FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 157, 158, 159  Następny
  Code Geass [SPOILERY!]
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 09-10-2008, 18:38   

hehehe, ale trzeba przyznać, że ÓW fan dobrze się popisał, chyba że to miało się pokazać przed odejściem głównego reżysera z SUNRISE, bo chyba o tym słyszeliście, że się pokłócił z dyrekcją bo chciał zakończenie, gdzie ewidentnie Lelouch żyje

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marduk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 10 Cze 2008
Status: offline
PostWysłany: 11-10-2008, 16:54   

Nie czytałem wszystkich wypowiedzi, więc nie wiem czy była już o tym mowa, ale na końcu, gdy Nunally trzyma konającego zero, widzi jakieś fragmenty jego przeszłości czy myśli, co jest łudzące podobne do tego co robili Geass Providerzy (np. gdy Lulu dotknął C.C., podczas gdy ta męczyła Suzaku).
Chyba, że to jakaś nadludzka zdolność Nunally X-) lub zwyczajnie nie mająca większego sensu próba zwiększenia dramatyzmu sceny.....

Ps. Przy okazji, niedopowiedzenie jest duże lepsze, niż jasne danie do zrozumienia czy bohater żyje czy nie. Również pod względem komercyjnym - fani będą jeszcze długo rozpisywać się o tym, jak to naprawdę było :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 12-10-2008, 15:53   

Piszę, bo mnie tknęło po przeczytaniu komentarzy do R2. W serii mamy nagromadzenie fanserwisu zwyklego, yuri, yaoi, sado-maso (zwiazana Karen), oraz z pogranicza loliconu (Tian-Zi) i kadzirodztwa (Rollo).

Czy watek braterskiej miłości Lulu do Nunnally również należy traktować jako specyficzny fanserwis?
Powrót do góry
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 12-10-2008, 16:30   

Niektórzy twierdzą, że było tak jak przypuszczasz Marduk. Jednak w tamtych przypadkach zawsze było dużo kolorów, światła i wstrząsów i obie postaci były zaskoczone. Tutaj Nunnaly (tak mi się zdaje) wie co się stanie, gdy dotknie jego ręki. To była ta jej zdolość do wykrywania kłamstw.

W jakimś Picture Book robią sobie beke z z ich więzi. Nunnaly chce by jej ciało stało się takie jak Cornelia i prosi Leloucha, by pomógł jej to osiągnąć;D Lulu się zgadza, ale ostrzega, że nie będzie delikatnyXD Uśmiałam się przy tym nieźle. Ale tak na serio, to myślę, że nie mamy Rolla i Leloucha, mieliśmy Euphie i Cornelie nie mieszajmy w to jeszcze Nunnaly.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2008, 16:41   

Cytat:
Tylko że najgorsze jest to że wybrali chyba dwie najbardziej nieskazitelne postacie.

Zdziwiłbyś się, ile osób się szczerze cieszyło, kiedy Różową Księżniczkę szlag trafił. Wspomnę słowa naszej redakcyjnej koleżanki, która zobaczywszy Eupehmię po raz pierwszy krzyknęła "Błagam, niech ją ktoś zabije!". I słowo ciałem się stało...
Powrót do góry
Grisznak
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 15-10-2008, 17:02   

Cytat:
No ale za co ją nie lubili ? Za to że była taka słodka, dobra, miła ?

Absolutna nieskazitelność postaci budzi niechęć, bo tacy bohaterowie są, siłą rzeczy, mało wiarygodni i nudni. O ile Shirley była fabularnie nawet ciekawa, tak Euphemia spełniała wszystkie klasyczne wymogi stereotypu "różowej księżniczki".
Zwróć uwagę na niechęć, jaką fani darzą Suzaku - w dużej mierze właśnie za jego paladyńskość do sześcianu.
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 15-10-2008, 17:32   

Bycie paladynem nie jest złe, ale nie takim fanatykiem jakim on był, na szczęście pod koniec troche się zmienił.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
...
Gość
PostWysłany: 16-10-2008, 10:53   

Nom z paladyna został Black Knight xD Co nie zmienia faktu ze suzak w roli zero jest .... jesli cos by sie działo (wojna itp) to on jest przecie debil jesli chodzi o strategie on tylko potrafi walczyc xD Lulu wracaj do nas xD
Powrót do góry
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 16-10-2008, 20:59   

Od strategii ma Schneizela :P

_________________
Aru toki wa seigi no mikata
Aru toki wa akuma no tesaki

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Achmed Płeć:Mężczyzna
Hurry Starfish ^.^


Dołączył: 11 Paź 2008
Skąd: Lublin
Status: offline
PostWysłany: 21-10-2008, 15:20   

Cóż ogółem anime... no właśnie trudno mi określić jakie. Z jednej strony podobało się niesamowicie, ale z drugiej strasznie mnie rozczarowało.

