FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  Galeria AvatarówGaleria Avatarów  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Forum archiwalne, nie można zakładać nowych kont.

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 111, 112, 113  Następny
  Jakie anime obejrzeć? / Widziałem (...), co polecicie? (v2)
Wersja do druku
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 22-08-2013, 22:03   

No ode mnie chyba więcej nic nie będzie, bo z pozostałych seriali które widziałem Jubei-chan nie jest feudalna a Carried By The Wind: Tsukikage Ran praktycznie nie posiada fabuły.
Ale dla reguły warto podać swój listing lub wszystkie tytuły już widziane pod dany gatunek jakie się pamięta, ułatwia to w odnajdywaniu tytułów niewidzianych.
Przejdź na dół Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 22-08-2013, 22:36   

http://anime.tanuki.pl/strony/anime/851-ayakashi-ayashi-dziwna-opowiesc-ery/rec/871 <- spróbuj to.

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
CuteHell Płeć:Mężczyzna
IceQueen


Dołączył: 18 Kwi 2013
Skąd: Gdańsk
Status: offline
PostWysłany: 23-08-2013, 01:01   

Hey Chcialbym sie dowiedziec czy znacie jakies anime jak "Medaka Box"?
Co byscie polecili? :)
Dzieki z gory pozdrawiam

_________________
Train Hard To Win Easy! :>

Moja Lista :
http://myanimelist.net/animelist/CuteHell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Animator Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 24 Sie 2013
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2013, 17:10   

@up

Sket Dance ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 24-08-2013, 18:56   

Szukam czegoś bardzo poruszającego, wzruszającego o młodych ludziach i miłości
Coś jak Clannad, 5 centymetrów na sekundę, Garden of Word.

Tylko nie Joseie, bo one mnie jakoś nie poruszają.
I nie Ecchie (jakieś drobne elementy mi nie peszkadzają, ale chce by fabuła nie skupiała się na tym przesadnie).
http://myanimelist.net/animelist/MistrzSeller
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 24-08-2013, 20:03   

Slova już ci polecał Futakoi Alternative i ja się podepnę pod to. Poza tym Shoujo Kakumei Utena, Katanagatari i Kara no Kyoukai.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 11:47   

to co podał Slova to nie były anime o miłości (a przynajmniej nie pełniła głównej roli). Tak samo jak anime podane przez ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tren Płeć:Kobieta
Lorelei


Dołączyła: 08 Lis 2009
Skąd: wiesz?
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-08-2013, 12:47   

Seller napisał/a:
to co podał Slova to nie były anime o miłości (a przynajmniej nie pełniła głównej roli). Tak samo jak anime podane przez ciebie.

Oglądałam te anime i wiem o czym ty były. Futakoi Alternative był w 100% o miłości, tylko w nietypowej oprawie. Cała reszta to tylko dodatki. Utena bardzo podobnie jest o bardzo różnych obliczach miłości. Oba te anime nie są łatwe i nie opowiadają o prostych uczuciach. Chyba, że nie chciałeś anime o miłości tylko o wyidealizowanych zauroczeniach. Wtedy przepraszam, rzeczywiście nie trafiłam.

Kara no Kyoukai i Katanagatari owszem, nie są w 100% o miłości, ale zawierają bardzo dobrze poprowadzone pierwszoplanowe wątki romantyczne, które są integralną częścią fabuły i gwarantuję, że można się przy nich wzruszyć.

_________________
"People ask me for advice all the time, and they ask me to help out. I'm always considerate of others, and I can read situations. Wait, aren't I too perfect?! Aren't I an awesome chick!?"
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź blog autora Odwiedź galerię autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 13:24   

Baby Blue - z antologii Genius Party. Krótkie, treściwe i świetne.
Hachimitsu to Clover (bardzo dobre babskie anime)
Nodame Cantabile (ale akurat to jest komedia romantyczna z dużą dawką muzyki i nie będzie tu dużo wyciskania łez)

Więcej nie znam, bo nie oglądam.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
fancy Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 24 Lut 2013
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 13:46   

Macie w zanadrzu jakieś anime, które jest pouczające, ale nie smutne i gdzie głównym motywem nie jest przemoc?

