FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Wiosna 2009 - nowe serie i kontynuacje
Wersja do druku
CainSerafin
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 31-03-2009, 15:22   

Easnadh napisał/a:
"Hatsukoi limited" przeczytałam chyba pierwszy tom mangi. Jak dla mnie optymistyczna komedia to to nie była, raczej lekkie ecchi z panienkami kawaii do granic możliwości, oklepanymi gagami, incestem (kompleks brata) i niemożliwymi do ogarnięcia i pojęcia wielokątami miłosnymi.

Przynajmniej dwoma incestami - przeczytałem chyba trzy tomy. Jest jeszcze jakaś dziewczyna szalejąca za swoim bratem. Problem z Hatsukoi polega na zbyt dużej ilości bohaterów - każdy kolejny rozdział jest poświęcony innej postaci, więc nawet jeśli trafi się na ciekawy wątek, to nie będzie on kontynuowany, chyba że z punktu widzenia innej postaci. Sam pomysł na mangę - pierwsza miłość, nie był zbyt przemyślany i odbiło się to na całej reszcie.

Ja sam czekam na animowane Pandora Hearts i mam nadzieję że nie schrzanią tej serii. A przynajmniej nie za bardzo. Oraz oczywiście Dogs - trailer nie wygląda obiecująco, ale i tak będę musiał obejrzeć.
Natomiast z mang czekam na Sidonia no kishi. Co prawda wciąż niemal nic o tym tytule nie wiadomo (bo nazwisko autora - Nihei Tsutomu i dwie grafiki na krzyż to tyle co nic), ale i tak będę to czytał z wypiekami na twarzy. Choćby w wersji RAW.
Przejdź na dół
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 01-04-2009, 23:50   

Ja pewnie jak zwykle obejrzę pierwsze odcinki z 20 serii, potem skrócę listę o połowę, dając ocalałym seriom kolejne 2-3 odcinki szansy, ostatecznie zdecyduję się na 3, maksymalnie 5 serii, z których i tak nie skończę żadnej -_-' Dowód - Toradora, Toaru Majutsu no Index, Gundam Daburuoł i kilka innych serii poprzedniego sezonu dalej czekają, aż się nad nimi zlituję...

Ale do rzeczy.

Raczej na pewno sprawdzę:
- Fullmetal Alchemist - nie znam mangi, oglądałam poprzednią serię TV i jestem ciekawa, jakie zmiany w stosunku do pierwszej serii faktycznie wprowadzą, skoro ma być to swojego rodzaju retelling
- La Corda d'Oro Second Passo - bo bisze [bizony? xD], Miyano Mamoru, który powoli zaczyna mi się mimo wszystko nudzić i muzyka klasyczna
- Tsubasa: Shunraiki - wprawdzie nie oglądałam ani obu sezonów TV, ani OAV Tokyo Revelations, nie czytałam mangi, ale jakoś mi to nie przeszkadza ;) Będę oglądać głównie ze względów czysto estetycznych, lubię kreskę Clampa
- K-ON! - ze względu na studio
- Eden of the East - zainteresował mnie trailer, już lubię głównego bohatera ^^
- 07-Ghost - więcej bishounenów na horyzoncie
- Pandora Hearts - jw
- Tears to Tiara - dawno nie oglądałam żadnej serii fantasy, może akurat ta się nada
- Ristorante Paradiso - porządna [oby] obyczajówka dla równowagi

Może:
- Saki - po go i shougi kolej na mahjonga :P i tylko ze względu na grę sprawdzę, może wreszcie zrozumiem, o co w niej chodzi
- Valkyria Chronicles - bo podobno gra była całkiem niezła
- Phantom - bo obrazek na planszy i trailer z meido wymachującą giwerą xD
- Guin Saga - zaczęłam oglądać trailer i nawet mi się podobał, do momentu, kiedy nie pojawił się ten Tarzan z głową lamparta >_< Zobaczymy... jest nadzieja, że jakoś sensownie to wyjaśnią...

