FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-07-2012, 17:56   

Progeusz napisał/a:
Higurashi to yangire.

Tego nie kwestionuję, natomiast główna bohaterka Mirai Nikki jest postergirl terminu yandere. I WIEM, że ludzie mieszają te pojęcie i właśnie DLATEGO chcę ustalić czego Bingo szuka.

Progeusz napisał/a:
Tym bardziej, ze tych postaci wcale aż tak dużo nie ma

A to jest drugi powód dla którego pytam. Umożliwi to znalezienie postaci, które nie podpadają pod sam termin, ale mogą zainteresować pytającego.

Geeeez. Dawno nikt tak nie krytykował mojej chęci pomocy.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2012, 18:26   

Zasadniczy problem polega na tym, że nie pomagasz. Zamiast kwestionować wiedzę osoby pytającej, wypadałoby się najpierw trochę zastanowić.
Skoro podał jako przykłady Higurashi i Mirai Nikki, to najwyraźniej lubi oba rodzaje postaci. Warto też mieć na uwadze, że skoro yangire jest pojęciem o bardziej ogólnym znaczeniu, coraz więcej osób uważa yandere za podtyp yangire, nie wzajemnie wykluczające się archetypy. Ja mam do tego stosunek neutralny, ale raczej ucieszyłbym się gdyby fani doszli do ogólnego porozumienia i uznali yandere za szczególny przypadek yangire.

Tren napisał/a:
A to jest drugi powód dla którego pytam.
To jest raczej kontrargument... skoro postaci jest mniej, to istnieje większe prawdopodobieństwo, ze dana osoba już je zna, więc warto zaproponować coś podobnego.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bingo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Lip 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2012, 18:45   

Tak jak Progeusz powiada, yandere to szczególny przypadek
Mi jest wszystko jedno, byle żeby to nie było romansidłem :P
http://myanimelist.net/mangalist/petranetion
http://myanimelist.net/animelist/petranetion

@Tren nie chcę oglądać, czy grać... chcę poczytać ;)
wolałbym też mangę niezekranizowaną
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-07-2012, 19:25   

Bingo napisał/a:
@Tren nie chcę oglądać, czy grać... chcę poczytać ;)

Sorry, zapomniałam na moment, w którym temacie jestem. Manga Umineko to już lepsza inwestycja. A gra to Visual Novel, więc to jest de facto książką z (epickim) podkładem muzycznym i obrazkami. ;p Ale z mangą będzie ci ciężej, bo gra jest w całości przetłumaczona. Tymczasem co do mangi przetłumaczona jest w całości część 1, 2 i 4. Część 3 jest przetłumaczona w połowie, a części od 5 do 8 wciąż wychodzą.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"


Ostatnio zmieniony przez Tren dnia 25-07-2012, 19:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2012, 19:29   

O, miło ze podałeś link do MAL. Widzę, że już obejrzałeś Elfen Lied, ale i tak warto rozważyć zabranie się za mangę, jako że adaptacja nie zrealizowała sporej części materiału. Musisz być jednak przygotowany na naprawdę kiepska kreskę, wiec lepiej podejść do tego w 'tolerancyjnym' dniu.
Radzę obejrzeć Sora no Otoshimono: Forte, skoro już widziałeś pierwszy sezon. Dlaczego? Bo pojawia się tam postać, jakiej poszukujesz ;) No i ogólnie Forte jest bardzo dobre. Trochę gorzej od strony komediowej, ale za to walki są lepsze, poprawiła się też oprawa graficzna i jest więcej fabuły. Następny w kolejce byłby oczywiście film. Zawsze możesz się też zabrać za mangę, skoro preferujesz tę formę, tam też jest Chaos.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lee93 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 09 Lut 2010
Status: offline
PostWysłany: 27-07-2012, 23:10   

Caladan napisał/a:
Gorąco polecam Shingeki no Kyojin fanom gore fantasy. Właściwie trudno sklasyfikować mange , bo dzieje się w przyszłości i ludzkość jest na wyginięciu. Czemu, bo naraz pojawiły się tytany(olbrzymy) , które są niemal nieśmiertelne i polują na ludzkość dla mięsa. Ludzie żyją w małych omurowanych miastach i starają się bronić. Nie trzeba mówić ,że walki są krwawe i nie wolno przyzwyczajać się do głównych bohaterów. Bardzo fajne sa walki i sa całkowicie innowacyjne. Coś w stylu Samurai spiderman. Najfajniejsi w tym wszystkim sa bohaterowie. Tacynie jednoznaczni. Najbardziej polubiłem bohaterki. Są dosyć epickie.


