FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następny
  Jaką mangę przeczytać? / Przeczytałem (...), co polecicie?
Wersja do druku
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-04-2012, 12:49   

Zantax, niestety jedyna dobra zakończona seria tego typu jaką znam to klasyka klasyki, czyli Ranma 1/2. Cała reszta dobrych serii jakie znam wciąż wychodzą.

Niemniej jeśli fakt, że seria wciąż jest wydawana cię nie zniechęca to spróbuj Hajimete no Aku. Dość sympatyczna komedia z wolno rozwijającym się związkiem głównych bohaterów, ale za to raczej unikająca z powietrza wziętych dram. Poza tym polecam jeszcze Countrouble, czyli co by było gdyby ktoś zatrudnił duchową siostrę Konaty z Lucky Stara jako aniołka do rozwiązywania problemów miłosnych. Chwilowo jest tego tylko około 30 rozdziałów, ale związek bohaterów zdecydowanie nie stoi w miejscu.

Poza tym The World God Only Knows. Nawet jeśli oglądałeś anime, to warto czytać mangę od początku, bo z animowanej wersji wycięto trochę gagów. Nie wspominając o tym, że anime nawet się nie zbliżyło do najbardziej fazowego fragmentu serii, czyli łuku Yui. O głównym wątku serii nawet nie wspominając.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Zantax
Gość
PostWysłany: 20-04-2012, 19:26   

Heh, wiedziałem, że w temacie o mangach nie będzie takiego odzewu jak w tym o anime. No cóż...

Ranma 1/2 - zdecydowanie zbyt długie. Przeczytanie tego zajęłoby mi z 80 godzin, a więc przez najbliższy tydzień nie robiłbym nic tylko czytał... to trochę przegięcie...
Hajimete na Aku - jakby na to nie patrzeć wygląda to raczej jak tasiemcowy shounen. Nie za bardzo o to mi chodziło.
Countrouble - no, niech będzie. Strasznie ubolewam nad tym, że to wciąż wychodzi, ale cóż, nie za bardzo mam z czego wybierać.
The World God Only Knows - czytałem. W zasadzie zastanawiałem się, czy w poprzednim poście nie napisać 'coś jak Kami Nomi zo Shiru Sekai'. Właśnie ta seria jest głównym powodem dlaczego nie chcę czytać nieukończonej jeszcze serii - nie chcę raz jeszcze przeżywać sytuacji, gdzie po wciągnięciu się w fabułę stwierdzasz, że ostatni dostępny rozdział ucina historię w najciekawszym momencie T.T

Miałem nadzieję na więcej propozycji, no ale cóż. Tak czy inaczej dzięki za pomoc :]
Powrót do góry
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 20-04-2012, 19:58   

Gość napisał/a:
Ranma 1/2 - zdecydowanie zbyt długie. Przeczytanie tego zajęłoby mi z 80 godzin, a więc przez najbliższy tydzień nie robiłbym nic tylko czytał... to trochę przegięcie...

Em, a to niedobrze? Osobiście zawsze wolałam dłuższe serie, bo starczają na dłużej. Sama męczyłam Ranmę ponad miesiąc i nie widzę powodu maratonowania serii w tydzień. Równie dobrze można czytać sobie po tomiku dziennie. Zwłaszcza, że całość jest mocno epizodyczna.

Cytat:
Hajimete na Aku - jakby na to nie patrzeć wygląda to raczej jak tasiemcowy shounen. Nie za bardzo o to mi chodziło.

Jeśli chodzi o długość to nic nie poradzę. Sam prosiłeś o "wolny rozwój uczuć między bohaterami". Niemniej seria na pewno nie będzie ciągnąć się w nieskończoność, bo autor pilnuje upływu czasu i dorastanie bohaterów ma wpływ na fabułę. Dodam, że wbrew pozorom manga bardzo mocno koncentruje się na uczuciu między parą protagonistów. Powiedziałabym nawet, że najbardziej ze wszystkich serii jakie wcześniej wymieniłam.


