FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
Szaman Fetyszy Płeć:Mężczyzna
Epic One


Dołączył: 07 Maj 2003
Skąd: Z emigracji wewnątrzkrajowej
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2003, 00:16   

Skoro Muminków i Pszczółki Mai nie zaliczamy do anime, to miom pierwszym było... zaraz, leciało kiedyś cuś zwące się "Było sobie życie", wyglądało to trochę jak anime, ale nie jestem pewien, oglądałem to mając 5-6 lat ^^'. Takie żółte robaczki z czerwonymi nosami to były wirusy, a jedna z czerwonych krwinek przypominała chyba Pszczółkę Maję ^^'. Potem były z Polonii 1, pierwsza to Yattaman, albo Calendar Man. Świadomym anime było... Sailor Moon ^^'''''. Potem DB i wszystko co puszczał ówczesny erteel siódmy. Potem to, co ściągnąłęm z sieci.

Serika ---> Twoje marzenia się spełniły - Sailorki giną w pierwszej serii (Mamoru też, zostaje śmiertelnie raniony odłamkiem głazu ^^). Niestety Polsat nie puścił sławetnych odcinków 45 i 46. Oficjalnie pozbawił ich dostawca, ale to pewnie nasza Święta Inkwizycja nie dopuściła ich do emisji. I musiałem zadowolić się streszczeniem (z Secret Service chyba).
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2277120
Xeniph Płeć:Mężczyzna
Buruma


Dołączył: 23 Sty 2003
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
WIP
PostWysłany: 16-07-2003, 00:31   

"Było sobie życie" (i cała masa pokrewnych serii) to w (chyba) 100% robota francuzów.

I tak, to streszczenie było w Secret Service.

_________________
You don't have to thank me. Though, you do have to get me donuts.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ka_tka Płeć:Kobieta


Dołączyła: 12 Lip 2002
Skąd: Warszawa
Status: offline
PostWysłany: 16-07-2003, 10:58   

Ja czytałam z jakiegos starego Kawaii ^^

Pierwsze... to chyba wszystko z Polonii 1, częśc oglądana nawet zupełnie nieświadomie (nie pamietam tego :P) jako kilkuletnie dziecko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
2203707
Dawar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 25-07-2003, 08:10   

heh! świadome ^^ "Generał Daimos" i "Tajemnicze Złote Miasta"
Powrót do góry
raflik Płeć:Mężczyzna
Fenomen na jedną noc


Dołączył: 14 Lip 2002
Skąd: Z nicości swego akademickiego pokoju
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 25-07-2003, 09:45   

Na wizji TV<to na czym powastl TVN> bylo jescze jedno takie anime fajne...
niepamientam jego tytulu ale opowiadalo o kotach... a raczej antrach
(dla nie wiedzancych co to jest antro to jest taki czlowiek co posiada ogon uszy danedo zwierencia>
i walczyli z taka mumia... fajne to bylo

_________________
Hollogram Summer - The Night of Wallachia

Fenomen na jedną noc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dawar
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 26-07-2003, 15:03   

samuraje z jakiegoś pizzakat seseeseseses.... nie to napewno nie to ale o kotkach to było hehheheheh...
Powrót do góry
Sm00k
-Usunięty-
Gość
PostWysłany: 18-08-2003, 01:00   

Daimos nieświadomie. Świadomie Tenchi Muyo. A wszystkiemu winien stary artykuł w manga roomie...Do dzisiaj mam zboczenie na punkcie tego tytułu >D
Powrót do góry
Zegarmistrz Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 31 Lip 2002
Skąd: sanok
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-08-2003, 09:44   

Tak, pamietam ten artykol. Sesret Servisowski Manga Room byl instytucja bardzo zasluzona dla rozwoju tego gatunku w Polsce. Dla mnie to tez bylo pierwsze doswiadczenie z mangom.

_________________
Czas Waśni darmowy system RPG dla fanów Fantasy. Prosta, rozbudowana mechanika, duży świat, walka społeczna.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
1271088
Lain Płeć:Kobieta


Dołączyła: 10 Maj 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2003, 13:12   

Pierwszego anime nie pamiętam ale to napewno któreś z polonii 1
Pierwsze świadome to Slayers
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Ryuzoku Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 23 Cze 2003
Status: offline
PostWysłany: 18-08-2003, 14:39   

Pierwsze Anime?! napewno w wieku ok.6lat coś na polonii 1...jedyne co pamietam to narzekania mej starej "A ty znowu te durnoty oglądasz?!"
Pierwsze świadome DBZ <znudziło mnie po tygodniu> a potem najlepsze co stworzono mianowicie SLAYERS co oglądam od trzech lat i nadal mnie fascynuje i chyba nigdy już nie przestanie...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuby Płeć:Mężczyzna
Kotosmok


Dołączył: 16 Cze 2003
Skąd: Wrocław
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-08-2003, 15:53   

Ja oglądałem DB i nawet to lubiłem. Ale przy Slayersach wszystko blaknie...

