FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Następny
  Pierwsze anime.
Wersja do druku
Tirisfal Płeć:Mężczyzna
Książę Amberu


Dołączył: 17 Lut 2011
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 01:45   

Pewnie dragon ball... chociaż nie wiem czy czegoś nie widziałem wcześniej. Ale pierwsze tak na serio anime - że oglądałem ze świadomością że to anime to chyba bleach.

_________________
"Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the universe trying to build bigger and better idiots. So far, the universe is winning."
- Rick Cook
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Clair deLune Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Lis 2011
Skąd: Lublyn
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 11:26   

Yattaman z włoskim dubbingiem i chałowym polskim lektorem. Na Polonii puszczali jeszcze anime z takim małym zbokiem... Gigi la trottola czy jakoś tak (nie mam pojęcia, jaki jest oryginalny tytuł).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-11-2011, 11:44   

Clair deLune napisał/a:
Na Polonii puszczali jeszcze anime z takim małym zbokiem... Gigi la trottola czy jakoś tak (nie mam pojęcia, jaki jest oryginalny tytuł).

Cytat:
Gigi (jap. ダッシュ勝平 Dashu Kappei, wł. Gigi la trottola) – japońska seria animowana wyprodukowana przez Tatsunoko Productions. W Polsce emitowany na kanale Polonia 1 z włoskim dubbingiem i polskim lektorem.

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Clair deLune Płeć:Kobieta


Dołączyła: 11 Lis 2011
Skąd: Lublyn
Status: offline
PostWysłany: 18-11-2011, 11:50   

Jestem pod wielkim wrażeniem twojego skilla w obsłudze Google...

Ooo, jeszcze mi się Generał Daimos przypomniał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora
Keii Płeć:Mężczyzna
Hasemo


Dołączył: 16 Kwi 2003
Skąd: Tokio
Status: offline

Grupy:
AntyWiP
PostWysłany: 18-11-2011, 13:55   

Cytat:
Jestem pod wielkim wrażeniem twojego skilla w obsłudze Google...

Myślałem, że skoro piszesz "nie wiem" to nie wiesz też jak to sprawdzić, daruj. :)

_________________
FFXIV: Vern Dae - Durandal
PSO2: ハセモ - Ship 01
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kamiltrol Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 25 Lis 2011
Status: offline
PostWysłany: 25-11-2011, 05:59   ...

głupiutka Usagi jako Sailoor Moon i wszystko w temacie, a ile życia mi minęło na oglądaniu, to już sam nie wiem.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Fugun Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 29 Lut 2012
Status: offline
PostWysłany: 05-03-2012, 14:06   Re: Pierwsze anime.

Yuby napisał/a:
Ja najpierw oglądałem muminki (wtedy nawet nie wiedziałem co to jest anime...).


Na ile jestem świadomy swego nieświadomego (wczesnego) kontaktu z anime, to też zaczynałem od muminków. Potem Polonia 1 czyli Księga dżungli, Gigi, Yattaman itd. Przy czym nadal nie byłem świadomy jakiejś specjalnej odrębności tych seriali animowanych od innych tego typu produkcji amerykańskich czy chociażby polskich.
Moje pierwsze z pełną świadomością obejrzane od początku do końca anime to "Love Hina". Pamiętam, że nawet mi się spodobało, ale nie na tyle żeby jakoś specjalnie dalej wgłębiać się w świat anime. Po dłuższej przerwie obejrzałem jednym ciągiem "Szept serca", "O dziewczynie skaczącej przez czas" i "Grobowiec świetlików" i mimo wcześniejszych kontaktów z japońską animacją, to te anime uważam za swoje pierwsze, które mnie oczarowały bo gdyby nie te filmy, anime byłoby dla mnie raczej nadal obojętne. Potem "Nana", "Nodame Cantabile"... i stwierdziłem, że to najlepsze co oglądałem w życiu.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Gość
Gość
PostWysłany: 07-03-2012, 03:30   

Więc tak:

ŚWIADOMIE: pierwszy raz to oczywiście "Czarodziejka z Księżyca". Po jakimś czasie "Mononoke Hime" - i to właśnie ten tytuł przekonał mnie całkowicie do anime.

