FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Następny
  Mangi (ew. komiksy) aktualnie czytane
Wersja do druku
wa-totem Płeć:Mężczyzna
┐( ̄ー ̄)┌


Dołączył: 03 Mar 2005
Status: offline

Grupy:
Fanklub Lacus Clyne
WIP
PostWysłany: 23-08-2014, 12:26   

FML.
Serio, no... chyba mam KOLEJNĄ mangę na patelni.

Setting: wcale-nie-SAO
Protag: rozczarowany światem i ludźmi cynik
Build: support class, tank z absolutną obroną i ...kompletnym zerem attack powera.



"Nikt nie chce w party mieć tanka, DPS górą, po co komu tank! ...okej, nie ma sprawy. po co komu formować do levelowania party z DPSami, jak można kupić tanuczą niewolnicę? Też DPS, i w dodatku musi się właściciela słuchać..."

Tate no Yuusha no Nariagari w całej krasie.

_________________
笑い男: 歌、酒、女の子                DRM: terror talibów kapitalizmu
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
3869750
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-09-2014, 13:36   

Skuszona serią TV, przeczytałam całość mangi Tokyo Ghoul i tak mieszanych odczuć już dawno nie miałam.
Ta manga to w skrócie jeden wielki chaos. Mnóstwo wątków rozpoczętych, mnóstwo wskazówek, mnóstwo sytuacji wprowadzających do rozwoju, akcji, refleksji... po czym nagle manga się zwyczajnie kończy. Jak dla mnie to powinno być conajmniej kilka tomów jeszcze.
Już dawno nie spotkałam tak sympatycznych postaci w tak dużej ilości, po obu stronach barykady. I niby jasne że oni muszą kiedyś się zetrzeć w walce na serio i że raczej nic z tego nie wyjdzie dobrego, ale... no właśnie, nic nie idzie tak, jak powinno iść. Autor postawił na aż zbyt duży realizm - nie będzie zakończenia z fanfarami, mimo że od dawna autor zmierzał wyraźnie do takiego grande finale. Będzie za to chaos, przypadek i porażka. Koniec zostawia czytelnika bez żadnego pozytywnego akcentu.

Spoiler: pokaż / ukryj
Polubilam bardzo Kanekiego i nie zaakceptuje nigdy tego, co sugerowali w ostatnim rozdziale, że jego kagune stał się quinque Arimy. Czyli że niby Kaneki został randomowo zabity przez inspektora shinigami, nic nie dając rady tak ostatecznie osiągnąć. Co to w ogóle za bełkotliwa rozmowa była... niby coś sugeruje, a jednak to straszny bełkot był. I chciałabym jednak porządne wytłumaczenie czemu Arima był takim przepakiem w ludzkiej skórze.
Polubiłam również Amona, mimo że na początku był nijaki. Jego domniemana śmierć jest również bezsensowna, zwłaszcza że sam się jeszcze upierał, że nie może umrzeć, bo zrobiłby wtedy z 'tego kolesia' zabójce. Taka ładna pętelka fabularna, dająca nadzieje... ale nie, tu się nagle zjawia ni z pietruszki Tatara i twierdzi, że to on decyduje kto będzie żył, a kto umrze. Co do jasnej, skąd on się tu wziął, czemu akurat na Amona trafił. Śmierci Amona nie pokazano, więc pewnie żyje, choć wg rachunku CCG po bitwie - nie żyje. Aż tu się prosi o kolejna pętelke fabularna - Amon żyje, ale... jako ghul po tym jak wpadł w ręce doktorka?...
Strasznie mi tym samym żal tych dwóch uroczych pairingów, żal Akiry i żal Touki.
To że czarnym królikiem był brat Touki kompletnie mnie nie zaskoczyło.
Fajnie że wytłumaczyli kto tak naprawdę był "Jednooką sową", tu mnie zwiedli, bo ja jakoś podświadomie myślałam, że to syn menadżera, a nie córka. A tu proszę, nawet to jeden z szychów Aogiri, mimo że sprawia wrażenie, że kto inny tu rządzi. Spodziewałam się, że jak polegnie ojczulek, to zjawi się prawdziwa Sowa, ale... pożreć, a potem wyżygać, a potem oddać w ręce profesora...? Serio? :D
Brak mi rozwinięcia ogromnej ilości wątków. Nie do końca rozumiem ostatnią scenę z grupą "clown". Czy to była sugestia, że niedoszli zabójcy Rize cały czas byli pod nosem i spiskowali sobie, udając przyjaciół?Co w końcu z gourmetem... tyle się chłopcy nagadali, tyle czasu poświęcił autor by pokazać jaki to Tsukiyama fałszywy i tylko patrzy jak zjeść Kanekiego, jak chytrze planuje wplątać w to jeszcze Hinami, a ostatecznie jego "danie główne" ginie randomowo z ręki super-inspektora. A Tsukiyama się nawet na sekundę nie pojawia.
No i jedyna "odmiana" serca to tego małego świra, ale dopiero jak jego przełożony staje się warzywkiem. Ale fajnym był świrem... a szkoda mi jego przełożonego, lubiłam go.
W ogóle, jestem zniesmaczona, Aogiri dalej sobie szaleje, zło pozostaje nieukarane, za to mamy wielkego overkilla.