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-04-2009, 11:27   

Dostępny jest już opening do Shangri-li. Wiedziałam, że na May'n można liczyć - piosenka jest szybka, energiczna i przede wszystkim wpada w ucho. Graficznie też wygląda on ładnie - zwłaszcza tropikalne Tokio. Całość przypomina nieco Last Exile (nie, nie chodzi mi o wygląd postaci, ale o chociażby ich stroje). Z drugiej jednak strony zapewne przy seansie będzie potrzeba sporo cierpliwości dla "oryginalnych" pomysłów, gdyż już w openingu mamy bumerang, który rozwala czołgi...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fm Płeć:Mężczyzna
Okularnik


Dołączył: 12 Mar 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-04-2009, 13:49   

Po trailerze Tears to Tiara odpowiednio zmniejszyłem oczekiwania co do serii i będę do niej podchodził z większa ostrożnością. Ze zmianami projektów postaci mógłbym się pogodzić, ale członków nieszczególnie cywilizowanego plemienia poubierali w jakieś fikuśne kapelusiki, futrzane kołnierze, tak że odpustowość zbliża się do poziomu Nowych przygód Robin Hooda z Polsatu.

edit: Jak się okazuje to po prostu ekranizacja wersji z PS3, gdzie wprowadzili takie wątpliwe atrakcje, podczas gdy ja grałem w wersję PC-tową. Cóż, szkoda...

_________________
Kryska: Weaponized diplomacy was successful!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 16:21   

Cytat:
Dostępny jest już opening do Shangri-li.

Nie jest źle. Może faktycznie GONZO uda się zrobić coś na poziomie Last Exile (choć dawno im to nie wyszło).
Enevi napisał/a:
gdyż już w openingu mamy bumerang, który rozwala czołgi...

Bumerangu supa-mega ataku!

aliaren napisał/a:
Zobaczymy... jest nadzieja, że jakoś sensownie to wyjaśnią...

Rzucono na niego klątwę... (raczej nikt nie chciałby tak wyglądać).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
aliaren Płeć:Kobieta
yadda yadda~


Dołączyła: 31 Mar 2009
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 17:38   

Patrząc po trailerze, Shangri-la zapowiada się lepiej, niż Tears to Tiara. Nawet dziewczyna z bumerangiem jakoś szczególnie mnie nie odrzuciła, zawsze już lepszy mega super bumerang, niż miecz czy spluwa cięższe od niej samej :)

vries napisał/a:
aliaren napisał/a:
Zobaczymy... jest nadzieja, że jakoś sensownie to wyjaśnią...

Rzucono na niego klątwę... (raczej nikt nie chciałby tak wyglądać).

To jest najprostsze wyjaśnienie - czy sensowne, zależy jak dla mnie od tego, jak tę klątwę uzasadnią i co z tym wątkiem dalej zrobią.

_________________
see without looking
hear without listening
breathe without asking

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
5376666
Crofesima Płeć:Kobieta
Captain Narcolepsy


Dołączyła: 25 Maj 2003
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 02-04-2009, 19:51   

Opening Shangri-la jest naprawdę super. Nie przepadam zbytnio za muzyką May'n, ale ta piosenka świetnie sprawdza się w swojej roli. Plus ta towarzysząca bardzo dynamiczna animacja... za pierwszym razem można prawie dostac oczopląsu, ale to tygryski takie jak ja lubią bardzo.
Mam tylko pytanie - ile dokładnie lat ma główna bohaterka? W tym klipie wygląda na maksymalnie... 10. Co za szkoda, że charadesign'y Muraty tak trudno oddac w animacji! A ja nadal się ślinię na myśl o artbookach Last Exile'owych. Eh.
Ten opening sprawił, że jednak obejrzę co najmniej pierwszy odcinek, chociaż akcja z bumerangiem oraz wielki napis GONZO szybko mnie ściągnęły na ziemię.

Rano obejrzałam pierwsze 3 minuty BASARY. Ci dwaj główni bohaterowie wydają się bardzo... rozentuzjazmowani. Czyżby im też udzielił się wiosenny nastrój, czy to po prostu stare dobre ADHD? Dużo krzyków, dużo świecących ataków, dużo 'pozerstwa'. Czy zabrzmi to głupio jeśli powiem, że przypomina mi to Gurren Lagann'a? Ponadto ciekawa animacja i niezłe projekty postaci.
Opening tutaj. Jest klawy. I ma... sens. Chociaż Abingdon Boys School BARDZO nie pasuje mi do tego typu serii.


