FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
  Nie przewijajmy czołówek...
Wersja do druku
Gość
Gość
PostWysłany: 07-03-2012, 03:14   

Keii napisał/a:
Jakieś dowody może na poprcie tej dość odważnej tezy? Jakieś mocniejsze niż "bo moich 3 kolegów tak ma" bym prosił. Osobiście zdecydowanie bardziej wolę obejrzeć serię ciurkiem w ciągu paru dni, niż czekać tydzień na kolejny odcinek, przez który to czas zdążę zapomnieć, co działo się poprzednio.


Wybacz, brak mocniejszych dowodów niż tych opartych o zdania kolegów - tu mnie masz. Choć przyznam, że jestem ciekawy jak to jest w rzeczywistości.

W moim przypadku, gdy oglądam ciurkiem nie zapamiętuję tylu szczegółów, co gdybym oglądał po jednym, czy po kilka odcinków (nie mówię tu o odstępach tygodniowych, chodzi mi o jednodniowy odstęp). Nie wyobrażam sobie obejrzenia "na raz" całego FMA:Brotherhood, czy np. Chobits...
Przejdź na dół
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 07-03-2012, 09:58   

FMA:Brotherhood materiału jest na 2-3 dni a dla normalnej osoby na tydzień. Z Chobits nie było by problemu w jakiś weekend obejrzeć dwukrotnie :P (z czołówkami) Oczywiście każdy ma inaczej.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Cepelia Płeć:Kobieta


Dołączyła: 03 Mar 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 07-03-2012, 20:38   

W moim przypadku ogólna zasada była taka, że przypadku maratonu ( > 5 odc) przewijałam czołówki tylko z powodu oszczędności czasu, na zasadzie "no jak 5 razy przewinę to zyskam jakieś 8 minut, czyli 1/3 kolejnego odcinka". Ale faktycznie nawet przy takim sposobie myślenia było parę czołówek, na które tego czasu nie było mi szkoda:
Pierwsza to Evangelion - to było dawno, ale pamiętam że zauroczyło mnie idealne połączenie muzyki z animacją. Muzyki z tej czołówki do tej pory słucham z przyjemnością.
Kolejny przypadek to Black Lagoon, ale z tego co pamiętam chodziło głównie o muzykę, nawet nie przypominam sobie jak to wizualnie wyglądało.
Dodam do tego Ghost in the Shell: SAC - animacja 3D była miłym urozmaiceniem.
Na koniec Gintama, by nie pominąć przypadkiem żadnego dowcipu, który mógł się znaleźć w openingu.

Obecnie, zrezygnowałam z maratonów, czyli na spokojnie, w ramach relaksu przed snem oglądam anime "od deski do deski", jako całość. Chyba taki styl bardziej mi obecnie odpowiada. Do tego jak już się wygodnie ułożę na tapczanie to mi się nie chce podnosić żeby przewinąć cokolwiek (musi być już strasznie irytujący gniot).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Typhus Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Wrz 2009
Skąd: Wola
Status: offline
PostWysłany: 14-03-2012, 23:55   

Najbardziej genialny openingiem, jaki do tej pory widziałem to ten z Samurai Champloo. Połączenie rapu i obrazów w klimacie japońskich samurajów na pewno jest kontrowersyjnym posunięciem, ale w tym przypadku opłacało się i mnie osobiście to miażdży. Przyznam się dodatkowo, że jest to jedno z niewielu anime gdzie ani razu nie pominąłem czołówki.

Kolejny to ten z Ergo Proxy gdzie zaznaczam, że bardziej uderza mnie obraz niż muzyka, bo jak dla mnie to taka trochę bez „jaj”. Skoro w endingu mamy utwór Radiohead Paranoid Android to i w czołówce można było się pokusić o coś ambitniejszego w stylu np. Nine Inch Nails - Dead Souls. Wracając do obrazu mamy tu jazdę hardcorową bez trzymanki w klimacie zagłady, czyli jest tak morowo jak lubię.