Podobno autor planuje rozpocząć kolejną mangę w tym uniwersum. Osobiście mam nadzieje, że to będzie bezpośrednia ciągłość Tokyo Ghoul, tylko po przeskoku czasowym - rok czy coś. Nie zniosłabym też jakby był nowy MC, a Kaneki występowałby tylko w legendach miejskich.
Dałabym spokojnie mandze 8/10, ale za te skopane zakończenie tylko 7/10.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Melmothia Płeć:Kobieta
Sexy Chain Smoker


Dołączyła: 09 Lut 2007
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
PostWysłany: 23-09-2014, 18:25   

Nie mogłam się powstrzymać, przeczytałam spoilera i... cieszę się, że go przeczytałam. Teraz wiem, że nie chcę tego kończyć. Byłam już przy
Spoiler: pokaż / ukryj
rajdzie na Anteiku
i kawałek dalej i dziwne mi się właśnie wydawało, że niedługo po tym, jak skończyłam czytać to, co było, autor zakończył mangę. Bosz, to naprawdę mogło się fajnie rozwinąć, jeśli wrzucić jakieś pełzające powoli próby uczynienia świata znośniejszym do zamieszkania przez obie grupy - i ludzi, i ghouli, jakąś bardziej... ogólnospołeczną konfrontację (z Kanekim jako głównym czynnikiem napędzającym zmiany)... Tak szybkie zakończenie można wytłumaczyć chyba tylko znudzeniem się autora własną pracą, ewentualnie naciskami z zewnątrz. Bo sensu samo w sobie to nie ma. Za dużo zaprzepaszczono, główny bohater tak naprawdę dopiero zaczął się zmieniać i... serio, koniec? Heh...

O, może autorowi nie podobała się adaptacja i stracił serce do tytułu?

_________________
"Słowo ludzkie jest jak pęknięty kocioł, na którym
Wygrywamy melodie godne tańczącego niedźwiedzia,
Podczas gdy chcielibyśmy wzruszyć gwiazdy"
G.F.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 23-09-2014, 21:44   

O to, to. Ja odniosłam wrażenie, że autor potrzebował na siłę przerwy, tudzież stracił serce do tworzenia tej mangi, tudzież nacisk kogoś z zewnątrz.

Spoiler: pokaż / ukryj
Bo zasadniczo nie pojawia się informacja ani nawet słówka kto właściwie doniósł, że w Anteiku jest Jednooka Sowa. Ani również jak zwykle to bywało, obszerne raporty i analizy tłumaczące skąd CCG uzyskało taką pewność, że aż bez sprawdzenia co i jak od razu urządzili rajd, mobilizując wszystkie swoje siły. A gdyby jednak tam siedział sobie spokojnie staruszek, popijając kawusię?...

