoż. Wingroza nie ma również tendencji do wywalania się przy aktualizacjach.
System Microsoftu oczywiście jest dziurawy - ale duża z tych dziur została znaleziona, ponieważ korzysta z niego dużo osób. Przypuszczalnie, gdyby tyle samo osób korzystało z jednej dystrybucji Linuxa, okazałoby się, że nie jest tak bezpieczny jak może się wydawać.
Suma summarum - osobiście uważam, że Linux owszem, jako system jest całkiem zmyślny, ale korzystałbym z niego raczej tylko w przypadku, gdybym nie grał w (nowsze) gry oraz miał za dużo wolnego czasu.
Cytat:
6. klikanie 4x na okienko, by usunąć plik (Vista)

Vistowe pytania "Czy jesteś pewien, że..." da się wyłączyć bez problemu w panelu sterowania.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 20-06-2009, 21:56   

Obecnie, od jakiegoś półrocza, Windows XP. Legalny ^____^ . Dokupiony do laptopa, jak się okazało, że dystrybucja Linuksa zainstalowana na acerku nie nadaje się do użytku (Linpus Linux - goła konsola roota z podstawowymi poleceniami i niczym więcej. Nie dało się wejść w tryb graficzny (żaden), apt-get (znane z Ubuntu) nie działał więc o zainstalowaniu czegokolwiek mowy być nie mogło...). Stwierdzenie brata "system od razu do skasowania i załadowania pirackiego Windowsa, by sprzedawca był na czysto...". 340zł w dniu zakupu poszło...
Ale, póki co, jestem zadowolony. Wszystko mi chodzi jak trzeba, zwiechy zdarzają się sporadycznie. Gdyby zainstalować Vistę, to zamiast się zwieszać tylko przy trójwymiarowej strzelance (która może zajmować dużo RAM-u) to by się zwieszało już przy odpaleniu Firefoksa...
Zainstalowałem sobie motyw Crystal Clear. Jakoś bardziej mi się podoba. Do tego programik StarBar, w którym mogę na bieżąco obserwować zużycie RAM-u i procesora ^^.
Inną zmianą jest zamiana melodyjki przy logowaniu na tekst "Pingwinek cię wita. Powitaj pingwinka" - co ma związek z motywem Crystal Clear, gdzie windowsowa flaga zostaje zastąpiona logiem pingwina :) .

Myślałem parę razy nad zainstalowaniem na laptopie Ubuntu. Głównie po to, by zobaczyć, jak na moim sprzęcie sprawowałoby się środowisko Gnome. Mógłbym też zgłębić możliwości fvwm-crystal... Ale z drugiej strony nie potrafię partycjonować dysku (ponoć trzeba to zrobić przed instalacją systemu), nie mogę się zebrać by pozgrywać wszystkie pliki na płytki... A przede wszystkim - nie mam ochoty po raz drugi spędzać całego roku na ustawianie wszystkiego, by dało się normalnie używać...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hammer Płeć:Mężczyzna
Master of disaster

Dołączył: 28 Kwi 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-10-2009, 23:29   

Możesz wziąć patrition magic, zrobić patryce ucinając z końca dysku no 20 giga... potem robisz na niej patryce swap (+/-2x ram) a resztę dajesz ext2. Przy instalacji linuxa zapodajesz mu te patryce i swap) i działa wszytko... Ale osobiście jestem wrogiem Ubuntu... Ubuntu to jest przykład komercjonalizmu (użytkownik Debiana z tej strony ^^)

_________________
Boże czemuś nas pokarał ciepłym alkoholem i zimnymi kobietami?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Samuel Płeć:Mężczyzna
Dinozaur


Dołączył: 17 Sty 2009
Skąd: Warszawa/Marysin
Status: offline
PostWysłany: 21-11-2009, 13:23   

Myślę, że trochę tutaj mylimy rzeczy. To wyniki ankiety są właśnie po to, by odzwierciedlać popularność systemów operacyjnych, a nie sama lista opcji w ankiecie. Rozumiem, że Windows jest bardziej popularny od Linuxa, ale bądźmy poważni: NT 4? Server 2003? I kto jeszcze na co dzień używa 98? A z drugiej strony, informacja czy ktoś używa Linuxa z rodziny Debian, czy z rodziny Red Hat wydaje mi się interesująca. Podobnie można by dorzucić OS X i nikt by na tym nie ucierpiał.

Wyobraźcie sobie ankietę poparcia dla partii politycznych, która wyglądałaby tak:
* PO
* PO (ale trochę bardziej w lewo)
* PO (ale trochę bardziej w prawo)
* PiS
* inna partia

Przecież PO jest najbardziej popularna, prawda? :P

_________________
ॐ भूर्भुवः स्वः । तत् सवितुर्वरेण्यं ।
भर्गो देवस्य धीमहि । धियो यो नः प्रचोदयात् ॥
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group