Z tego co widzę to wyszedł jeszcze Basquash!, Pandora Hearts, Phantom i K-ON! z serii, które mnie w chocby najmniejszym stopniu interesują. Zacieranie rączek czas zacząc~

_________________
There is sorrow enough in the natural way
From men and women to fill our day;
And when we are certain of sorrow in store,
Why do we always arrange for more?
Brothers and sisters, I bid you beware
Of giving your heart to a dog to tear.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-04-2009, 19:58   

Enevi napisał/a:
Dostępny jest już opening do Shangri-li.


Khy, czy mi się wydaje, czy ja tam widzę różowowłosą dziesięcioletnią dziewczynkę-komandosa, a w roli Głównych Złych występuje loli z pluszowym bobrem i blond transwestyta o spuchniętych wargach? Zaiste, zapowiada się ciekawie.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 02-04-2009, 20:04   

Crofesima napisał/a:
Mam tylko pytanie - ile dokładnie lat ma główna bohaterka?



JJ napisał/a:
Khy, czy mi się wydaje, czy ja tam widzę różowowłosą dziesięcioletnią dziewczynkę-komandosa,



A to się zdziwicie... 18 - według strony oficjalnej ;)

A co do anime to... cóż. To Gonzo - wszystkiego można się spodziewać.

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 02-04-2009, 20:30   

aliaren napisał/a:
To jest najprostsze wyjaśnienie - czy sensowne, zależy jak dla mnie od tego, jak tę klątwę uzasadnią i co z tym wątkiem dalej zrobią.

Wyjaśnienia nie znam, ale skutek jest znany - grubo ponad 100 tomów książkowej serii fantasy.

Crofesima napisał/a:
Rano obejrzałam pierwsze 3 minuty BASARY. Ci dwaj główni bohaterowie wydają się bardzo... rozentuzjazmowani. Czyżby im też udzielił się wiosenny nastrój, czy to po prostu stare dobre ADHD? Dużo krzyków, dużo świecących ataków, dużo 'pozerstwa'. Czy zabrzmi to głupio jeśli powiem, że przypomina mi to Gurren Lagann'a? Ponadto ciekawa animacja i niezłe projekty postaci.
Opening tutaj. Jest klawy. I ma... sens. Chociaż Abingdon Boys School BARDZO nie pasuje mi do tego typu serii.

To jest seria na podstawie bijatyki (stąd ADHD u bohaterów), nie spodziewałbym się po niej zbyt dużo. I nie. Odziały japońskiej armii wywijającej tyłkami nie mają sensu xD

Obejrzane RAWy:
Queens Blade ep1: i ciśnie mi się tylko jedno słowo na usta - piersi (w sumie bardziej wulgarne, ale zachowajmy dobry smak). To jest anime o walczących nagich babach. Nawet w Ikkitousen było mniej fanserwisu (a myślałem, że tej serii nic nie może przebić). Jedno jest pewne - producenci figurek wzbogacą się na na napalonych japońskich otaku. Odpada.

Asura Cryin' ep1 - ok... ok... ok... pierwszy odcinek jest równie zakręcony, co ten z Baccano! (tylko niech ktoś tego nie traktuje jak jakiś komplement), tyle że tu nie było przeskoków czasowych. Innymi słowy seria wygląda niesamowicie głupią. Odpada.

Basara ep1 - przekombinowane, acz efektowne walki. Koń z kierownicą i rurami wydechowymi. Nie jestem pewien, czy potrafię znaleźć odpowiedni dystans do tego anime. (obejrzę 3 pierwsze epy)

K-ON! ep1 - sympatyczne. Tyle, ze nie wiem bez napisów, czy głupie i sympatyczne, czy przyzwoite i sympatyczne. (obejrzę pierwsze 3 epy)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 03-04-2009, 16:52   

Crofesima napisał/a:
chociaż akcja z bumerangiem oraz wielki napis GONZO szybko mnie ściągnęły na ziemię.