Muzyka świetna, kreska nie jest zła(chociaz postacie nie podobają mi się), to tyle od strony technicznej.

W ogóle napisać coś o tej serii jest dla mnie bardzo trudne, nie wiem czemu.

Pierwsza seria była dla mnie po prostu wspaniała, na drugiej jednak strasznie się zawiodłem. Postawa Lulu i w ogóle on strasznie mnie rozczarował, nieczęsto nie lubię głównego bohatera jakby on zły nie był. Ale tutaj nie było mi w ogóle smutno, że umarł, co najwyżej ze względu na Nanally.

Akcja, walki były całkiem niezłe, chociaż bolało mnie trochę to jaki to Zero jest niezniszczalny i jak zawsze znajdzie rozwiązanie. Nie lubię wszechwiedzących, zawsze wygrywających bohaterów.

Mimo wszystko, chciałbym aby stworzyli jeszcze jedną serie. Narozpoczynali kilka wątków(ciekawe związki między postaciami), które według mnie powinni skończyć. Ciekaw jestem jakby się dalej potoczyły sprawy z C.C. czy przyjaźć Lulu z Suzakiem.
Właśnie, tego też nie znoszę.

Wbrew pozorom, wybrnąć z tej końcówki było by łatwo(otwierając sobie tym drogę do następnej serii). W końcu pod koniec pierwszej serii też Suzaku o mało Leloucha nie zabił. No i ta końcowa scena, C.C leży na wozie i mówi do Leloucha. Ciekawe czy jest nim ten powożący, którego twarzy nie widzimy czy tak sobie po prostu do siebie mówi.

Tylko zastanawiam się, jaki by musieli wymyślić znowu konflikt, aby cała seria się dopełniła.

Miałem naprawdę wiele przemyśleń, ale jakoś mi z głowy wyleciały podczas oglądania.

Polecam serię wszystkim.

_________________
"Don't believe in you, who believes in me."
"Don't believe in me, who believes in you."
"Believe in you, who believes in yourself."
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
406070
Shizuku Płeć:Kobieta
Trochę poza sobą


Dołączyła: 15 Lis 2006
Skąd: Z pogranicza światów
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 21-10-2008, 19:30   

Przyjaźń Lulu z Suzakiem? A jak miała się potoczyć skoro Lelouch zmarł. A nawet jeśli założysz, że nie to i tak nie ma sposobu by mogli jakoś utrzymywać kontakty. A tak ogólnie to ich "pogodzenie" nie było takie jak sobie wyobrażałam. No jasne współpracowali, Suzak się poryczał jak zabił Lulu, ale ogólnie to była bardziej współpraca niż przyjaźń. Zabrakło mi tych stosunków z pierwszej serii, gdy się trochę spierali, trochę żartowali i po prostu gadali. Tutaj ich rozmowy ograniczyły się tylko do Wielkiego Planu TM. Jasne poważna sprawa i w ogóle, ale normalna rozmowa raz na jakiś czas by ich nie zabiła.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
636349
...
Gość
PostWysłany: 31-10-2008, 10:20   

No i gdzie to rozprawianie nad anime... wiecie co ja mam nadzieje ... nie modle sie o to zeby byla 3 czesc (tak z 30 odc min) bo ten dzial umiera z braku tematow xD
Powrót do góry
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2008, 16:06   

Co tu dużo mówić, 120 stron to chyba rekord Tanuki w tym dziale ;p... moge od siebie dopowiedzieć, że nie spotkałem żadnych oficjalnych informacji odnośnie R3 ;p... a szkoda

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gamer2002 Płeć:Mężczyzna
Bezdennie Głupi


Dołączył: 05 Maj 2008
Status: offline
PostWysłany: 31-10-2008, 18:09   

Jeżeli ktoś ma głoda na CG, to polecam (K)Nightmare of Nunnally. Momentami autorzy mają w głowie jeszcze bardziej poprzestawiane niż twórcy oryginalnej serii, ale nie można im odmowić tego, że potrafią być oryginalni.
Szkoda tylko, że nie wychodzą tłumaczenia :P

BTW, wiecie że Rolo, pseudonim Marianne oraz Order pojawili się w tej mandze przed R2?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-10-2008, 18:25   

Nie mówiąc już o tym, że w (K)NoN Rollo wygląda zupełnie inaczej niż w anime. Ale nic dziwnego skoro jest...

Spoiler: pokaż / ukryj
...bratem bliźniakiem Leloucha.

Kwik! I jak świetnie skurczybyk miesza w fabule.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 120 z 159 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 119, 120, 121 ... 157, 158, 159  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group