FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Następny
  Gundam 00
Wersja do druku
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 13:19   

fm napisał/a:
Poza tym Setsuna: "Saji, wybieram cię! Szanse powodzenia misji są minimalne, więc zmniejszę je jeszcze bardziej biorąc cię jako pilota 0 Raisera."
Mylisz się - raczej jest to: "Saji, wybieram cię! Szanse powodzenia misji są minimalne, ale przynajmniej jeśli nie wyjdzie i zginiemy, będę mógł umrzeć spokojnie, wiedząc, że ciebie też wyeliminuje z puli genowej"

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 03-02-2009, 17:37   

Pomyślałem jeszcze, że mogliby pogłębić klimat telenowelowy, gdyby Sergei przyłapany na randce z Herculesem wykrzyknął do syna:
"Andrei, to nie jest tak jak myślisz!"

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
RappaR Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 03-02-2009, 22:24   

Jak dla mnie wziął go dla dowcipu. Wyobraźcie sobie, że im się udaje i Saji zostaje okrzyknięty bohaterem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2071260
Xuru Płeć:Mężczyzna
Classic~


Dołączył: 09 Sty 2007
Skąd: Iława
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 10:22   

Widze że nażekacie na 00 a nażekacie... Seria nie jest zła, chociaż już mówiłem zanim jeszcze wyszła że śmierdzi mi to kopią Winga (Jednak 00 jest lepszy). Ale cieszmy się że to nie jest kolejny "G Gundam".

A Saji to jest po prostu pomyłka serii i no właśnie nie wiem o co wam chodzi, bo gadacie coś że "Setsuna go wybiera" na pilota O raisera? Jeszcze nie oglądałem 17 czekałem właśnie jak wyda SHS i nie jestem pewny czy chodzi wam o ten epek, ale jeżeli tak to podczas ataku A laws w 11 odcinku Saji sam wszedł do O riasera, albo coś już mi się pomieszało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-02-2009, 15:25   

Cytat:
Widze że nażekacie na 00 a nażekacie...


Spadaj.

Zaczyna mnie już to irytować. Nie wierzycie, że Daburuou jest parodią, to nie wierzcie, ale przestańcie wszyscy wciskać nam, że jeździmy po serii, gdy oglądanie sprawa nam wspaniałą frajdę.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
RappaR Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 02 Paź 2008
Status: offline
PostWysłany: 04-02-2009, 21:02   

Po 17 odcinku.
Spoiler: pokaż / ukryj
Akcja z wspólnym atakowaniem tcyh fragmentów(pytanie po co one w ogóle odpadają? By zabić kilka milionów cywili czy mają jeszcze jakieś ambitniejsze cele?) to porąbanie na maxa. Saji to przy tym inteligentnie wprowadzony wątek.

A co do dyskusji czy Gundam 00 jest parodią czy nie - żadnego innego Gundama nie widziałem, więc nie mogę skomentować. Ale na pewno Gundam 00 jest komedią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2071260
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 08-02-2009, 13:10   

Gundam 00 2, 18

Odcinek kontynuuje angst z poprzedniego:

Spoiler: pokaż / ukryj
-Ojcobójca oczywiście nie żałuje ani przez chwilę i tylko przytula "namiętnie" Louise.
-Souma przestała być Marie i Allelujah złapał angsta.
-Lyle i Anew zrobili postępy: już nawet razem wylegują się na łóżeczku i Lockon Junior zdał sobie sprawę, że jego nowa dziewczyna to Innovator.
-I ten gest Setsuny (wyciągnięta łapka): Saji, chodźmy! Do Louise!"
-Czyżby... była szansa, że odstrzelą Maryśkę?? O_O Proszę, proszę niech to będzie prawda - zakończenie odcinka: ktoś atakuje "sierociniec" w szczerym polu: Jeden pada trupem, oszołomiony dzieciak chwyta za broń, ale Maryś ochrania go własnym ciałem... I strzał. Oby nie spudłowali.


Były tu dwa szczególne momenty, przy których padłam:
*jeden był uroczy:

Spoiler: pokaż / ukryj
Tuż przed bitwą jeden z Majsterów łączy się z mostkiem:
Lyle: Anew
Anew: Słucham?
Lyle: Kocham cię!
Feldt: Gratulacje!


*a drugi był zabójczy w swojej głupocie: - w tym momencie zeszłam xD

Spoiler: pokaż / ukryj
Tuż przed bitwą wszyscy wymawiają imię ukochanej osoby:
-Lyle: Anew!
-Allelujah: Marie!
-Saji: Louise!
-Tieria: Veda!
-Setsuna: Gundam!


