FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
  Jakie anime was ostatnio zawiodło?
Wersja do druku
cesarz vedry Płeć:Mężczyzna
Geeasowany


Dołączył: 27 Gru 2005
Skąd: na pewno nie z tego świata
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2012, 10:45   

Fate Zero 2 - bo jak ktoś wyżej napisał, było tylko bardzo dobre.

Cowboy Bebop, co prawda jestem dopiero na 8 odcinku, ale słyszałem jaki to klasyk itp, natomiast nie powala na ziemie. Owszem to bardzo dobre anime, ale do legendy jaką w okół siebie wytworzyło, to jestem na NIE.


Ktoś tam wyżej ciśnie na CG w stylu Kaczyńskiego. Oczywiście mam na myśli tego z Kaczyńskiego z odcinka drugiego drugiej serii CG !

Wszyscy się zachwalają serią, wszyscy się zachwalają głównym bohaterem, wszyscy zachwalają się fabułą, wszyscy (większość) zachwala się grafiką clampową, jedną z najlepszych. A przyjdzie taki i powie:
*pisząc wszyscy miałem na myśli znaczną większość oglądających CG.

- Fabuła do bani
- Kreska do bani
- Lelouch do bani
- całokształt do bani.

For God Sake, jeśli tyle osób, również na kotatsu (które moim zdaniem momentami przesadza :D) uważa to anime za dobre, to chociaż wypadałoby, jeśli nie łagodniej, to bardziej konstruktywnie krytykowac by nie wyjść na ignoranta, jakim właśnie w moich oczach się stałeś.

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Zigur Płeć:Mężczyzna
Rias' Knight


Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Katowice
Status: offline
PostWysłany: 07-08-2012, 18:02   

Zawiodłem się ostatnio nie tyle na anime co na filmie - Dragon Age: Dawn of the Seeker. Graficznie nie było źle chociaż osobiście nie przepadam za animacją 3D. Fabuła była tak nudna, że połowy faktów nie pamiętam. Główna bohaterka to zadufana w sobie choleryczka, której nawet bardzo chcąc nie byłem w stanie polubić... Nie polecam tego filmu nikomu chyba, że jest fanem uniwersum Dragon Age albo znudzonym masochistą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9450161
CuteHell Płeć:Mężczyzna
IceQueen


Dołączył: 18 Kwi 2013
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 20-04-2013, 09:39   

Szczerze, troche was zdziwie bo Anime zaczelo sie i bylo jedno z najlepszych jakie ogladalem a mianowicie chodzi o Death Note.
Nie chcac robic spoilera po prostu koniec mnie zalamal, naprawde nie spodziewalem sie ze jak zawsze zrobia z tego taka pospolita ku**
Myslalem ze wkoncu bedzie to inne anime, naprawde az plakalem na koncu ze tak kijowo sie skonczylo... ;(

_________________
Train Hard To Win Easy! :>

Moja Lista :
http://myanimelist.net/animelist/CuteHell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Araragi Płeć:Mężczyzna
Void


Dołączył: 04 Maj 2013
Status: offline
PostWysłany: 04-05-2013, 01:51   

Evangelion 3.0 oczywiście, a może po prostu miałem za duże nadzieje i zdążyłem już zapomnieć jakiego rodzaju MC jest shinji. Mange przeczytałem to już sie przyzwyczaiłem że shinji jest emo. Tutaj jednak jeszcze dodali kilka innych upośledzen i tak oto MC jest naiwnym, bezmyślnym i egoistycznym dzieckiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tsukuru Płeć:Mężczyzna
Tsukuru

Dołączył: 10 Lip 2014
Skąd: Śląskie
Status: offline
PostWysłany: 15-07-2014, 17:49   

Boku wa Imouto ni Koi wo Suru

Króciutkie OVA, które w zamyśle miało być o rzeczach ważnych, a w rzeczywistości jest stuprocentową klapą. -.- Nie wiem jaki czort mnie podkusił, aby to obejrzeć.

Aby docenić prawdziwe piękno, należy rozeznać się również w tym co złe... :)

Boku wa Imouto ni Koi wo Suru zajął zaszczytne miejsce obok CLANNAD Movie w kategorii "już nigdy więcej".

