FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
  Nie przewijajmy czołówek...
Wersja do druku
R2D2 Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 08 Maj 2009
Status: offline
PostWysłany: 08-05-2009, 23:02   

No to tak:

Haibane Renmei - Boski opening, chyba nigdy mi sie nie znudzi. Brak wokalu zupełnie nie przeszkadza.
Furi Kuri - Tu raczej ending, bo openingu brak. Ale "Ride on the shooting star" jest naprawdę genialnym utworem :).
Spice and wolf - Zarówno opening jak i ending, choc całkowicie różne, to obydwa zapadają w pamięć, i moge słuchać ich na okrągło .
Fullmetal Alchemist - Wszystkie opening są da best, wszystkie całkiem udanie wprowadzają widza w klimat anime.
Neon Genesis Evangelion - Cudny wokal, świetna melodia... świetny opening ;).
Azumanga Daioh - Tutaj raczej Raspberry Heaven (ending), naprawdę miło było posłuchać.
Aa! Megamisama - Obydwa sezony miały naprawdę dobre openingi, głównie ze względu na wokal :).
Elfen Lied - Czyli jedziemy łaciną ;). CUDO nie opening.
Love Hina - Doskonale wprowadzał w klimat, wyraźnie zaznaczony rytm, świetny wokal.
Erementar Gerad - Hmm... ładny wokal, i wydawało mi sie cały czas że "gdzieś już to słyszałem" dziecięciem będąc, więc mam do tej melodii bardzo sentymentalny stosunek.
Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan - Bo na "Pi piru piru" nie ma mocnych xD. To niepojęte, jak bardzo wpada on w ucho ;).

_________________
Knights Who Say Ni!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Furiaboy Płeć:Mężczyzna
Funk na ścianie!


Dołączył: 20 Kwi 2009
Skąd: Toruń
Status: offline
PostWysłany: 09-05-2009, 20:27   

z gory przepraszam ale oceniam glownie muzyke, jak obraz mi nie pasujeto po prostu nie patrze, ale dobrej graficznie czolowki z kiepska nuta nie zdarzylo mi sie ogladac 2 raz...

Samurai Champloo - Battlecry, Trigun - H.T., Cowboy Bebop- Tank! - malo orginalnie moze, ale jak powszechnie wiadomo kazdy z tych utworow jest klasa sama w sobie, pomijajac fakt iz na codzien slucham podobnej muzyki, kazdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju, idealnie pasuje i nadaje ton serialowi.

Ichigo 100% - Shine of Voice - naprawde fajna, chilloutowa aranzacja, zadko muzyka jest tak dopieszczona w openingu, szczegolnie przy plytkich haremowkach, dobra odskocznia od dynamicznych openingow pelnych akcji..

Great Teacher Onizuka - Driver's High, Great Teacher Onizuka - Hitori No Yoru - nieczesto toleruje meski spiew w openingach, ale tu wychodzi uwielbienie dla serii, lekka muzyka, fantastyczna wizualizacja graficzna idealnie oddajac klimat GTO.

Neon Genesis Evangelion - Cruel Angel's Thesis, Shuffle! - You, Macross Frontier - Lion, RahXephon - Hemisphere, Bleach - Asterisk, Bleach - D-tecnoLife - dla mnie esencja dynamicznego, rytmicznego j-popu, ostatni wyjatkowo czesto w sluchawkach w drodze do pracy, rozbudza mnie rownie skutecznie jak dobry funk z lat '80

Ranma 1/2 - Don't Make Me a Shrew - mam wielki sentyment do tego kawalka, zdobylem go jakism trafem z plytki z jakiejs gazety angielskiej w czasach kiedy w PL interent byl wielkim luksusem (oczywiscie ja dostepu wtedy nie mialem)

zauwazylem ze w temacie ktos tez wspominal o grach, wiec jedna pozycja:
Wlasciwie nie znam osoby niezaleznie od wieku, zainteresowan, plci ktora wypowiedziala by sie krytycznie o Soul Blade - The Edge of Soul - a osoby ktorym bylo dane poznac to w czasie powstania - zazwyczaj do tej pory mowia o tym: najlepsze intro wszechczasow. Ja mialem zgrane z jakiegos CD, chyba Secret Service, i za pomoca dyktafonu, na kasete audio - w dniu w ktorym to zgralem, przewinalem to ok. 50 razy (nie, nie wyolbrzymiam)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9617869
Ysengrinn Płeć:Mężczyzna
Alan Tudyk Droid