Dlatego też całe przekierowanie akcji na Anteiku było dla mnie takie... wymuszone. Tak jakby autor się znudził dalszym ciągnięciem wątków i stwierdził, że jednak jakoś musi skończyć i to jest najlepsze miejsce na ostateczne porachunki. A nawet jak nie będzie odpowiedzi więcej, to widz i tak emocjonalnie się wciągnie i przymruży oko.
Też miałam nadzieję, że Kaneki - co przecież podkreślane było co krok - będzie jakimś katalizatorem zmian stosunków między ludźmi i ghulami. Mtaaaaaa.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 24-09-2014, 16:48   

A ja tam do końca nie wiem. Zakończenie było nieakceptowalne. Nie tak powinny się kończyć opowieści. Powinien być mniejszy lub większy happy end. A tu autor powiedział "nie". I postanowił ubić pół obsady i dał do zrozumienia, ze MC w zasadzie niczego nie osiągnął. To niekonwencjonalne. To dla mnie wcale nie jest takie znowu złe rozwiązanie.
Problem polega na tym, że maga jest ok, jeśli autor ma zamiar opowieść w ten czy inny sposób kontynuować. Bo jeśli nie, to nie widzę sensu w otwieraniu jeszcze niedługo przed końcem całej masy wątków.

Spoiler: pokaż / ukryj

Nanami napisał/a:
Bo zasadniczo nie pojawia się informacja ani nawet słówka kto właściwie doniósł, że w Anteiku jest Jednooka Sowa.

Zasadniczo nie, ale w sposób niedosłowny dano nam do zrozumienia, że właściciel został ukarany przez swoich byłych mocodawców, czyli V - grupę enigmę o niewiadomej władzy.


---
11 października Young Jump robi Tokyoughoulowy event. I pewnie wtedy się wszystkiego dowiemy.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
bydgoszczanin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 18 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 24-10-2014, 13:32   

Ja obecnie czytam "Puella Magi Madoka Magica", jest to moje pierwsze zetknięcie się z mangą, na początku trochę się gubiłem z kolejnością czytania, ale jakoś już się połapałem :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Swarga Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 15 Maj 2012
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2014, 02:05   

Oprócz standardowego czytania Naruto, którego mam już dosyć, bo to kaszan, czytam Apocalypse no Toride. Wychodzi rzadko, ale jest ok. Chociaż odnoszę wrażenie, że seria może się ciągnąć w nieskończoną epopeję naukową, gdzie autorowi posypie się koncept, tak jak w przypadku Naruto, kiedy to przyjaźń tych dwóch bubków już na samym początku była z dupy wzięta, a potem na siłę ciągnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
NiBl Płeć:Mężczyzna
Seeker of Truth


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Equestria
Status: offline
PostWysłany: 29-10-2014, 12:58   

No to się ucieszysz, bo gdzieś wyczytałem, że to już koniec Naruto i ma się w listopadzie skończyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tsukiaisuishou Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Gru 2014
Status: offline
PostWysłany: 03-12-2014, 20:00   

Z jakiegoś powodu sięgnęłam po Yu-Gi-Oh... to była świetna decyzja! Nie spodziewałam się, że to takie dobre i tak mnie wciągnie *3* Przed chwilą skończyłam 96 chapter Duelist, czytam dalej!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Hanako Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lis 2014
Status: offline
PostWysłany: 05-12-2014, 10:40   

Zamówiłam mangę "Wish" i jak tylko przyjdzie zabieram się za czytanie:) Czy ktoś to czytał i może podzielić się swoją opinią:>?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 05-12-2014, 18:13   

Czytał. Może się podzielić. Woli się nie dzielić. Wish to generyczny CLAMP - jak ktoś lubi to ich klimaty to się spodoba, jak nie to nie. Ja nie lubię. Bardzo.