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
lichotka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Lut 2015
Status: offline
PostWysłany: 23-02-2015, 19:28   

Psycho-Pass 2

To aż nie do wiary, jak można zepsuć tak świetną bazę, jaką reprezentował pierwszy sezon.
W pierwszym sezonie Psycho-Pass jest świetnie skonstruowany świat, jest konflikt pomiędzy wolnością jednostki a bezpieczeństwem społeczeństwa, jest umiejętnie poprowadzone rozważanie filozoficzne. Bohaterowie zupełnie przyzwoici, akcja ciekawa. Do tego otwarte zakończenie, które wystarczy pociągnąć.

Sequel zaprzepaścił zdecydowaną większość tego, co stanowiło o sile pierwszej serii. Bohaterów odmóżdżono, a zamiast inteligentnych rozważań otrzymujemy mętną i mało przekonującą papkę, składającą się z grubymi nićmi szytych stwierdzeń.

Szkoda. Wielka szkoda.

_________________
RECENZJE ANIME

http://suzuri.blog4u.pl/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-02-2015, 21:25   

O ile całkowicie się zgodzę, że drugi sezon to dno i dwa metry mułu, o tyle nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem:
lichotka napisał/a:

To aż nie do wiary, jak można zepsuć tak świetną bazę, jaką reprezentował pierwszy sezon.

w sytuacji, gdy pierwszy sezon Psycho-Pass był stanowczo daleki od postawienia jakiegokolwiek nowatorskiego pytania, oraz większość swojej "głębi" opierał na cytatach z losowo wybranych filozofów.
Z drugiej strony, ja mam chyba zawyżone wymagania, gdy tylko pojawia się w serii filozofia ^^'

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 23-02-2015, 21:58   

W pierwszym odcinku pierwszego sezonu dowiadujemy się jak zgrubsza działa ta Sybilla czy jak jej tam i już w tym miejscu widać, że jej twórcy albo zupełnie nie przewidzieli istnienia psychopatów, albo sami nimi byli i ustawiali normy pod siebie... Jest to poważny problem, bo nijak nie widzę jak system preferujący zimnych psycholi jest od czegokolwiek bezpieczniejszy.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-02-2015, 00:34   

Ysengrinn napisał/a:
Jest to poważny problem, bo nijak nie widzę jak system preferujący zimnych psycholi jest od czegokolwiek bezpieczniejszy.

Jeśli eliminuje 99% przestępstw dokonywanych nie przez zimnych psycholi (czyli de facto większości przestępstw), to co tu rozkminiać? Dopóki system myli się rzadziej, niż statystyczny policjant, ma sens.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-02-2015, 11:28   

JJ napisał/a:

Jeśli eliminuje 99% przestępstw dokonywanych nie przez zimnych psycholi (czyli de facto większości przestępstw), to co tu rozkminiać? Dopóki system myli się rzadziej, niż statystyczny policjant, ma sens.

System z założenia jest wybrakowany, ponieważ opiera się w swoim funkcjonowaniu na jednostkach przez niego wykluczonych, czyli w praktyce błędach systemu. Gwarantuję Ci, że to powinno go skreślić na długo przed momentem wprowadzenia.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
JJ Płeć:Mężczyzna
po prostu bisz


Dołączył: 27 Sie 2008
Skąd: Zewsząd
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 24-02-2015, 12:15   

Daerian napisał/a:
opiera się

Nope, utylizuje te jednostki. Co akurat jest bardzo sprytnym rozwiązaniem, bo samo występowanie błędów w każdym tego typu systemie jest praktycznie pewne.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 24-02-2015, 17:03   

No właśnie pierwszy odcinek pokazał, że nie eliminuje, a generuje, bo jeśli komuś trochę bardziej skoczy ciśnienie, to system natychmiast zaczyna dyszeć mu w kark i czekać aż się potknie. Jeśli w takiej sytuacji ktoś jest w stanie nie wpaść w spiralę coraz większego stresu to można założyć, że zupełnie zrelaksowany będzie również mordując sąsiadki i robiąc z ich kości żyrandol.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
lichotka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Lut 2015
Status: offline
PostWysłany: 24-02-2015, 17:44   

