FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
  Enneagram
Wersja do druku
tilk Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Lip 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 05-10-2009, 09:52   

To ja zrobiłem jeszcze raz i wyszło 1w9. I w sumie ujdzie, choć opis z piątki też jakiś szczególnie obcy nie jest. Więc albo jestem jakimś niedozwolonym mieszańcem, albo te typy są ogólniejsze, niż myślałem ;)
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1543661
korsarz Płeć:Mężczyzna
a taki jeden...


Dołączył: 02 Wrz 2005
Skąd: Resko
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2009, 10:42   

No to i ja zrobiłem sobie ponownie ten test. Wyszło mi 5w4...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Bezimienny Płeć:Mężczyzna
Najmniejszy pomiot chaosu


Dołączył: 05 Sty 2005
Skąd: Z otchłani wieków dawno zapomnianych.
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2009, 11:43   

tilk napisał/a:
To ja zrobiłem jeszcze raz i wyszło 1w9. I w sumie ujdzie, choć opis z piątki też jakiś szczególnie obcy nie jest. Więc albo jestem jakimś niedozwolonym mieszańcem, albo te typy są ogólniejsze, niż myślałem ;)

pozwolę sobie zacytować:

Cytat:
Jedynki są często inteligentne i niezależne więc może się mylnie identyfikować z piątką, jednakże jedynka jest typem akcji i podejmowania działań, podczas gdy piątka głównie zajmuje się rozmyślaniem.

Więc nawet zgodnie z założeniami Enneagramu te typy są dość blisko siebie

...To powiedziawszy, u mnie nadal, konsekwentnie 5w4.

_________________
We are rock stars in a freak show
loaded with steel.
We are riders, the fighters,
the renegades on wheels.

The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mitsurugi Płeć:Mężczyzna
Wieczny Marzyciel


Dołączył: 22 Sty 2009
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 05-10-2009, 12:01   

U mnie 4w5. O ile opis Czwórki, czyli Tragicznego romantyka jest zaskakująco wręcz trafny (warto już dla tego zrobić ten test) to już z tym Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"- to tak nie do końca, bo:

Cytat:
Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.
Przedramatyzowane wyraźnie, bo melancholijny to ja jestem, ale do emo mi daleko ^^. No, ale testów doskonałych nie ma.

Mimo wszystko chyba najlepszy test jaki robiłem na Tanuku, naprawdę wyniki są zaskakująco prawdziwe, ale tylko jeśli odpowiadamy szczerze. Z wyniku jestem bardzo zadowolony ^^.

_________________
温故知新 - To search for the old is to understand the new
勝ちは鞘の中にあり - Victory comes while the sword is still in the scabbard
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
927825
Irin Płeć:Kobieta

Dołączyła: 09 Kwi 2005
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 05-10-2009, 12:15   

Keii napisał/a:
Ciekawe, szczególnie w porównaniu do wcześniejszego 8w7. Ludzie się zmieniają?

Zmieniają.

...............................
...............................
..............................


Ostatnio zmieniony przez Irin dnia 05-02-2012, 23:46, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 05-10-2009, 22:24   

No cóż, dzisiaj uparcie wychodzi mi 9w8, z którym może odrobinkę się zgodzę, ale jednak z większością stanowczo nie.

Dziwne tym bardziej, że zawsze wychodziło mi 5w6, relatywnie 6w7 co mi całkiem nieźle pasuje, choć aktualnie... już nie tak bardzo. Tak ogólnikowo patrząc, żaden typ nie oddaje choćby w wiekszosci mojego typu. Zobaczymy co mi jutro wyjdzie, jak mnie tak łeb nie będzie bolał i zmieni sie moje nastawienie ;)

EDIT: No i wyszło dziś 5w6.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
mug
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 01-11-2009, 20:08   

Łałałiła, parę tygodni temu rozwiązałam i wyszło 9w8, a teraz 9w1. No i kurczę blaszka, rację miał tutaj De99ial, że to-to tak jest skonstruowane, żeby nam się wydawało, że: "O! Jak ten opis pasuje!"
Strasznie psujące nastrój :P


Ostatnio zmieniony przez Nanami dnia 09-12-2009, 21:08, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Saga Płeć:Kobieta
Półdiablę


Dołączyła: 01 Lut 2007
Skąd: Poznań, zasadniczo
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 08:42   

Mi wyszło 5w4, Obrazoburca, czyli dołączam do grona największych alienów. Fakt, że opis boleśnie prawdziwy, łącznie z fragmentem "jak rozpoznać piątkę".