NIEŚWIADOMIE: chyba "Ulisses 31", no i oczywiście niezapomniane "Muminki"
Powrót do góry
Aka-chan Płeć:Kobieta


Dołączyła: 27 Mar 2012
Status: offline
PostWysłany: 28-03-2012, 23:45   

Pierwsze nieświadome anime to Muminki rzecz jasna ;] Świadome Czarodziejka z księżyca, a potem hmm.. chyba Fushigi Yuugi ;3 Pamiętam, że jak tylko ujrzałam Czarodziejkę to od razu polubiłam anime, ale dopiero znacznie później zaczęłam na dobre interesować się anime i nie tylko ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yuffi Płeć:Kobieta


Dołączyła: 08 Cze 2012
Skąd: Kraków
Status: offline
PostWysłany: 08-06-2012, 19:16   

Nieswiadome anime to pewnie muminki. Ale takie swiadome to Czarodziajka z Księżyca i Saint Seiya :3
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
 
Numer Gadu-Gadu
8206999
yko Płeć:Mężczyzna
@traveller in time


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: wrocław
Status: offline
PostWysłany: 09-06-2012, 22:18   

Pierwsze chyba swiadomie wybrane: Serial Experiments Lain albo Evangelion. W kazdym razie wysoko ustawilo wymagania wobec kolejnych ogladanych anime ;)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 09-06-2012, 22:44   

On za 2-5 lat będzie groźny :P wnioskując po tym że ja miałem podobnie.
Mam tylko jedno pytanie. Co sprawiło, że właśnie te tytuły zwróciły Twoja uwagę jako pierwsze?
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
yko Płeć:Mężczyzna
@traveller in time


Dołączył: 30 Maj 2012
Skąd: wrocław
Status: offline
PostWysłany: 10-06-2012, 19:53   

kokodin napisał/a:
On za 2-5 lat będzie groźny :P wnioskując po tym że ja miałem podobnie.
Mam tylko jedno pytanie. Co sprawiło, że właśnie te tytuły zwróciły Twoja uwagę jako pierwsze?

To było tak z siedem lat temu przynajmniej, heh. :D I w związku z tym nie za bardzo pamiętam skąd je wytrzasnąłem, poza tym że musiałem samodzielnie odnaleźć je w sieci. I nie chce mi się sprawdzać czy gdzieś to zanotowałem. ^_^' Na pewno nie żałowałem że na nie trafiłem, coś innego pewnie by tamtego mnie szybko zniechęciło do kolejnych anime. :P Hm, pamiętam że za pierwszym razem nie zauważyłem że w plikach z SEL były ukryte audio japońskie i angielskie napisy i oglądałem z angielskim dubbingiem. I co ciekawe różne skojarzenia tego co się dzieje dookoła mnie z NGE zdarzają mi się często do teraz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
shugohakke Płeć:Mężczyzna
Najstarszy Grzyb

Dołączył: 15 Gru 2011
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 10-06-2012, 20:48   

yko napisał/a:
I co ciekawe różne skojarzenia tego co się dzieje dookoła mnie z NGE zdarzają mi się często do teraz.

I prawidłowo! NGE to niesamowicie mądre dzieło, o ile czytasz je we właściwy sposób (to jest spiralnie od zewnątrz do środka ^^).

_________________
I crossed the mountain and I climbed the river...
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 11-06-2012, 02:01   

A może od razu interpretacja wedle małej czerwonej książeczki? Ja oglądałem moje NGE też jakieś 7 lat temu dla zabicia czegoś przed maturą. A o tym że to był Evangelion zadecydowała Rei, której istnienie wykryłem rok wcześniej przez grafikę Google. Praktycznie ten jeden rysunek zadecydował o całej masie tytułów. Z Lain było podobnie, chociaż tam podobało mi się znacznie więcej. Muzyka, kreska i motyw, oraz szczypta cyberpunka. W tym okresie widziałem jakieś 8-10 tytułów (Elfen lied, Gits, Haibane Renmei, Gunnm, ...), po czym zrezygnowałem z polskich napisów :]
Mało znam ludzi, którzy zaczynali by od tak ciężkich tytułów, ale widzę, że istnieją.
Czy tylko ja kiedyś przypisywałem każdemu tytułowi morały na siłę?

Pierwsze tytuły zawsze są najlepsze :]
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 31 z 33 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group