Daerian napisał/a:
w sytuacji, gdy pierwszy sezon Psycho-Pass był stanowczo daleki od postawienia jakiegokolwiek nowatorskiego pytania, oraz większość swojej "głębi" opierał na cytatach z losowo wybranych filozofów.
Z drugiej strony, ja mam chyba zawyżone wymagania, gdy tylko pojawia się w serii filozofia ^^'


Cóż, pytanie "wolność czy system" nie jest niczym oryginalnym, to jasne. Abstrahując jednak od filozofów, podobał mi się sposób prowadzenia rozważań: ile razy skłaniałam się ku jednej odpowiedzi, twórcy przedstawiali argument przeciwko. Anime pokazywało to jeden, to drugi punkt widzenia, nie pozwalało trzymać się uparcie jednej wersji. A czymże jest filozofia, jak nie nieustannym podważaniem pewników i poszukiwaniem własnych odpowiedzi?

Na temat konstrukcji systemu nie chciałabym się rozwodzić.
Spoiler: pokaż / ukryj
Wydaje mi się to całkiem sensowne - system nie tyle opiera się na jednostkach "niewykrywalnych", co dodaje je do swojej bazy. Nie jest powiedziane, kto był podstawą systemu u jego początków.


Ale nie to mnie zastanawiało w Psycho-Pass. Bardziej zainteresował mnie obraz życia w państwie sterowanym przez system - ludzi niezdolnych do podjęcia inicjatywy, gdy coś wymyka się systemowi (brak instynktu "łapać złodzieja!" - w końcu system to rozwiaże). System mówił, gdzie mają pracować i jak żyć. I świat wirtualny, dużo bardziej kolorowy i żywy niż szara rzeczywistość.

_________________
RECENZJE ANIME

http://suzuri.blog4u.pl/


Ostatnio zmieniony przez lichotka dnia 25-02-2015, 18:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-02-2015, 18:13   

lichotka napisał/a:
system nie tyle opiera się na jednostkach "niewykrywalnych"

Mam tutaj na myśli osoby całkowicie wykrywalne, czyli "latent criminals" pracujących jako policja. Warto zwrócić uwagę, że przestępcy zatrudniani jako policjanci obecnie jest czymś koszmarnym i bardzo źle widzianym, jeśli wręcz nie niemożliwym (zależnie od miejsca).
Kwestia o której piszesz to akurat duży spoiler, dlatego jej nie poruszałem, ale owszem, jest ona jeszcze większym skreśleniem systemu. Dodatkowo, patrząc na to, co system piętnuje - praktycznie cała obecna władza oraz służby porządkowe (wojsko, milicja zwłaszcza) według tego systemu są elementami obcymi i szkodliwymi.

Ysengrinn napisał/a:
bo jeśli komuś trochę bardziej skoczy ciśnienie, to system natychmiast zaczyna dyszeć mu w kark i czekać aż się potknie

Ba, drugi sezon potwierdza sugestie z pierwszego, że znaczna część populacji w zasadzie żyje na antydepresantach łykanych jak cukierki.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
lichotka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Lut 2015
Status: offline
PostWysłany: 25-02-2015, 18:35   

Daerian napisał/a:

Kwestia o której piszesz to akurat duży spoiler, dlatego jej nie poruszałem, ale owszem, jest ona jeszcze większym skreśleniem systemu. Dodatkowo, patrząc na to, co system piętnuje - praktycznie cała obecna władza oraz służby porządkowe (wojsko, milicja zwłaszcza) według tego systemu są elementami obcymi i szkodliwymi.


Właściwie cała policja to elementy z pogranicza. Jak pokazała pamiętna scena, w której
Spoiler: pokaż / ukryj
Akane celowała w Makishimę z regularnej broni
, jednostki żyjące wedle systemu nie są do końca w stanie go bronić. Dlatego że przestępczość jest pewnym nieuporządkowaniem, które nie wpisuje się w ramy systemu. Działania szablonowe nie zawsze dają pożądany skutek.

Cóż, system idealny nie jest, ale też Psycho-Pass te wady pokazuje. Natomiast sequel praktycznie wcale do systemu się nie odnosi, wciskając tylko jakąś mętną gadaninę o paradoksie omnipotencji.[/spoiler]

_________________
RECENZJE ANIME

http://suzuri.blog4u.pl/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 12 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group