_________________
From the brightest start
Comes the blackest hole
You had so much to offer
Why did you offer your soul?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3010805
Alira14 Płeć:Kobieta
Wielkie Prych


Dołączyła: 13 Lip 2002
Skąd: Draminion gdzie normalnym wstęp wzbroniony!;)
Status: offline

Grupy:
House of Joy
WIP
PostWysłany: 18-08-2003, 21:07   

Nieświadome anime? Razem z bratem oglądałam generała Daimosa, a sama wszystkie z Polonii 1 (tak Gigi też=.=) Najbardziej mi się jednak podobała ich wersja Królewny Śnieżki^^. Czasami jednak były takie sceny które u 5-latki powodowały wrzask, wyłączanie telewizora, odczekanie i włączenie z powrotem^^'''. W przedszkolu razem z resztą dzieciakami bawiliśmy się w "Yattamana". Ja byłam psem-robotem^^'''. Nie komentować, sama sobie wybrałam!><
Świadome? Sailor Moon ale dopiero od drugiej serii. Tata nagle ni stąd ni zowąd od 7 numeru(2 i 3 i tak wycyganiłam od koleżanki z podstawówki, hie hie. Wycyganiłam? Ja się na nią rzuciłam!^^) zaczął mi kupować "Kawaii", bo myślał, że to gazeta o Sailor Moon albo jakiś komiks. Jestem fanką mangi gdzieś od...7 roku życia. Do dzisiaj mnie wnerwia jak czytam taki tekst "nawet dla 12-latek to anime byłoby za głupie" w jakieś recenzji albo co.=.=

_________________
"Lepszy jest brak weny niż bycie Chuckiem Austenem"


Daria - Czy kiedykolwiek nasz wygląd nie wpływa na to jak nas oceniają?
Jane - Kiedy oddajesz organy do przeszczepu, no chyba, że to oczy

Daria, 2x06 -"Monster"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
3270122
Seshat Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2003
Skąd: Skraj świata...
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2003, 21:53   

Ha! Dawno mnie nie było, także szybko zabieram się do nadrabiania :)
Nie będę oryginalna i powiem, że oczywiście wszystko się zaczęło od polonijnych serii (oczywiście nie wiedziałam wtedy, cóż to anime i z czym to się je).
Po raz pierwszy świadomie zasiadłam do anime, kiedy dostałam w łapy "Ghost in the shell". Stare dobre dzieje...

_________________
"It can't rain all the time..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
evil-witch Płeć:Kobieta


Dołączyła: 21 Maj 2003
Skąd: Radom
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2003, 16:53   

Moim pierwszym anime były Muminki które jak najbardziej zaliczam do anime chociaż fabuła jest finska. Ale jeśli już mam nie zaliczac to Sailorki nieświadomie a potem 'Kapitan Jastrząb' (nigdy tego nie zapomnę : Tsukasa. Ozora). A świadomie to już DB dopiero. Jak byłam mała to zawsze odróżniałam zwykłą kreskówkę od 'chińskich bajeczek' (dziecko to mogło anime tak nazywać tylko z powodów japońskiego liternictwa :P)

_________________
Jedno nas łączy *potrzeba* XD
(hasło wyborcze do kampanii Evilkowo-Kaolkowej na rzecz darmowej zbiórki pieniążków na mangi XD)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4165328
Dzik Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Mar 2003
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2003, 19:24   

W moim przypadku nieświadomie zaraziłem siebie i brata anime wszelkiej maści z Polonii1, zwłaszcza "Czarodziejka Sally" - sam brat mnie na nią wołał i do dziś pamiętam muzyczkę ^^, później był Jattaman i coś do niego podobne z tym księciem, który wzywał swoją moc grą na flecie (bosh ale to brzmi). Ale to wszystko nieświadomie.
Pierwszą była najmroczniejsza seria wszystkich anime .... tak, tak Sailor Moon. Podobała mi się kreska, ale jak zaczynały swoją "transformację" i następującej po niej przemowę trwającą bite 4min. dostawałem padaczki :X Miałem takiego świra i brak źródeł o anime że byłem prawie skłonny kupować ten "polski" komiks o Sailorsach ^^ Cieszę się że wtedy nie miałem grosza przy sierści. Kolejntm tytułem był chyba standardowo Dragon Ball. Wydawał mi się ciekawy i nawet przekonałem do niego przyjaciół, ale po skomercjalizowaniu (plakaty, piurniki, długopisy, "tazosy" itp.) odpuściłem sobie. Dziś po obejżeniu wielu anime z czystym sumieniem mogę stwierdzić że najlepsze anime jakie widziałem to Slayersi ^^ w dużym stopniu z powodu Amelci" i humoru. Do tego anime już nikogo nie mogłem przekonwertować - ich strata. Dzięki że chciało Ci się czytać.
Tsesesese.

_________________
Nie ma geniuszu bez ziarna szaleństwa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group