FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
  Twój system operacyjny ^^

Jaki masz system?
Windows XP
31%
 31%  [ 29 ]
Windows Vista
14%
 14%  [ 13 ]
Windows 7
31%
 31%  [ 29 ]
Windows (inny)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (Debian i pochodne)
12%
 12%  [ 11 ]
Linux (Red Hat i pochodne)
2%
 2%  [ 2 ]
Linux (SUSE i pochodne)
0%
 0%  [ 0 ]
Linux (Mandriva i pochodne)
1%
 1%  [ 1 ]
Linux (inny)
2%
 2%  [ 2 ]
Mac OS X
3%
 3%  [ 3 ]
Głosowań: 91
Wszystkich Głosów: 91

Wersja do druku
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 03-12-2009, 21:27   

Ubuntu też się według ciebie zalicza do debianopodobnych?

Poza tym z tymi opcjami typu Windows to faktycznie jest ich za dużo, bo wystarczyłaby tylko jedna opcja typu "Windows" [Może wejdziecie w końcu do granicy głupoty i w tej ankiecie wymyślicie jeszcze odmiany Windows Mobile, WinFLP (Windows XP Fundamentals for Legacy PC's), Windows Embedded czy jeszcze IBM OS/2? Zapomniałem jeszcze o MS-DOS, rzecz jasna].
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-12-2009, 00:02   

Z tą ankietą jest inny problem - powinna być resetowana mniej więcej raz na pół roku...

A przy okazji, Windowsy zostały uporządkowane :)

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 04-12-2009, 00:16   

Szkoda, że nie została faktycznie zrestartowana przy okazji, bo system mi się zmienił :P

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-12-2009, 00:47   

Reset, i nie życzę sobie kłótni że Debian i Ubuntu mają zostać rozdzielone bo łepek ukręcę na miejscu. Albo poszukam kogoś z łyżeczką, do wyboru.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
toy Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 03 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-12-2009, 14:17   

Używam poczciwego XP dlatego, że mój komputer nie wytrzyma niczego nowszego, gdyby nie to, to przesiadłbym się na siódemkę, o której słyszałem wiele dobrego (no może nie aż tak wiele).
Swoją drogą nie rozumiem ludzi, którzy tak straszne nienawidzą Windowsa i narzekają jak to on się co chwila wiesza. Otóż ja nie mam z nim takich problemów i na prawdę nie wiem co ci ludzie robią, że je mają.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirror Płeć:Kobieta
Santa Echoś.


Dołączyła: 16 Gru 2009
Skąd: Bo... ja... Nie pamiętam.
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 21:10   

Jestem dość nieszczęśliwą posiadaczką Windowsa XP.
Dlaczego nieszczęśliwą? Bo ten cham wygląda u mnie jak 98'ka! Nuuu!
Mój komputer jest dobijający i za nic w świecie nie da się przywrócić wyglądu XP. A na kolejną reinstalację Windowsa nie mam motywacji.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7664650
0rdi Płeć:Mężczyzna
Last man on the moon.


Dołączył: 18 Paź 2009
Status: offline
PostWysłany: 16-12-2009, 22:14   

Wszystko się da : )

Na laptopie Vista pomimo wielu krytycznych opinii mi pasuje i się przyzwyczaiłem.
Na starym PC xp.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 08-01-2010, 20:39   

wystarczy trochę intensywniej w nim popracować, żeby uświadczyć tej pseudostabilności Windows'ów. ja nawet nie muszę się wysilać, żeby mi wyskoczył BSOD (WMP11+WinXP+"Fudita smart TM-1000" to kiepskie połączenie...)

Co do wyżej wymienionego laptopa, to niestety linux nie wspiera mojej grafiki, więc cały czas jadę na Windows XP. (ale mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, że i moją starą grafikę linux (w kernelu 2.6, bo 2.4 wspiera) kiedyś wesprze... )
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-01-2010, 21:47   

Zonk, wojujący linuksowcu, na dobry początek nie pakuj wszystkich Windowsów do jednego worka. Chyba, że też każdy system inspirowany Unixem to dla ciebie to samo?

Jeśli masz BSOD przy odtwarzaniu to nie zwalał bym tego na system tylko prędzej na badziewne sterowniki karty graficznej.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 08-01-2010, 22:35   

Zgodzę się z Crackiem - od dość długiego już czasu jak widzę BSODującego Windowsa jak i panikującego Linuksa, winowajcą okazuje się zawsze sprzęt lub sterowniki, nie problem w samym systemie. A mówi to eks-wojujący linuksowiec :D
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 12-01-2010, 16:44   

Crack napisał/a:
Zonk, wojujący linuksowcu, na dobry początek nie pakuj wszystkich Windowsów do jednego worka. Chyba, że też każdy system inspirowany Unixem to dla ciebie to samo?

Jeśli masz BSOD przy odtwarzaniu to nie zwalał bym tego na system tylko prędzej na badziewne sterowniki karty graficznej.


1. Sterowniki do karty graficznej w moim windows są dobre
2. Jeżeli uważasz mnie za aż tak ograniczonego, że mam uważać, że wszystkie systemy uniksopodobne (tak, to ma jakąś nazwę...) to jeden worek (mimo tego, że są Odpowiednie standardy, m.in. POSIX), to od razu zacznij myśleć (zonk486 zaczyna tarzać się po podłodze ze śmiechu...). To nie jest możliwe między innymi ze względu na różnice w modelach programowania (programów też się nie pisze z niczego) i innych czynnikach, które o tym decydują.
3. Windowsów nie wrzucam do jednego wora, chociaż powinienem to zrobić (według ciebie). Podejrzewam, że mogę wiedzieć o historii Windows więcej, niż ci się wydaje.
4. Nie wyzywam cię od fanatyka Windows Vista, więc dlaczego mnie określasz jako "wojującego linuksowca"?
5. nie mam BSOD przy odtwarzaniu, ale przy ponownym uruchomieniu kompa, gdy robiłem restart systemu z włączonym WMP 11.