GE-Nial-NE xDD

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2009, 14:48   

Enevi napisał/a:
*a drugi był zabójczy w swojej głupocie: - w tym momencie zeszłam xD

Ja mało nie spadłem z krzesła. Jak oni mogli wpaść na coś takiego... (a niby takie proste w swojej głupocie)


Spoiler: pokaż / ukryj
Zabijanie Maryśki to jak strzał w stopę. W sumie to jedyna siła, która jest wstanie swoją potężną mocą ("Sonic beam!") powstrzymać Gundama 00(No chyba, że Trans-GrahAm okaże się jednak wart kasy na R&D). Ale ten angst... pewnie się nie powstrzymają :>
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 08-02-2009, 17:22   

Gundam 00 2, 18

Spoiler: pokaż / ukryj

Pairing Lyle x Anew już oficjalny. BOSKIE wyznanie.
I tak, błyszczące oczka chyba ją wydały... ale może być coś jeszcze - ona "wy-space'owała". Może to jakiś buntownik z wypraną pamięcią używany jako pasywny marker do namierzania? To byłoby draństwo bardzo w typie Innowatorów...

Enevi napisał/a:
oszołomiony dzieciak chwyta za broń, ale Maryś ochrania go własnym ciałem... I strzał. Oby nie spudłowali.
POPIERAM!!! Ale nie ma tak dobrze...

Enevi napisał/a:
Lyle: Anew Anew: Słucham? Lyle: Kocham cię! Feldt: Gratulacje!
Nie zapominaj o komentarzu staruszka Iana Vashti, że to się nazywa "snajperski strzał" :D

A to drugie uzupełnię:

-Saji: Louise!
-Louise: Saji!
-Smirnov: Mamusiu!
-Soma: Pułkowniku!
-Allelujah: Marie!
-Lyle: Anew!
-Tieria: Veda!
-Setsuna: Gundam!
-Noriega: Mission... start!

A swoją drogą, wygląda na to że żeński klon Tierii zauważył wreszcie problem z przerośniętym ego Wstążeczek, i przekazała współrzędne lokalizacji Vedy... ciekawe. Pułapka, czy nie?
Tak czy siak, genialne *__* Zwłaszcza wypowiedzi Tierii i Setsuny _^_

A co do "łóżkowych" kwestii w gundamach... tak komentowaliśmy ubranego Kirę z gołą Fllay w wyrku... a dziś TAMCI OBOJE byli tak grzecznie ubrani pod tym kocykiem... LOL!

i małe PS, Wstążeczki do miss Chińska Knuja: "Ty i tak nie będziesz Innovatorem. Smutne, ale prawdziwe". LOOOOL. I powiedział to dopiero teraz, jak ona już dzielnie zniosła że jej dał po buzi...

Spoiler: pokaż / ukryj
inna sprawa, że Knuja wyglądała na zszokowaną zaprzeczeniem Wstążeczek, gdy powiedziała że "Czyż niedługo cała ludzkość nie stanie się innowatorami?"

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-02-2009, 13:45   

Dobra, to pytanie może wydać się troszkę głupie, ale.. O czym było Dubarooo? Chcę się teraz zabrać za drugą serię, ale nagle zauważyłem, że właściwie nie pamiętam już jak skończyła się pierwsza ^^ Chodzi mi zwłaszcza o końcówkę. Kojarzę jeszcze następujące fakty:


- Gundamy robiła tajna organizacja, która w imię Pokoju i Miłości organizowała sobie wojenki w losowych miejscach na Ziemi.

- to fioletowe (w różowym sweterku) było facetem...

- ...i w końcówce zaczął się jakiś wątek uczuciowy rozwijać między nim a innym pilotem Gundama (którym?).

- ktoś, bodaj Alleluja, miał przeszłość związaną z eksperymentami genetycznymi, w związku z czym był straumowany jak ten evangelionowy pingwin i jaźń mu się rozdwoiła.

- Lockon, tak jak wszyscy, musiał mieć jakąś traumę - ale nie mogę sobie przypomnieć, jaką (za to przynajmniej pamiętam go z imienia!).

- na końcu było mnóstwo tragizmu i zgonów.


I za Chiny sobie nie mogę przypomnieć, o co właściwie chodziło w zakończeniu. Ktoś mi pomoże?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-02-2009, 14:03   

JJ napisał/a:
Lockon, tak jak wszyscy, musiał mieć jakąś traumę
Najpierw spairingowano go z czternastolatką, a potem zabito. To ostatnie jest zazwyczaj dość traumatycznym doświadczeniem.

