FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
  Co was denerwuje i co sie wam podoba w bohaterach anime
Wersja do druku
Avalia Płeć:Kobieta
Love & Roll


Dołączyła: 25 Mar 2007
Skąd: mam wiedzieć?
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 21-04-2007, 11:52   

hm....zaczne od tego co mi się nie podoba w postaciach...
To, że często się powtarza jakiś schemat, główna bohaterka*a nawet i czasem bohater* to jedna wielka ciamajda ale ma w sobie ukrytą moc...przy entej seri tego typu zaczyna być to wnerwiające.
Ubrania, to już wogóle seria ma enty odcinków a oni cały czas w jednym i tym samym *raz na rok, zmienią ubranie np. na piżame, albo jakąś kreacje wieczorową*
"Dobro zawsze zwycięży", "pokonam Cię uśmeichem" i dwieście innych gadek, które są dobijające i często i głupie >.<
A co mi się podoba...to, że są, że mimo wszytsko większość ma swoje indywidualne cechy osobowości, i to, że najczęściej da sie na nich jeszcze jako tako patrzeć *bo zwykle te bardziej poboczne postacie robionę na odczep się*
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nabu Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Mar 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2007, 12:23   

Dorzucę jeszcze, że denerwuję mnie motyw enigmatycznego, zimnego, jak eskimoski pocałunek i tajemniczego, jak wnętrze teczki J. Kaczyńskiego, bisza. Poza tym do listy dorzucam też wszystkie kwestie dialogowe, gdzie postacie wypowiadają tylko imię innych bohaterów i to z przesadnym dramatyzmem (rekordzistą jest Blood+, gdzie imię Sayi było wypowiedziane min. 6 razy w odcinku i często w formie krzyku).

_________________
there's no map and
a compass
wouldn't help at all
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2007, 13:22   

Nabu napisał/a:
Dorzucę jeszcze, że denerwuję mnie motyw enigmatycznego, zimnego, jak eskimoski pocałunek i tajemniczego, jak wnętrze teczki J. Kaczyńskiego, bisza.


Właśnie wymieniłeś mój ulubiony typ bisza :-)
Poza tym lubię:
- postacie z lekko skrzywioną psychiką
- Bohaterki które są na tyle silne żeby nie krzyczeć co pięć minut imienia ukochanego, coby wybawił je z opresji

Nienawidzę:
- wszelkiej maści kawaii panienek ze szczególnym uwzględnieniem, Dziewczyny - Szczeniaka (Chi, Nyuu), jak to ładnie określił Zegarmistrz.
- frajerów pokroju Keitarou
- bohaterów którzy mają Jesus mode
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 21-04-2007, 13:52   

Przypomniało mi sie rzecz przy której piana leci z pyska, a jest to WHAT SHOULD I DO, jak to słyszy sie 1-do nieskończeności przez tydzień. to mam ochote na totalna destrukcje typu Masakra Piła Łancuchową. jeszcze jest gorzej jak to jest powtarzane chociaż 2 razy pod rząd jakimś odcinku.Ojeju

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
So_Dakki Płeć:Kobieta
~FOXY LADY~


Dołączyła: 13 Kwi 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-04-2007, 15:21   

Dodam jeszcze, że bardzo nie lubię, jak bohaterzy w wieku przedszkolnym mają rozwiniętą psychikę, są dojrzali emocjonalnie, zamiast bawic się lalkami (tudzież innym gadżetami;)) zastanawiają się nad sensem egzystencji... i mają biust większy niż mój -_-'

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lena100 Płeć:Kobieta
Pani Cogito


Dołączyła: 15 Gru 2006
Skąd: Ze wsi, z dżungli, z lasu
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 21-06-2007, 13:13   

nie cierpię:

kawaii panienek, które ktoś (najwyraźniej bez serca dla oglądającego) przepuścił przez odmużdżarkę, dając im w zamian nadmiar słodkości, od której, aż się wszystko lepi i potworną ilość (nieuzasadnionych) scen fanserwisowych. Taka panienka, zazwyczaj, ma śliczny, cienki głosik, kocha wszystkich naokoło (ale najbardzij tego jedynego), nigdy się nie wkurza, jest zawsze miła, nic jej nie irytuje, jest niezwykle bezbronna i w dodatku jest chodzącym, wiecznie uśmiechniętym jak głupie ciele idaełem...

bohaterów płci męskiej, w wieku 12-15 lat, ratujących świat przed zagładą, z niezmiennymi, podniosłymi morałami. Najgorsze jest to, że taki bohaterski ON w momencie największego zagrożenia zamiast zsikać się ze strachu (co za pewne zrobiłby każdy normalny człowiek) wygłasza patetyczne, uczuciowe monologi, z wspaniałą składnią, cytatami wielkich myślicieli i niezbitymi dowodami na słuszność swoich racji...

głównych złych, którzy dąrzą do zagłady świata, bez żadnego uzasadnionego powodu lub z bardzo błahym, jak np. osobista krzywda. Albo jeszcze gorzej: głowny zły pragnie władzy nad światem!!! Bo chce go pogrążyć w ciemności i źle... dlaczego? To oczywiste - Bo jest zły!

dwunastolatek, które można podejrzewać o wszczepianie sylikony w pewne partie ciała...