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Hanako Płeć:Kobieta

Dołączyła: 24 Lis 2014
Status: offline
PostWysłany: 08-12-2014, 16:27   

shugohakke dzięki za odpowiedź;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 16-01-2015, 20:43   

Iii stało się kolejne zło, czyli skusiłam się na wciąż trwającą mangę...
Akatsuki no Yona rozdziały 1-65 (i trochę dalej...)
Skusiło mnie całkiem dobre anime. A co, nie ma to jak kawał porządnego shoujo w fantastycznej otoczce! I naprawdę sobie chwalę i przeklinam pod nosem, że tłumaczenie jest tylko aktualnie do 65 rozdziału, a jest ich aktualnie... 101. Co i tak znaczy, że manga jest radośnie on-going, więc kiedyś dobiję do męki czekania na kolejny krótki rozdział. Ogromny smuteczek.
W każdym razie... od czego by zacząć. Zaczyna się płytko i romansowo, nabiera rozpędu, po czym obejmuje ładny kawał polityki. Po czym jednakże romans jest mocno okazyjny i... mocno jednostronny... a friendzone głęboki jak rów mariański...
Główna panienka otoczona jest wianuszkiem biszów. Ale nie jest to zdecydowanie reversed-harem, a na dobrą sprawę tylko jeden pan z gwizdem leci na księżniczkę. A reszta to księżniczkę... miłuje, darzy przyjaźnią, szanuje jako córę królewską. I ich relacje są ciepłe i sympatyczne. Każdej postaci dostaje się też porządny kawał rozwoju charakterów... tak że nawet królobójcę da się nawet polubić (ja go lubię całkiem, mimo że kawał skurczybyka!). Główna bohaterka trochę mi przypomina Youko z 12 królestw, ale w wersji młodszej i siłą rzeczy mniej dojrzałej. Wprawdzie świat przedstawiony i intrygi nie są też na poziomie 12 królestw, ale myślę, że niewiele ujmują tym z Saiunkoku Monogatari - czyli są naprawdę ciekawe, dobrze przemyślane, większość drobnych wydarzeń ma swój sens, który potem łączy się w większą całość. To się naprawdę chwali. Kreska jest śliczna, tła raczej oszczędne, ale projekty urocze.

Btw, moim ulubionym bohaterem jest Wywiór.

I zaiste, dorywam się do raw-ów.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 08-02-2015, 12:03   

The Ancient Magus' Bride - nadrobiłem. No powiedzmy, bo rzuciłem to wcześniej po 2 epku. Rzuciłem, bo spodziewałem się rzewnego romansu totalnie bez sensu. Z jednej strony właśnie to dostałem, z drugiej strony to nie jest rzecz, którą należy zachwycać się w tej serii. No ale manga jest hypowana w Japonii, więc dałem jej drugą szansę. Selling point tego tytułu to magiczny świat przedstawiony. Ten jest nawet ok. Mamy fabułę, marną ale mamy. No i w zasadzie czyta się nawet dobrze. Ale nie wiem w czym to jest lepsze od takiego Ran and the Grey World. No cóż, w tym drugim tytule fabuła to typowe kanoniczne shoujo i paradoksalnie takie uproszczenie powoduje, ze magiczny świat jest bardziej magiczny, a tu mamy jakąś intrygę, która nie bardzo chce wybuchnąć nam w twarz, bo hurr-durr romans z liszem jest ważniejszy (no i może jest, ale po co wtedy intryga). Ciekawe jak tytuł sprawdzi się w tegorocznej edycji Manga Taishō. Podsumowując czyta się nawet nieźle.

Stop!! Hibari-kun! - zacząłem czytać z nudów. Trap the manga. Czyli manga o przebierańcu w damskie ciuszki, który jest typową "pułapką", na którą jest wielu nieświadomych chętnych. Rzuciłby to w trzy diabły, gdyby nie autentyczny klimat lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych. Rysunek, humor, wszystko. Ach, nostalgia (paradoksalnie wtedy nie interesowałem się mangą).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 22-02-2015, 11:59   

Full Metal Alchemist 1-108.5 END - lepsze niż oczekiwałem, słabsze niż miałem nadzieję. Zawierało dużo dobrych elementów, jak wiele boleśnie sztampowych, muszę się jednak zgodzić z postawioną na tym forum tezą iż "Riza jest jedwabista". Ale nadal nie jestem fanem kreski.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 30 z 32 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 29, 30, 31, 32  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group