Dołączył: 11 Maj 2003
Skąd: дикая охота
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
Tajna Loża Knujów
WOM
PostWysłany: 04-06-2009, 20:56   

Zestawienie 10 najlepszych (zdaniem autorów) openingów anime - z częścią się nawet zgodzę. Rayearth! Tenchi! Azumangah!

Ostrzegam, że sporo przekleństw.

_________________
I can survive in the vacuum of Space
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Thirteen Płeć:Kobieta


Dołączyła: 01 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2010, 16:38   

Szczerze mówiąc, to często przewijam czołówki (o endingach nie wspominając...), bo chcę na już, teraz, zaraz wiedzieć, co się stanie. Dopiero od nie dawna zaczęłam si wsłuchiwać, a ostatnio zdarza mi się coraz bardziej przyglądać się animacji.

Tori no Uta (Air)- Śliczny kawałek, słowa trochę mniej mi się podobają, ale źle nie jest, zmontowane ładnie, ogólnie całość wypada powyżej przeciętnej. Niebo, chmury, morze... Dobrze wprowadza w klimat Air.

Toki wo Kizamu Uta- (Clannad After Story) piosenka piękna, udany tekst, za takie utwory lubię Lię, ma niesamowity głos. Przechodzą mnie dreszcze za każdym razem gdy to słyszę... Animacja całkiem ładna, bardziej udana niż w pierwszej serii.Mój ukochany moment gdy na słowa ''Itsumademo oboeteru...'' zaczynają przewijać się raz smutne, raz wesołe postacie...

Higurashi no Naku Koro ni- Animacja i kreska jaka jest, taka jest, ale zapadło mi w pamięć, gdy przy słowach ''Gdy się odwrócę, czyją twarz zobaczę'' (cytat niedokładny) odwraca się Rika, świetna scena. Ogólnie przy Higurashi nie przewijałam prawie nigdy czołówek, każda z nich ma coś w sobie.

The World (Death Note)- Trochę zajęło zanim przekonałam się do tej piosenki, a teraz jest jedną z moich ulubionych. Główne postacie nie są pokazane wprost, całkiem ciekawie to załatwili. Poza tym też mam ulubiony moment (takie mam przy każdym openingu) gdy przy słowach ''Nie pozwolę, żeby ktoś stanął mi na drodze'' L i Light stoją na wieżowcach.

Cruel Angel's Thesis (Neon Genesis Evangelion)- przyznaję bez bicia, ze jeszcze nie widziałam tego anime, mam dopiero w planach, ale opening uwielbiam, animacja też całkiem niezła, dobry wokal... Na pewno nie przewinę podczas oglądania.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 18-03-2010, 17:51   

Ysengrinn, Ale YGO naprawdę powinien się znaleźć w zestawieniu...
No i szkoda, że ograniczyli się wyłącznie do klasyki, bo jest kilka nowych openingów, których nie omijam (co się tyczy reszty).

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2010, 19:33   

Ysengrinn napisał/a:
Zestawienie 10 najlepszych (zdaniem autorów) openingów anime - z częścią się nawet zgodzę. Rayearth! Tenchi! Azumangah!

Ostrzegam, że sporo przekleństw.

Popieram umieszczenie endingu z Dragon Half.

Przez to zestawienie dowiedziałam się co śpiewają w NGE :( Zdecydowanie wolałam żyć w nieświadomości.
Slova napisał/a:
No i szkoda, że ograniczyli się wyłącznie do klasyki

Jest jeszcze Haruhi.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cromell Płeć:Mężczyzna
sekai no ichiban spammer


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Wołomin
Status: offline
PostWysłany: 18-03-2010, 20:51   

Hmm... definitywnie nie przewijamy openingu NGE...tą piosenkę mam nawet na telefonie ;P ja nie przewijam też endingu, swoją drogą. Bardzo ładny cover "Fly me to the moon" :).