_________________
Ci, którzy śnią za dnia widzą wiele rzeczy niedostępnych tym, co śnią nocą.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-12-2009, 19:24   

Niezmiennie wychodzi mi w tym teście 4w5. Co prawda jeszcze niecały rok temu wypierałam się tej całej ponurej otoczki, jaką przypisuje się czwórkom w tym teście, ale teraz po namyśle jestem skłonna się z tym nawet zgodzić. Uczucia ogólnie mam mieszane.

Cytat:
wierzenia, że nie zasługuję na miłość

Prawda, choć wynika to raczej z takich, a nie innych doświadczeń, mniej z charakteru.

Cytat:
łatwość odczuwania nastrojów innych ludzi

"Łatwością" bym tego nie nazwała, bliżej temu do "ma problem z".

Cytat:
Czwórki należą do ludzi, którzy żyją głównie we własnej wyobraźni i własnych uczuciach.

Prawda.

Cytat:
Podczas gdy jedynki mają zwyczaj do wyszukiwania własnych niedoskonałości, próbując je poprawić, czwórki często odwracają się od rzeczywistości i żyją we własnym świecie wyobraźni, uczuć i nastrojów.

Przepraszam, nie wiem jak inne czwórki, ale w realu pracuję nad sobą. Nie wychodzi mi to może najlepiej, ale staram się zauważyć moje wady.

Cytat:
Czwórki mogą posiadać własne odczucia, że są tragicznymi romantykami

NIE! Po prostu nie!

Cytat:
Czwórki często zazdroszczą wszystkiego czego nie posiadają, wyolbrzymiając znaczenie powiedzenia "trawa jest zawsze bardziej zielona po drugiej stronie".

Internetowe testy nie chcą najwyraźniej przyjąć do wiadomości, że zazdrosna nie jestem.

Cytat:
Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Moja śmierć nie interesowała mnie na żadnym etapie mojego życia (zgodnie z przekonaniem, że próby przewidywania dalszej przyszłości są skazane na porażkę), poza dywagacjami na temat testamentu, ale to było raczej w formie rozmyślań "co komu dać, by był najszczęśliwszy".

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yuna Płeć:Kobieta
Dziecko ze schowka


Dołączyła: 27 Lis 2009
Skąd: Poznań
Status: offline
PostWysłany: 09-12-2009, 23:09   

O, robiłam ten test kilka razy. Zazwyczaj wychodzi mi 4w5 ("Włóczęga"), tudzież 5w4 ("Obrazoburca"). Z obu większość mi się zgadza z wyjątkami pokroju:
Cytat:
Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Zdarzyło się raz czy dwa, ale bez przesady. xD
Cytat:
Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata.

To też zdecydowane przegięcie. Zazwyczaj staram się pozostawać w kontakcie z rzeczywistością.

Generalnie - bardzo ciekawy test, na wyraz trafne wyniki wychodzą. ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
10447911
Michiyo Płeć:Kobieta


Dołączyła: 19 Cze 2009
Status: offline
PostWysłany: 01-01-2010, 23:05   

To ja jestem kolejną piątką ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Cytat:
Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.


Niektóre rzeczy są może trochę przesadzone ale muszę przyznać, że dawno nie czytałam równie przekonującego testu.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Loko Płeć:Mężczyzna
Aspect of Insanity


Dołączył: 28 Gru 2008
Status: offline

Grupy:
Syndykat
WOM
PostWysłany: 02-01-2010, 01:33   

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Cytat:
Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.


Ciekawe, widzę też parę interesujących osób na dole: King, Einstein, Nietzsche...

_________________
That is all in your head.

I am and I are all we.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Velg Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 05 Paź 2008
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 02-01-2010, 02:00   

No, wszyscy jesteśmy obrazoburcami (mi konsekwentnie w Enneagramie wychodzi 5w4)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sola Płeć:Kobieta
ryba

Dołączyła: 28 Lis 2007
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2010, 00:33   

4w5
To ja idę się powłóczyć, może znajdę jakąś fajną miejscówę na cmentarzu, trumnę wybiorę...
Ale z tego co widzę to tu na forum więcej Włóczęgów, może jakieś zbirowe samobojstwo? Raźniej będzie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
2804327
BOReK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 15 Lip 2005
Status: offline
PostWysłany: 28-01-2010, 10:56   

... Dlaczego włóczęga ma popełnić samobójstwo? Ale ja się nie zgadzam! O_o

_________________
You ask me if I've known love and what it's like to sing songs in the rain
Well, I've seen love come and I've seen it shot down, I've seen it die in vain

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group