JJ napisał/a:
I za Chiny sobie nie mogę przypomnieć, o co właściwie chodziło w zakończeniu.
Wielki Plan został "przejęty" przez Pana Wstążeczki Wszystkoznaka (Ribbons Allmark), który postanowił zdobyć władzę nad światem.

A poza tym, serio, oglądaj. Twórcy przewidzieli twój problem, większość istotnych rzeczy zostanie w stosownym momencie przypomniana.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu


Ostatnio zmieniony przez wa-totem dnia 09-02-2009, 14:08, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 09-02-2009, 14:06   

No tak, o zgonie Lockona jeszcze pamiętałem. Ale (tak przynajmniej mi się wydawało) każdy pilot Gundama miał jakieś problemy z przeszłości, które błyskały mu w retrospekcjach. Lockon nie miał?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 09-02-2009, 14:09   

Rodzina ubita w zamachu zorganizowanym przez ugrupowanie w którym działał Setsuna.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 09-02-2009, 14:14   

Cytat:
I za Chiny sobie nie mogę przypomnieć, o co właściwie chodziło w zakończeniu. Ktoś mi pomoże?



Spoiler: pokaż / ukryj
O to, że trzy supermocarstwa, przyciśnięte przez Celestial Being, połączyły się w Federację i powołały połączone siły zbrojne celem zmiażdżenia naszych dzielnych terrorystów. Prawie im się to udało, acz nie do końca. W międzyczasie nastąpił przewrót w organizacji masońskiej która wszystkim trzęsła i za jej stery chwycił niejaki Ribbons, zwany też Zielonym Gejem. Zielony Gej utrzymuje, że znacznie lepiej od CB wie o co chodziło Eolii Shoenbergowi alias Leninowi, założycielowi CB. Twierdzi też, że ich rola w planach Schoenberga się skończyła i teraz on przejmie pałeczkę.

Drugi sezon zaczyna się od tego, że mocno przetrzebione Celestial Being ponownie zbiera się do kupy i postanawia walczyć dalej, nawet jeśli sami nie mają pojęcia o co.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 09-02-2009, 14:45   

JJ napisał/a:
- Gundamy robiła tajna organizacja, która w imię Pokoju i Miłości organizowała sobie wojenki w losowych miejscach na Ziemi.

W zasadzie to lecieli tam gdzie już była jakaś wojna, a że w rezultacie robili większy burdel to inna sprawa
JJ napisał/a:
- to fioletowe (w różowym sweterku) było facetem...

O dziwo - tak.
JJ napisał/a:
- ...i w końcówce zaczął się jakiś wątek uczuciowy rozwijać między nim a innym pilotem Gundama (którym?).

Ej, no bez przesady. Zaczął czuć szacun do Lockona, ale pozostał wierny Vedzie (mimo jej skoków w bok), czyli swojej cyfrowej oblubienicy.
JJ napisał/a:
- ktoś, bodaj Alleluja, miał przeszłość związaną z eksperymentami genetycznymi, w związku z czym był straumowany jak ten evangelionowy pingwin i jaźń mu się rozdwoiła.

Tak, to istotnie był (H)Alleluja (literkę dostawiało się, jak grzywka przeskoczyła na drugą stronę)
JJ napisał/a:
- Lockon, tak jak wszyscy, musiał mieć jakąś traumę - ale nie mogę sobie przypomnieć, jaką (za to przynajmniej pamiętam go z imienia!).


Spoiler: pokaż / ukryj
Terroryści (a jednocześnie znajomi Setsuny) zabili mu w zamachu bombowym rodzinę.

- na końcu było mnóstwo tragizmu i zgonów.
W sumie zgonów poza bezimiennymi żołnierzami nie było aż tak dużo. O ile pamiętam to kopnęli w kalendarz tylko (tu klikaj jeśli rzeczywiście chcesz wiedzieć, kto zginął, a kto jedynie zaginął)
Spoiler: pokaż / ukryj
Lockon i jakaś parka ze statku (zastąpiona później młodszym narybkiem).

JJ napisał/a:
I za Chiny sobie nie mogę przypomnieć, o co właściwie chodziło w zakończeniu. Ktoś mi pomoże?

Świat przez kilka lat zdążył się ustabilizować, ale w międzyczasie złowroga organizacja terrorystyczna Celestial Beings wreszcie znalazła uzasadnienie tytułu anime o swoich przygodach.

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 8 z 16 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 14, 15, 16  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group