FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Costly Płeć:Mężczyzna
Maleficus Maximus


Dołączył: 25 Lis 2008
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
PostWysłany: 18-02-2010, 11:41   

Karel napisał/a:
Ja z kolei byłby wdzięczny za jakiegoś mało znanego, a przede wszystkim mało znanego shouena.


Ekhm... mogę się domyślić, że się po prostu walnąłeś w tekście, ale ciężko coś wskazać mając jedynie "mało znany" za drogowskaz - bo i zapewne nie tylko o taką cechę ci chodziło. Tak więc skonkretyzuj ;p

_________________
All in the golden afternoon
Full leisurely we glide...
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Góral Płeć:Mężczyzna
Firefly/Serenity fanatic


Dołączył: 05 Sty 2007
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2010, 17:38   

Karel napisał/a:
Ja z kolei byłby wdzięczny za jakiegoś mało znanego, a przede wszystkim mało znanego shouena.

Desert Punk (niestety przetłumaczono tylko 2 tomy, ale jest jeszcze anime), Ninku (czyli manga, z której zrzynał Kishimoto - autor Naruto, również niewiele tomów przetłumaczono), Change 123 (bardzo fajna manga ecchi, a niewiele jest tytułów z tego gatunku wartych zainteresowania), Superior (widziałem tylko pierwszy rozdział, ale polecana mi była przez kilka osób) i przede wszystkim Get Backers. Jest to jeden z najlepszych shounenów (shounen to prawidłowy zapis romanji dla wyrazu oznaczającego chłopców, ew. shōnen, shonen oznacza pierwszy rok/wczesne lata/żółtodzioba) jakie czytałem, pod wieloma względami podobny do Bleacha i gdyby jego fani to wiedzieli od razu zaczęliby go czytać. Przetłumaczono już prawie 29 tomów (anime obejmuje może 12 czy nawet mniej) i zdecydowanie polecam. To samo tyczy się Triguna, manga jest kompletnie inna od anime, a do tego znacznie lepsza (z początku kreska jest wyjątkowo paskudna, ale w Maximum to się zmienia). Polecane mi było również Zero in (Zeroin), ale pojęcia nie mam co to dokładnie i czy rzeczywiście warto.

@ghoast
Sam nie za bardzo znam tytuły z tego gatunku, ale możesz zerknąć na listę powiązanych tytułów z klubem Stempunka na MAL-u.

_________________
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Kemono no Souja Erin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Vatelema Płeć:Kobieta

Dołączyła: 18 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 18-02-2010, 19:54   

Karel napisał/a:
Ja z kolei byłby wdzięczny za jakiegoś mało znanego, a przede wszystkim mało znanego shouena.


Ja mogę jeszcze polecić mangi Defense Devil - dopiero się zaczyna, ale zapowiada się ciekawie, choć ostrzegam, że jest tam sporo ecchi, oraz Nurarihyon no Mago - jeśli lubisz mangi o japońskich demonach.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-02-2010, 20:31   

The World God Only Knows - głównym bohaterem jest maniak haremówek, który musi podrywać prawdziwe dziewczyny. Jakkolwiek głupio brzmi, jest dość zabawne i nie kojarzę, żeby było jakoś strasznie popularne.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2010, 20:04   

Szukam jakiejs mangii z rodzaju dramatu, moze byc z romansem , o zyciu, cos podobnego do "Deep Love", nie chce mangii, z ktorej powstalo anime.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 29-03-2010, 21:19   

Nie wiem o czym jest Deep Love, ale ciekawe jest Under Current.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Reijia_ Płeć:Kobieta


Dołączyła: 22 Mar 2010
Status: offline
PostWysłany: 30-03-2010, 20:06   

Odnośnie pytania zawartego w temacie...Kto jeszcze nie czytał Beautiful People, radzę się pośpieszyć. Pozycja o wiele lepsza od Balsamisty tej samej autorki, którego również miałam okazję nie dawno przeczytać ^^
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Shizuka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 15 Lis 2009
Status: offline
PostWysłany: 31-03-2010, 15:29   

Talantea: może Bitter Virgin? Szczerze mówiąc, to tego nie czytałam (podobnie zresztą jak Deep Love), ale czytałam opis i może akurat ci się spodoba. Mogę jeszcze zaproponować After School Nightmare, tę mangę akurat czytałam (czy raczej zaczęłam), ale mi się nie podobała - wiem, kiepska rekomendacja :)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 03-04-2010, 16:20   

Dziekuje za tutuly, nie wszystkie znalazlam online , a jak juz mam to tylko po angielsku, zaden problem dla mnie, ale idzie na to ile energii hehe. moze jakas mange ktora znajde po polsku?

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
IKa Płeć:Kobieta

Dołączyła: 02 Sty 2004
Status: offline

Grupy:
WIP
PostWysłany: 03-04-2010, 16:40   

Talantea napisał/a:
moze jakas mange ktora znajde po polsku?
Proszę przeczytać uważnie Regulamin Forum, zwłaszcza paragraf "III. Linki zewnętrzne".

IKa - Zua Biurokratka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Talantea Płeć:Kobieta
Seksowna laleczka


Dołączyła: 16 Gru 2009
Status: offline
PostWysłany: 04-04-2010, 11:14   

Nie chodzilo mi o linki .

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź galerię autora
Davion Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 20:25   

Witam. Szukam mangi (ew. anime) podobnej do Love Hina. Ecchi, komedia, nacisk fabuły na relację i życie dwojga głównych bohaterów. Nie przekombinowane, nie jak telenowela (wszystko się zaczyna układać, ale nagle zdarza się jakieś nieporozumienie z naciskiem na inną dziewczynę, że przez 50 chapterów ten ją przeprasza czy nie może być z nią, blablabla. Tego nienawidzę).
Taka manga ze szczęśliwym zakończeniem też:) Relacja może być na komediowo, ale iść w dobrym kierunku.

To wszystko uznając że Love Hina bardzo mi się podobało i jest odnośnikiem do propozycji innych manga/anime
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2010, 21:05   

Love Hina nie czytałam, ale możesz spróbować Mahou Sensei Negima tego samego autora. Fabuła-chan ma się dobrze, a relacje bohaterów są całkiem ciekawe. Tylko manga wciąż wychodzi i na razie nie zapowiada się, by miała się w najbliższym czasie kończyć.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Davion Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 01 Maj 2010
Status: offline
PostWysłany: 01-05-2010, 21:20   

Hmm.. Spróbuję:) A Love Hina polecam. Nie dla każdego ale w gatunku ulubiona.

Na inne propozycje nadal jestem otwarty:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 01-05-2010, 21:31   

Znaczy problem zasadniczo polega na tym, że to nie mój gatunek ;p. Romanse mnie nie pociągają.

Jakby co to masz tutaj jeszcze MALową listę tytułów podobnych, może będzie pomocna.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group