Ewentualnie po głębszym grzebaniu w liście przypomniałam sobie jeszcze o Dragon Half, jeśli archaiczna kreska i na swój sposób permanentny fanserwis cię nie odstraszy. Acz to już jest zdecydowanie niższa półka i bardziej komedia, niż romantyczna.

Tudzież możesz jeszcze podejrzeć Psycho Staff, ale to już poważniejsza historia, acz zawierająca komediowe elementy i wątek miłosny.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 23-05-2012, 22:17   

Gorąco polecam Shingeki no Kyojin fanom gore fantasy. Właściwie trudno sklasyfikować mange , bo dzieje się w przyszłości i ludzkość jest na wyginięciu. Czemu, bo naraz pojawiły się tytany(olbrzymy) , które są niemal nieśmiertelne i polują na ludzkość dla mięsa. Ludzie żyją w małych omurowanych miastach i starają się bronić. Nie trzeba mówić ,że walki są krwawe i nie wolno przyzwyczajać się do głównych bohaterów. Bardzo fajne sa walki i sa całkowicie innowacyjne. Coś w stylu Samurai spiderman. Najfajniejsi w tym wszystkim sa bohaterowie. Tacynie jednoznaczni. Najbardziej polubiłem bohaterki. Są dosyć epickie.

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 23-05-2012, 22:22   

Caladan, na litość. Siedzisz na tym forum już chyba tyle, by wiedzieć, że ten i siostrzane tematy nie służą ślepym poleceniom, a odpowiadaniu na konkretne prośby. W przypadku problemów z pamięcią polecam lekturę pierwszego postu.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Caladan Płeć:Mężczyzna
Chaos is Behind you


Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Gdynia Smocza Góra
Status: offline

Grupy:
Melior Absque Chrisma
Omertà
Syndykat
WOM
PostWysłany: 25-05-2012, 13:13   

Za bardzo nie mam czasu pisać długich wywodów, czy trollowań, co widać po mojej aktywności;(.

Tren i reszta moderacji trudno nazwać tamten tytuł http://forum.kotatsu.pl/tematy10/2951,700.htm , który przeczytałem za jednym zamachem, a ostatni chapter był 2 tygodnie temu. Krótko mówiąc ten temat jest nie jasno związany z treścią postu Iki w nim. W swoim poprzednim poście polecałem mangę jako tako społeczności kotatsu i gościom tego forum. Nie widzę tu nic strasznego. Moim mniemaniu podane ograniczenia psują o dowiedzeniu się ciekawszych tytułów na rynku mangowym, a zwłaszcza tych niszowych. Mniej biurokracji, a więcej luzu droga moderacjo.

Po dłuższym zaznajomieniu tematów widzę brak przyklejonego tematu na górze http://forum.kotatsu.pl/tematy10/1938.htm ,który spokojnie można byłoby połączyć z http://forum.kotatsu.pl/tematy10/2951.htm, bo dublują się w swoich zamierzeniach. Nie widzę różnicy pomiędzy czytaniem aktualnie mangi, a ocena ostatniego rozdziały. Jak zaczynam nowa mangę kończę na ostatnim rozdziale. Chyba logiczne. Raczej nie ma tragedii, aby powiedzieć co się podobało dotąd w danym tytule i ocenić ostatnie zmiany w fabule. Co prawda lepiej, gdyby konkretne popularniejsze tytuły miały swój osobny dział, ponieważ sporo mang znacząco różni się od animców. Obecna forma decentralizacji w mangach jest nie jasna, mimo pięknych opisów na samym ich początku.

Suma Sumarum Nie byłoby problemu, gdyby powstał ogólny temat " Co czytacie" w dziale manga i anime , gdzie pisało się skończone i czytane tytuły wartymi uwagi , a najnowsze chaptery dałoby się do osobnego działu w alfabecie z tytułami w tle. Jaką mangę przeczytać zostawiło się taka jaka jest. Na pewno taka forma byłaby bardziej przejrzysta niż obecna. Wiem dużo pracy, ale znacznie ułatwiłoby orientację dla nowych przybyłych, bo przecież otaku nie żyją samymi animcami .