Nie muszisz się stosunkować do żadnego z tych punktów, przeto nie gadka na poziomie zonk486--->Błachu-sensei. Mimo to powinieneś to przynajmniej przeczytać, a może ci się uda coś z tego wyciągnąć.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Morg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Wrz 2008
Skąd: SKW
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Fanklub Lacus Clyne
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 12-01-2010, 16:54   

zonk486 napisał/a:
4. Nie wyzywam cię od fanatyka Windows Vista, więc dlaczego mnie określasz jako "wojującego linuksowca"?

Nie jestem co prawda Crackiem, ale wydaje mi się, że znam odpowiedź. Oto wielka tajemnica:

Spoiler: pokaż / ukryj
Bo nim jesteś.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
A przynajmniej tak się prezentujesz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8137449
Crack Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 12-01-2010, 17:14   

Morg napisał/a:
1. Sterowniki do karty graficznej w moim windows są dobre

Sorry, ale każdy tak twierdzi. Wątpliwości nie mają tylko ludzie piszący te sterowniki albo siedzący w programowaniu dostatecznie blisko nich. Mam zwykle najnowsze nVidii, sam uświadczyłem w nich już dwóch (!) poważnych błędów, z czego jeden został już naprawiony, a nad drugim producent pracuje.


Cytat:
2. Jeżeli uważasz mnie za aż tak ograniczonego, że mam uważać, że wszystkie systemy uniksopodobne (tak, to ma jakąś nazwę...) to jeden worek (mimo tego, że są Odpowiednie standardy, m.in. POSIX), to od razu zacznij myśleć (zonk486 zaczyna tarzać się po podłodze ze śmiechu...). To nie jest możliwe między innymi ze względu na różnice w modelach programowania (programów też się nie pisze z niczego) i innych czynnikach, które o tym decydują.

Oczywiście że tych systemów nie należy traktować jako to samo, a modele programowania nie mają tu nic do rzeczy (poza tym, samo pojęcie bez kontekstu jest tak ogólne, że nie oznacza w praktyce niczego). Ale to ty użyłeś sformułowania "pseudostabilność Windowsów".

Cytat:
3. Windowsów nie wrzucam do jednego wora, chociaż powinienem to zrobić (według ciebie). Podejrzewam, że mogę wiedzieć o historii Windows więcej, niż ci się wydaje.

Jak nie jak tak - "wystarczy trochę intensywniej w nim popracować, żeby uświadczyć tej pseudostabilności Windows'ów". Sorry, ale systemy o których mówisz mają różne architektury (16, 32, 64 bity) oraz różne jądra. Nie da się ich wrzucić do wspólnego worka. Na co dzień pracują jako serwery aplikacji, możesz nawet nie wiedzieć ile Windowsów masz wokół siebie.

4. Rozszerzę wypowiedź Morga o jedno - obwinianie o problemy Windowsa.

zonk486 napisał/a:
5. nie mam BSOD przy odtwarzaniu, ale przy ponownym uruchomieniu kompa, gdy robiłem restart systemu z włączonym WMP 11.

W takiej sytuacji podejrzewał bym nieaktualizowany system albo nadal problem ze sterownikami, z tym że teraz rozszerzony już o chipset płyty głównej. Aplikacje użytkowe uruchomione przed restartem nie powinny mieć wpływu na działanie systemu po restarcie.

_________________
One to rule them all, One to find them,
One to bring them all and in peace bind them
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora
zonk486 Płeć:Mężczyzna
Głupek na wynajem!!


Dołączył: 16 Kwi 2009
Skąd: Piotrków Trybunalski
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 13-01-2010, 21:30   

Crack napisał/a:
W takiej sytuacji podejrzewał bym nieaktualizowany system albo nadal problem ze sterownikami, z tym że teraz rozszerzony już o chipset płyty głównej. Aplikacje użytkowe uruchomione przed restartem nie powinny mieć wpływu na działanie systemu po restarcie.



Błąd... otóż system mam zawsze aktualny, i nadal się to pojawia...



Crack napisał/a:
Sorry, ale każdy tak twierdzi. Wątpliwości nie mają tylko ludzie piszący te sterowniki albo siedzący w programowaniu dostatecznie blisko nich. Mam zwykle najnowsze nVidii, sam uświadczyłem w nich już dwóch (!) poważnych błędów, z czego jeden został już naprawiony, a nad drugim producent pracuje.


nVidia, jak się pewnie domyślasz, nie piszę sterowników tylko dla windows, więc takie błędy kompatybilnościowe (albo inne - nie wiem jakie podłoże miał ten problem) mogą się zdarzyć. W każdym bądź razie nie ma co na ten temat rozmawiać, bo i tak problem nie zostanie przez to rozwiązany. A sterowniki mam najnowsze dostępne...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1281908
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 20-03-2010, 19:51   

Ja od dziś zostałam (nie?)szczęśliwą posiadaczką Windows 7, do tej pory XP u mnie było więc co druga rzecz sprawia, że mam ochotę wywalić nawet całego kompa, ale to pewno tymczasowe ehhh
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group