Przesłodzonej kreski, która nie pasuje do fabuły (bo są taki serie do których to pasuje) i psuje klimat.


Lubię:

Kiedy w którejś z postaci zachodzi jakaś zmiana, metamorfoza. ( musi być uzasadniona i sensowna!)

Osobowości zawierających w sobie humor i powagę (Edward z FMA), adekwatnie do sytuacji ujawaniające kolejne zachowania, bohaterów niejednoznacznych, z rozterkami i przyziemnymi problemami. No i takich całkiem zakręconych (Haruhi z "Melancholy of Haruhi Suzymiya" rules!), ale żadko zdaża się autorom odpowiednio wywarzyć cechy charakteru takiego osobnika... :)

_________________
ようやく君は気がついたのさ。。。
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 21-06-2007, 16:18   

Cytat:
bohaterów płci męskiej, w wieku 12-15 lat, ratujących świat przed zagładą, z niezmiennymi, podniosłymi morałami.


Przepraszam, ale z czym?!

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
ronin Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Maj 2007
Status: offline
PostWysłany: 21-06-2007, 17:58   

"Bynajmniej, najmniej" obdarzam sympatia "Bizony".

Po niemilej degustacji, pewnych serii, moj umysl poddany jest, dosc ostrym konwulsjom, po ktorych mam ochote recznie otworzyc sobie czaszke, i wyciciac zwoj zawierajacy pamiec o tym "czyms". Eksterminacja, to jedyne slowo ktore przychodzi mi na mysl.

Natomiast, uwielbiam, pelne finezji, artyzmu, i "podpiete na ostatni guzik", sceny walki, obecne w niektorych seriach. Choc moim zdaniem, Final Fantasy Advent Children, panuje w tym temacie, jednakze, niektore anime, nie ustepuja pola pod tym wzgledem.
Dobra, wciagajaca fabule, jak chocby w Sanurai Champloo, oraz dobry, przesmiewczy humor, jak np.w Slayers
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LunarBird Płeć:Mężczyzna
Chaos Master & WSZ


Dołączył: 30 Maj 2005
Skąd: Hellzone
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
PostWysłany: 26-06-2007, 14:06   

So_Dakki napisał/a:
mają biust większy niż mój -_-'

Aha... Tu cię mamy :P w sumie to mogę zrozumieć obiekcje XD (kidding! ^^)

Co lubię? w sumie to trudno coś konsekwentnie napisać. Z jednej strony wesolutka i roześmiana Hikaru Shidou bardzo przypadła mi do gustu, z drugiej strony lubię też dziewczyny delikatne, spokojne i generalnie określane często jako nudne (np. Belldandy z OMG). Dziwne przy tym jest to, że kiedy dostrzegę w gwałtownej postaci typu Naru, Liny itp tę delikatniejszą stronę, to nie przeszkadza już mi tak bardzo jej gwałtowność XD Co powoduje, że w sumie nie dziwię się Keitarou z Love Hina. Czasami moje sympatie bywają dość dziwne, jak na przykład to, że lubię Lucy z Elfen Lied. Za co ją lubię? Chyba za to, że mimo wszystko pozostała ludzka w jakimś tam stopniu pomimo nieludzkich warunków w jakich przyszło jej żyć i pamiętała do końca, co jest dla niej ważne. Zresztą gotowość postawienia na szali wszystkiego w imię obrony tego, co jest dla danej osoby ważne, to jest kolejny element, jaki lubię i doceniam w postaciach, kobiecych także. Dlatego lubię chociażby Hikaru, Usagi. Typowe chłopczyce, za którymi nie przepadam generalnie, potrafią tym sposobem skutecznie zjednać sobie moją sympatię.

Czego nie lubię? Arogancji, co jest powodem dla którego nie cierpię Vegety. Nie przeszkadza mi natomiast o dziwo pewność siebie Alucarda. :) Nie znoszę bezmyślnego okrucieństwa i bezczynności wobec krzywdy wyrządzanej przyjaciołom. Skreśliło to natychmiast Fuumę i Kamuiego. Hipokryzji i udawania silnej podczas gdy się jest mazepą i tchórzem - tu zdecydowanie na nerwy działa mi Umi Ryuuzaki z MKR. Słabo też toleruję oszustwa i manipulacje za plecami uczciwych postaci - chyba, że się ich jednocześnie broni przed konsekwencjami własnych błędów. Nie znoszę postaci mściwych i obrażalskich. Chyba, że mają faktycznie za co się mścić >]

_________________
Cytat:
- Mulder... To jest... to chyba żółć...
- Powiesz mi jak to z siebie zdjąć zanim stracę kamienną twarz?
"The X-Files", #4 "Squeeze"


Autor posta: rip LunarBird CLH
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5146592
 
Numer ICQ
Nanami Płeć:Kobieta
Hodor.