P.S Na poważnie jako stary użytkownik, mający wiecznie świeże spojrzenie muszę dbać o forum:).

_________________
It gets so lonely being evil

What I'd do to see a smile

Even for a little while

And no one loves you when you're evil

I'm lying through my teeth!

Your tears are all the company I need
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
4934952
Pan Mango Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 09 Cze 2012
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2012, 18:44   

Możecie polecić mi jakąś mangę, w której obecna jest damsko-męska relacja mistrz/sługa, ale w bardziej dojrzałym ujęciu? Dzieła podobne do Nana to Kaoru mnie nie odstraszają, ale jeśli jest to możliwe to wolałbym coś bardziej psychologicznego niż humorystycznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2012, 21:04   

Tematem moich poszukiwań jest poważna samurajska (ewentualnie ninja w roli głównej też może być) manga, może ktoś pomóc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
peregrinus Płeć:Mężczyzna
wol(no/ny) myśliciel


Dołączył: 15 Sty 2010
Status: offline
PostWysłany: 17-07-2012, 22:48   

Sebaar napisał/a:
Tematem moich poszukiwań jest poważna samurajska (ewentualnie ninja w roli głównej też może być) manga, może ktoś pomóc?

Można tak strzelać, bo prawdę powiedziawszy nie za bardzo wiadomo co czytałeś. Może jakaś lista? I tak, polecę Ci teraz poważną samurajską mangę - Vagabond, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że już ją znasz.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Sebaar Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 12 Lip 2012
Skąd: Somewhere in time...
Status: offline
PostWysłany: 18-07-2012, 20:11   

peregrinus napisał/a:
Sebaar napisał/a:
Tematem moich poszukiwań jest poważna samurajska (ewentualnie ninja w roli głównej też może być) manga, może ktoś pomóc?

Można tak strzelać, bo prawdę powiedziawszy nie za bardzo wiadomo co czytałeś. Może jakaś lista? I tak, polecę Ci teraz poważną samurajską mangę - Vagabond, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że już ją znasz.


Akurat Vagabonda znam, planuje się w końcu zabrać się za Shigurui, a Sidooh właśnie czytam.

Czy Shinobi no Kuni ktoś czytał?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bingo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 25 Lip 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2012, 14:52   

Zapodajcie fajne mangi z yangire.
(mirrai nikki,higurashi - więcej nie mogę sobie przypomnieć)
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-07-2012, 15:25   

Bingo napisał/a:
Zapodajcie fajne mangi z yangire.

Zdefiniuj dokładniej czego szukasz. Czy to musi być postać na pierwszym planie? Czego dokładnie oczekujesz od tej postaci?

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2012, 16:02   

Przecież zdefiniował bardzo dokładnie... Od yangire postaci najpewniej oczekuje, ze będzie się zachowywała jak, niespodzianka, yangire.

Elfen Lied
Deadman Wonderland
Umineko No Naku Koro Ni
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-07-2012, 16:49   

Wiesz, jeśli ktoś prosi o yangire, a podaje podręcznikowy przykład yandere to zawsze wolę spytać co dokładnie chce dostać. Zwykle ułatwia to znalezienie pasujących serii.

A co do Umineko - tego się nie ogląda, w to się GRA.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Progeusz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 20 Maj 2012
Skąd: Wrocław
Status: offline
PostWysłany: 25-07-2012, 17:25   

Tren napisał/a:
jeśli ktoś prosi o yangire, a podaje podręcznikowy przykład yandere
Co?
Higurashi to yangire. Poza tym yangire od yandere różni się tylko tym, że drugi termin opiera się wyłącznie na obsesyjnej miłości, podczas gdy pierwszy jest bardziej ogólnym pojęciem.
Z tego co zaobserwowałem, wszyscy fani yandere lubią yangire i vice versa, wiec nie widzę powodu by się jakoś specjalnie kłopotać różnicami. Tym bardziej, ze tych postaci wcale aż tak dużo nie ma (z oczywistych względów pomijam komediowe haremy gdzie są numerem cztery lub dalszym).
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 22 z 26 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group