Ponadto, warto zatrzymać się przy openingu Great Teacher Onizuka (zwłaszcza pierwszym, chociaż drugi też warty swojego czasu). Tak samo tutaj, endingów też nie potrafiłem przewijać. Ending "Shizuku" zwyczajnie chwyta mnie za serce, a to nie takie łatwe.

Do tego OPki z Elfen Lied, Cowboy Bebop i oczywiście Utawarerumono! Grzech przewijać. A i utwór w 12 kingdoms też przyjemny dla ucha... chociaż sam OP mało ciekawy.

_________________
Si Deus pro nobis, quis contra nos?
http://l-factor-reborn.forumotion.net/ - Let's get it rollin'!
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
9293618
Mononoke Płeć:Kobieta
Little Yōkai

Dołączyła: 07 Sty 2010
Skąd: Uć
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Lisia Federacja
PostWysłany: 18-03-2010, 21:05   

Hmm... Raczej przewijam czołówki, ale po głębszym zastanowieniu okazało się, że są takie które podobały mi się na tyle, że jednak je oglądałam. Większość niestety ze względu na ulubiony kawałek piosenki, która potem i tak zwykle trafiała na listę odtwarzania. Np. op z Natsume Yuuchjinchou - animacja może nie tyle mi się nie podobała, co nie była jakaś wyjątkowa, ale "Issein o Sei" było taką pozytywną piosenką, że nie mogłam się oprzeć żeby jej nie posłuchać, zresztą idealnie pasowała do klimatu anime. Podobnie openingi do Spice and Wolf 1 i 2. Animacja była przyjemna. W dodatku bardzo lubię Horo, ale to dla piosenek oglądałam op za każdym razem.

Ale mam też takie openingi które oglądałam ze względu na całokształt:). M.in. Mononoke - tu co prawda piosenka podobała mi się mniej, ale ta kolorowa animacja - niesamowita jak całe anime.
Wspomniany wcześniej przez Thirteen pierwszy op z Death Note. Ukazanie postaci (zwłaszcza Lighta) i odniesienia do sztuki religijnej - ciarki przechodzą jak przypomnę sobie "Stworzenia Adama" Michała Anioła w tej wersji(Ryuuk podający Lightowi jabłko) i moją ukochaną Pietà (też M. Anioła) z Naomi Misorą i Raye'm Penbar'em w rolach Marii i Jezusa. I oczywiście "The World" - jeden z moich ulubionych utworów z anime. To dzięki niemu zainteresowałam się zespołem Nighmare.

Kolejne na pewno będzie Kuroshitsuji - tu i piosenka mi się podobała, ale najważniejsze jednak było to, ze mogłam sobie popatrzeć na Sebastiana. Ehh... jeśli tak wygląda diabeł to ja chcę iść do piekła. Nie będę opisywac moich ochów i achów pod adresem tej postaci, bo to by było nudne i nie w temacie.
Seirei no Moribito. Animacja w czołówce była piękna (zwłaszcza moment kiedy Balsa z Chagum'em mkną na koniu prze pola ryżowe - super), piosenka też miła dla ucha.
Darker than Black - niesamowity "Howling" i świetna animacja (ukazanie postaci z "zespołu" Heia przy początkowych słowach, moment kiedy siedzi pod ścianą oraz kiedy idzie na tle zniszczonego miasta i ta różowa postać kobiety - cud, miód i orzeszki).
Witch Hunter Robin - tu zarówno opening jaki ending - ładne ukazanie Robin i ciekawa muzyka.
1. i 3. op z Bleach'a. 1. za sympatyczna animację i energetyczny "Asterisk", a 3. za mroczną "Ichirin no Hana" i za to ukazanie wszystkich postaci w mroku - uwielbiam takie zabiegi. A także za fragment walki
Spoiler: pokaż / ukryj
Ichigo i Byakuyi.