Dzięki że o tej mandze napisałeś, bo jest ona cholernie wciągająca i dzięki niej mam chęć do zwiększenie horyzontów, jeżeli chodzi o mangę :) Również polubiłem bohaterki, szczególnie Mikasę która jest cudowna :D

Co do tematu:
Szukam czegoś realnego, nie chcę tutaj jakiś super hiper mega mocy, nie wiadomo czego. Chcę czasów przybliżonych do naszych z jakimś przekazem który autor chce nam przekazać. Istnieje coś takiego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kaile Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 08-03-2013, 17:33   

Cześć,
szukam czekoś ciekawego do poczytania, historia musi być po prostu ciekawa i wciągająca, zależy mi też na tym, żeby manga była zakończona - już za dużo czytam serii ongoing.
Na pewno nie chce mechów, Ecchi i tym podobny stuff mi nie przeszkadza, ale wolałbym, żeby jednak seria miała coś więcej niż zbiór majtek.
Z tytułów, które czytam / czytałem i mi się podobały: death note, higurashi no naku koro ni, liar game, gto, fairy tail, Hellsing, One piece.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 08-03-2013, 21:02   

Hoshi no Samidare, Fullmetal Alchemist, Shaman King, pierwsza seria Bloody Monday (ale tylko pierwsza, druga została strasznie popsuta), Kekkaishi (nie należy zniechęcać się sztampowym począkiem - po pojawieniu się drugiego protagonisty robi się naprawdę ciekawie), Mirai Nikki, Nurarihyon no Mago i (Shinyaku) Ookami ga kuru!

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Kaile Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Sty 2011
Status: offline
PostWysłany: 09-03-2013, 09:55   

Fma czytałem, shaman kinga i mirai nikki znam z anime - różnią się czymś te tytuły od wersji animowanej?
Reszty tytułów nie znałem i na pewno sprawdze :) Dzięki za pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 09-03-2013, 12:25   

Z tego co wiem to Mirai Nikki nie ma jakiś znaczących zmian (co najwyżej, jak masz ochotę uzupełnić sobie serię możesz się zapoznać z dwoma jednotomowymi dodatkowymi historiami), za to Shaman King ma identyczny początek, ale od połowy serii fabuła idzie kompletnie innym torem i ma inne zakończenie. Sama też najpierw zapoznałam się z anime SK, ale gdy wzięłam się za lekturę, manga podobała mi się zdecydowanie bardziej, dlatego zachęcam do czytania.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Angel125
Gość
PostWysłany: 11-04-2013, 15:06   

Witam,
szukam mangi podobnej do Unbalancex2 i onegai Teacher czyli chodzi o to aby główny bohater był zakochany w starszej od siebie kobiecie/dziewczynie. Nie musi być tak jak w przypadku w/w tytułów ze tą kobietą jest nauczycielka chodzi o to aby jego obiekt względów był o parę lat starszy od niego i chociaż w minimalnym stopniu odwzajemniał te uczucia. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 11-04-2013, 16:56   

Gość napisał/a:
chodzi o to aby główny bohater był zakochany w starszej od siebie kobiecie/dziewczynie. Nie musi być tak jak w przypadku w/w tytułów ze tą kobietą jest nauczycielka chodzi o to aby jego obiekt względów był o parę lat starszy od niego i chociaż w minimalnym stopniu odwzajemniał te uczucia.

Gokusen- mało joseiowaty josei z nauczycielką i uczniem w rolach głównych. Silną stroną serii są elementy komediowe, które rzeczywiście bawią.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Aluvara Płeć:Kobieta
Dracophilia


Dołączyła: 08 Kwi 2013
Skąd: Faerun
Status: offline
PostWysłany: 12-04-2013, 05:03   

Angel125 napisał/a:
Witam,
szukam mangi podobnej do Unbalancex2 i onegai Teacher czyli chodzi o to aby główny bohater był zakochany w starszej od siebie kobiecie/dziewczynie. Nie musi być tak jak w przypadku w/w tytułów ze tą kobietą jest nauczycielka chodzi o to aby jego obiekt względów był o parę lat starszy od niego i chociaż w minimalnym stopniu odwzajemniał te uczucia. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Może Psychometrer Eiji i Kimi wa Pet? Pierwsze to takie kryminalne shounen/seinen, drugie to już typowe josei o silnej i ambitnej młodej kobiecie, która nagle zamieszkuje z młodszym chłopakiem, a że młodzieniec zachowuje się trochę jak beztroski szczeniak, to przygarnia go jako swoje "zwierzątko".
W Maison Ikkoku też jest różnica wieku, ale tylko 2 lata. Wątek o uczniu, który zakochuje się w starszej nauczycielce pojawia się również w Chobits, ale to nie są główni bohaterowie.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Otto Płeć:Mężczyzna
The Chosen One


Dołączył: 09 Lip 2013
Skąd: Bydgoszcz
Status: offline
PostWysłany: 11-07-2013, 10:13   

Angel125 napisał/a:
Witam,
szukam mangi podobnej do Unbalancex2 i onegai Teacher czyli chodzi o to aby główny bohater był zakochany w starszej od siebie kobiecie/dziewczynie. Nie musi być tak jak w przypadku w/w tytułów ze tą kobietą jest nauczycielka chodzi o to aby jego obiekt względów był o parę lat starszy od niego i chociaż w minimalnym stopniu odwzajemniał te uczucia. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Ane Doki!

_________________
Odwiedź mój blog:http://wannabethegod.wordpress.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora
Luksor45 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 19 Lis 2013
Status: offline
PostWysłany: 19-11-2013, 09:44   

Polecacie jakiś tytuł z Shonena, podobny do Dragon Balla lub Bleacha ? Naruto znam i czytam jednak nudzi mnie obecna akcja a poczytałbym coś z dobrą fabuła, fajnymi bohaterami i dobrymi walkami gdzie postać nie stoi podczas walki i nie zaczyna monologu na pare chapterów ;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 23 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group