_________________
Graj w Rycerze-Zodiaku.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fleischman Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 26 Gru 2006
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 14:04   

Bardzo ogólne stwierdzenia, ale spróbuję:
Mushishi
Kino no Tabi
Kokoro Connect
Każda z tych serii jest w pewnym sensie pouczająca, ale dotyka innych tematów i w inny sposób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Seller Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 04 Wrz 2012
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 14:24   

Mi chodziło typowe anime romans (jak 5 centymetrów na sekundę), nie jakieś satyry, horrory, przygodowe czy Shoujo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daerian Płeć:Mężczyzna
Wędrowiec Astralny


Dołączył: 25 Lut 2004
Skąd: Przestrzeń Astralna (Warszawa)
Status: offline

Grupy:
Tajna Loża Knujów
PostWysłany: 25-08-2013, 17:39   

Seller napisał/a:

Mi chodziło typowe anime romans (jak 5 centymetrów na sekundę), nie jakieś satyry, horrory, przygodowe czy Shoujo.

Przy Twoich ograniczeniach to nawet książki Jane Austen nie zakwalifikują się jako "typowe romanse"...

_________________
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3291361
vries Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Status: offline
PostWysłany: 25-08-2013, 18:12   

Seller napisał/a:
Mi chodziło typowe anime romans (jak 5 centymetrów na sekundę), nie jakieś satyry, horrory, przygodowe czy Shoujo.

Takich anime jak robi Makoto Shinkai, nie robi nikt inny (bo nie ma zapotrzebowania na więcej smętów najwidoczniej*. Shinkai sobie radzi dobrze w tym temacie, więc nikt go roboty pozbawiać nie będzie. Wyjątkiem jest Baby Blue, które zostało zrobione do antologii shortów.
Typowe romanse są zazwyczaj połączone z komedią. Tak więc jak podobało ci się Kids on the slope, to spodoba ci się pewnie Nodame (mimo, że jest bardziej komediowe). Jeśli spodoba ci się Nodame, spodoba ci się Hachimitsu to Clover. Jak nie to z komedii romantycznych jest jeszcze świetna Toradora (która nie powstała jako ekranizacja babskiej mangi, tylko mangi dla facetów**).
Nie jestem ekspertem na tym polu, ale dalej jest według mnie czarna dziura miernoty.

* są realizowane jako Live Action.
** w pewnym sensie to się czuje.
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź blog autora Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
kokodin Płeć:Mężczyzna
evilest fangirl inside


Dołączył: 25 Paź 2007
Skąd: Nałeczów
Status: offline

Grupy:
Samotnia złośliwych Trolli
PostWysłany: 25-08-2013, 18:35   

Seller napisał/a:
Mi chodziło typowe anime romans (jak 5 centymetrów na sekundę), nie jakieś satyry, horrory, przygodowe czy Shoujo.

Szczerze powiedziawszy jestem zbyt przemęczony, aby myśleć nad koligacjami wyżej wymienionego do czegokolwiek, brzmi to zbyt abstrakcyjne by mogło być prawdą. Mam nieco ograniczone horyzonty ponieważ 5 centymetrów czy tego drugiego tytułu nie widziałem, niemniej rozumiem, że chodzi o filmy anime z głównym motywem miłości w jak najbardziej sztampowym wydaniu. Czyli na inne sprawy zabrakło miejsca :P
Dlatego lubię swoją listę z rekomendacjami :] http://www.anime-planet.com/anime/5-centimeters-per-second oraz http://www.anime-planet.com/anime/kotonoha-no-niwa gdzie na dole są tytuły wytypowane na podobne przez innych użytkowników.+

Niestety w inny sposób nie pomogę gdyż harlequinów nie oglądam.

Co do Moralistycznego tytułu dla fancy,
rozumując po staremu, powiedział bym, że każde anime ma jakiś sens... oczywiście po kilku latach odkryłem, że to nie prawda. Więc ja polecił bym mój ulubiony tytuł Haibane Renmei. Cytując za główną bohaterką ~ "Zawsze myślałam, że miasto Guri jest jak wielki plac zabaw, jednak przykre rzeczy się zdarzają." Może nie jest to idealny cytat, ale myślę, że przedstawia charakter serii. Bardzo ciepłej , ale zmiennej jak pory roku. Czy jest smutna? zależy, czy zrozumie się ostatni odcinek, bo jeśli tak to robi się tak lekko i fajnie. Nie jest to tytuł tak ciężki jak Lain, sporo filozofii i nalogii, ale przede wszystkim miasto Guri które jest jak wielka misa :] Pierwszy odcinek to największy szoker. Takie gwałtowne wprowadzenie w świat więc nie pękać .
Powrót do góry Zobacz profil autora
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź listę obejrzanych anime / przeczytanych mang
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 69 z 113 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 68, 69, 70 ... 111, 112, 113  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików
Możesz ściągać załączniki
Dodaj temat do Ulubionych


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group