Dołączyła: 18 Mar 2006
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
House of Joy
PostWysłany: 28-06-2007, 19:15   

A mnie sie podoba, jak ja sobie przytrzasne palca drzwiami, niechcący uszkodze albo trafie w coś i juz jestem kontuzjowana i nie w pełni sił, a praktycznie kazdy bohater z anime przynajmniej raz zbiera ciecie głebokie na pare centymetrów najlepiej w plecy albo brzuch, ewentualnie dostanie z kopa i... no nadal walczy, mimo ze normalny człowiek by padł, a potem szybciutko sie goi i idzie w niepamiec. A tak biorąc na serio, to "mały" cios powinien połamać zebra, które moga uszkodzic płuca, mały kopniak powinien czasem nieodwracalnie uszkodzic wnetrznosci (obowiązkowo trzeba przy tym pluć krwią! co swiadczy o szerokich obrazeniach wewnetrznych konczących sie smiercia), a jakos nigdy nie widziałam w zadnym anime otwartego złamania, juz nie mówiąc o hektolitrach przelanej krwi :) Bajer mają, nie? :)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Chihiro-chan Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2007, 11:38   

Nie znosze lasek-idiotek. Sakura z Naruto, Hinata z Naruto, Ino z Naruto, Inoue z Bleach'a, Sakura z Fate / stay night, i nie znosze tego złotego sługi który walczył z Saber. Nie trawię kapitana 3-ciej dywizji Ichimaru.

Lubię i pałam sympatią go Saber'a z Fate / stay night, Archer'a z Fate / stay night, Temari z Naruto, Gaara z Naruto, Ichigo Shinigami wersjon z Bleach'a, Uraharę z Blach'a, z kapitanów w Bleach'u : Tousen, Hitsugaya, Byakuya. Lubię też Rukię.

_________________
Soshite kono sora akaku somete.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 26-07-2007, 12:16   

Cytat:
Lubię i pałam sympatią go Saber'a z Fate / stay night,


Okrutna, ucięłaś cycki królowi Arturowi...

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Shinigami-san Płeć:Kobieta
Straszny Pan Morderca


Dołączyła: 03 Maj 2007
Skąd: Poznań/Inowrocław
Status: offline

Grupy:
Lisia Federacja
Omertà
PostWysłany: 26-07-2007, 16:18   

Uwielbiam ich miny i te ciche przemyślenia. No i oczywiście to ze obojętnie jakmocno by byli walnięci wstaja i bija sie dalej. mogą też robić mase rzeczy których zwykły człowiek nie potrafi zorbić. A te fryzury xD
a denerwuje mnie brak jakiejkolwiek animacji w pewnych momentach, lub parokrotne wykorzystywanie tej samej sekwencji ruchuw pare razy w tym sanym odcinku...

_________________
"Nie jesteś zły. Jesteś po prostu źle ubrany"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1097863
Chihiro-chan Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 26-07-2007, 21:40   

Ysengrinn napisał/a:
Cytat:
Lubię i pałam sympatią go Saber'a z Fate / stay night,


Okrutna, ucięłaś cycki królowi Arturowi...


Sam król mówił "Najpierw jestem królem, dopiero potem kobietą." ;]

_________________
Soshite kono sora akaku somete.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yamu-kun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Lip 2007
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2007, 18:35   

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje, ale nie rozumiem dlaczego tyle osób uważa Keitaro za frajera :P Może i odlatuje na kilometry od ciosów, które w większości przypadków nie ma szans sparować i potem nawet się nie obraża, ale właśnie takie typy wnoszą do anime sporo humoru. Najczęściej taka postać ma sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia i strzela życiowymi prawdami jak z rękawa ^^ Dla mnie lepszy taki Keitaro niż zbuntowany Sasuke :P

Poza tym w postaciach podobają mi się najbardziej zróżnicowane charaktery. Jedną z ważniejszych cech jakie cenię u bohaterów to poczucie humoru. Lubię gdy postać ma oryginalny wygląd i fajną fryzurę :D. Było już wspomniane o tym, że bohaterowie są prawie nieśmiertelni i nie mają żadnych ram jeśli chodzi o siłę i wytrzymałość xD. To też zaleta. Pamiętam jak kiedyś oglądając Kapitana Tsubase szczęka opadała mi do samej ziemi, gdy piłka wgniatała się i wręcz pękała, albo gdy strzał był na tyle mocny by przedziurawić siatkę ^^ Teraz gdy o tym myślę bardziej mnie to śmieszy niż zadziwia :)

Wad nie ma za wiele ale jakieś się znajdą. Np. nie lubię postaci skrajnie owładniętych żądzą zemsty, aroganckich, cwaniaków, bezuczuciowców i postaci bez poczucia humoru. Jest od tego kilka wyjątków, ale tylko wtedy gdy bohater sporo nadrabia innymi cechami.

Down: Noo fakt pardon... myślami byłem gdzie indziej :D "arogancyjnych" nie no agent ze mnie xD

_________________
Pozdrawiam^^


Ostatnio zmieniony przez Yamu-kun dnia 27-07-2007, 20:56, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group