I oczywiście op z Hellsinga - oprócz tego, że uwielbiam cały soundtrack z tego anime, to Alucard jest stanowczo jedną z moich ulubionych postaci i moment kiedy z szalonym uśmiechem na twarzy i rozwianymi włosami wyciąga swoje pistolety potrafiłam nawet przewijać kilka razy. A "The World Without Logos" rządzi;)


Co do endingów to te oglądam znacznie rzadziej. Zwykle dlatego, że już mi się nie chce, albo jestem tak ciekawa co będzie dalej, że włączam od razu następny odcinek. Tu wymienię tylko "I'm live" i "Lacrimosę" z Kuroshitsuji. Pierwsza za ukazanie całego dnia Sebastiana w formie słodkiego chibi. Druga za niesamowity śpiew i znowu za Sebastiana:)
oraz "Houki Boshi" z Bleach'a - ciekawe przedstawienie kapitanów i poruczników ze wszystkich trzynastu oddziałów w codziennych, często zabawnych sytuacjach i za każdym razem kto inny;). Poza tym piosenka bardzo pozytywna.

Ło rany, trochę się tego nazbierało. Pewnie jest więcej, ale w tym momencie nie pamiętam (a tak naprawdę już nie mam siły pisać dalej). Cud jeśli ktoś w ogóle przebrnie przez te moje wypociny:).

_________________
I love talking about nothing. It's the only thing I know anything about
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Yoshik Płeć:Mężczyzna
Sabishii


Dołączył: 07 Kwi 2010
Skąd: PL/IE
Status: offline
PostWysłany: 07-04-2010, 12:21   

Hmm za pewne część za mój początek wypowiedzi będzie chciała mnie ukrzyżować ale jako ,że często oglądam odcinki w formie "..jeszcze tylko jeden.." tuż przed wyjściem np do pracy, zawsze przewijam początek.
Jedyne perełki które potrafią mnie przyciągnąć to
Cowboy Bebop za bardzo dobre połączenie muzyki Yoko Kanno z tłem. Sam bawiłem się edycją video przez co podoba mi się forma wykonania, która odbiega lekko od "standardów", potrafi przyciągnać uwage również poprzez ciekawy zarys głównych bohaterów.
Elfen Lied z Lilium. Szczerze mówiąc dopiero po obejrzeniu całej serii doceniłem ten opening. Dla mnie ukazuje on nam Lucy w świetle w którym nie widzimy Jej, no może nie licząc końcówki. Bezbronnej,poszukującej ciepła. Jak już wspomniałem przemówił do mnie ten opening dopiero po ostatnim epizodzie,wcześniej podobał mi się głównie ze względu na muzyke, pokazał mi swoje pazurki po obejrzeniu całości.

_________________
Szalony jestem bo więcej
we mnie bólu niż mogę znieść
Z wiatrem przemijają Marzenia /
Z wiatrem spada ostatni jesienny liść
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8430143
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 07-04-2010, 12:44   

Yoshik napisał/a:
Hmm za pewne część za mój początek wypowiedzi będzie chciała mnie ukrzyżować


Z całym szacunkiem, ale fora Ci się pomyliły. Tutaj, krzyżowanie dawno już zostało uznane za nieskuteczne i porzucone na rzecz bardziej bolesnych i niezawodnych praktyk.

O, i jeszcze tutaj nie pisałam....

Więc ja mam lekkie zboczenie w tym zakresie, bo bardzo lubię oglądać czołówki, nawet jeśli nie obejrzeć to chociaż wysłuchać. Oczywiście zdarzały się wyjątki w tym zakresie: openingu Scrapped Princess nie mogłam słuchać i zawsze go omijałam, a opening Nyan Koi stanowił torturę dla moich oczu.