Ostatni warty uwagi opening jak dla mnie jest w Trinity Blond. Tu będzie odwrotnie niż w Ergo gdzie przewagę ma utwór a obraz spada na drugi plan. Muzyka wywołuje taki specyficzny melancholijny klimat, dzięki któremu zapominam o tych odrażających efektach 3D, które tu niestety zastosowano.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Monika Płeć:Kobieta


Dołączyła: 16 Cze 2011
Skąd: okolice Sieradza
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2012, 18:00   

Nie będę wymieniać wszystkich ale jak zaczynałam, po długiej przerwie znowu oglądać anime pierwsze czołówki które zapadły mi w pamięć to:
Opening do Hundred Stories - Keiko Lee utwór Flame, oglądałam to anime dosyć dawno ale było ono pierwsze w którym nie przewijałam czołówki przez wszystkie odcinki. Dla mnie ideał.
Evangelion - animacja, muzyka wszystko mnie w tym zachwyca.
Natomiast praktycznie wszystkie endingi przewijam (no z wyjątkiem serii Darker Than Black)

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
28023063
Vodh Płeć:Mężczyzna
Mistrz Sztuk Tajemnych.


Dołączył: 27 Sie 2006
Skąd: Edinburgh.
Status: offline

Grupy:
Alijenoty
Fanklub Lacus Clyne
PostWysłany: 26-03-2012, 15:31   

Arakawa Under the Bridge op 2. Cała seria to nieco szalona, absurdalna komedia, nie wybija się szczególnie jako perełka gatunku ale jest całkiem fajna. Natomiast ten opening to zdecydowanie perełka - jeden z bardziej chwytliwych, miłych dla ucha openingów jakie ostatnio słyszałem. Animacja w tle też daje radę, polecam.

_________________
...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
KossteK Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Sty 2012
Status: offline
PostWysłany: 10-05-2012, 23:31   

Podpisuję się pod tym i tylko dodam, że właśnie zacząłem oglądać drugi sezon Arakawy, gdzie opening Cosmos vs Alien doskonale oddaje sens tej niecodziennej serii.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 04-09-2012, 23:22   

Clannad- Fajna piosenka i bardzo pasująca do serii. Zresztą ending tez jest fajny
Sword art Online- Świetna piosenka i animacja. czołówka idealnie podkreśla oba najważniejsze gatunki serii (fantasy i romans).
True Tears- Ładna piosenka pasująca do anime.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gość
Gość
PostWysłany: 09-01-2014, 12:27   

Jak się nazywa piosenka z czołówki anime Clannad, ta co leci na początku? Uwielbiam ją, ale nigdzie nie mogę jej znależć, żeby jej słuchać.
Powrót do góry
Slova Płeć:Mężczyzna
Panzer Panzer~


Dołączył: 15 Gru 2007
Skąd: Hajnówka
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-01-2014, 20:04   

Mag Mell (Cuckool Mix 2007) w wykonaniu Eufonius.

_________________
Mam przywilej [nie] być Człowiekiem
But nvidia cards don't melt, they just melt everything within 50 meters.

Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lichotka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Lut 2015
Status: offline
PostWysłany: 23-03-2015, 17:59   Najlepsze openingi i endingi

Większość openingów i endingów bez żalu przewijam. Ale w tym tłumie znajdą się i perełki, które warto docenić i wyróżnić.

Poniżej dwa zestawienia - co o nich sądzicie? A jakie openingi / endingi byści do nich dopisali?


Top openingi

Top endingi

_________________
RECENZJE ANIME

http://suzuri.blog4u.pl/
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 23-03-2015, 18:38   

temat - nie przewijajcie czołówek już jest :]

ale tak to ciekawa kompilacja
Najlepsze czołówki jeszcze przed tobą, albo nie :P
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-03-2015, 22:41   

Temat scalono do już istniejącego, ponieważ nie ma sensu mnożyć bytów bez potrzeby. Endingi też można spokojnie omawiać w tym temacie.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 24-03-2015, 15:58   

lichotka, jako że jesteśmy już na poświęconej ziemi :] Ciekawi mnie czy jest jakiś klucz którym się kierujesz w ocenie okładek animców.
Masz bardzo fajne wyszczególnione dlaczego lubisz konkretny kawałek animacji, ale czy kryje się za tym jakiś tajemniczy plan, czy po prostu przy małej liczbie widzianych tytułów to zostało zauważone i wklepane w podświadomość?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
parksa
Gość
PostWysłany: 24-12-2015, 00:37   

A nikt nie wymienił tutaj Psycho Pass? :P Bo własnie oglądam i jak bardzo rzadko oglądam openingi to ten aż czasem cofam. Świetna muzyka i bardzo fajna, nieco chaotyczna, (prawie) monochromatyczna animacja. Wychodzi bardzo klimatyczny opening.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group