Dokładnie! Oglądam, oglądam, w miarę zadowolona, bo Tokio obrośniętego bluszczem i lianami jeszcze nie widziałam. Bumerang, jako narzędzie walki to wcale nie taki zły pomysł, ale żeby, aż czołgi nim?! To chyba jednorazowy ten bumerang... I napis GONZO. Kląąąąątwa.
Obejrzę pierwszy odcinek K-ON. Niestety, kreska nieprzyjemnie przypomina mi Kannagi, które bardzo długo męczyłam i nie domęczyłam, padłam gdzieś w połowie bo było zbyt głupie. Do dziś jest moim koszmarem...

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
demiCanadian Płeć:Mężczyzna
Analogia stosowana.


Dołączył: 22 Sty 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2009, 12:50   

Kodokawa Anime trollowali na ten temat więcej niż wiele razy, ale powtórzę plotkę:
Gigazine twierdzi, że kwietniowa powtórka Suzumiya Haruhi będzie się składać z 28 odcinków. Z drugiej strony mają to nadawać także na youtube, więc możliwe że po prostu podzielą odcinki na 10 minutowe części...

_________________
Kolorowe groszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
7040209
Azariel Płeć:Mężczyzna
Muad'dib


Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2009, 13:45   

Ja czekam na Shangri-la - bo Tears to Tiara jak napisałem to klon Utawarerumono. A po za tym to K-On jest dobre i mam nadzieję na udaną serie, jeszcze Phantom Requim 1 odcinek obejrzałem i całkiem w porządku lecz jeszcze nie chce wydawać opinii, za wcześnie. A tak po za tym to będę czekał na nowe serie i zobaczę co warto oglądać a czego nie.
A Suzumiyi nie rusze w ogóle mi się nie podoba. A i ciekaw jestem Azury no ale widzę że nie jest to nic ciekawego ale jeśli sam nie zobaczę to nie uwierzę:P.

_________________
Fragile existence, Between world's of souls
Struggle for tommorow, Grabed by a link of hope,
Simply eaten by desire of life.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 04-04-2009, 17:26   

Zaznajomiłam się z pierwszymi odcinkami KON! i Phantoma. To pierwsze to taka średniawka, natomiast drugie zapowiada się intrygująco. Na wstępie troszkę wkurzyła mnie panienka w stroju pokojówki strzelająca do wszystkiego co się rusza, ale całkiem efektowny i trafiający w moje gusta opening poprawił moją ocenę. Dalej tez było nieźle, seria ma klimat, chociaż w zestawieniu z niesamowicie smutnym Ga Rei Zero (które za to znacząco się poprawiło) wprawił mnie w dziwny nastrój. W każdym razie morderczyni Phantom raczej nie będzie moją ulubioną postacią, ja rozumiem potworną sytuację w jakiej się znalazła, ale mimo wszystko nie wiem jak można być aż tak bezbarwnym. Niebezpiecznie przypomina mi to pewną srebrnowłosą dziewczynkę z NGE. Zamierzam oglądać dalej.
Teraz czas na KON... Nie miałam co do tej serii żadnych oczekiwań i dalej nie mam. Ot, parę śmiesznych gagów i sprawna animacja KyoAni. Zobaczę jeszcze ze dwa odcinki, zobaczymy czy będzie męczyć, czy bawić.

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Enevi Płeć:Kobieta
苹果


Dołączyła: 20 Lut 2006
Skąd: 波伦
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 04-04-2009, 21:11   

Shangri-la 1

Y. No tak, to Gonzo. Przez duże G. Póki co wszystko jest w kawałkach i zanim zostanie powiązane w jedno to... trochę czasu zapewne minie. Mamy dwie loli psychopatki... Mamy babsztyla a la Maestro Delphine, główną bohaterkę z ADHD, która dopiero co wyszła z poprawczaka i młodego Żołnierza, Który Ma Opory. I sztylet, tajemniczy sztylet. Ho! Szykuje się... coś strasznego...

_________________

吾輩は王獣である。名前はまだ無い。

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group