Czołówki które dobrze wspominam (w losowej kolejności):
Futakoi Alternative - pierwsze pół minuty jest nudne, spokojna melodia i panie unoszące się w powietrzu, ale potem... szybsze brzmienie oraz akcja, akcja i jeszcze trochę akcji. Moim zdaniem doskonale złożono wszystkie sekwencje w dynamiczną całość.
Higurashi no naku koro ni - to już było wyjaśniane. Po prostu dobry opening idealnie wprowadzający nas w ponurą atmosferę świata cykad.
Darker than Black opening 2 - pierwszy też był dobry, ale drugi bardziej mi się spodobał. Też piękne sekwencje: jadący samochód, gdy zaczyna się wokal i pasujące zgranie muzyki z walką Heia.
Azumanga - SOOORA MIIMI KKKAAAIIKKI! Prosty, ale fazowy. Dobrze go wspominam.

Jest tego więcej, ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć. Najwyżej później dopiszę.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaizoku Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Lip 2011
Skąd: Katowice
Status: offline
PostWysłany: 11-11-2011, 13:14   One Piece op 14

"Fight Together" by Namie Amuro, opening nr 14 anime One Piece. Dobra animacja. Piosenka, która komponuje się z animacją. Moim zdaniem, jeden z najlepszych openingów One Piece. Zobacz: "Fight Together" by Namie Amuro
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2011, 00:24   

Ja głównie jeśli oglądam openingi (endingi prawie nigdy) to dla dobrej muzyki.
Moje favourite to:
-Black Lagoon - "Red Faction" MELL - podobał mi się niesamowicie, przez całą serię nauczyłem się oczywiście całego tekstu i dalej zdarza mi się go podśpiewywać przy różnych okazjach
- Soul Eater opening 1 - Ten opening przyciągnął mnie od samego początku i też został do samego końca. Żywa i bardzo przyjemna muzyka.
-Higurashi no Naku koro Ni - wyżej wyjaśnione - muzyka wspaniale wprowadzała w klimat do tego anime
- Ghost in the Shell SAC 1 i 2 - oba openingi zachwyciły mnie wokalem, muzyką i rosyjskim akcentem Yoko Kanno i Origa stworzyły wspaniały duet
- Ostatnio odkryte Umineko no Naku koro Ni - seria była średnia ale opening razem z drognymi zmianami zależnie od serii był wspaniały. szczególnie hiszpańskie(chyba?) fragmenty. Zresztą wokal był wspaniały.

To chyba lista moich naj :)

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byczusia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 06 Paź 2011
Skąd: z raju
Status: offline
PostWysłany: 12-11-2011, 14:19   

Moje to:
I opening Soul Eater, argumenty jak wyżej.
D.N.Angel- True light, o matko jak ja to uwielbiam, świetny wokal, ogólnie cudo i cudowna melodia.
I opening slayersów- get along- przypominają mi się czasy ,gdy byłam malutka. Poza tym taki energiczny, zadziorny, pasujący do klimatu tego anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
23622260
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 12-11-2011, 18:52   

A ja prawie zgadzam się z tym filmikiem top 10 od Ysengrinn-a . Zacząłem oglądać Tenchi Universe i jejku. Opening! To jest 1995 rok? TO JEST 1995 ROK?! Nie no jeden ze zwyczajnie lepszych kawałków animacji jakie widziałem, wszystko na swoim miejscu , świetna animacja i muzyka.Samo anime jest raczej przeciętne ale animacja czołówki jest bardziej niż ok. Ale nadal najbardziej lubię piąty opening Ranmy, za zabawę wizerunkiem bohaterów. Ja kce to remasterowane na HD :] czołówkę Haibane Renmei jak i cały serial za spokój i melodyjność, oraz piękne krajobrazy i zabawę światłem. Oraz obydwie czołówki Mahoromatica za ich klasyczne piękno, ten pociąg , ta czerwień, jednocześnie piękny widok i wspomnienia zakrwawionej przeszłości, oraz drugi sezon, kompletnie inny wesoły i druga niezdarna pokojówka.
Znalazło by się jak zawsze paręnaście dobrych i bardzo dobrych, ale te pierwsze wpadają na myśl.
Będzie kiedyś trzeba ułożyć moje top 10
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
MaDeR Levap Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 02 Sie 2011
Status: offline
PostWysłany: 16-11-2011, 00:47   

Denki Groove - Mononoke Dance z Hakaba no Kitaro. Just because. Szkoda tylko, że tak krótkie.

_________________
Sanity is overrated.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group